Deltagarlista Gren 1-38 
 
  Tävling  Väsman Open 2012    Utskriftsdatum  17 februari 2012   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  23:11   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2012         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  24.97   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  25.63   
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  27.06   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  27.80   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  27.88   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  29.10   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  30.33   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  30.61   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  31.24   
10  Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  31.55   
11  12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  33.06   
12  59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  34.10   
13  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m  34.19   
14  57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  34.88   
15  14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  34.94   
16  118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  36.66   
17  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m  38.85   
18  90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  39.23   
19  Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m  41.90   
20  55  Malmstedt Johan  1999  HEDEMORA  AT7799  25 m  42.34   
21  52  Evaldsson Niclas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  46.53   
22  17  Swahn Sebastian  1999  BORLÄNGE  AL0999  25 m  49.44   
23  18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  49.91   
24  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  25.35   
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  27.30   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  28.27   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  28.65   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  28.90   
27  Karlsson Therese  1997  FAGERSTA  AF9497  25 m  29.38   
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  29.90   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  30.12   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  30.54   
10  80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  30.88   
11  75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  31.44   
12  78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  31.79   
13  37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  50 m  31.81   
14  77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  31.83   
15  114  Eckerwall Hanna  1997  NAUTILUS  AE0297  25 m  31.84   
16  28  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  31.96   
17  46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  32.14   
18  72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  32.53   
19  104  Steen Teres  1993  SS MORA  CG6693  25 m  32.88   
20  120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  33.34   
21  135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  33.49  EFT 
22  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  33.52   
23  54  Malmstedt Alva  1998  HEDEMORA  BM4698  25 m  34.03   
24  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  34.13   
25  63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  34.22   
26  122  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  25 m  34.47   
27  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  34.65   
28  71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  35.07   
29  Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  35.14   
30  116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  35.66   
31  26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  36.96   
32  106  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  37.59   
33  85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  38.07   
34  125  Sundberg Isabel  1992  NAUTILUS  CD3692  25 m  38.35   
35  53  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  38.81   
36  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  25 m  39.97   
37  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  40.29   
38  11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  40.31   
39  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  40.34   
40  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  40.80   
41  58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m  40.85   
42  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  42.28   
43  134  Chabbani Leyla  2001  FAGERSTA  BC2601  25 m  43.02  EFT 
44  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  43.64   
45  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  44.17   
46  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  44.28   
47  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  45.68   
48  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  47.79   
49  124  Sibelius Emma  2002  NAUTILUS  AN7402  25 m  50.56   
50  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  53.33   
51  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m  55.10   
52  24  Bergström Amanda  2002  FAGERSTA  AS7802  25 m     
53  51  Arnestål-Dahlstedt Jennie  2001  HEDEMORA  BE0201  25 m     
54  56  Vikström-Ilbäcks Siri  2002  HEDEMORA  AT1202  25 m     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:41.27   
13 - 14 år 
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:11.88   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:20.71   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:20.89   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  1:21.06   
30  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:22.55   
34  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m     
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m     
81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m     
15 - 99 år 
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:04.07   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  1:07.36   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:09.42   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  1:20.70   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  1:30.88   
38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  25 m  1:55.57   
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer A,B 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 2:20.35 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 1 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
15 år och äldre 
104  Steen Teres  1993  SS MORA  CG6693  25 m  3:04.53   
58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m     
 
