Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Distriktsmästerskapen i MSSF    Utskriftsdatum  22 juni 2010   
  Tävlingsort  Uppsala    Utskriftstid  13:49   
  Arrangör  MSSF och Upsala Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  2010-06-19         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    1:07.97  2:17.59  3:26.67    4:32.81   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    1:07.79  2:17.88  3:27.11    4:35.46   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:07.70  2:19.04  3:29.89    4:40.65   
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    1:09.10  2:21.05  3:33.12    4:43.76   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    1:09.36  2:22.62  3:37.79    4:51.86   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    1:07.55  2:17.97  3:29.12    4:38.96   
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    1:07.29  2:18.38  3:29.42    4:40.34   
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    1:08.44  2:19.88  3:31.44    4:43.69   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:08.92  2:21.56  3:34.72    4:46.76   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    1:08.58  2:20.86  3:34.78    4:47.90   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:10.55  2:23.78  3:36.50    4:47.94  Deltar ej i final 
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    1:10.19  2:24.85  3:38.12    4:50.92  Deltar ej i final 
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:10.16  2:25.41  3:39.70    4:53.29  Deltar ej i final 
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap    1:08.88  2:24.18  3:40.15    4:53.43  Deltar ej i final 
10  Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    1:10.01  2:26.31  3:44.95    5:02.39  Deltar ej i final 
11  Erika Nyström  1994  Nyköpings Simsällskap    1:14.86  2:37.27  3:59.22    5:18.55  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    28.12  58.47  1:29.13    1:59.27   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    29.18  1:01.57  1:33.87    2:04.72   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    29.22  1:01.90  1:34.43    2:06.79   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.69  1:02.25  1:35.86    2:10.06   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    30.45  1:04.23  1:39.31    2:14.67   
Erik Nyström  1996  Simklubben Nautilus    31.32  1:06.26  1:41.94    2:16.53   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    31.23  1:07.45  1:44.23    2:20.34   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    31.71  1:07.77  1:46.33    2:25.27   
                     
 
Gren 2, 200m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    28.14  58.83  1:30.04    2:00.79   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    29.94  1:02.61  1:35.15    2:07.74   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    30.21  1:03.56  1:37.23    2:09.48   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    30.11  1:02.90  1:36.86    2:09.51   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    29.45  1:02.02  1:36.18    2:10.14   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    30.31  1:03.59  1:37.36    2:11.38  Deltar ej i final 
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    30.56  1:04.90  1:41.41    2:17.94  Deltar ej i final 
Erik Nyström  1996  Simklubben Nautilus    31.53  1:07.07  1:43.93    2:19.98   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    31.39  1:07.00  1:45.36    2:22.76   
10  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    31.20  1:08.12  1:48.34    2:27.16   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    36.83        1:17.08   
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena    36.04        1:17.46   
Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians    38.39        1:21.02   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    39.00        1:22.37   
Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb    39.39        1:24.02   
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    39.10        1:24.17   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    39.68        1:24.21   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena    1:17.36        1:17.36   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:19.38        1:19.38   
Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians    1:21.27        1:21.27   
Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb    1:23.84        1:23.84   
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    1:24.06        1:24.06   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:24.28        1:24.28   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    1:25.32        1:25.32  Deltar ej i final 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    1:25.37        1:25.37   
Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    1:25.45        1:25.45  Deltar ej i final 
10  Sara Birgersson  1993  Västerås Simsällskap    1:25.89        1:25.89  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap            29.33   
Mårten Ericsson  1991  Upsala Simsällskap            30.08   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            30.48   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians            30.54   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            31.15   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena            31.39   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            31.46   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap            31.55   
                     
 
Gren 4, 50m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap            29.07   
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb            30.10  Deltar ej i final 
Mårten Ericsson  1991  Upsala Simsällskap            30.11   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            30.36   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena            30.50   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians            30.87   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap            31.04   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            31.45   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            31.56   
10  Philip Burridge  1989  Tunafors Sportklubb            31.77   
11  Cristian Strömberg  1993  Upsala Simsällskap            32.01   
12  Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.03   
13  Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            32.12   
14  Sebastian Johansson  1989  Tunafors Sportklubb            33.17   
15  Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians            33.38   
16  Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap            33.39   
17  Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            33.60   
18  David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            33.70   
19  Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.49   
20  Joacim Westin  1994  Upsala Simsällskap            34.72   
21  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap            36.64   
Joachim Wiking  1987  Linköpings Allmänna SS            28.58  EXTRA 
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            28.62   
Jonna Nybäck  1988  Västerås Simsällskap            29.01   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            29.50   
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap            29.88   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            30.10   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            30.77   
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena            31.88   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            31.88   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jonna Nybäck  1988  Västerås Simsällskap            29.04   
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            29.67   
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap            30.05   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            30.20   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            30.37   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            30.78   
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena            30.97   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            31.07   
Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap            31.69   
10  Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb            32.02   
11  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            32.09   
12  Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap            32.17   
13  Anna Johansson  1992  Simklubben Nautilus            32.21   
14  Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap            32.28   
15  Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            32.61   
16  Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap            32.64   
17  Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.75   
18  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap            32.80   
19  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            33.48   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb    29.34  1:02.70  1:36.00    2:09.05   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    31.10  1:05.97  1:41.98    2:17.72   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    32.44  1:10.95  1:51.24    2:30.85   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    33.48  1:12.65  1:53.60    2:34.48   
Niklas Andersson  1992  Tunafors Sportklubb    36.11  1:20.24  2:04.71    2:48.38   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.42  1:15.87  2:01.87    2:49.47   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    38.09  1:22.98  2:10.25    2:51.63   
                     
