Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Falu Simfestival & UGP 4    Utskriftsdatum  17 oktober 2010   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  12:19   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  16 oktober 2010         
 
 
Gren 17, 200m Frisim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    30.44  1:04.64  1:39.24    2:13.44   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    32.16  1:08.71  1:47.20    2:24.64   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.55  1:09.59  1:48.15    2:25.76   
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap    34.07  1:12.36  1:51.13    2:27.92   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.95  1:11.95  1:52.45    2:32.37   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    34.79  1:15.58  1:56.27    2:34.12   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    35.17  1:14.46  1:55.19    2:34.72   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    37.29  1:18.59  1:59.66    2:39.28   
Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap    35.51  1:18.36  2:00.94    2:39.36   
10  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    36.11  1:18.03  2:00.58    2:41.22   
11  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    40.10  1:26.91  2:15.29    2:59.85   
12  Vilmos Szabó  1998  Tunafors Sportklubb    39.22  1:27.57  2:16.30    3:00.97   
13  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.88  1:30.94  2:21.35    3:08.91   
14  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    43.02  1:30.46  2:19.99    3:09.25   
15  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    43.10  1:34.29  2:26.59    3:15.53   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap    30.33  1:04.45  1:40.04    2:14.78   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.89  1:07.49  1:43.88    2:19.78   
Erik Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    32.20  1:08.15  1:44.61    2:20.66   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.47  1:10.14  1:47.79    2:23.82   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.85  1:08.22  1:46.60    2:24.04   
Gustav Magnusson  1996  Bollnäs Simsällskap    32.83  1:10.22  1:49.05    2:26.35   
Axel Brorsson  1996  Tunafors Sportklubb    34.74  1:14.17  1:55.80    2:38.07   
Kristoffer Hedlund  1996  Tunafors Sportklubb    36.05  1:17.67  2:02.20    2:42.58   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Tim Zetterström  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.68  1:08.32  1:47.02    2:25.32   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    27.95  59.18  1:31.32    2:03.23   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    27.85  59.58  1:33.19    2:07.50   
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    28.72  1:00.72  1:34.99    2:09.04   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    29.49  1:02.36  1:36.00    2:10.83   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.37  1:06.25  1:41.83    2:17.13   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.29  1:06.28  1:42.71    2:17.61   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.93  1:05.47  1:42.43    2:17.69   
Jacob Andersson  1993  Simklubben Solsta    30.74  1:06.25  1:42.57    2:17.84   
Simon Rydstedt  1994  Hudiksvalls Simsällskap    31.43  1:08.04  1:46.12    2:23.34   
10  Niklas Andersson  1992  Tunafors Sportklubb    31.64  1:08.00  1:47.40    2:26.98   
11  Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    33.03  1:11.11  1:48.79    2:27.38   
12  Linus Andersson  1993  Simklubben Solsta    33.32  1:11.46  1:51.82    2:31.49   
13  Kristoffer Wikström  1993  Simklubben Solsta    35.45  1:15.58  1:56.71    2:33.13   
                     
 
Gren 18, 100m Fjäril Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.16        1:14.27   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    37.73        1:20.60   
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    37.41        1:22.16   
Moa Sundholm  1997  Tunafors Sportklubb    37.88        1:22.52   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    38.01        1:23.01   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    38.72        1:29.44   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    40.57        1:30.34   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    40.49        1:30.43   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    44.05        1:38.10   
10  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    44.61        1:39.99   
11  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    45.47        1:42.43   
                     
 
Gren 18, 100m Fjäril Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    33.82        1:13.36   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    35.03        1:16.75   
Nelly Neuman  1996  Tunafors Sportklubb    36.97        1:21.25   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    42.82        1:35.89   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    44.20        1:36.36   
Agnes Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    43.90        1:38.25   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Fjäril Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    33.94        1:15.87   
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    34.20        1:15.93   
Ida-Karin Fjällmyr  1995  Upsala Simsällskap    37.53        1:27.26   
                     