Gren 5, 100m Medley Herrar C 
12 år och yngre: Gustav Sander (1997) 1:26.07 2010-02-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:28.01   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:37.29   
52  Evaldsson Niclas  2001  HEDEMORA  AE4301  25 m  1:47.43   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  1:51.33   
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:21.44   
31  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:34.90   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:37.25   
106  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  1:38.41   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:42.77   
26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:46.60   
121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:47.91   
61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:54.69  EFT 
73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  2:05.36   
10  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  2:07.71   
11  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  2:10.33   
12  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m     
13  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
13 - 14 år 
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:10.69   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:14.58   
36  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:16.56   
28  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:19.54   
80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:19.90   
Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  1:22.20   
46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:24.51   
135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:27.57  EFT 
92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:28.98   
10  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  1:34.53   
11  122  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  25 m  1:35.30   
12  54  Malmstedt Alva  1998  HEDEMORA  BM4698  25 m     
15 år och äldre 
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  1:09.92   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:12.65   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:15.13   
114  Eckerwall Hanna  1997  NAUTILUS  AE0297  25 m  1:18.00   
27  Karlsson Therese  1997  FAGERSTA  AF9497  25 m  1:19.17   
105  Östling Ella  1997  SS MORA  BC7497  25 m  1:19.53   
32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  1:22.10   
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  1:22.90   
45  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:27.74   
10  58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m  1:59.93   
11  125  Sundberg Isabel  1992  NAUTILUS  CD3692  25 m     
 
Gren 7, 400m Medley Herrar Öppen 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 4:57.63 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  6:24.22   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  6:44.79   
 
Gren 8, 800m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 9:22.64 2005-02-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  9:16.25   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  9:40.90   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  10:32.60   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  10:50.01   
32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  10:52.31   
135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  12:03.88  EFT 
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B 
15 år och äldre: Nils Schönberg (1989) 2:28.35 2011-02-19 
13 - 14 år: David Bransell (1997) 3:04.23 2011-02-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  3:02.96   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  3:04.49   
30  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  3:06.01   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  3:15.25   
34  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  3:18.33   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  3:22.70   
81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m  3:37.04   
14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  3:52.41   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m     
15 år och äldre 
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:55.64   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  3:04.23   
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer C 
12 år och yngre: Hanna Tinnerholm (1999) 41.02 2011-02-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  41.02   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  42.55   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  43.44   
53  Hedlund Anna  2000  HEDEMORA  AL1600  25 m  44.07   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  46.03   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  46.92   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  49.32   
61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  50.55   
106  Östling Emmy  2001  SS MORA  AI8401  25 m  50.97   
10  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  52.88   
11  31  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  53.61   
12  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  54.02   
13  11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  56.13   
14  124  Sibelius Emma  2002  NAUTILUS  AN7402  25 m  56.83   
15  26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  57.13   
16  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  58.41   
17  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:00.58   
18  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  1:01.75   
19  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  1:02.75   
20  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  1:05.67   
21  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m  1:11.66   
22  24  Bergström Amanda  2002  FAGERSTA  AS7802  25 m     
23  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m     
24  51  Arnestål-Dahlstedt Jennie  2001  HEDEMORA  BE0201  25 m     
25  56  Vikström-Ilbäcks Siri  2002  HEDEMORA  AT1202  25 m     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:27.30 2011-02-19 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 2:28.40 2003-02-08 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:30.93   
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:41.47   
36  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:43.91   
80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:52.18   
46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  2:59.08   
63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  3:10.07   
120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  3:10.86   
Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  3:11.15   
92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  3:16.37   
15 år och äldre 
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  2:27.26   
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  2:27.30   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  2:29.34   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  2:37.72   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  2:48.87   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  2:51.39   
125  Sundberg Isabel  1992  NAUTILUS  CD3692  25 m     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:11.09 2011-02-19 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  2:48.90   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  3:03.70   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  3:23.76   
Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m     
13 - 14 år 
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  2:19.64   
34  Hambraeus David  1999  FALUN  AL0799  25 m  2:32.97   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  2:33.61   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:39.72   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  2:40.50   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  2:41.60   
59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  2:50.34   
14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  3:02.91   
17  Swahn Sebastian  1999  BORLÄNGE  AL0999  25 m     
10  55  Malmstedt Johan  1999  HEDEMORA  AT7799  25 m     
11  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m     
12  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
13  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m     
15 år och äldre 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  2:06.00   
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  2:07.50   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  2:08.23   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:13.74   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  2:26.52   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  2:31.51   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  2:34.33   
38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  25 m  2:50.15   
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Dam A,B,C 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 1:03.89 2005-02-05 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:06.17 2003-02-08 
12 år och yngre: Ulrika Nguyen (1992) 1:20.95 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:25.75   
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:26.04   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m     
13 - 14 år 
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:08.02   
36  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  1:15.63   
63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:29.82   
109  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:32.28   
135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:36.42  EFT 
15 år och äldre 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  1:02.75   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  1:08.17   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:08.73   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:13.19   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:18.79   
58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m  1:52.06   
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar A,B 
15 år och äldre: Nico Axelsson (1976) 2:20.73 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 1 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  3:13.42   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m     
15 år och äldre 
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  2:51.98   
 
