Deltagarlista Gren 1-38 
 
  Tävling  Väsman Open 2012    Utskriftsdatum  17 februari 2012   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  23:12   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2012         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  24.97   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  25.63   
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  27.06   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  27.80   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  27.88   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  29.10   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  30.33   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  30.61   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  31.24   
10  Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  31.55   
11  12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  33.06   
12  59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  34.10   
13  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m  34.19   
14  57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  34.88   
15  14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  34.94   
16  118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  36.66   
17  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m  38.85   
18  90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  39.23   
19  Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m  41.90   
20  55  Malmstedt Johan  1999  HEDEMORA  AT7799  25 m  42.34   
21  52  Evaldsson Niclas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  46.53   
22  17  Swahn Sebastian  1999  BORLÄNGE  AL0999  25 m  49.44   
23  18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  49.91   
24  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  25.35   
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  27.30   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  28.27   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  28.65   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  28.90   
27  Karlsson Therese  1997  FAGERSTA  AF9497  25 m  29.38   
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  29.90   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  30.12   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  30.54   
10  80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  30.88   
11  75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  31.44   
12  78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  31.79   
13  37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  31.81   
14  77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  31.83   
15  114  Eckerwall Hanna  1997  NAUTILUS  AE0297  25 m  31.84   
16  28  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  31.96   
17  46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  32.14   
18  72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  32.53   
19  104  Steen Teres  1993  SS MORA  CG6693  25 m  32.88   
20  120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  33.34   
21  135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  33.49  EFT 
22  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  33.52   
23  54  Malmstedt Alva  1998  HEDEMORA  BM4698  25 m  34.03   
24  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  34.13   
25  63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  34.22   
26  122  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  25 m  34.47   
27  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  34.65   
28  71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  35.07   
29  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  35.14   
30  116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  35.66   
31  26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  36.96   
32  106  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  37.59   
33  85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  38.07   
34  125  Sundberg Isabel  1992  NAUTILUS  CD3692  25 m  38.35   
35  53  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  38.81   
36  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  25 m  39.97   
37  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  40.29   
38  11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  40.31   
39  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  40.34   
40  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  40.80   
41  58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m  40.85   
42  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  42.28   
43  134  Chabbani Leyla  2001  FAGERSTA  BC2601  25 m  43.02  EFT 
44  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  43.64   
45  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  44.17   
46  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  44.28   
47  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  45.68   
48  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  47.79   
49  124  Sibelius Emma  2002  NAUTILUS  AN7402  25 m  50.56   
50  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  53.33   
51  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m  55.10   
52  24  Bergström Amanda  2002  FAGERSTA  AS7802  25 m     
53  51  Arnestål-Dahlstedt Jennie  2001  HEDEMORA  BE0201  25 m     
54  56  Vikström-Ilbäcks Siri  2002  HEDEMORA  AT1202  25 m     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:04.07   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  1:07.36   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:09.42   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:11.88   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  1:20.70   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:20.71   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:20.89   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  1:21.06   
30  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:22.55   
10  Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  1:30.88   
11  57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:41.27   
12  38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  25 m  1:55.57   
13  34  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m     
14  35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m     
15  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer A,B 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 2:20.35 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 1 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
104  Steen Teres  1993  SS MORA  CG6693  25 m  3:04.53   
58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m     
 
Gren 5, 100m Medley Herrar C 
12 år och yngre: Gustav Sander (1997) 1:26.07 2010-02-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:28.01   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:37.29   
52  Evaldsson Niclas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:47.43   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  1:51.33   
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  1:09.92   
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:10.69   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:12.65   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:14.58   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:15.13   
36  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:16.56   
114  Eckerwall Hanna  1997  NAUTILUS  AE0297  25 m  1:18.00   
27  Karlsson Therese  1997  FAGERSTA  AF9497  25 m  1:19.17   
105  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  1:19.53   
10  28  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:19.54   
11  80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:19.90   
12  75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:21.44   
13  32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  1:22.10   
14  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  1:22.20   
15  15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  1:22.90   
16  46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:24.51   
17  135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:27.57  EFT 
18  45  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:27.74   
19  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:28.98   
20  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  1:34.53   
21  31  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:34.90   
22  122  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  25 m  1:35.30   
23  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:37.25   
24  106  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  1:38.41   
25  116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:42.77   
26  26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:46.60   
27  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:47.91   
28  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:54.69  EFT 
29  58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m  1:59.93   
30  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  2:05.36   
31  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  2:07.71   
32  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  2:10.33   
33  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m     
34  54  Malmstedt Alva  1998  HEDEMORA  BM4698  25 m     
35  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
36  125  Sundberg Isabel  1992  NAUTILUS  CD3692  25 m     
 
