Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Falu Simfestival & UGP 4    Utskriftsdatum  16 oktober 2010   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  12:51   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 oktober 2010         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    31.95  1:08.19  1:47.13    2:24.91   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    33.97  1:12.33  1:51.21    2:28.25   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    34.88  1:14.13  1:52.98    2:29.38   
Elin Löfving  1997  Tunafors Sportklubb    33.96  1:12.50  1:52.94    2:31.52   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    34.81  1:14.04  1:54.93    2:32.95   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    34.17  1:12.47  1:52.94    2:34.04   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.59  1:16.27  1:57.63    2:37.08   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    36.99  1:18.38  2:00.30    2:40.18   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    36.87  1:17.89  1:59.77    2:40.50   
10  Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta    35.49  1:17.04  2:00.11    2:41.08   
11  Moa Sundholm  1997  Tunafors Sportklubb    35.10  1:15.27  1:58.53    2:41.89   
12  Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    36.06  1:18.30  2:01.56    2:44.02   
13  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    38.32  1:21.05  2:04.79    2:46.80   
14  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    37.94  1:21.60  2:05.66    2:46.82   
15  Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    38.06  1:21.05  2:06.18    2:48.11   
16  Charlotte Zach  1997  Tunafors Sportklubb    39.37  1:23.77  2:10.65    2:55.51   
17  Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.67  1:23.97  2:11.11    2:56.37   
18  Louise Stam  1997  Falu Simsällskap    42.46  1:32.17  2:23.34    3:12.62   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    33.27  1:08.37  1:44.24    2:20.11   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    32.22  1:08.46  1:46.18    2:22.14   
Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    39.29  1:24.49  2:10.08    2:53.23   
Agnes Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    40.96  1:25.45  2:12.23    2:57.67   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    40.20  1:27.03  2:16.70    3:00.95   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    31.13  1:06.76  1:43.34    2:18.99   
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    32.59  1:08.19  1:44.54    2:19.65   
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    33.54  1:11.94  1:52.04    2:31.64   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    35.57  1:13.88  1:54.98    2:32.76   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    34.59  1:13.65  1:54.96    2:34.63   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    35.73  1:15.98  1:58.22    2:38.91   
Saga Richter  1995  Tunafors Sportklubb    35.85  1:15.38  1:57.64    2:39.47   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    35.68  1:15.70  1:58.00    2:39.83   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    36.22  1:17.25  2:00.14    2:42.03   
10  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    39.76  1:24.25  2:10.39    2:53.64   
11  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    41.61  1:29.77  2:20.05    3:04.79   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    30.19  1:04.05  1:37.64    2:10.56   
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    30.13  1:04.06  1:37.45    2:10.59   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    31.15  1:05.07  1:38.44    2:12.57   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    32.44  1:07.65  1:43.76    2:18.63   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.57  1:08.68  1:46.29    2:22.74   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    33.85  1:11.29  1:49.50    2:27.58   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.09  1:10.51  1:49.68    2:27.80   
Jennie Sveronius  1994  Södertälje Simsällskap    33.29  1:11.87  1:52.13    2:31.44   
Sandra Andersson  1994  Tunafors Sportklubb    34.42  1:13.75  1:55.78    2:36.29   
10  Emma Asplund  1994  Falu Simsällskap    33.57  1:13.24  1:55.75    2:38.18   
11  Ida Rosvall  1992  Tunafors Sportklubb    35.44  1:16.35  1:59.32    2:38.98   
                     
 
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.10        1:17.88   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.22        1:23.85   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    39.41        1:28.12   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    39.97        1:29.19   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    40.17        1:30.74   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.65        1:30.99   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    44.83        1:38.31   
Vilmos Szabó  1998  Tunafors Sportklubb    52.59        1:53.92   
                     
 
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap    33.67        1:12.75   
Erik Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    33.92        1:13.10   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.91        1:13.58   
Tobias Lindow  1996  Hudiksvalls Simsällskap    34.40        1:19.98   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.25        1:21.91   
Axel Brorsson  1996  Tunafors Sportklubb    39.74        1:30.17   
Kristoffer Hedlund  1996  Tunafors Sportklubb    42.58        1:32.92   
                     
 
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    31.82        1:11.85   
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.75        1:15.78   
                     