Gren 15, 100m Medley Damer C 
12 år och yngre: Hanna Tinnerholm (1999) 1:22.63 2011-02-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:19.14   
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:21.99   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:29.21   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:32.02   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  1:32.91   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:33.58   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:38.33   
117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m  1:41.43   
11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:44.05   
10  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:48.01   
11  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:49.09   
12  26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:53.34   
13  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:54.64   
14  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  2:01.92   
15  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m  2:38.69  EFT 
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herr A,B,C 
15 år och äldre: Max Sidenstjärna (1989) 1:03.47 2007-03-03 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.14 2004-01-31 
12 år och yngre: Linus Peltomaa (2000) 1:06.78 2011-02-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:30.24   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  1:43.99   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:48.57   
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:57.50   
13 - 14 år 
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:08.12   
112  Westin Victor  1998  SALA SS  AJ1198  25 m  1:21.01   
59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:26.22   
111  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  25 m  1:27.47   
17  Swahn Sebastian  1999  BORLÄNGE  AL0999  25 m  1:34.83   
14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  1:37.28   
126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m  1:47.82   
119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
15 år och äldre 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  1:05.40   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:06.75   
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:07.54   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:07.54   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  1:23.01   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  1:24.04   
38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  25 m  1:35.73   
 
Gren 17, 400m Medley Damer Öppen 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 5:07.71 2005-02-05 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  6:02.11   
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m     
 
Gren 18, 800m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 8:55.56 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  9:07.92   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  10:04.68   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  11:51.58   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  11:59.51   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer A.B 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 2:28.20 2004-01-31 
13 - 14 år: Angelica Damberg (1996) 3:07.53 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  3:01.71   
46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  3:14.55   
120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  3:18.72   
107  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  3:21.59   
63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  3:26.00   
Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  3:39.04   
15 år och äldre 
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  2:48.78   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  2:50.34   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  2:53.22   
45  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  3:10.43   
13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m  3:50.09   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar C 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 44.64 2010-02-13 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  45.35   
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  45.77   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  48.82   
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  55.88   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  58.07   
Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m  58.39   
 
Gren 21, 200m Medley Herrar A,B 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 2:15.92 2006-02-18 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 2:25.68 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  2:36.10   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  2:48.88   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  2:51.80   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  2:56.02   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  2:58.25   
59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  3:18.26   
81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m     
15 år och äldre 
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  2:34.41   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  2:52.15   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  3:06.27   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  3:12.64   
38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  50 m  3:23.76   
 
Gren 22, 200m Frisim Damer A,B,C 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:06.46 2011-02-20 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:18.27 2011-02-20 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 2:36.97 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  2:35.40   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  2:57.23   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  2:57.44   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  3:26.85   
61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m     
67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m     
73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m     
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m     
10  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m     
11  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m     
12  121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m     
13 - 14 år 
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  2:17.14   
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:21.63   
36  Lundqvist Sandra  1998  FALUN  AH4898  25 m  2:31.99   
80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:33.23   
109  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  2:36.18   
107  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  2:39.10   
Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  2:48.03   
92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  2:49.11   
102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  2:55.17   
10  122  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  50 m  2:59.30   
11  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  50 m  3:15.01   
12  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  3:32.32   
15 år och äldre 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  1:59.61   
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  2:11.61   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  2:11.74   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  2:23.34   
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  2:24.70   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  2:25.23   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  50 m  2:30.26   
13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m  3:57.09   
58  Björck Emma  1997  LUDVIKA SS  BG5497  25 m  4:14.86   
 