Gren 7, 400m Medley Herrar Öppen 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 4:57.63 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  6:24.22   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  6:44.79   
 
Gren 8, 800m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 9:22.64 2005-02-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  9:16.25   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  9:40.90   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  10:32.60   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  10:50.01   
32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  10:52.31   
135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  12:03.88  EFT 
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B 
15 år och äldre: Nils Schönberg (1989) 2:28.35 2011-02-19 
13 - 14 år: David Bransell (1997) 3:04.23 2011-02-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:55.64   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  3:02.96   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  3:04.23   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  3:04.49   
30  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  3:06.01   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  3:15.25   
34  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  3:18.33   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  3:22.70   
81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m  3:37.04   
10  14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  3:52.41   
11  89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer C 
12 år och yngre: Hanna Tinnerholm (1999) 41.02 2011-02-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  41.02   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  42.55   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  43.44   
53  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  44.07   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  46.03   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  46.92   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  49.32   
61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  50.55   
106  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  50.97   
10  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  52.88   
11  31  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  53.61   
12  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  54.02   
13  11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  56.13   
14  124  Sibelius Emma  2002  NAUTILUS  AN7402  25 m  56.83   
15  26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  57.13   
16  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  58.41   
17  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:00.58   
18  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  1:01.75   
19  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  1:02.75   
20  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  1:05.67   
21  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m  1:11.66   
22  24  Bergström Amanda  2002  FAGERSTA  AS7802  25 m     
23  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m     
24  51  Arnestål-Dahlstedt Jennie  2001  HEDEMORA  BE0201  25 m     
25  56  Vikström-Ilbäcks Siri  2002  HEDEMORA  AT1202  25 m     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:27.30 2011-02-19 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 2:28.40 2003-02-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  2:27.26   
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  2:27.30   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  2:29.34   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:30.93   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  2:37.72   
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:41.47   
36  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:43.91   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  2:48.87   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  2:51.39   
10  80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:52.18   
11  46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  2:59.08   
12  63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  3:10.07   
13  120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  3:10.86   
14  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  3:11.15   
15  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  3:16.37   
16  125  Sundberg Isabel  1992  NAUTILUS  CD3692  25 m     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:11.09 2011-02-19 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  2:06.00   
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  2:07.50   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  2:08.23   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:13.74   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  2:19.64   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  2:26.52   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  2:31.51   
34  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:32.97   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  2:33.61   
10  Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  2:34.33   
11  60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:39.72   
12  12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  2:40.50   
13  89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  2:41.60   
14  57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  2:48.90   
15  38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  25 m  2:50.15   
16  59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  2:50.34   
17  14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  3:02.91   
18  118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  3:03.70   
19  90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  3:23.76   
20  Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m     
21  17  Swahn Sebastian  1999  BORLÄNGE  AL0999  25 m     
22  55  Malmstedt Johan  1999  HEDEMORA  AT7799  25 m     
23  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m     
24  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
25  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Dam A,B,C 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 1:03.89 2005-02-05 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:06.17 2003-02-08 
12 år och yngre: Ulrika Nguyen (1992) 1:20.95 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  1:02.75   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:08.02   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  1:08.17   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:08.73   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:13.19   
36  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:15.63   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:18.79   
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:25.75   
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:26.04   
10  63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:29.82   
11  109  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:32.28   
12  135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:36.42  EFT 
13  58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m  1:52.06   
14  19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar A,B 
15 år och äldre: Nico Axelsson (1976) 2:20.73 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 1 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  2:51.98   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  3:13.42   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m     
 
