Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Falu Skins Games    Utskriftsdatum  15 mars 2010   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  12:54   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Therese Karlsson  1997    396          34.52   
  Fagersta Simklubb                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    482          32.35   
  Borlänge Simsällskap                   
Emma Asplund  1994    480          32.40   
  Falu Simsällskap                   
Ellen Lindefelt  1994    406          34.26   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    655          29.20   
  Ludvika Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    639          29.45   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    568          30.63   
  Upsala Simsällskap                   
Josefin Lindkvist  1993    532          31.30   
  Ludvika Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    520          31.54   
  Upsala Simsällskap                   
Josefin Lindkvist  1993    518          31.58   
  Ludvika Simsällskap                   
Josefin Lindkvist  1993    506          31.82   
  Ludvika Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    503          31.89   
  Upsala Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    494          32.09   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Malin Åhrlin  1990    492          32.12   
  Gävle Simsällskap                   
11  Lina Anttila  1987    484          32.30   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Lina Anttila  1987    474          32.52   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Malin Åhrlin  1990    336          36.48   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    189          44.17   
  Ludvika Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    91          56.38   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Hjärtedal  2000    74          1:00.37   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Fredriksson  1999    239          40.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999    168          45.92   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Miram  1999    151          47.60   
  Ludvika Simsällskap                   
Ronja Rantanen  1999    112          52.67   
  Falu Simsällskap                   
Alice Björnbom  1999    103          54.15   
  Ludvika Simsällskap                   
Nathalie Jansson  1999    97          55.13   
  Falu Simsällskap                   
Jonna Rustas  1999    60          1:04.84   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    311          37.43   
  Falu Simsällskap                   
Linnéa Palmqvist  1998    258          39.85   
  Sala Simsällskap                   
Linn Uhlas-Backlund  1998    223          41.85   
  Simsällskapet Mora                   
Julia Nordlund  1998    193          43.88   
  Falu Simsällskap                   
Lovisa Spjotgard  1998    181          44.86   
  Simsällskapet Mora                   
Amanda Lundin-Bornström  1998    159          46.86   
  Fagersta Simklubb                   
Moa-Lill Häggkvist  1998    138          49.03   
  Borlänge Simsällskap                   
Julia Bergkvist  1998    125          50.70   
  Avesta Simsällskap                   
Artina Rianberg  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
Sara Engvall  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
Hannah Bassek  1998              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Therese Karlsson  1997    421          33.85   
  Fagersta Simklubb                   
Olivia Norlin  1996    417          33.94   
  Falu Simsällskap                   
Olivia Sjöblom  1997    319          37.13   
  Ludvika Simsällskap                   
Emelie Wallen  1997    261          39.67   
  Hedemora Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    261          39.69   
  Simsällskapet Mora                   
Camilla Ranta  1996    261          39.70   
  Sim 77 Hofors                   
Ella Östling  1997    257          39.88   
  Simsällskapet Mora                   
Klara Johansson  1997    251          40.19   
  Borlänge Simsällskap                   
Johanna Hellsing  1996    200          43.37   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Majken Boyle  1996    198          43.49   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Viktoria Hammarbring  1997    188          44.24   
  Hedemora Simsällskap                   
12  Moa Pettersson  1997    170          45.74   
  Sim 77 Hofors                   
13  Emma Deleryd  1996    169          45.85   
  Sala Simsällskap                   
14  Pernilla Mattsson  1997    151          47.61   
  Falu Simsällskap                   
15  Lotta Persson  1997    150          47.73   
  Falu Simsällskap                   
16  Louise Stam  1997    141          48.77   
  Falu Simsällskap                   
17  Ebba Kåks  1997    87          57.28   
  Hedemora Simsällskap                   
Lizette Söderlund  1997              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    509          31.77   
  Borlänge Simsällskap                   
Emma Asplund  1994    502          31.91   
  Falu Simsällskap                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    376          35.14   
  Borlänge Simsällskap                   
Emelie Hesslerud  1995    325          36.87   
  Avesta Simsällskap                   
My Lundblad  1995    323          36.96   
  Sala Simsällskap                   