 
Gren 6, 200m Fjärilsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb    29.34  1:02.70  1:36.00    2:09.05   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    31.10  1:05.97  1:41.98    2:17.72   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    32.44  1:10.95  1:51.24    2:30.85   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    33.48  1:12.65  1:53.60    2:34.48   
Niklas Andersson  1992  Tunafors Sportklubb    36.11  1:20.24  2:04.71    2:48.38   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.42  1:15.87  2:01.87    2:49.47   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    38.09  1:22.98  2:10.25    2:51.63   
                     
 
Gren 7, 200m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    34.91  1:14.13  1:54.94    2:34.27   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    35.81  1:15.27  1:56.35    2:36.39   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    36.50  1:16.51  1:57.63    2:37.44   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    37.48  1:18.32  1:59.60    2:40.00   
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    37.89  1:18.80  2:01.16    2:42.45   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.38  1:21.07  2:03.31    2:43.11   
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    38.62  1:20.46  2:03.37    2:45.29   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    38.95  1:20.94  2:04.28    2:45.41   
                     
 
Gren 7, 200m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    36.20  1:14.84  1:53.66    2:31.33  Deltar ej i final 
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    36.22  1:15.70  1:55.95    2:36.24   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    36.34  1:17.33  1:59.21    2:39.92   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    37.68  1:18.99  2:01.24    2:41.07   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    37.67  1:19.05  2:00.17    2:41.11   
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    37.06  1:17.97  2:00.37    2:41.29   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.03  1:19.66  2:01.89    2:41.35   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    37.80  1:19.87  2:01.74    2:42.93   
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    39.34  1:20.93  2:03.63    2:46.42   
10  Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    40.58  1:22.32  2:04.99    2:46.62   
11  Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    40.17  1:25.39  2:11.72    2:56.82   
                     
 
Gren 8, 1500m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:04.62  2:14.54  3:24.71  4:34.90  18:26.37   
          5:45.26  6:55.28  8:04.41  9:12.36     
          10:52.16  12:15.78  13:32.83  14:47.45     
          16:00.67  17:13.58         
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:08.71  2:23.29  3:38.81  4:53.61  18:31.51   
          6:09.83  7:24.97  8:39.09  9:54.00     
          11:09.29  12:23.92  13:37.68  14:51.66     
          16:05.21  17:19.72         
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:11.59  2:26.30  3:41.95  4:57.22  18:36.66   
          6:12.13  7:26.65  8:41.34  9:55.99     
          11:10.65  12:25.90  13:40.66  14:54.94     
          16:09.55  17:23.87         
Ulf Eriksson  1967  Upsala Simsällskap    1:09.17  2:23.33  3:38.32  4:52.67  18:45.83   
          6:07.91  7:23.28  8:38.71  9:54.96     
          11:10.47  12:26.52  13:42.46  14:58.55     
          16:15.01  17:31.80         
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap    1:12.98  2:36.01  3:59.34  5:23.56  20:19.73   
          6:44.68  8:07.25  9:29.77  10:52.79     
          12:14.69  13:36.48  14:58.54  16:18.04     
          17:39.68  19:01.95         
                     
 
Gren 9, 400m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    1:11.53  2:31.09  4:01.24    5:10.42   
Sofia Nordin  1990  Nyköpings Simsällskap    1:11.43  2:32.72  4:07.16    5:21.63   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:18.41  2:47.37  4:11.75    5:24.52   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:17.12  2:41.69  4:14.83    5:28.10   
Lisa Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    1:18.22  2:45.04  4:23.49    5:45.18   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    1:19.02  2:50.25  4:31.81    5:53.00   
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    1:20.80  2:49.23  4:35.60    5:55.20   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    1:26.41  3:04.90  4:51.41    6:20.35   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    26.79        55.01   
Philip Burridge  1989  Tunafors Sportklubb    26.85        56.41   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    27.82        57.11   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    28.09        58.13   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap    28.25        59.24   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    28.48        59.38   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    28.27        59.68   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    55.48        55.48   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    57.46        57.46   
Philip Burridge  1989  Tunafors Sportklubb    57.50        57.50   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    57.81        57.81   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    58.79        58.79   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    58.85        58.85  Deltar ej i final 
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap    58.97        58.97  Deltar ej i final 
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    59.32        59.32   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    59.63        59.63  Deltar ej i final 
10  Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap    59.74        59.74   
11  Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    59.91        59.91  Deltar ej i final 
12  Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    1:00.16        1:00.16   
13  Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap    1:00.30        1:00.30   
14  Jesper Ny  1992  Strängnäs Simsällskap    1:00.91        1:00.91   
15  Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap    1:02.06        1:02.06   
16  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    1:02.22        1:02.22   
17  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    1:03.49        1:03.49   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Andersson  1988  Västerås Simsällskap            33.99   
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena            35.32   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap            35.88   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            37.46   
Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians            38.02   
Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb            38.52   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            38.58   
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap            39.56   
                     