Gren 15, 100m Medley Damer C 
12 år och yngre: Hanna Tinnerholm (1999) 1:22.63 2011-02-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:19.14   
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:21.99   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:29.21   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:32.02   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  1:32.91   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:33.58   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:38.33   
117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  1:41.43   
11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:44.05   
10  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:48.01   
11  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:49.09   
12  26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:53.34   
13  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:54.64   
14  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  2:01.92   
15  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m  2:38.69  EFT 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herr A,B,C 
15 år och äldre: Max Sidenstjärna (1989) 1:03.47 2007-03-03 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.14 2004-01-31 
12 år och yngre: Linus Peltomaa (2000) 1:06.78 2011-02-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  1:05.40   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:06.75   
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:07.54   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:07.54   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:08.12   
112  Westin Victor  1998  SALA SS  AJ1198  25 m  1:21.01   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  1:23.01   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  1:24.04   
59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:26.22   
10  111  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  25 m  1:27.47   
11  108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:30.24   
12  17  Swahn Sebastian  1999  BORLÄNGE  AL0999  25 m  1:34.83   
13  38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  25 m  1:35.73   
14  14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  1:37.28   
15  90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  1:43.99   
16  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m  1:47.82   
17  118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:48.57   
18  18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:57.50   
19  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
 
Gren 17, 400m Medley Damer Öppen 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 5:07.71 2005-02-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  6:02.11   
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m     
 
Gren 18, 800m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 8:55.56 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  9:07.92   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  10:04.68   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  11:51.58   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  11:59.51   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer A.B 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 2:28.20 2004-01-31 
13 - 14 år: Angelica Damberg (1996) 3:07.53 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  2:48.78   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  2:50.34   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  2:53.22   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  3:01.71   
45  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  3:10.43   
46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  3:14.55   
120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  3:18.72   
107  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  3:21.59   
63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  3:26.00   
10  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  3:39.04   
11  13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m  3:50.09   
12  Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar C 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 44.64 2010-02-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  45.35   
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  45.77   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  48.82   
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  55.88   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  58.07   
Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m  58.39   
 
