Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dalaminisim    Utskriftsdatum  31 oktober 2010   
  Tävlingsort  Avesta    Utskriftstid  15:43   
  Arrangör  Avesta Simsällskap         
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            22.71   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            24.01   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            25.24   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            26.71   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            28.11   
Adam Lindholm  2002  Gränges Simsällskap            28.25   
André Uhlas-Backlund  2001  Simsällskapet Mora            29.15   
Angus Horan  2001  Ludvika Simsällskap            29.66   
Andreas Hörle  2002  Ludvika Simsällskap            29.97   
10  Victor Norrsveden-Nilsson  2001  Ludvika Simsällskap            31.35   
11  Marcus Norrsveden-Nilsson  2001  Ludvika Simsällskap            31.56   
12  Emil Melin  2001  Simsällskapet Mora            32.14   
13  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            32.87   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            22.95   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            25.14   
Robin Liljekvist  2000  Gränges Simsällskap            25.27   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            25.83   
Carl Kieski  2000  Borlänge Simsällskap            26.56   
August Claesson  2000  Hedemora Simsällskap            29.14   
Mattias Chalikias  2000  Ludvika Simsällskap            30.65   
Kaj Andersson  2000  Avesta Simsällskap            33.38   
Victor Castillo  2000  Avesta Simsällskap            38.81   
                     
 
Gren 1, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            21.78   
Filip Melin  1999  Simsällskapet Mora            24.00   
Hamish Horan  1999  Ludvika Simsällskap            24.06   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            24.23   
Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            24.84   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap            26.90   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            22.02   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            23.80   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            24.74   
Hanna Hedström  2001  Falu Simsällskap            25.30   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            25.32   
Erika Frank  2001  Falu Simsällskap            25.65   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            26.17   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            26.72   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            26.86   
10  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            27.31   
11  Tyra Frick  2001  Avesta Simsällskap            30.45   
12  Moa Persson  2003  Ludvika Simsällskap            30.52   
13  Isabelle Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            30.99   
14  Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            31.00   
15  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            31.43   
16  Johanna Hugerth  2001  Simsällskapet Mora            31.53   
16  Ida Saxberg  2001  Borlänge Simsällskap            31.53   
18  Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            32.05   
19  Lovisa Dahlström  2002  Borlänge Simsällskap            32.65   
20  Ellionora Wikström  2002  Gränges Simsällskap            32.80   
21  Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap            33.14   
22  Amanda Lindow  2002  Falu Simsällskap            33.17   
23  Nina Lassar  2003  Simsällskapet Mora            35.66   
24  Nicolina Hedenlund  2001  Avesta Simsällskap            36.04   
25  Amanda Alden  2001  Hedemora Simsällskap            36.89   
26  Ronja Àrtursdottir  2002  Hedemora Simsällskap            41.85   
27  Petra Dahlstrand  2001  Hedemora Simsällskap            44.68   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            23.47   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            24.01   
Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            24.98   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            25.24   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            25.30   
Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            26.75   
Sandra Dalström  2000  Borlänge Simsällskap            27.28   
Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            27.63   
Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            27.85   
10  Andrea Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            28.44   
10  Petra Dahdouh  2000  Avesta Simsällskap            28.44   
12  Ebba Olsson  2000  Falu Simsällskap            32.94   
                     