 
Gren 11, 50m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Andersson  1988  Västerås Simsällskap            34.24   
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena            35.17   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap            36.92   
Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians            37.76   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            37.88   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            38.21  Deltar ej i final 
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap            38.23   
Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb            38.53   
Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            39.58   
10  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap            39.86   
11  Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap            40.02   
12  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap            40.69   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    29.90        1:01.23   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    32.54        1:05.43   
Mårten Ericsson  1991  Upsala Simsällskap    31.53        1:05.45   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    31.55        1:06.22   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    32.75        1:07.63   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    34.23        1:10.36   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    34.33        1:12.18   
Sebastian Johansson  1989  Tunafors Sportklubb    34.84        1:13.35   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    1:02.11        1:02.11   
Mårten Ericsson  1991  Upsala Simsällskap    1:04.93        1:04.93   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    1:06.61        1:06.61   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    1:06.71        1:06.71   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    1:06.87        1:06.87   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    1:07.49        1:07.49   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    1:09.55        1:09.55   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:10.23        1:10.23  Deltar ej i final 
Sebastian Johansson  1989  Tunafors Sportklubb    1:11.82        1:11.82   
10  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    1:12.45        1:12.45   
11  Cristian Strömberg  1993  Upsala Simsällskap    1:12.60        1:12.60   
12  Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    1:13.85        1:13.85   
13  Erik Nyström  1996  Simklubben Nautilus    1:13.89        1:13.89   
14  Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:15.81        1:15.81   
15  Joacim Westin  1994  Upsala Simsällskap    1:16.40        1:16.40   
16  Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    1:19.27        1:19.27   
Joachim Wiking  1987  Linköpings Allmänna SS    1:01.49        1:01.49  EXTRA 
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.33        1:05.59   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    30.58        1:06.26   
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap    31.52        1:09.13   
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena    31.99        1:09.83   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.14        1:13.72   
Matea Bradaric  1993  Eskilstuna Simsällskap    33.55        1:14.35   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    35.16        1:15.44   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    34.32        1:17.46   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:07.20        1:07.20   
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap    1:08.35        1:08.35   
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap    1:08.75        1:08.75  Deltar ej i final 
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    1:09.15        1:09.15   
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena    1:10.19        1:10.19   
Matea Bradaric  1993  Eskilstuna Simsällskap    1:11.96        1:11.96   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:14.48        1:14.48   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    1:14.68        1:14.68   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    1:15.27        1:15.27   
10  Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    1:15.39        1:15.39   
11  Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    1:15.44        1:15.44   
12  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    1:15.59        1:15.59   
13  Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap    1:16.82        1:16.82   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    35.60  1:17.31  1:59.36    2:40.54   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    37.36  1:18.47  1:59.31    2:40.56   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    38.36  1:20.29  2:02.89    2:45.12   
Jan Mandahl  1961  Upsala Simsällskap    38.34  1:21.08  2:03.51    2:47.41   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    38.54  1:22.61  2:07.32    2:52.47   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    39.84  1:25.95  2:13.01    3:00.01   
Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap    41.45  1:27.41  2:16.35    3:06.72   
                     
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    35.60  1:17.31  1:59.36    2:40.54   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    37.36  1:18.47  1:59.31    2:40.56   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    38.36  1:20.29  2:02.89    2:45.12   
Jan Mandahl  1961  Upsala Simsällskap    38.34  1:21.08  2:03.51    2:47.41   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    38.54  1:22.61  2:07.32    2:52.47   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    39.84  1:25.95  2:13.01    3:00.01   
Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap    41.45  1:27.41  2:16.35    3:06.72   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            26.18   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            27.62   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            27.86   
Jonna Nybäck  1988  Västerås Simsällskap            28.25   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            28.39   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            28.76   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap            28.78   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            28.79   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            27.15   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            28.06   
Jonna Nybäck  1988  Västerås Simsällskap            28.23   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus            28.23   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap            28.32   
Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap            28.52   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap            28.71   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            29.00   
Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb            29.08   
10  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap            29.09   
11  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap            29.37   
12  Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap            29.54   
13  Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb            29.61   
14  Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            29.69   
15  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            29.75   
16  Milana Salih  1997  Falu Simsällskap            30.04   
17  Elin Andersson  1988  Västerås Simsällskap            30.10   
18  Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap            30.11   
19  Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap            30.17   
20  Hanna Moberg  1990  Upsala Simsällskap            30.20   
20  Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap            30.20   
22  Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.45   
23  Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap            30.55   
24  Erika Nyström  1994  Nyköpings Simsällskap            30.57   
25  Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians            31.11   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    29.39  1:03.30  1:41.40    2:13.08   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    30.71  1:07.41  1:47.54    2:19.93   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    30.21  1:07.07  1:50.93    2:25.50   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    31.71  1:11.02  1:53.41    2:27.92   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap    30.50  1:10.08  1:53.31    2:29.54   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    32.05  1:11.86  1:55.65    2:30.45   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    34.89  1:16.74  2:03.87    2:39.01   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    36.08  1:19.34  2:04.95    2:42.35   
                     
 
Gren 16, 200m Medley Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    30.18  1:05.87  1:44.27    2:18.07   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    30.93  1:08.83  1:50.78    2:23.59   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    31.86  1:10.56  1:51.66    2:24.30   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    30.79  1:07.32  1:51.85    2:26.76   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    31.43  1:10.98  1:55.57    2:30.16   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap    31.27  1:11.46  1:54.73    2:30.69   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    33.89  1:14.91  2:02.28    2:36.57   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    33.85  1:14.72  2:00.90    2:37.61   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    34.84  1:17.53  2:02.99    2:38.96   
10  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    35.32  1:23.93  2:11.07    2:51.77   
                     
 
Gren 17, 800m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    34.28  1:10.65  1:47.53  2:23.96  9:35.38   
          3:00.14  3:36.44  4:12.67       
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    34.09  1:11.25  1:48.41  2:25.41  9:37.17   
          3:02.55  3:39.75  4:16.61       
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    33.95  1:10.36  1:47.08  2:23.45  9:38.13   
          2:59.85  3:36.27  4:13.27       
Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap    33.02  1:08.62  1:45.86  2:23.46  10:03.81   
          3:01.61  3:40.13  4:18.77       
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.15  1:11.69  1:49.47  2:27.91  10:18.37   
          3:06.67  3:46.12  4:25.34       
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    36.29  1:15.95  1:55.25  2:35.05  10:27.06   
          3:14.00  3:53.43  4:32.41       
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    39.40  1:22.23  2:05.27  2:48.68  11:08.65   
          3:30.85  4:13.48  4:55.30       
                     
 
Gren 18, 4X200m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Västerås Herrar  1991  Västerås Simsällskap            8:36.36   
  Johan Nyström  1994      1:02.23  2:09.72      2:09.72   
  Marcus Aurén  1994      1:02.25  2:08.88      4:18.60   
  David Hallberg  1994      1:02.81  2:10.28      6:28.88   
  Linus Kanth  1991      1:02.16  2:07.48      8:36.36   
                     