 
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    29.88        1:04.16   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    31.38        1:08.06   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    31.34        1:08.93   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    32.23        1:11.54   
Linus Andersson  1993  Simklubben Solsta    31.59        1:11.76   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    33.14        1:11.82   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    33.59        1:12.64   
Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap    33.36        1:12.82   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.48        1:16.08   
10  Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap    36.44        1:21.80   
11  Kristoffer Wikström  1993  Simklubben Solsta    38.24        1:25.59   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.86        1:22.79   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    41.72        1:27.01   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    41.59        1:28.66   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    42.94        1:29.00   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    43.88        1:32.32   
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta    43.74        1:32.39   
Elin Löfving  1997  Tunafors Sportklubb    45.03        1:33.88   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    44.73        1:34.39   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    44.48        1:34.94   
10  Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    44.93        1:36.87   
11  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    46.36        1:37.00   
12  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    48.15        1:38.87   
13  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    47.00        1:39.53   
14  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    47.11        1:39.67   
15  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    47.88        1:42.12   
16  Johanna Lindhult  1997  Sala Simsällskap    47.57        1:42.88   
17  Li Lundblad  1997  Sala Simsällskap    48.74        1:43.04   
18  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    48.01        1:43.91   
19  Elin Asp  1997  Sim 77 Hofors    48.59        1:46.30   
20  Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    51.58        1:46.75   
21  Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    50.78        1:47.46   
22  Charlotte Zach  1997  Tunafors Sportklubb    51.37        1:48.26   
23  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    55.68        2:01.03   
24  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    59.88        2:09.38   
Louise Stam  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    36.80        1:20.21   
Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    45.62        1:36.46   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    46.41        1:37.58   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    45.11        1:38.16   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    47.93        1:42.64   
Agnes Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    49.51        1:45.41   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    40.00        1:25.40   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    42.74        1:28.62   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    41.54        1:28.65   
My Lundblad  1995  Sala Simsällskap    43.34        1:29.91   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    42.99        1:31.00   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    42.11        1:31.18   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    42.48        1:32.35   
Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.70        1:32.51   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    44.30        1:34.51   
10  Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    44.67        1:34.85   
11  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    45.57        1:37.60   
12  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    50.02        1:45.06   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    40.99        1:26.19   
Ida Rosvall  1992  Tunafors Sportklubb    44.33        1:33.88   
Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    44.68        1:36.82   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.11        1:07.63   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.64        1:16.58   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    37.44        1:17.46   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.25        1:19.93   
Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap    40.00        1:22.89   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.45        1:23.72   
Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap    41.40        1:26.59   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    43.10        1:29.89   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    46.75        1:32.24   
10  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    44.97        1:33.25   
11  Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    45.77        1:33.70   
12  Vilmos Szabó  1998  Tunafors Sportklubb    45.88        1:34.71   
13  Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta    47.66        1:37.45   
14  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    50.42        1:38.78   
15  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    49.56        1:41.48   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            DNF   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap    35.43        1:12.30   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    35.53        1:12.60   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.10        1:12.68   
Axel Brorsson  1996  Tunafors Sportklubb    42.38        1:26.18   
Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap    46.70        1:33.46   
Gustav Backlund  1996  Falu Simsällskap    46.91        1:35.21   
Philip Axelsson  1996  Tunafors Sportklubb    47.37        1:37.46   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.73        1:12.25   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    29.24        1:01.15   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    32.50        1:07.69   
Jacob Andersson  1993  Simklubben Solsta    33.03        1:08.03   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.19        1:10.79   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.93        1:11.38   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.31        1:11.54   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    35.38        1:11.96   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    35.44        1:12.21   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.55        1:13.00   
10  Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    36.48        1:14.88   
11  Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap    36.37        1:15.30   
12  Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap    38.15        1:18.98   
13  Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    41.05        1:23.90   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Moa Sundholm  1997  Tunafors Sportklubb    1:25.52  3:07.46  4:58.66    6:34.13   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    1:15.17  2:43.36  4:24.45    5:41.56   
Nelly Neuman  1996  Tunafors Sportklubb    1:22.27  2:52.34  4:35.88    5:56.27   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    1:37.67  3:23.17  5:28.00    7:07.19   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    1:19.55  2:45.91  4:27.23    5:43.42   
Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap    1:28.63  2:55.59  4:39.24    5:56.02   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lisa Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    1:16.98  2:37.51  4:10.04    5:23.99   
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    1:16.36  2:41.79  4:25.27    5:47.10   
                     
 
Gren 6, 50m Fjäril Pojk Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            43.81   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.16   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            44.82   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            47.53   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            49.61   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            50.52   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            1:00.58   
                     
 
Gren 6, 50m Fjäril Pojk Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            35.77   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            38.55   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            38.82   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            39.93   
Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap            42.41   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            45.83   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            49.46   
                     
 
Gren 7, 50m Fjäril Flick Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            40.96   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            43.22   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            44.79   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.45   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            50.26   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            50.30   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            55.11   
                     
 
Gren 7, 50m Fjäril Flick Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            33.17   
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta            35.59   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            37.31   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            39.82   
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta            40.15   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:13.34  2:31.30  3:49.94  5:10.16  10:17.38   
          6:29.28  7:47.16  9:04.90       
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:15.83  2:38.17  3:59.61  5:21.68  10:32.95   
          6:41.41  8:00.72  9:18.46       
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:22.22  2:50.72  4:19.84  5:48.93  11:42.70   
          7:19.35  8:50.02  10:18.58       
Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap    1:25.36  2:56.97  4:28.65  5:56.71  11:46.07   
          7:26.51  8:54.84  10:22.87       
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    1:25.44  3:01.58  4:38.11  6:16.56  12:26.19   
          7:51.45  9:27.82  11:01.39       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap    1:07.62  2:20.72  3:36.18  4:52.09  9:50.97   
          6:08.10  7:24.53  8:40.03       
Erik Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    1:12.50  2:33.89  3:57.60  5:20.11  10:36.60   
          6:44.23  8:04.43  9:22.19       
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.44  2:33.93  3:57.66  5:21.10  10:52.37   
          6:46.29  8:10.92  9:32.72       
Tobias Lindow  1996  Hudiksvalls Simsällskap    1:12.39  2:36.00  4:03.44  5:29.62  11:12.63   
          6:55.52  8:23.74  9:52.44       
Philip Axelsson  1996  Tunafors Sportklubb    1:24.17  2:57.19  4:30.57  6:05.98  12:25.17   
          7:43.67  9:18.06  10:55.07       
Kristoffer Hedlund  1996  Tunafors Sportklubb    1:25.15  3:01.45  4:40.36  6:21.29  12:38.78   
          8:00.62  9:38.26  11:15.54       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.92  2:33.48  3:54.69  5:17.39  10:34.54   
          6:39.97  8:00.98  9:19.92       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    1:07.52  2:19.90  3:32.80  4:44.42  9:19.43   
          5:54.41  7:03.91  8:13.12       
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    1:06.95  2:20.34  3:36.15  4:51.90  9:55.01   
          6:07.76  7:24.21  8:39.97       
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.26  2:35.10  3:58.10  5:21.93  10:52.12   
          6:45.85  8:10.59  9:35.06       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  16 oktober 2010 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  12:51