Gren 21, 200m Medley Herrar A,B 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 2:15.92 2006-02-18 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 2:25.68 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:34.41   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  2:36.10   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:48.88   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  2:51.80   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  2:52.15   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  2:56.02   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  2:58.25   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  3:06.27   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  3:12.64   
10  59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  3:18.26   
11  38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  50 m  3:23.76   
12  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer A,B,C 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:06.46 2011-02-20 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:18.27 2011-02-20 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 2:36.97 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  1:59.61   
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  2:11.61   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  2:11.74   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:17.14   
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:21.63   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  2:23.34   
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  2:24.70   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  2:25.23   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  50 m  2:30.26   
10  36  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:31.99   
11  80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:33.23   
12  75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:35.40   
13  109  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  2:36.18   
14  107  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  2:39.10   
15  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  2:48.03   
16  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:49.11   
17  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  2:55.17   
18  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  2:57.23   
19  116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  2:57.44   
20  122  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  50 m  2:59.30   
21  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  50 m  3:15.01   
22  19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  3:26.85   
23  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  3:32.32   
24  13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m  3:57.09   
25  58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m  4:14.86   
26  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m     
27  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
28  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m     
29  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m     
30  85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m     
31  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m     
32  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m     
33  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Ludvika SS Herrar 1 1:44.30 2011-02-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  1:49.09   
22  Borlänge Herrar [1994]  1994  BORLÄNGE    25 m  1:58.78   
94  Ludvika SS Indians  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:11.67   
23  Borlänge Herrar Lag 2  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Ludvika SS Damer 1 1:55.58 2011-02-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Borlänge Damer [1994]  1994  BORLÄNGE    25 m  1:57.61   
132  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  1:59.57  EFT 
98  Ludvika SS Småproffsen  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:08.37   
129  Nautilus Damer [1997]  1997  NAUTILUS    25 m  2:15.31   
99  Ludvika SS Småstjärnorna  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:23.88   
130  Nautilus Damer Lag 2  NAUTILUS    25 m  2:53.10   
21  Borlänge Damer 2 [1999]  1999  BORLÄNGE    25 m     
95  Ludvika SS Miniproffsen  1999  LUDVIKA SS    25 m     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  1:16.98   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:17.92   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  1:18.14   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:21.37   
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  1:21.94   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:23.15   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:24.17   
63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:24.98   
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:26.80   
10  45  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:27.88   
11  109  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:28.00   
12  46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:28.01   
13  120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  1:30.79   
14  135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:33.64  EFT 
15  71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:34.61   
16  116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:36.99   
17  85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:38.65   
18  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:42.76   
19  13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m  1:49.70   
20  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  1:50.15   
21  19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  1:52.23   
22  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:53.36   
23  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  25 m  1:54.22   
24  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  2:11.22   
25  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  2:13.53   
26  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  2:14.26   
27  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  2:19.05   
28  48  Holmström Carolina  2001  GRÄNGES SS  AK0201  25 m     
29  50  Plavsic Milisia  1998  GRÄNGES SS  BN5498  25 m     
30  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m     
31  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
32  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m     
33  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m     
34  125  Sundberg Isabel  1992  NAUTILUS  CD3692  25 m     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:16.50   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:17.16   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  1:20.75   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:23.92   
30  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:24.98   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:25.95   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  1:26.38   
112  Westin Victor  1998  SALA SS  AJ1198  25 m  1:29.41   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:29.65   
10  Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  1:32.91   
11  12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  1:33.34   
12  110  Sandberg Martin  1996  SALA SS  AJ4396  25 m  1:33.60   
13  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m  1:39.81   
14  57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:40.51   
15  59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:43.17   
16  14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  1:44.52   
17  118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:48.93   
18  18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:02.53   
19  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m  2:20.89   
20  100  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  25 m     
21  101  Hansson Isak  2001  SS MORA  AL2901  25 m     
22  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:24.69 2001-02-10 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:34.88 2011-02-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:32.78   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  2:41.70   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  2:43.03   
32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  2:53.81   
107  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  2:56.40   
Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  2:56.56   
80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:59.09   
28  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  3:12.36  EFT 
92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  3:17.90   
10  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  3:20.24   
11  13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m  4:09.98   
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar A,B 
15 år och äldre: Johan Lundh (1985) 2:15.97 2003-02-08 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:24.14 2011-02-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  2:20.35   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  2:39.60   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  3:02.67   
111  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  25 m  3:10.16   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  3:11.38   
14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  3:29.25   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m     
126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar C 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 36.56 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  39.39   
101  Hansson Isak  2001  SS MORA  AL2901  25 m  46.30   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  47.07   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  48.02   
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  52.20   
100  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  25 m  52.28   
 
Gren 30, 50m Ryggsim Damer C 
12 år och yngre: Julia Karlsson (1998) 36.07 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  38.12   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  42.97   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  43.07   
31  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  43.10   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  44.28   
61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  46.03  EFT 
26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  47.79   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  48.14   
11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  49.04   
10  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  53.00   
11  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  54.25   
12  49  Karlsson Elsa  2001  GRÄNGES SS  AG3401  25 m  55.44   
13  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  56.00   
14  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  56.41   
15  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  57.17   
16  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m  1:06.69   
17  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m     
18  134  Chabbani Leyla  2001  FAGERSTA  BC2601  25 m    EFT 
 
Gren 31, 400m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1970) 4:15.26 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  4:27.92   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  4:47.29   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  4:54.18   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  5:15.23   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  5:16.77   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  5:25.43   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  5:34.07   
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  6:03.81   
14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  6:29.52   
10  38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  25 m  6:42.65   
11  90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  6:51.47   
 