Upsala Sim Lag 1  Upsala Simsällskap            8:54.04   
  Björn Sundin  1990      59.63  2:06.20      2:06.20   
  Mårten Ericsson  1991      1:02.59  2:09.66      4:15.86   
  Henrik Ocklind  1993      1:04.33  2:16.69      6:32.55   
  Viktor Umenius  1993      1:05.89  2:21.49      8:54.04   
                     
Tunafors Herrar  Tunafors Sportklubb            DNF   
                     
                     
 
Gren 19, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Tunafors Herrar  Tunafors Sportklubb            3:48.92   
  Niclas Just  1994      28.00  58.74      58.74   
  Måns Stomvall  1990      26.40  55.32      1:54.06   
  Alexander Kotevski  1994      28.31  59.12      2:53.18   
  Philip Burridge  1989      26.37  55.74      3:48.92   
                     
Upsala Sim Lag 1  Upsala Simsällskap            3:51.32   
  Mårten Ericsson  1991      27.67  57.69      57.69   
  Björn Wallberg  1991      27.80  58.95      1:56.64   
  Björn Sundin  1990      25.55  54.07      2:50.71   
  Henrik Ocklind  1993      28.73  1:00.61      3:51.32   
                     
Västerås Herrar  1991  Västerås Simsällskap            3:57.46   
  Johan Nyström  1994      29.03  1:00.16      1:00.16   
  Marcus Aurén  1994      28.94  1:00.55      2:00.71   
  Linus Kanth  1991      27.02  56.00      2:56.71   
  David Hallberg  1994      29.62  1:00.75      3:57.46   
                     
SK Ena Herrar  Simklubben Ena            3:59.57   
  Fredrik Ekesten  1995      29.45  1:01.28      1:01.28   
  Eric Rylén  1990      27.01  57.43      1:58.71   
  Adam Ackerstierna  1995      27.74  57.28      2:55.99   
  Johannes Ålander  1995      30.11  1:03.58      3:59.57   
                     
Upsala Sim Lag 2  Upsala Simsällskap            4:13.77   
  Joacim Westin  1994      30.79  1:05.37      1:05.37   
  Cristian Strömberg  1993      28.36  59.33      2:04.70   
  Viktor Umenius  1993      29.03  1:01.88      3:06.58   
  Carl Winlöf  1994      31.26  1:07.19      4:13.77   
                     
                     
 
Gren 20, 4X100m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Damer  1991  Västerås Simsällskap            4:40.75   
  Rebecca Florinus  1994      35.78  1:14.12      1:14.12   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      37.62  1:20.04      2:34.16   
  Frida Berggren  1994      30.65  1:09.15      3:43.31   
  Jonna Nybäck  1988      26.16  57.44      4:40.75   
                     
Upsala Sim Lag 1  Upsala Simsällskap            4:44.34   
  Paulina Björkbacka  1995      32.94  1:09.11      1:09.11   
  Emma Svensson  1992      34.41  1:14.74      2:23.85   
  Katarina Burman  1993      33.96  1:14.94      3:38.79   
  Ylva Henriksson  1994      30.42  1:05.55      4:44.34   
                     
Bollnäs SS Damer  Bollnäs Simsällskap            4:59.74   
  Maja Magnusson  1992      35.63  1:13.89      1:13.89   
  Jennie Svensson  1995      39.07  1:23.91      2:37.80   
  Lisa Magnusson  1994      36.25  1:19.52      3:57.32   
  Matilda Åhlström  1991      29.72  1:02.42      4:59.74   
                     
Nautilus Damer  1992  Simklubben Nautilus            5:01.56   
  Anna Johansson  1992      37.65  1:18.66      1:18.66   
  Ida Johansson  1996      42.68  1:30.97      2:49.63   
  Vera Johansson  1995      29.87  1:05.54      3:55.17   
  Linn Johansson  1994      31.29  1:06.39      5:01.56   
                     
SK Ena Damer  Simklubben Ena            5:06.46   
  Julia Norén  1994      38.16  1:19.17      1:19.17   
  Viktoria Vuori  1995      43.60  1:35.90      2:55.07   
  Erica Ackerstierna  1992      31.14  1:09.24      4:04.31   
  Julia Pedersen  1993      29.34  1:02.15      5:06.46   
                     
Eskilstuna-Tunafors  Tunafors Sportklubb            5:05.02  EXTRA 
  Betty Siu  1994      38.06  1:21.62      1:21.62   
  Caroline Just  1992      38.28  1:23.91      2:45.53   
  Matea Bradaric  1993      33.76  1:13.17      3:58.70   
  Ebba Engström  1995      31.60  1:06.32      5:05.02   
                     