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Ludvika SS Herrar 1 1:44.30 2011-02-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
93  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  1:49.09   
22  Borlänge Herrar [1994]  1994  BORLÄNGE    25 m  1:58.78   
94  Ludvika SS Indians  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:11.67   
23  Borlänge Herrar Lag 2  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Ludvika SS Damer 1 1:55.58 2011-02-19 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
20  Borlänge Damer [1994]  1994  BORLÄNGE    25 m  1:57.61   
132  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  1:59.57  EFT 
98  Ludvika SS Småproffsen  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:08.37   
129  Nautilus Damer [1997]  1997  NAUTILUS    25 m  2:15.31   
99  Ludvika SS Småstjärnorna  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:23.88   
130  Nautilus Damer Lag 2  NAUTILUS    25 m  2:53.10   
21  Borlänge Damer 2 [1999]  1999  BORLÄNGE    25 m     
95  Ludvika SS Miniproffsen  1999  LUDVIKA SS    25 m     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  1:26.80   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:34.61   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:36.99   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:38.65   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:42.76   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  1:52.23   
121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:53.36   
25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  2:11.22   
68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  2:13.53   
10  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  2:14.26   
11  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  2:19.05   
12  48  Holmström Carolina  2001  GRÄNGES SS  AK0201  25 m     
13  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m     
14  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
15  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m     
16  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m     
13 - 14 år 
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:23.15   
63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:24.98   
109  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  1:28.00   
46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:28.01   
120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  1:30.79   
135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:33.64  EFT 
91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  1:50.15   
128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  25 m  1:54.22   
50  Plavsic Milisia  1998  GRÄNGES SS  BN5498  25 m     
15 år och äldre 
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  1:16.98   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:17.92   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  1:18.14   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:21.37   
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  1:21.94   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:24.17   
45  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:27.88   
13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m  1:49.70   
125  Sundberg Isabel  1992  NAUTILUS  CD3692  25 m     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:40.51   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:48.93   
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  2:02.53   
100  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  25 m     
101  Hansson Isak  2001  SS MORA  AL2901  25 m     
13 - 14 år 
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:23.92   
30  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:24.98   
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:25.95   
112  Westin Victor  1998  SALA SS  AJ1198  25 m  1:29.41   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:29.65   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  1:33.34   
81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m  1:39.81   
59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:43.17   
14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  1:44.52   
10  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m  2:20.89   
11  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
15 år och äldre 
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  1:16.50   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  1:17.16   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  1:20.75   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  1:26.38   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  1:32.91   
110  Sandberg Martin  1996  SALA SS  AJ4396  25 m  1:33.60   
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:24.69 2001-02-10 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:34.88 2011-02-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  2:32.78   
107  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  2:56.40   
Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  2:56.56   
80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  2:59.09   
28  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  3:12.36  EFT 
92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  3:17.90   
102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  3:20.24   
15 år och äldre 
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  2:41.70   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  2:43.03   
32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  2:53.81   
13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m  4:09.98   
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar A,B 
15 år och äldre: Johan Lundh (1985) 2:15.97 2003-02-08 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:24.14 2011-02-20 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
13 - 14 år 
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  2:39.60   
111  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  25 m  3:10.16   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  3:11.38   
14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  3:29.25   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m     
126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m     
15 år och äldre 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  2:20.35   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  3:02.67   
 
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar C 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 36.56 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  39.39   
101  Hansson Isak  2001  SS MORA  AL2901  25 m  46.30   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  47.07   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  48.02   
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  52.20   
100  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  25 m  52.28   
 