 
Gren 2, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            21.15   
Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap            21.40   
Hanna-Maria Ziolkowska  1999  Avesta Simsällskap            22.05   
Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap            22.25   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            22.30   
Josefine Tilly  1999  Avesta Simsällskap            23.89   
Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            25.26   
Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            25.80   
Malaikah Butt  1999  Hedemora Simsällskap            27.31   
10  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap            27.42   
11  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            27.54   
12  Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            28.20   
13  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            29.50   
14  Sandra Dahlstrand  1999  Hedemora Simsällskap            29.99   
15  Frida Hedman  1999  Borlänge Simsällskap            31.36   
Julia Walfridsson  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
André Uhlas-Backlund  2001  Simsällskapet Mora            24.85   
Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            24.95   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            26.55   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            27.56   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            27.78   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            29.06   
Emil Melin  2001  Simsällskapet Mora            29.58   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            30.56   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            30.94   
10  Angus Horan  2001  Ludvika Simsällskap            32.19   
11  Andreas Hörle  2002  Ludvika Simsällskap            33.08   
12  Samuel Hedlund  2002  Hedemora Simsällskap            34.60   
13  Adam Lindholm  2002  Gränges Simsällskap            36.51   
14  Emil Liljekvist  2002  Gränges Simsällskap            37.14   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            23.25   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            26.86   
Robin Liljekvist  2000  Gränges Simsällskap            26.90   
Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap            28.83   
August Claesson  2000  Hedemora Simsällskap            29.02   
Kaj Andersson  2000  Avesta Simsällskap            29.64   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            30.50   
Carl Kieski  2000  Borlänge Simsällskap            30.96   
Mattias Chalikias  2000  Ludvika Simsällskap            35.19   
10  Karl Oskar Hendel  2000  Avesta Simsällskap            37.35   
11  Victor Castillo  2000  Avesta Simsällskap            37.86   
                     
 
Gren 5, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Filip Melin  1999  Simsällskapet Mora            23.76   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            26.49   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap            26.54   
Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            27.72   
Hamish Horan  1999  Ludvika Simsällskap            29.20   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            29.51   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Ida Saxberg  2001  Borlänge Simsällskap            26.34   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            26.49   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            26.76   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            26.96   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            27.35   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            28.28   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            28.56   
Erika Frank  2001  Falu Simsällskap            28.97   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            29.45   
10  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            31.73   
11  Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            32.47   
12  Nicolina Hedenlund  2001  Avesta Simsällskap            32.80   
13  Hanna Hedström  2001  Falu Simsällskap            32.87   
14  Ellionora Wikström  2002  Gränges Simsällskap            33.65   
15  Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            33.92   
16  Nina Lassar  2003  Simsällskapet Mora            33.97   
17  Amanda Alden  2001  Hedemora Simsällskap            35.29   
18  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap            35.78   
19  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            36.63   
20  Isabelle Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            37.01   
21  Moa Persson  2003  Ludvika Simsällskap            37.76   
22  Petra Dahlstrand  2001  Hedemora Simsällskap            37.90   
23  Amanda Lindow  2002  Falu Simsällskap            37.99   
24  Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap            38.82   
25  Lovisa Dahlström  2002  Borlänge Simsällskap            40.79   
26  Ronja Àrtursdottir  2002  Hedemora Simsällskap            41.07   
27  Tyra Frick  2001  Avesta Simsällskap            41.35   
28  Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            41.59   
29  Johanna Hugerth  2001  Simsällskapet Mora            43.11   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            23.80   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            23.95   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            24.43   
Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            25.37   
Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            27.16   
Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            27.47   
Sandra Dalström  2000  Borlänge Simsällskap            27.77   
Ebba Olsson  2000  Falu Simsällskap            27.78   
Petra Dahdouh  2000  Avesta Simsällskap            28.18   
10  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            28.24   
11  Andrea Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            30.04   
12  Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            31.75   
                     