Johanna Nässlander  1995    317          37.20   
  Ludvika Simsällskap                   
Amanda Forsström  1995    294          38.12   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Matilda Lundberg  1995    280          38.75   
  Ludvika Simsällskap                   
Diana Björk  1995    250          40.26   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Ida Strömberg  1995    200          43.39   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim Flickor, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Svensson  1992    664          29.07   
  Upsala Simsällskap                   
Josefin Lindkvist  1993    617          29.79   
  Ludvika Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    545          31.05   
  Borlänge Simsällskap                   
Malin Åhrlin  1990    503          31.89   
  Gävle Simsällskap                   
Lisethe Karlsson  1991    474          32.52  Deltar ej i final 
  Fagersta Simklubb                   
Jessica Lindkvist  1990    399          34.44   
  Ludvika Simsällskap                   
Emma Landén  1992    350          35.99   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Galjaart  1994    441          29.55   
  Ludvika Simsällskap                   
Max Galjaart  1994    341          32.21   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    559          27.31   
  Södertörns Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    481          28.71   
  Södertörns Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    472          28.89   
  Södertörns Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    453          29.30   
  Borlänge Simsällskap                   
Nils Schönberg  1989    441          29.56   
  Hedemora Simsällskap                   
Eric Schmidt  1992    438          29.62   
  Ludvika Simsällskap                   
Erik Wennerstrand  1993    421          30.02   
  Sala Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    421          30.02   
  Södertörns Simsällskap                   
Robert Dagvall  1992    411          30.27   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Nisse Anttila  1987    401          30.51   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Nisse Anttila  1987    395          30.67   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Nisse Anttila  1987    395          30.67   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Nils Schönberg  1989    374          31.24   
  Hedemora Simsällskap                   
14  Eric Schmidt  1992    365          31.47   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Nils Schönberg  1989    311          33.20   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Brundin  2000    101          48.28   
  Sala Simsällskap                   
William Borg  2000    83          51.55   
  Gävle Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000    54          59.48   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999    160          41.48   
  Falu Simsällskap                   
Karl Hunter  1999    131          44.29   
  Avesta Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999    115          46.30   
  Ludvika Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    91          50.00   
  Simsällskapet Mora                   
Edvin Persson  1999    84          51.34   
  Simsällskapet Mora                   
David Hambraeus  1999    78          52.59   
  Falu Simsällskap                   
Albin Hedberg  1999    78          52.71   
  Avesta Simsällskap                   
Dennis Mårten-Lång  1999              DNS   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998    232          36.60   
  Falu Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998    198          38.59   
  Borlänge Simsällskap                   
Filip Antlöv  1998    189          39.21   
  Falu Simsällskap                   
Gustav Sander  1998    169          40.73   
  Falu Simsällskap                   
Per Höijer  1998    82          51.77   
  Falu Simsällskap                   
Anton Campalto  1998              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
Samuel Sved  1998              DSQ   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Rydstedt  1996    327          32.65   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Rasmus Rantanen  1997    283          34.28   
  Falu Simsällskap                   
Alfred Lindén  1997    175          40.19   
  Ludvika Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    108          47.27   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    80          52.15   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Max Galjaart  1994    447          29.42   
  Ludvika Simsällskap                   
Viktor Doder  1994    389          30.83   
  Sala Simsällskap                   
Staffan Thuresson  1994    375          31.20   
  Falu Simsällskap                   
Niclas Hvalgren  1995    372          31.29   
  Södertörns Simsällskap                   
Adam Lillsund  1994    343          32.13   
  Sim 77 Hofors                   
Giovanni Bianchi  1994    334          32.43   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Oscar Fredriksson  1994    332          32.51   
  Ludvika Simsällskap                   
Azur Klipic  1994    321          32.86   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Simon Rydstedt  1994    289          34.02   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
10  Ludvig Skans  1994    255          35.47   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