Gren 30, 50m Ryggsim Damer C 
12 år och yngre: Julia Karlsson (1998) 36.07 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  38.12   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  42.97   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  43.07   
31  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  43.10   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  44.28   
61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  46.03  EFT 
26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  47.79   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  48.14   
11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  49.04   
10  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  53.00   
11  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  54.25   
12  49  Karlsson Elsa  2001  GRÄNGES SS  AG3401  25 m  55.44   
13  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  56.00   
14  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  56.41   
15  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m  57.17   
16  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m  1:06.69   
17  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m     
18  134  Chabbani Leyla  2001  FAGERSTA  BC2601  25 m    EFT 
 
Gren 31, 400m Frisim Herrar Öppen 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1970) 4:15.26 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  4:27.92   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  4:47.29   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  4:54.18   
Bransell David  1997  BORLÄNGE  AR2197  25 m  5:15.23   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  5:16.77   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  5:25.43   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  5:34.07   
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  6:03.81   
14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  6:29.52   
10  38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  25 m  6:42.65   
11  90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  6:51.47   
 
Gren 32, 400m Frisim Damer Öppen 
0 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 4:31.69 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  4:20.08   
Anttila Lina  1987  BORLÄNGE  AV6487  25 m  4:40.30   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  4:42.01   
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  4:47.35   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  5:01.44   
32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  5:15.08   
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  5:15.78   
80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  5:20.11   
109  Palmqvist Linnéa  1998  SALA SS  AG3698  25 m  5:25.76   
10  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  5:50.39   
11  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  5:56.48   
12  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  6:07.39   
13  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  25 m  6:33.60   
14  85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  6:42.68   
15  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  7:38.00   
16  13  Litborn Ingrid  1962  BORLÄNGE  AA9462  25 m     
17  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m     
18  72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar C 
12 år och yngre: Daniel Litborn (1998) 39.90 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  38.49   
108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  43.06   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  49.53   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  53.83   
Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m     
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer C 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 38.21 2010-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
72  Jansson Maja  2000  LUDVIKA SS  AQ3200  25 m  36.34   
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  37.82   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  41.28   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  42.05   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  43.87   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  49.72   
61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  50.86   
121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  51.36   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  53.07   
10  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  55.42   
11  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:07.96   
12  11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m     
13  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-01-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
108  Brundin Isak  2000  SALA SS  AJ8100  25 m  1:18.72   
57  Batista-Gröndahl Philip  2000  LUDVIKA SS  AH4700  25 m  1:19.13   
118  Jansson Vilmer  2000  NAUTILUS  AI2100  25 m  1:25.81   