 
Gren 6, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna-Maria Ziolkowska  1999  Avesta Simsällskap            22.03   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            22.60   
Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap            22.60   
Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap            23.00   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            23.02   
Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap            23.97   
Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            25.02   
Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            25.35   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            25.50   
10  Josefine Tilly  1999  Avesta Simsällskap            26.36   
11  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            27.36   
12  Malaikah Butt  1999  Hedemora Simsällskap            29.47   
13  Frida Hedman  1999  Borlänge Simsällskap            29.54   
14  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            32.53   
15  Sandra Dahlstrand  1999  Hedemora Simsällskap            34.15   
Julia Walfridsson  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    25.93        57.65   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap    21.68        47.65   
Minna Zachrisson  1998  Hedemora Simsällskap    28.34        1:01.12   
Emma Danielsson  1998  Borlänge Simsällskap    31.43        1:08.28   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            24.13   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            29.25   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            36.02   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            26.73   
Carl Kieski  2000  Borlänge Simsällskap            27.13   
August Claesson  2000  Hedemora Simsällskap            28.60   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            29.60   
Karl Oskar Hendel  2000  Avesta Simsällskap            32.89   
Kaj Andersson  2000  Avesta Simsällskap            39.72   
Victor Castillo  2000  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            20.48   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            24.84   
Filip Melin  1999  Simsällskapet Mora            26.48   
Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap            27.51   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            23.98   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            26.22   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            27.50   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            27.68   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            29.45   
Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            33.86   
Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            44.70   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            20.95   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            22.23   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            23.60   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            26.33   
Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            27.71   
Sandra Dalström  2000  Borlänge Simsällskap            29.69   
Andrea Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            30.59   
Petra Dahdouh  2000  Avesta Simsällskap            31.13   
                     
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna-Maria Ziolkowska  1999  Avesta Simsällskap            21.02   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            21.13   
Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap            21.49   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap            21.72   
Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            23.40   
Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap            24.01   
Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            30.16   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            30.88   
Frida Hedman  1999  Borlänge Simsällskap            32.75   
                     
 
Gren 11, 50m Ryggsim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    29.12        58.36   
                     
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Emma Danielsson  1998  Borlänge Simsällskap    35.23        1:11.54   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            19.77   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            22.74   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            22.89   
Angus Horan  2001  Ludvika Simsällskap            24.43   
Victor Norrsveden-Nilsson  2001  Ludvika Simsällskap            24.62   
Andreas Hörle  2002  Ludvika Simsällskap            24.68   
Emil Melin  2001  Simsällskapet Mora            25.62   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            25.86   
André Uhlas-Backlund  2001  Simsällskapet Mora            26.51   
10  Marcus Norrsveden-Nilsson  2001  Ludvika Simsällskap            26.88   
11  Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            26.96   
12  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            27.07   
13  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            28.68   
14  Adam Lindholm  2002  Gränges Simsällskap            31.67   
15  Emil Liljekvist  2002  Gränges Simsällskap            40.70   
Samuel Hedlund  2002  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            20.65   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            21.01   
Kaj Andersson  2000  Avesta Simsällskap            21.30   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            22.37   
Carl Kieski  2000  Borlänge Simsällskap            22.52   
Oskar Mikker  2000  Borlänge Simsällskap            23.68   
Mattias Chalikias  2000  Ludvika Simsällskap            24.49   
August Claesson  2000  Hedemora Simsällskap            24.51   
Karl Oskar Hendel  2000  Avesta Simsällskap            26.52   
10  Robin Liljekvist  2000  Gränges Simsällskap            27.17   
11  Victor Castillo  2000  Avesta Simsällskap            31.31   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            20.33   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            21.24   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            21.41   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            21.51   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            22.15   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            22.71   
Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            24.76   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            25.01   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            26.10   
10  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            27.97   
11  Isabelle Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            28.06   
12  Ida Saxberg  2001  Borlänge Simsällskap            28.25   
13  Erika Frank  2001  Falu Simsällskap            28.40   
14  Hanna Hedström  2001  Falu Simsällskap            28.60   
15  Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            30.52   
16  Amanda Alden  2001  Hedemora Simsällskap            30.87   
17  Ellionora Wikström  2002  Gränges Simsällskap            31.50   
18  Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap            31.76   
19  Moa Persson  2003  Ludvika Simsällskap            32.13   
20  Nanny Helgesson  2003  Hedemora Simsällskap            32.87   
21  Johanna Hugerth  2001  Simsällskapet Mora            33.49   
22  Lovisa Dahlström  2002  Borlänge Simsällskap            33.52   
23  Nina Lassar  2003  Simsällskapet Mora            33.54   
24  Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap            33.58   
25  Nicolina Hedenlund  2001  Avesta Simsällskap            35.60   
Amanda Lindow  2002  Falu Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            19.24   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            19.45   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            20.43   
Sandra Dalström  2000  Borlänge Simsällskap            22.42   
Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            22.87   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            23.00   
Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            23.61   
Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            23.65   
Andrea Holmberg  2000  Borlänge Simsällskap            23.91   
10  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            24.61   
11  Petra Dahdouh  2000  Avesta Simsällskap            25.30   
12  Ebba Olsson  2000  Falu Simsällskap            28.36   
Caisa Gustafsson  2000  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap    20.02        42.04   
Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap    21.79        45.28   
Filip Melin  1999  Simsällskapet Mora    23.02        46.47   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap    22.43        46.87   
Hamish Horan  1999  Ludvika Simsällskap    25.06        51.11   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    24.50        51.41   
                     