11  Andreas Svärd  1994    241          36.15   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Hugo Zedendahl  1995    205          38.14   
  Simsällskapet Mora                   
13  Filiph Ek  1995    168          40.74   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Pojkar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    577          27.02   
  Södertörns Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    480          28.74   
  Borlänge Simsällskap                   
Nils Schönberg  1989    477          28.80   
  Hedemora Simsällskap                   
Eric Schmidt  1992    467          29.00   
  Ludvika Simsällskap                   
Johan Dahlgren  1986    462          29.10  Deltar ej i final 
  Sundsvalls Simsällskap                   
Erik Wennerstrand  1993    456          29.23   
  Sala Simsällskap                   
Robert Dagvall  1992    418          30.09   
  Ludvika Simsällskap                   
Jonas Lindberg  1992    412          30.24   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Joakim Collheim  1993    366          31.45   
  Avesta Simsällskap                   
10  Marcus Fredriksson  1992    326          32.70   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Oskar Altzar  1992    299          33.65   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Simon Eriksson  1993    295          33.79   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    543          36.73   
  Falu Simsällskap                   
Milana Salih  1997    522          37.22   
  Falu Simsällskap                   
Milana Salih  1997    519          37.29   
  Falu Simsällskap                   
Angelica Damberg  1996    494          37.90   
  Ludvika Simsällskap                   
Angelica Damberg  1996    437          39.50   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennie Johansson  1988    754          32.93   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    670          34.25   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    640          34.78   
  Upsala Simsällskap                   
Jennie Johansson  1988    612          35.29   
  Upsala Simsällskap                   
Jennie Johansson  1988    584          35.86   
  Upsala Simsällskap                   
Jennie Johansson  1988    562          36.31   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    538          36.84   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    517          37.34   
  Upsala Simsällskap                   
Jessica Lindkvist  1990    517          37.34   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Jessica Lindkvist  1990    491          37.98   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Lisethe Karlsson  1991    488          38.07   
  Fagersta Simklubb                   
11  Malin Åhrlin  1990    488          38.07   
  Gävle Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    204          50.89   
  Ludvika Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    143          57.26   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Hjärtedal  2000    126          59.72   
  Ludvika Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    119          1:00.89   
  Falu Simsällskap                   
Jonna Jämte  2000              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Rebekka Bassek  2000              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Fredriksson  1999    290          45.26   
  Ludvika Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999    249          47.65   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Miram  1999    246          47.80   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Norin  1999    209          50.53   
  Falu Simsällskap                   
Nathalie Jansson  1999    187          52.42   
  Falu Simsällskap                   
Madelene Nilsson  1999    161          55.05   
  Borlänge Simsällskap                   
Jonna Rustas  1999    122          1:00.49   
  Simsällskapet Mora                   
Ronja Rantanen  1999              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    328          43.46   
  Falu Simsällskap                   
Lovisa Spjotgard  1998    321          43.77   
  Simsällskapet Mora                   
Hannah Bassek  1998    273          46.22   
  Falu Simsällskap                   
Linnéa Palmqvist  1998    256          47.20   
  Sala Simsällskap                   
Linn Uhlas-Backlund  1998    249          47.63   
  Simsällskapet Mora                   
Sofia Ander  1998    248          47.67   
  Sala Simsällskap                   
Amanda Lundin-Bornström  1998    212          50.28   
  Fagersta Simklubb                   
Moa-Lill Häggkvist  1998    205          50.79   
  Borlänge Simsällskap                   
Julia Bergkvist  1998    189          52.21   
  Avesta Simsällskap                   
Artina Rianberg  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
Sara Engvall  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    542          36.75   
  Falu Simsällskap                   
Angelica Damberg  1996    475          38.41   
  Ludvika Simsällskap                   
Emelie Wallen  1997    421          39.98   
  Hedemora Simsällskap                   
Olivia Norlin  1996    345          42.73   
  Falu Simsällskap                   
Lise Nielsen  1996    304          44.58   
  Sim 77 Hofors                   
Elin Lindberg  1996    281          45.76   
  Simsällskapet Mora                   