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    1:00.82  2:04.61  3:09.13    4:13.49   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    1:02.68  2:10.59  3:20.35    4:30.57   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:04.23  2:13.27  3:22.66    4:30.60   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:04.54  2:13.88  3:23.33    4:30.65   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    1:08.11  2:24.66  3:42.30    4:56.90   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:08.04  2:24.36  3:43.35    4:57.90   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    1:04.14  2:11.90  3:19.64    4:26.68   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:04.88  2:13.26  3:22.14    4:34.20   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena    1:04.64  2:16.01  3:27.80    4:37.52   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:04.56  2:15.91  3:27.66    4:38.19   
Ulf Eriksson  1967  Upsala Simsällskap    1:07.36  2:19.43  3:30.81    4:41.26  Deltar ej i final 
Erik Nyström  1996  Simklubben Nautilus    1:06.19  2:18.81  3:33.07    4:44.80  Deltar ej i final 
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:07.31  2:23.86  3:43.20    4:58.04   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    1:08.66  2:26.12  3:44.85    5:02.22   
Axel Dahlbom  1996  Upsala Simsällskap    1:12.37  2:30.72  5:05.07    5:05.07  Deltar ej i final 
10  Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.30  2:33.80  3:55.10    5:13.73  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    30.23  1:03.08  1:36.22    2:08.11   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.36  1:03.35  1:36.94    2:09.28   
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    30.78  1:04.21  1:37.72    2:10.67   
Jonna Nybäck  1988  Västerås Simsällskap    31.18  1:04.71  1:38.58    2:12.46   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    31.44  1:05.40  1:39.65    2:13.59   
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb            DNF   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    29.91  1:02.39  1:36.02    2:08.52   
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    30.76  1:04.36  1:38.94    2:12.50   
Jonna Nybäck  1988  Västerås Simsällskap    31.86  1:05.61  1:39.20    2:13.05   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.96  1:06.96  1:41.96    2:16.64   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    32.25  1:06.97  1:42.35    2:16.87   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    31.53  1:05.99  1:41.36    2:17.99  Deltar ej i final 
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    32.78  1:07.85  1:43.16    2:18.03  Deltar ej i final 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    32.79  1:08.34  1:44.41    2:19.37  Deltar ej i final 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    32.33  1:07.75  1:43.95    2:19.67  Deltar ej i final 
10  Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena    32.06  1:07.51  1:44.66    2:21.68  Deltar ej i final 
11  Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    32.69  1:08.33  1:45.66    2:21.80   
12  Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap    31.95  1:07.72  1:45.35    2:21.91  Deltar ej i final 
13  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    33.21  1:10.15  1:48.09    2:24.65  Deltar ej i final 
14  Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    33.01  1:09.41  1:47.86    2:26.51  Deltar ej i final 
15  Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    32.93  1:11.09  1:51.14    2:29.68  Deltar ej i final 
16  Erika Nyström  1994  Nyköpings Simsällskap    35.52  1:15.49  1:56.15    2:33.05  Deltar ej i final 
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.43        1:09.63   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap    32.81        1:10.37   
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    33.38        1:11.12   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap    32.46        1:12.44   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.12        1:15.87   
David Westerberg  1991  Katrineholms Simsällskap    34.42        1:16.02   
Jan Mandahl  1961  Upsala Simsällskap    35.52        1:16.38   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    35.37        1:17.23   
                     
 
Gren 23, 100m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap            1:11.19   
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap    31.77        1:11.32   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.29        1:11.32   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap    32.09        1:12.19   
David Westerberg  1991  Katrineholms Simsällskap    34.47        1:15.36   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb            1:15.84   
Jan Mandahl  1961  Upsala Simsällskap    34.93        1:16.03   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:16.59   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena            1:16.89   
10  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap    38.04        1:22.22   
Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            29.67   
Paulina Björkbacka  1995  Upsala Simsällskap            33.15   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            33.96   
Anna Johansson  1992  Simklubben Nautilus            34.10   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap            34.90   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            35.07   
Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb            35.62   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            36.24   
                     
 
Gren 24, 50m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap            30.97   
Paulina Björkbacka  1995  Upsala Simsällskap            32.70   
Erica Ackerstierna  1992  Simklubben Ena            33.97  Deltar ej i final 
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena            34.29   
Anna Johansson  1992  Simklubben Nautilus            34.36   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap            34.70  Deltar ej i final 
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians            34.75   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.76  Deltar ej i final 
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap            35.06   
10  Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb            35.35   
11  Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            35.68   
12  Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap            35.69   
13  Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap            36.21   
14  Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap            36.25   
15  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap            36.44   
16  Milana Salih  1997  Falu Simsällskap            36.66   
17  Betty Siu  1994  Eskilstuna Simsällskap            37.07   
18  Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap            37.29   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap            26.24   
Philip Burridge  1989  Tunafors Sportklubb            27.35   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap            27.53   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            28.79   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb            28.95   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            29.02   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            29.14   
Patrick Granberg  1991  Eskilstuna Simsällskap            29.53   
                     
 
Gren 25, 50m Fjärilsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap            26.31   
Philip Burridge  1989  Tunafors Sportklubb            27.77   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            27.92   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap            28.01   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena            28.30  Deltar ej i final 
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians            28.32  Deltar ej i final 
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb            28.80   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            28.91   
Patrick Granberg  1991  Eskilstuna Simsällskap            29.51   
10  Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            29.81   
11  Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            29.86   
12  Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap            30.69   
13  Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap            31.85   
                     
 
Gren 26, 200m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Nordin  1990  Nyköpings Simsällskap    33.24  1:11.76  1:52.95    2:34.67   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.79  1:16.86  2:00.37    2:43.50   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    37.17  1:21.04  2:08.54    2:57.21   
                     
 
Gren 26, 200m Fjärilsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sofia Nordin  1990  Nyköpings Simsällskap    33.24  1:11.76  1:52.95    2:34.67   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.79  1:16.86  2:00.37    2:43.50   
Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    37.17  1:21.04  2:08.54    2:57.21   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    32.13  1:06.41  1:42.05    2:17.76   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    33.96  1:10.41  1:47.72    2:23.84   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    33.61  1:09.98  1:47.73    2:24.42   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    33.33  1:09.67  1:47.34    2:24.97   
David Westin  1995  Sala Simsällskap    35.02  1:14.14  1:52.98    2:31.93   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    35.88  1:16.67  1:57.77    2:36.50   
Mårten Ericsson  1991  Upsala Simsällskap            DNF   
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Mårten Ericsson  1991  Upsala Simsällskap    32.79  1:08.74  1:45.87    2:22.39   
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb    33.88  1:10.34  1:46.49    2:22.48   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    33.73  1:09.65  1:46.77    2:23.91   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    34.32  1:11.05  1:48.61    2:26.26   
Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    33.05  1:09.47  1:48.14    2:26.53   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    34.14  1:10.83  1:49.54    2:28.23   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    35.50  1:13.96  1:53.32    2:32.05  Deltar ej i final 
David Westin  1995  Sala Simsällskap    35.20  1:14.03  1:53.28    2:32.18   
Cristian Strömberg  1993  Upsala Simsällskap    34.94  1:13.79  1:54.49    2:35.13  Deltar ej i final 
10  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    34.94  1:15.59  1:57.35    2:36.76   
11  Erik Nyström  1996  Simklubben Nautilus    36.56  1:16.29  1:57.25    2:37.41   
12  Sebastian Johansson  1989  Tunafors Sportklubb    35.70  1:15.78  1:58.27    2:40.62   
13  Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    37.51  1:18.85  2:00.76    2:43.18   
14  Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.02  1:21.39  2:05.50    2:46.59   
                     