 
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    20.64        43.55   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    18.99        38.79   
Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    19.01        39.39   
Hanna-Maria Ziolkowska  1999  Avesta Simsällskap    19.38        40.33   
Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap    19.99        40.85   
Josefine Tilly  1999  Avesta Simsällskap    19.89        41.50   
Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap    21.65        45.35   
Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap    21.68        49.09   
Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap    24.95        51.58   
Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap    22.30        52.85   
10  Malaikah Butt  1999  Hedemora Simsällskap    25.49        54.45   
11  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    26.72        56.31   
12  Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap    28.29        59.88   
13  Frida Hedman  1999  Borlänge Simsällskap    30.07        1:03.99   
14  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap    30.36        1:07.11   
Julia Walfridsson  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Moa Strömberg  1998  Avesta Simsällskap    18.22        38.14   
Emma Danielsson  1998  Borlänge Simsällskap    31.46        1:05.82   
Minna Zachrisson  1998  Hedemora Simsällskap    29.21        1:09.13   
                     
 
Gren 17, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Albin Och Gänget  Avesta Simsällskap            1:10.45   
  Cecilia Czarnecki  1999      18.09        18.09   
  Albin Hedberg  1999      18.14        36.23   
  Moa Strömberg  1998      17.65        53.88   
  Julia Bergqvist  1998      16.57        1:10.45   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1999  Falu Simsällskap            1:15.20   
  Anna Norin  1999      17.69        17.69   
  Kristin Andersson  1999      17.36        35.05   
  Jessika Borbos  2001      19.94        54.99   
  Nelly Antlöv  2002      20.21        1:15.20   
                     
Fantasitc 4  Avesta Simsällskap            1:16.99   
  Klara Kronstrand  1999      20.61        20.61   
  Emma Forslund  1999      20.11        40.72   
  Hanna-Maria Ziolkowska  1999      17.75        58.47   
  Josefine Tilly  1999      18.52        1:16.99   
                     
Borlänge 1  Borlänge Simsällskap            1:24.00   
  Simon Olsson  1998      20.05        20.05   
  Michaela Hansson  1999      23.15        43.20   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      20.23        1:03.43   
  Sandra Dalström  2000      20.57        1:24.00   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1999  Falu Simsällskap            1:26.96   
  Hilda Sander  2002      21.40        21.40   
  Björn Lundqvist  2000      22.53        43.93   
  Alexander Enlund  2000      20.88        1:04.81   
  Ida Brandt  2000      22.15        1:26.96   
                     
Wilma Och Dvärgarna  Avesta Simsällskap            1:33.12   
  Wilma Strömberg  2000      21.92        21.92   
  Petra Dahdouh  2000      26.66        48.58   
  Kaj Andersson  2000      23.49        1:12.07   
  Moa Alden  2000      21.05        1:33.12   
                     