Moa Pettersson  1997    255          47.25   
  Sim 77 Hofors                   
Majken Boyle  1996    243          48.05   
  Ludvika Simsällskap                   
Ella Östling  1997    239          48.28   
  Simsällskapet Mora                   
10  Lizette Söderlund  1997    237          48.42   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Klara Johansson  1997    230          48.90   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Viktoria Hammarbring  1997    224          49.34   
  Hedemora Simsällskap                   
13  Emma Hjärtedal  1997    211          50.33   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Louise Stam  1997    206          50.76   
  Falu Simsällskap                   
15  Emma Nilsson  1996    195          51.67   
  Falu Simsällskap                   
16  Emma Deleryd  1996    176          53.46   
  Sala Simsällskap                   
17  Pernilla Mattsson  1997    142          57.43   
  Falu Simsällskap                   
18  Ebba Kåks  1997    124          1:00.17   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    415          40.18   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Emma Larson  1995    396          40.82   
  Sim 77 Hofors                   
Linnea Lindén  1995    387          41.13   
  Ludvika Simsällskap                   
Emelie Hesslerud  1995    317          43.96   
  Avesta Simsällskap                   
Ida Strömberg  1995    305          44.52   
  Avesta Simsällskap                   
Amanda Forsström  1995    299          44.80   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Diana Björk  1995    270          46.36   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Bröstsim Flickor, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jennie Johansson  1988    674          34.19   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    595          35.64   
  Upsala Simsällskap                   
Jessica Lindkvist  1990    548          36.63   
  Ludvika Simsällskap                   
Lisethe Karlsson  1991    476          38.39   
  Fagersta Simklubb                   
Malin Åhrlin  1990    473          38.47   
  Gävle Simsällskap                   
Emma Landén  1992    431          39.68   
  Ludvika Simsällskap                   
Ingrid Litborn  1962    204          50.93   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    524          32.75   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Robert Lindblom  1995    455          34.34   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Dahlgren  1986    581          31.65   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    577          31.72   
  Södertörns Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    570          31.86   
  Södertörns Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    568          31.89   
  Borlänge Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    565          31.95   
  Borlänge Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    562          32.01   
  Södertörns Simsällskap                   
Johan Dahlgren  1986    558          32.08   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Johan Dahlgren  1986    543          32.37   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Johan Dahlgren  1986    538          32.47   
  Sundsvalls Simsällskap                   
10  Joakim Hvalgren  1993    514          32.98   
  Södertörns Simsällskap                   
11  Nils Schönberg  1989    509          33.07   
  Hedemora Simsällskap                   
12  Nisse Anttila  1987    490          33.49   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Eric Schmidt  1992    484          33.63   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Nils Schönberg  1989    483          33.67   
  Hedemora Simsällskap                   
15  Johan Nilsson  1993    467          34.04   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
William Borg  2000    163          48.38   
  Gävle Simsällskap                   
Isak Brundin  2000    150          49.67   
  Sala Simsällskap                   
Timothy Larsson  2001    103          56.29   
  Ludvika Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000    101          56.70   
  Falu Simsällskap                   
Erik Krysén  2000    92          58.56   
  Ludvika Simsällskap                   
Wille Hedberg  2001    63          1:06.35   
  Avesta Simsällskap                   
August Claesson  2000    42          1:15.73   
  Hedemora Simsällskap                   
Albin Svärd  2001              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999    182          46.59   
  Falu Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    139          51.00   
  Simsällskapet Mora                   
Karl Hunter  1999    128          52.39   
  Avesta Simsällskap                   
Emil Söderholm  1999    116          54.12   
  Ludvika Simsällskap                   
Jakob Gustafsson  1999    106          55.85   
  Ludvika Simsällskap                   
Edvin Persson  1999    101          56.74   
  Simsällskapet Mora                   
Filip Melin  1999    93          58.28   
  Simsällskapet Mora                   
Albin Hedberg  1999    89          59.12   
  Avesta Simsällskap                   
Adam Janbjer  1999    68          1:04.83   
  Hedemora Simsällskap                   
David Hambraeus  1999              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Antlöv  1998    225          43.45   
  Falu Simsällskap                   
Victor Peltomaa  1998    213          44.23   