 
Gren 18, 100m Fjäril Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    30.16        1:04.93   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    33.67        1:12.67   
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.70        1:15.91   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.38        1:16.69   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    35.67        1:17.22   
Jennie Sveronius  1994  Södertälje Simsällskap    35.43        1:17.30   
Ida Rosvall  1992  Tunafors Sportklubb    40.02        1:30.78   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Pojk Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.14   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            35.66   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            36.37   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            36.88   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            36.91   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            37.10   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            40.43   
Johan Karlsson  1999  Simklubben Solsta            40.64   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            42.02   
10  Ivan Backhans  2000  Falu Simsällskap            45.12   
11  Gustav Norling  2000  Falu Simsällskap            48.19   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Pojk Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            31.48   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            32.01   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            33.17   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            35.68   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap            36.46   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            36.54   
Jonas Deleryd  1998  Sala Simsällskap            36.61   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            40.49   
Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta            42.08   
Joel Magnusson  1998  Bollnäs Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Flick Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            33.49   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            34.65   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap            36.11   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            36.45   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            37.91   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            37.97   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap            38.14   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            39.23   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.65   
10  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            41.08   
11  Emily Nilsson  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.13   
12  Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            41.68   
13  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            42.59   
14  Ebba Eriksson  1999  Falu Simsällskap            44.42   
15  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            45.78   
16  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            45.93   
17  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            49.11   
18  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            50.10   
19  Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            50.33   
20  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            51.39   
21  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            1:00.05   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Tora Bratt  1999  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Flick Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena            29.11   
Linda Sköld  1998  Simklubben Solsta            32.18   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            34.72   
Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta            35.38   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            36.76   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            36.86   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            36.97   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            37.10   
Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap            46.36   
Maja Bäckman  1998  Sala Simsällskap            DNS   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Bjälevik  1997  Köpings Simsällskap    40.24        1:24.73   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    42.01        1:27.40   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    42.70        1:28.94   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    42.80        1:29.16   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    43.03        1:29.48   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    42.58        1:29.85   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.59        1:29.95   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    42.25        1:30.03   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.34        1:30.14   
10  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    47.24        1:36.51   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    45.62        1:37.36   
12  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    50.61        1:43.84   
13  Johan Jonsson  1997  Hudiksvalls Simsällskap    50.05        1:44.28   
14  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    52.68        1:48.10   
15  Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    53.81        1:51.90   
16  Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    52.58        1:54.01   
17  Vilmos Szabó  1998  Tunafors Sportklubb    56.40        1:55.22   
18  Adrian Blomquist  1998  Simklubben Solsta    59.24        2:03.94   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Mårten Melander  1996  Bollnäs Simsällskap    38.01        1:21.16   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.88        1:25.06   
Kristoffer Hedlund  1996  Tunafors Sportklubb    45.33        1:35.62   
Axel Brorsson  1996  Tunafors Sportklubb    47.14        1:38.76   
Philip Axelsson  1996  Tunafors Sportklubb    52.39        1:50.52   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.04        1:11.55   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    35.96        1:17.75   
Julian Placek  1995  Köpings Simsällskap    40.97        1:26.71   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Just  1994  Tunafors Sportklubb    34.16        1:11.21   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.34        1:14.63   
Mathias Eriksson  1993  Simklubben Solsta    35.26        1:15.07   
Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap    36.31        1:17.69   
Jacob Andersson  1993  Simklubben Solsta    37.31        1:18.09   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    36.99        1:18.58   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    37.05        1:19.16   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    37.89        1:19.64   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.96        1:19.72   
10  Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    37.04        1:19.74   
11  Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.99        1:21.59   
12  Kristoffer Wikström  1993  Simklubben Solsta    43.02        1:29.73   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elvira Eklund Ramböl  1997  Simklubben Solsta    38.77        1:18.32   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    38.81        1:19.55   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    39.70        1:20.20   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    39.21        1:20.33   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    39.40        1:21.36   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    40.62        1:21.65   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    39.70        1:21.67   
Moa Sundholm  1997  Tunafors Sportklubb    41.34        1:23.53   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.55        1:23.62   
10  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    40.87        1:23.88   
11  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    43.11        1:26.80   
12  Jennie Einarsson  1998  Simklubben Solsta    44.30        1:29.54   
13  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    43.87        1:30.26   
14  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    45.34        1:30.79   
15  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    43.62        1:31.71   
16  Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    44.67        1:32.65   
17  Louise Stam  1997  Falu Simsällskap    44.96        1:35.11   
18  Charlotte Zach  1997  Tunafors Sportklubb    45.61        1:35.21   
19  Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    47.05        1:36.28   
19  Johanna Lindhult  1997  Sala Simsällskap    46.98        1:36.28   
21  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    47.45        1:36.58   
22  Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    50.62        1:42.96   
23  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    53.35        1:51.40   
24  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    54.04        1:53.78   
25  Ebba Eriksson  1999  Falu Simsällskap    57.17        1:54.05   
26  Tora Bratt  1999  Falu Simsällskap    56.79        1:55.87   
27  Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap    58.13        1:57.66   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            DNS   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            DSQ   
Li Lundblad  1997  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nelly Neuman  1996  Tunafors Sportklubb    39.34        1:20.42   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    41.43        1:26.31   
Agnes Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    42.70        1:28.37   
Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    46.03        1:33.02   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    45.37        1:33.63   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    46.91        1:37.27   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    37.32        1:16.07   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    38.50        1:18.81   
Saga Richter  1995  Tunafors Sportklubb    38.10        1:19.07   
Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    38.08        1:20.10   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    39.65        1:20.93   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    39.83        1:21.79   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    41.39        1:25.40   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    42.87        1:27.58   
My Lundblad  1995  Sala Simsällskap    43.02        1:27.69   
10  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    46.07        1:34.91   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sara Ghaffari  1992  Bollnäs Simsällskap    33.13        1:08.69   
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    34.37        1:10.60   
Lisa Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    35.21        1:12.98   
Ida Källqvist  1992  Gävle Simsällskap    36.91        1:15.33   
Julia Norén  1994  Simklubben Ena    37.09        1:15.87   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    38.21        1:19.97   
Melinda Maxe  1992  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.79        1:20.83   
Kristin Linngård  1994  Bollnäs Simsällskap    39.64        1:21.24   
Sandra Andersson  1994  Tunafors Sportklubb    38.94        1:21.30   
10  Ida Rosvall  1992  Tunafors Sportklubb    43.34        1:28.43   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:15.25  2:38.73  4:18.31    5:32.13   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Rydstedt  1996  Hudiksvalls Simsällskap    1:17.55  2:42.91  4:20.69    5:32.97   
Erik Skogfors  1996  Tunafors Sportklubb    1:16.79  2:45.52  4:32.24    5:48.37   
Tobias Lindow  1996  Hudiksvalls Simsällskap    1:23.20  2:57.90  4:48.32    6:11.82   
Kristoffer Hedlund  1996  Tunafors Sportklubb    1:34.24  3:13.49  5:05.89    6:36.22   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    1:13.76  2:46.17  4:22.17    5:37.23   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Per Sahlén  1994  Hudiksvalls Simsällskap    1:18.40  2:50.28  4:22.87    5:38.66   
Niklas Andersson  1992  Tunafors Sportklubb    1:18.75  2:55.91  4:38.99    6:02.13   
Andreas Ericson  1993  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 800m Frisim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    1:16.54  2:36.87  3:58.36  5:18.97  10:29.62   
          6:40.23  8:01.29  9:18.50       
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    1:16.43  2:39.63  4:03.81  5:27.12  10:49.34   
          6:49.03  8:10.48  9:31.43       
Elin Löfving  1997  Tunafors Sportklubb    1:17.84  2:42.05  4:06.25  5:30.02  11:03.56   
          6:53.15  8:18.28  9:43.56       
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:19.79  2:47.05  4:15.02  5:43.78  11:22.41   
          7:10.94  8:36.51  10:01.39       
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    1:18.75  2:44.81  4:12.34  5:40.70  11:33.66   
          7:09.80  8:39.22  10:07.93       
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:20.83  2:47.21  4:15.84  5:46.37  11:43.01   
          7:16.78  8:46.28  10:16.29       
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:28.84  3:05.59  4:44.60  6:23.88  12:47.21   
          8:01.63  9:39.53  11:14.73       
                     