Gren 32, 400m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 4:31.69 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  4:20.08   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  4:40.30   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  4:42.01   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  4:47.35   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  5:01.44   
32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  5:15.08   
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  5:15.78   
80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  5:20.11   
109  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  5:25.76   
10  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  5:50.39   
11  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  5:56.48   
12  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  6:07.39   
13  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  25 m  6:33.60   
14  85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  6:42.68   
15  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  7:38.00   
16  13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m     
17  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m     
18  72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar C 
12 år och yngre: Daniel Litborn (1998) 39.90 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  38.49   
108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  43.06   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  49.53   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  53.83   
Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m     
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer C 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 38.21 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  36.34   
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  37.82   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  41.28   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  42.05   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  43.87   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  49.72   
61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  50.86   
121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  51.36   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  53.07   
10  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  55.42   
11  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:07.96   
12  11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m     
13  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-01-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  55.16   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  57.03   
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  58.10   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  1:00.07   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:00.29   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:01.01   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  1:07.32   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:08.39   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:09.57   
10  89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:10.23   
11  Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  1:10.97   
12  12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  1:11.52   
13  110  Sandberg Martin  1996  SALA SS  AJ4396  25 m  1:11.54   
14  30  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:14.49   
15  111  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  25 m  1:15.45   
16  112  Westin Victor  1998  SALA SS  AJ1198  25 m  1:15.50   
17  108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:18.72   
18  57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:19.13   
19  59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:19.47   
20  38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  50 m  1:22.96   
21  14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  1:24.38   
22  17  Swahn Sebastian  1999  BORLÄNGE  AL0999  25 m  1:25.17   
23  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m  1:25.29   
24  118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:25.81   
25  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m  1:30.76   
26  90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  1:35.51   
27  101  Hansson Isak  2001  SS MORA  AL2901  25 m  1:42.75   
28  18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:58.20   
29  Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m     
30  100  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  25 m     
31  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.47 2011-02-20 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  55.29   
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  1:00.02   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:01.40   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:02.02   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:03.15   
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  1:04.65   
27  Karlsson Therese  1997  FAGERSTA  AF9497  25 m  1:05.87   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:05.92   
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:05.93   
10  77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:06.51   
11  80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:07.71   
12  78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  1:08.50   
13  75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:09.71   
14  114  Eckerwall Hanna  1997  NAUTILUS  AE0297  25 m  1:09.90   
15  46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:11.13   
16  32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  1:11.74   
17  107  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:12.93   
18  28  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:13.84   
19  63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:13.90   
20  120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  1:14.48   
21  135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:14.87  EFT 
22  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:14.93   
23  122  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  25 m  1:15.52   
24  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  1:16.18   
25  45  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:16.69   
26  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  1:18.09  EFT 
27  71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:20.44   
28  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:22.36   
29  116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:22.36   
30  85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:24.98   
31  26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:25.62   
32  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  25 m  1:26.35   
33  31  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:27.32   
34  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:31.29   
35  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  1:34.81   
36  19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  1:35.73   
37  11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:36.02   
38  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:38.76   
39  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:46.38   
40  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:46.56   
41  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:48.61   
42  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  1:49.85   
43  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  1:56.67   
44  48  Holmström Carolina  2001  GRÄNGES SS  AK0201  25 m     
45  49  Karlsson Elsa  2001  GRÄNGES SS  AG3401  25 m     
46  50  Plavsic Milisia  1998  GRÄNGES SS  BN5498  25 m     
47  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
48  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m     
49  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m     
50  134  Chabbani Leyla  2001  FAGERSTA  BC2601  25 m    EFT 
 
Gren 37, 4X50m Medley Herrar Öppen 
0 år och äldre: Borlänge SS 1:52.30 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
93  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  2:03.96   
22  Borlänge Herrar [1994]  1994  BORLÄNGE    25 m  2:13.67   
94  Ludvika SS Indians  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:28.00   
23  Borlänge Herrar Lag 2  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer Öppen 
0 år och äldre: Ludvika SS 2:02.53 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
20  Borlänge Damer [1994]  1994  BORLÄNGE    25 m  2:08.73   
132  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  2:12.42  EFT 
98  Ludvika SS Småproffsen  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:28.93   
129  Nautilus Damer [1997]  1997  NAUTILUS    25 m  2:32.21   
99  Ludvika SS Småstjärnorna  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:42.54   
95  Ludvika SS Miniproffsen  1999  LUDVIKA SS    25 m  3:22.07   
21  Borlänge Damer 2 [1999]  1999  BORLÄNGE    25 m     
130  Nautilus Damer Lag 2  NAUTILUS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  17 februari 2012 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  23:12