 
Gren 28, 1500m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Malin Hedberg  1991  Västerås Simsällskap    1:11.14  2:25.90  3:40.10  4:53.30  18:13.88   
          6:06.29  7:19.37  8:32.63  9:44.97     
          10:57.11  12:09.81  13:22.56  14:35.87     
          15:49.33  17:02.91         
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    1:10.90  2:26.43  3:41.82  4:57.45  18:48.56   
          6:13.43  7:29.77  8:44.60  9:59.26     
          11:14.79  12:31.98  13:48.18  15:02.73     
          16:18.55  17:34.34         
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:10.71  2:26.21  3:41.70  4:57.78  20:10.13   
          6:14.08  7:30.15  8:45.15  9:58.77     
          11:29.07  12:55.07  14:22.48  15:50.12     
          17:16.54  18:43.77         
Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    1:18.14  2:46.45  4:16.09  5:45.28  22:06.76   
          7:14.34  8:44.67  10:14.87  11:44.26     
          13:14.32  14:44.11  16:13.89  17:43.20     
          19:13.49  20:41.27         
Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap            DNF   
                     
                     
                     
                     
 
Gren 29, 400m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    1:04.39  2:16.54  3:34.41    4:39.20   
Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:15.82  2:38.95  4:04.68    5:11.46   
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:11.25  2:35.20  4:04.50    5:14.55   
Johannes Ålander  1995  Simklubben Ena    1:16.18  2:42.87  4:17.34    5:36.19   
Filip Tagesson  1996  Örebro Simallians    1:19.43  2:48.96  4:24.67    5:41.09   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap            5:42.66   
Pontus Lindholm  1994  Strängnäs Simsällskap            5:59.83   
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena            6:30.25   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap    27.81        58.11   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    28.46        58.84   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    29.29        1:00.56   
Jonna Nybäck  1988  Västerås Simsällskap    29.25        1:01.44   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    30.15        1:01.96   
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap    29.77        1:03.09   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    30.61        1:03.38   
Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    30.12        1:03.65   
                     
 
Gren 30, 100m Frisim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Svensson  1992  Upsala Simsällskap    28.33        59.37   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    29.23        1:00.38   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    29.84        1:01.20   
Jonna Nybäck  1988  Västerås Simsällskap    29.67        1:01.35   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    29.62        1:01.64   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    30.43        1:03.02  Deltar ej i final 
Frida Nilsson  1992  Nyköpings Simsällskap    30.61        1:03.47   
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    30.78        1:03.71  Deltar ej i final 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    31.16        1:04.13   
10  Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    30.86        1:04.25   
11  Lisa Svensson  1992  Bollnäs Simsällskap    30.77        1:04.41   
12  Matilda Åhlström  1991  Bollnäs Simsällskap    30.33        1:04.79   
13  Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    30.99        1:05.15   
14  Caroline Just  1992  Tunafors Sportklubb    30.97        1:05.70   
15  Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    31.25        1:05.75   
16  Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    31.46        1:05.82   
17  Josefine Norlin  1996  Upsala Simsällskap    31.32        1:06.68   
18  Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.35        1:06.79   
19  Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap    31.74        1:07.05   
20  Ylva Henriksson  1994  Upsala Simsällskap    31.68        1:07.10   
21  Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    31.98        1:07.42   
22  Erika Nyström  1994  Nyköpings Simsällskap    33.09        1:08.39   
                     
 
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            31.05   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            31.20   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap            31.65   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.26   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap            32.28   
Christoffer Andersson  1980  Tunafors Sportklubb            33.39   
David Westerberg  1991  Katrineholms Simsällskap            33.62   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            33.79   
                     
 
Gren 31, 50m Bröstsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            30.71   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            31.51   
Janne Goltermann  1989  Upsala Simsällskap            31.76   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap            31.84   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            32.57   
Christoffer Andersson  1980  Tunafors Sportklubb            33.15   
David Westerberg  1991  Katrineholms Simsällskap            33.28   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            33.29   
Jan Mandahl  1961  Upsala Simsällskap            34.14   
10  Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb            34.75   
11  Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena            34.78   
12  Sebastian Johansson  1989  Tunafors Sportklubb            35.30   
13  Jakob Granelli  1995  Upsala Simsällskap            35.31   
14  Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            36.03   
15  David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap            36.66   
16  Pelle Högfors  1987  Gimo Simsällskap            36.90   
17  Carl Winlöf  1994  Upsala Simsällskap            38.36   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Upsala Simsällskap    33.96        1:09.42   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    34.28        1:12.83   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    35.55        1:13.41   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    35.59        1:13.54   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    35.74        1:13.81   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    36.24        1:14.80   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.95        1:17.49   
Anna Johansson  1992  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Ryggsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Upsala Simsällskap    34.06        1:10.10   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    35.32        1:13.68   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    35.03        1:14.18   
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    36.47        1:15.06   
Julia Kindlund  1994  Upsala Simsällskap    36.27        1:15.27   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    36.42        1:15.37   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.30        1:15.39   
Anna Johansson  1992  Simklubben Nautilus    37.22        1:18.00   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    37.97        1:18.70   
10  Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    38.40        1:18.76   
11  Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    38.13        1:19.20   
12  Vilma Heimer  1996  Upsala Simsällskap    39.65        1:21.18   
                     