90  Söderholm Linus  2002  LUDVIKA SS  AA6502  25 m  1:35.51   
101  Hansson Isak  2001  SS MORA  AL2901  25 m  1:42.75   
18  Tägtström Markus  2002  BORLÄNGE  AE8702  25 m  1:58.20   
Kieksi Carl  2000  BORLÄNGE  AQ9100  25 m     
100  Grudin Ludvig  2001  SS MORA  AO8301  25 m     
13 - 14 år 
40  Peltomaa Victor  1998  FALUN  AG9798  25 m  1:01.01   
60  Campalto Anton  1998  LUDVIKA SS  AI5398  25 m  1:08.39   
35  Höijer Per  1998  FALUN  AI7398  25 m  1:09.57   
89  Söderholm Emil  1999  LUDVIKA SS  AG5599  25 m  1:10.23   
12  Litborn Daniel  1998  BORLÄNGE  AO8198  25 m  1:11.52   
30  Antlöv Filip  1998  FALUN  AE5998  25 m  1:14.49   
111  Sandberg Oskar  1998  SALA SS  AG0998  25 m  1:15.45   
112  Westin Victor  1998  SALA SS  AJ1198  25 m  1:15.50   
59  Bransell Henrik  1999  LUDVIKA SS  AG2599  25 m  1:19.47   
10  14  Olsson Simon  1998  BORLÄNGE  AS7398  25 m  1:24.38   
11  17  Swahn Sebastian  1999  BORLÄNGE  AL0999  25 m  1:25.17   
12  81  Radbrandt Gustav  1998  LUDVIKA SS  AP3398  25 m  1:25.29   
13  126  Tillquist Dennis  1999  NAUTILUS  AP5999  25 m  1:30.76   
14  119  Kamsties Sebastian  1998  NAUTILUS  AT2598  25 m     
15 år och äldre 
66  Galjaart Max  1994  LUDVIKA SS  AZ9594  25 m  55.16   
64  Fredriksson Oscar  1994  LUDVIKA SS  AC3594  25 m  57.03   
42  Rantanen Rasmus  1997  FALUN  AI7397  25 m  58.10   
Altzar Oskar  1992  BORLÄNGE  AX7792  25 m  1:00.07   
76  Lindén Alfred  1997  LUDVIKA SS  AN6797  25 m  1:00.29   
Leidefeldt Jacob  1997  BORLÄNGE  AD1397  25 m  1:07.32   
Karlsson Kristoffer  1997  BORLÄNGE  AO1997  25 m  1:10.97   
110  Sandberg Martin  1996  SALA SS  AJ4396  25 m  1:11.54   
38  Nyberg Gustav  1997  FALUN  AS1597  50 m  1:22.96   
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.47 2011-02-20 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
12 år och yngre 
75  Lannhard Frida  2000  LUDVIKA SS  AB6800  25 m  1:09.71   
71  Holmström Moa  2001  LUDVIKA SS  AD0201  25 m  1:20.44   
Jämte Jonna  2000  BORLÄNGE  AE8800  25 m  1:22.36   
116  Hagsten Amanda  2000  NAUTILUS  AE5600  25 m  1:22.36   
85  Rydelius Lisa  2001  LUDVIKA SS  AF8401  25 m  1:24.98   
26  Hellgren Emelie  2001  FAGERSTA  BC5601  25 m  1:25.62   
31  Borbos Jessika  2001  FALUN  AF2801  25 m  1:27.32   
121  Nabi Pour Awaz  2000  NAUTILUS  BE3800  25 m  1:31.29   
19  Waller Alicia  2001  BORLÄNGE  AS7201  25 m  1:35.73   
10  11  Lindqvist Nora  2001  BORLÄNGE  AF6401  25 m  1:36.02   
11  61  Carlsson Elin  2001  LUDVIKA SS  AV0201  25 m  1:38.76   
12  25  Bölja-Strandlund Nike  2002  FAGERSTA  AS6802  25 m  1:46.38   
13  68  Gustafsson Alice  2002  LUDVIKA SS  AC0802  25 m  1:46.56   
14  73  Krysén Anna  2003  LUDVIKA SS  AC2403  25 m  1:48.61   
15  16  Sandell Vilma  2000  BORLÄNGE  BC4400  25 m  1:49.85   
16  86  Serlander Alice  2002  LUDVIKA SS  AM8602  25 m  1:56.67   
17  48  Holmström Carolina  2001  GRÄNGES SS  AK0201  25 m     
18  49  Karlsson Elsa  2001  GRÄNGES SS  AG3401  25 m     
19  67  Granberg Ida  2003  LUDVIKA SS  AF2603  25 m     
20  117  Jansson Elsa  2002  NAUTILUS  AB7202  25 m     
21  123  Nyhlin Ellen  2000  NAUTILUS  AW3800  25 m     
22  134  Chabbani Leyla  2001  FAGERSTA  BC2601  25 m    EFT 
13 - 14 år 
44  Svärd Elin  1998  FALUN  AL9498  25 m  1:03.15   
37  Nordlund Julia  1998  FALUN  AL2498  25 m  1:05.93   
80  Miram Anna  1999  LUDVIKA SS  AG7299  25 m  1:07.71   
46  Sörlie Isabelle  1999  FALUN  AV1299  25 m  1:11.13   
107  Ander Sofia  1998  SALA SS  BE1898  25 m  1:12.93   
28  Lundin-Bornström Amanda  1998  FAGERSTA  AB8698  25 m  1:13.84   
63  Fredriksson Maja  1999  LUDVIKA SS  AF6299  25 m  1:13.90   
120  Larsson Julia  1998  NAUTILUS  BC1698  25 m  1:14.48   
135  Larsson Jacqueline  1999  LUDVIKA SS  AD1699  25 m  1:14.87  EFT 
10  92  Östh Rebecka  1999  LUDVIKA SS  AE3699  25 m  1:14.93   
11  122  Nilsson Josefine  1998  NAUTILUS  AU3498  25 m  1:15.52   
12  Häggkvist Moa-Lill  1998  BORLÄNGE  AO9298  25 m  1:16.18   
13  102  Nilsson Stefanie  1998  SS MORA  AL1498  25 m  1:18.09  EFT 
14  128  Ärlegård Linnéa  1999  NAUTILUS  AL7699  25 m  1:26.35   
15  91  West Josefine  1999  LUDVIKA SS  AW1299  25 m  1:34.81   
16  50  Plavsic Milisia  1998  GRÄNGES SS  BN5498  25 m     
15 år och äldre 
113  Lindkvist Josefin  1993  VÄSBY SS  AK4493  25 m  55.29   
87  Sjöblom Olivia  1997  LUDVIKA SS  AX0497  25 m  1:00.02   
10  Lindefelt Ellen  1994  BORLÄNGE  BA5694  25 m  1:01.40   
62  Damberg Angelica  1996  LUDVIKA SS  BK1696  25 m  1:02.02   
15  Rosberg Amanda  1992  BORLÄNGE  BG0692  25 m  1:04.65   
27  Karlsson Therese  1997  FAGERSTA  AF9497  25 m  1:05.87   
Johansson Klara  1997  BORLÄNGE  AX1497  25 m  1:05.92   
77  Lindén Linnea  1995  LUDVIKA SS  BA2895  25 m  1:06.51   
78  Lundberg Matilda  1995  LUDVIKA SS  BQ9295  25 m  1:08.50   
10  114  Eckerwall Hanna  1997  NAUTILUS  AE0297  25 m  1:09.90   
11  32  Borbos Josefine  1997  FALUN  BA8297  25 m  1:11.74   
12  45  Säfström Louise  1995  FALUN  AO8895  25 m  1:16.69   
 