SS Lag 3 Hedemora  1999  Hedemora Simsällskap            1:34.00   
  Anna Hedlund  2000      20.73        20.73   
  Malaikah Butt  1999      25.27        46.00   
  Lisa Vogel  1999      23.07        1:09.07   
  Ida Nyström  2001      24.93        1:34.00   
                     
Borlänge 3  Borlänge Simsällskap            1:34.38   
  Markus Jämte  1999      20.47        20.47   
  Markus Tägtström  2002      26.91        47.38   
  Anna Häll  1999      22.62        1:10.00   
  Victoria Jansson  2000      24.38        1:34.38   
                     
SS Mora  Simsällskapet Mora            1:34.65   
  Filip Melin  1999      20.90        20.90   
  Isak Hansson  2001      23.00        43.90   
  Emil Melin  2001      25.10        1:09.00   
  André Uhlas-Backlund  2001      25.65        1:34.65   
                     
10  Borlänge 4  Borlänge Simsällskap            1:35.10   
  Carl Kieski  2000      22.56        22.56   
  Linnea Kallin  2001      26.97        49.53   
  Nora Lindqvist  2001      22.44        1:11.97   
  Oskar Mikker  2000      23.13        1:35.10   
                     
11  Ludvika Mix Utmanare  1999  Ludvika Simsällskap            1:35.63   
  Hamish Horan  1999      22.83        22.83   
  Andreas Hörle  2002      23.91        46.74   
  Victor Norrsveden-Nilsson  2001      24.11        1:10.85   
  Angus Horan  2001      24.78        1:35.63   
                     
12  Falu Simsällskap Lag 3  1999  Falu Simsällskap            1:38.65   
  Hjalmar Gunnarsson  1999      23.32        23.32   
  Maja Söderkvist  2000      24.45        47.77   
  Hanna Hedström  2001      27.45        1:15.22   
  Mathias Renström  2001      23.43        1:38.65   
                     
13  Hajarna  Avesta Simsällskap            1:41.03   
  Sandra Dahlberg  2001      22.90        22.90   
  Karl Oskar Hendel  2000      25.92        48.82   
  Victor Castillo  2000      32.13        1:20.95   
  Wille Hedberg  2001      20.08        1:41.03   
                     
14  SS Lag 2 Hedemora  1999  Hedemora Simsällskap            1:43.29   
  Minna Zachrisson  1998      28.10        28.10   
  Isabelle Liljekvist  2001      30.10        58.20   
  August Claesson  2000      21.90        1:20.10   
  Adam Janbjer  1999      23.19        1:43.29   
                     
15  Borlänge 2  Borlänge Simsällskap            1:45.75   
  Andrea Holmberg  2000      25.39        25.39   
  Ida Saxberg  2001                 
  Frida Hedman  1999      1:22.64        1:22.64   
  Jesper Nordahl  2001      23.11        1:45.75   
                     
16  Falu Simsällskap Lag 4  1999  Falu Simsällskap            1:54.28   
  Saga Ytterholm  2000      23.65        23.65   
  Ebba Olsson  2000      29.66        53.31   
  Agnes Olsson  2002      26.76        1:20.07   
  Amanda Lindow  2002      34.21        1:54.28   
                     
17  SS Lag 1 Hedemora  1999  Hedemora Simsällskap            2:08.73   
  Sandra Dahlstrand  1999      28.89        28.89   
  Klara Zachrisson  2001      34.21        1:03.10   
  Petra Dahlstrand  2001      39.30        1:42.40   
  Niclas Evaldsson  2001      26.33        2:08.73   
                     
18  Grodorna  Avesta Simsällskap            2:24.32   
  Felicia Nordström-Fransso  2001      29.45        29.45   
  Tyra Frick  2001      37.36        1:06.81   
  Maya Owetz  2002      39.46        1:46.27   
  Nicolina Hedenlund  2001      38.05        2:24.32   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Avesta Simsällskap