 
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb    27.37        57.39   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    26.86        57.51   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    28.66        1:01.62   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap    29.13        1:01.73   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    30.32        1:03.66   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    30.14        1:04.50   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    30.72        1:08.56   
Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 33, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    26.84        58.43   
Måns Stomvall  1990  Tunafors Sportklubb    28.54        58.95   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    29.92        1:02.99   
Joakim Kling  1991  Örebro Simallians    29.88        1:04.70   
Amanch Rezaghi  1991  Västerås Simsällskap    29.23        1:04.94   
Alexander Kotevski  1994  Tunafors Sportklubb    30.92        1:05.64   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    31.46        1:07.15  Deltar ej i final 
Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    32.62        1:08.04  Deltar ej i final 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    31.30        1:08.86  Deltar ej i final 
10  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    32.23        1:09.44  Deltar ej i final 
11  Patrick Granberg  1991  Eskilstuna Simsällskap    30.50        1:09.49  Deltar ej i final 
12  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    31.89        1:09.98   
13  Viktor Umenius  1993  Upsala Simsällskap    33.07        1:12.27   
                     
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.37  1:18.68  2:00.30    2:41.80   
Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians    38.60  1:21.14  2:04.53    2:49.24   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    40.68  1:27.08  2:14.55    3:00.99   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    40.88  1:27.83  2:16.20    3:04.88   
                     
 
Gren 34, 200m Bröstsim Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    37.37  1:18.68  2:00.30    2:41.80   
Hanna Hagström  1991  Örebro Simallians    38.60  1:21.14  2:04.53    2:49.24   
Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    40.68  1:27.08  2:14.55    3:00.99   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    40.88  1:27.83  2:16.20    3:04.88   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Burridge  1989  Tunafors Sportklubb            25.72   
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            25.81   
David Westerberg  1991  Katrineholms Simsällskap            26.22   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            26.55   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            26.60   
Mårten Ericsson  1991  Upsala Simsällskap            26.61   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            26.84   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            26.85   
                     
 
Gren 35, 50m Frisim Herrar, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Björn C-G Eriksson  1981  Gävle Simsällskap            25.60   
Philip Burridge  1989  Tunafors Sportklubb            25.92   
Mårten Ericsson  1991  Upsala Simsällskap            26.15   
Eric Rylén  1990  Simklubben Ena            26.20   
David Westerberg  1991  Katrineholms Simsällskap            26.23   
Hampus Ny  1990  Strängnäs Simsällskap            26.61   
Björn Wallberg  1991  Upsala Simsällskap            26.93   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            27.00   
Nils Schönberg  1989  Hedemora Simsällskap            27.04   
10  Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap            27.06   
11  Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            27.10   
12  Joakim Kling  1991  Örebro Simallians            27.21   
13  Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena            27.30   
14  Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb            27.75   
15  Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap            28.49   
                     
 
Gren 36, 200m Medley Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    32.03  1:11.10  1:55.90    2:29.43   
Lisa Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    34.02  1:14.41  2:00.41    2:37.37   
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    32.87  1:15.77  2:04.09    2:42.40   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    35.43  1:18.25  2:08.35    2:45.82   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    37.08  1:19.64  2:09.05    2:47.68   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.82  1:21.21  2:11.01    2:48.90   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    34.34  1:17.50  2:11.91    2:51.28   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 36, 200m Medley Damer, Försök 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    32.96  1:13.72  1:58.54    2:34.77   
Lisa Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    34.13  1:13.74  1:59.35    2:37.15   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    33.35  1:16.14  2:04.36    2:40.17   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    33.81  1:16.09  2:05.47    2:42.97  Deltar ej i final 
Jennifer Schwartz  1994  Strängnäs Simsällskap    33.07  1:16.66  2:04.89    2:43.80   
Felicia Lidström  1994  Upsala Simsällskap    34.10  1:18.70  2:06.12    2:44.72  Deltar ej i final 
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    33.66  1:15.84  2:08.00    2:45.37   
Rebecca Florinus  1994  Västerås Simsällskap    33.46  1:17.63  2:08.81    2:45.92   
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    35.19  1:18.53  2:08.57    2:46.25  Deltar ej i final 
10  Elisabeth Ödman  1995  Upsala Simsällskap    34.62  1:18.88  2:08.36    2:47.77  Deltar ej i final 
11  Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    36.47  1:19.26  2:08.40    2:47.84   
12  Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    36.94  1:21.42  2:11.50    2:49.54   
13  Frida Idesten  1995  Strängnäs Simsällskap    34.00  1:21.09  2:11.35    2:50.13   
14  Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    32.46  1:19.60  2:13.66    2:50.43   
15  Ida Johansson  1996  Simklubben Nautilus    37.44  1:24.55  2:15.83    2:56.34   
16  Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    36.83  1:24.93  2:20.89    3:04.83   
                     
 
Gren 37, 800m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:07.18  2:18.35  3:30.03  4:41.76  9:24.44   
          5:52.70  7:04.26  8:15.23       
Erik Nyström  1996  Simklubben Nautilus    1:06.89  2:19.66  3:33.36  4:47.21  9:35.86   
          6:00.13  7:13.55  8:25.31       
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:06.34  2:18.43  3:30.77  4:43.43  9:40.61   
          5:58.97  7:13.99  8:28.58       
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:09.39  2:23.75  3:37.86  4:51.41  9:44.91   
          6:04.99  7:18.52  8:32.39       
                     