Gren 37, 4X50m Medley Herrar Öppen 
0 år och äldre: Borlänge SS 1:52.30 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
93  Ludvika SS Herrar  LUDVIKA SS    25 m  2:03.96   
22  Borlänge Herrar [1994]  1994  BORLÄNGE    25 m  2:13.67   
94  Ludvika SS Indians  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:28.00   
23  Borlänge Herrar Lag 2  BORLÄNGE    25 m     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer Öppen 
0 år och äldre: Ludvika SS 2:02.53 2004-01-31 
 
 
ID  Namn  Född  Förening  Licens  Bassäng  Anmtid  Status 
 
0 år och äldre 
20  Borlänge Damer [1994]  1994  BORLÄNGE    25 m  2:08.73   
132  Ludvika SS Damer  LUDVIKA SS    25 m  2:12.42  EFT 
98  Ludvika SS Småproffsen  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:28.93   
129  Nautilus Damer [1997]  1997  NAUTILUS    25 m  2:32.21   
99  Ludvika SS Småstjärnorna  1999  LUDVIKA SS    25 m  2:42.54   
95  Ludvika SS Miniproffsen  1999  LUDVIKA SS    25 m  3:22.07   
21  Borlänge Damer 2 [1999]  1999  BORLÄNGE    25 m     
130  Nautilus Damer Lag 2  NAUTILUS    25 m     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  17 februari 2012 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  23:11