 
Gren 24, 800m Frisim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    1:13.99  2:33.18  3:52.64  5:12.23  10:21.94   
          6:30.83  7:49.79  9:07.76       
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    1:13.33  2:32.93  3:53.04  5:13.44  10:28.74   
          6:33.14  7:53.73  9:13.88       
                     
 
Gren 24, 800m Frisim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ebba Engström  1995  Tunafors Sportklubb    1:11.67  2:30.57  3:50.69  5:10.28  10:23.91   
          6:29.10  7:49.52  9:07.83       
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    1:15.31  2:37.90  4:00.99  5:24.69  10:51.60   
          6:47.37  8:09.65  9:31.34       
Julia Dannfors  1995  Upsala Simsällskap    1:16.03  2:36.35  3:58.27  5:21.97  10:51.82   
          6:45.79  8:09.56  9:32.86       
My Lundblad  1995  Sala Simsällskap    1:21.24  2:46.48  4:12.19  5:36.49  11:07.75   
          7:00.79  8:25.87  9:50.09       
Saga Richter  1995  Tunafors Sportklubb    1:21.13  2:47.98  4:17.18  5:46.53  11:40.94   
          7:16.22  8:45.04  10:15.21       
                     
 
Gren 24, 800m Frisim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Maja Magnusson  1992  Bollnäs Simsällskap    1:11.08  2:25.30  3:39.71  4:54.70  9:48.59   
          6:09.44  7:24.82  8:38.64       
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:11.49  2:26.36  3:41.17  4:55.82  9:48.74   
          6:10.25  7:24.69  8:38.45       
Mikaela Eriksson  1994  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.36  2:30.15  3:47.44  5:05.09  10:19.87   
          6:23.94  7:43.37  9:03.21       
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.22  Utskriftsdatum  17 oktober 2010 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  12:19