 
Gren 38, 4X200m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Västerås Damer  1991  Västerås Simsällskap            9:01.51   
  Malin Hedberg  1991      1:06.94  2:17.00      2:17.00   
  Jonna Nybäck  1988      1:04.68  2:12.35      4:29.35   
  Sara Ottosson-Bixo  1995      1:06.66  2:16.65      6:46.00   
  Frida Berggren  1994      1:05.96  2:15.51      9:01.51   
                     
Nyköping Damer  Nyköpings Simsällskap            9:17.19   
  Sofia Nordin  1990      1:05.64  2:14.77      2:14.77   
  Anna Jonsson  1994      1:05.95  2:13.78      4:28.55   
  Erika Nyström  1994      1:13.22  2:29.95      6:58.50   
  Frida Nilsson  1992      1:05.87  2:18.69      9:17.19   
                     
Upsala Sim Lag 1  Upsala Simsällskap            9:25.85   
  Emma Svensson  1992      1:04.04  2:14.99      2:14.99   
  Paulina Björkbacka  1995      1:06.21  2:19.50      4:34.49   
  Julia Kindlund  1994      1:07.93  2:22.68      6:57.17   
  Ylva Henriksson  1994      1:10.92  2:28.68      9:25.85   
                     
Bollnäs SS Damer  1992  Bollnäs Simsällskap            9:49.77   
  Maja Magnusson  1992      1:08.22  2:22.97      2:22.97   
  Lisa Magnusson  1994      1:11.60  2:29.35      4:52.32   
  Lisa Svensson  1992      1:11.16  2:30.97      7:23.29   
  Matilda Åhlström  1991      1:10.55  2:26.48      9:49.77   
                     
                     
 
Gren 39, 4X100m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Lag 1  Upsala Simsällskap            4:13.58   
  Emma Svensson  1992      28.20  59.14      59.14   
  Paulina Björkbacka  1995      30.99  1:04.11      2:03.25   
  Josefine Norlin  1996      30.67  1:06.05      3:09.30   
  Ylva Henriksson  1994      30.23  1:04.28      4:13.58   
                     
Västerås Damer  1991  Västerås Simsällskap            4:14.04   
  Jonna Nybäck  1988      30.00  1:02.63      1:02.63   
  Malin Hedberg  1991      31.75  1:05.90      2:08.53   
  Frida Berggren  1994      29.60  1:00.85      3:09.38   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      30.68  1:04.66      4:14.04   
                     
Nyköping Damer  Nyköpings Simsällskap            4:15.10   
  Frida Nilsson  1992      30.35  1:02.50      1:02.50   
  Anna Jonsson  1994      30.32  1:03.11      2:05.61   
  Erika Nyström  1994      32.19  1:06.07      3:11.68   
  Sofia Nordin  1990      29.95  1:03.42      4:15.10   
                     
Bollnäs SS Damer  1992  Bollnäs Simsällskap            4:15.81   
  Matilda Åhlström  1991      29.78  1:03.42      1:03.42   
  Lisa Svensson  1992      29.62  1:02.94      2:06.36   
  Jennie Svensson  1995      30.17  1:04.44      3:10.80   
  Lisa Magnusson  1994      30.21  1:05.01      4:15.81   
                     
Nautilus Damer  1992  Simklubben Nautilus            4:26.01   
  Vera Johansson  1995      29.32  1:00.97      1:00.97   
  Linn Johansson  1994      31.07  1:05.67      2:06.64   
  Anna Johansson  1992      32.09  1:08.92      3:15.56   
  Ida Johansson  1996      33.67  1:10.45      4:26.01   
                     
Upsala Sim Lag 2  Upsala Simsällskap            4:31.18   
  Elisabeth Ödman  1995      30.85  1:06.38      1:06.38   
  Felicia Lidström  1994      31.15  1:06.24      2:12.62   
  Katarina Burman  1993      33.92  1:12.10      3:24.72   
  Julia Kindlund  1994      30.93  1:06.46      4:31.18   
                     
Eskilstuna-Tunafors  Tunafors Sportklubb            4:37.90  EXTRA 
  Betty Siu  1994      32.78  1:12.18      1:12.18   
  Ebba Engström  1995      31.36  1:05.74      2:17.92   
  Matea Bradaric  1993      34.56  1:14.59      3:32.51   
  Caroline Just  1992      30.46  1:05.39      4:37.90   
                     
                     
 
Gren 40, 4X100m Medley Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Västerås Herrar  1991  Västerås Simsällskap            4:18.40   
  Marcus Aurén  1994      33.55  1:08.47      1:08.47   
  Linus Kanth  1991      32.15  1:08.39      2:16.86   
  Amanch Rezaghi  1991      28.64  1:02.40      3:19.26   
  Johan Nyström  1994      28.27  59.14      4:18.40   
                     
Tunafors Herrar  Tunafors Sportklubb            4:21.74   
  Måns Stomvall  1990      32.05  1:05.21      1:05.21   
  Niclas Just  1994      34.25  1:14.52      2:19.73   
  Alexander Kotevski  1994      31.10  1:06.04      3:25.77   
  Philip Burridge  1989      26.03  55.97      4:21.74   
                     
Upsala Sim Lag 2  Upsala Simsällskap            4:38.65   
  Henrik Ocklind  1993      32.19  1:06.53      1:06.53   
  Cristian Strömberg  1993      34.99  1:16.96      2:23.49   
  Viktor Umenius  1993      32.07  1:11.29      3:34.78   
  Alexander Matkoski  1996      29.86  1:03.87      4:38.65   
                     
Upsala Sim Lag 3  Upsala Simsällskap            4:56.69   
  Axel Dahlbom  1996        1:13.76      1:13.76   
  Jakob Granelli  1995      37.58  1:23.54      2:37.30   
  Sean Johansson  1997      36.14  1:17.38      3:54.68   
  David Wimmerstedt  1997      29.21  1:02.01      4:56.69   
                     
Upsala Sim Lag 1  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  22 juni 2010 
Licensierad till: Upsala Simsällskap  Utskriftstid  13:49