  Falu Simsällskap                   
Gustav Sander  1998    200          45.15   
  Falu Simsällskap                   
Anton Campalto  1998    191          45.85   
  Ludvika Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998    177          47.06   
  Borlänge Simsällskap                   
Jonas Deleryd  1998    160          48.67   
  Sala Simsällskap                   
Per Höijer  1998    114          54.45   
  Falu Simsällskap                   
Samuel Sved  1998    100          56.84   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Martin Sandberg  1996    174          47.35   
  Sala Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    133          51.69   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    129          52.28   
  Falu Simsällskap                   
Alvin Zedendahl  1996    101          56.80   
  Simsällskapet Mora                   
Ludvig Claesson  1997    83          1:00.46   
  Hedemora Simsällskap                   
David Bransell  1997              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Backlund  1996              DNS   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    548          32.27   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
Marcus Eriksson  1995    417          35.35   
  Falu Simsällskap                   
Max Galjaart  1994    394          36.04   
  Ludvika Simsällskap                   
Oscar Fredriksson  1994    342          37.77   
  Ludvika Simsällskap                   
Staffan Thuresson  1994    307          39.17   
  Falu Simsällskap                   
Niclas Hvalgren  1995    304          39.27   
  Södertörns Simsällskap                   
Adam Lillsund  1994    300          39.45   
  Sim 77 Hofors                   
Andreas Svärd  1994    262          41.28   
  Borlänge Simsällskap                   
Hugo Zedendahl  1995    243          42.34   
  Simsällskapet Mora                   
10  Simon Rydstedt  1994    225          43.44   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
11  Filiph Ek  1995    201          45.07   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Bröstsim Pojkar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nils Schönberg  1989    621          30.95   
  Hedemora Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    617          31.02   
  Borlänge Simsällskap                   
Johan Dahlgren  1986    592          31.46   
  Sundsvalls Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    571          31.83   
  Södertörns Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    488          33.54   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Eric Schmidt  1992    483          33.67   
  Ludvika Simsällskap                   
Joakim Anttila  1991    454          34.35   
  Borlänge Simsällskap                   
Jonas Lindberg  1992    442          34.67   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Joakim Collheim  1993    395          35.98   
  Avesta Simsällskap                   
10  Marcus Fredriksson  1992    350          37.47   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Oskar Altzar  1992    340          37.83   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Simon Eriksson  1993    241          42.45   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    215  47.06        1:35.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000    118  57.10        1:56.17   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    264  43.47        1:28.83   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jacqueline Larsson  1999    245  43.81        1:31.08   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Nathalie Jansson  1999    160  51.85        1:44.88   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Norin  1999    158  52.04        1:45.48   
  Falu Simsällskap                   
                     
Madelene Nilsson  1999    125  59.34        1:54.06   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Jonna Rustas  1999    120  57.41        1:55.39   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Ronja Rantanen  1999    119  55.84        1:55.75   
  Falu Simsällskap                   
                     
Alice Björnbom  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Nordlund  1998    314  40.63        1:23.83   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    296  42.28        1:25.51   
  Falu Simsällskap                   
                     
Amanda Lundin-Bornström  1998    232  46.39        1:32.78   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Linn Uhlas-Backlund  1998    200  46.74        1:37.34   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Moa-Lill Häggkvist  1998    196  48.45        1:38.12   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Lovisa Spjotgard  1998    188  48.63        1:39.46   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Julia Bergkvist  1998    178  48.94        1:41.37   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Hannah Bassek  1998    145  53.59        1:48.45   
  Falu Simsällskap                   
                     
Artina Rianberg  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Sara Engvall  1998              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Therese Karlsson  1997    348  38.70        1:21.02   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Klara Johansson  1997    340  41.30        1:21.64   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ella Östling  1997    302  40.88        1:24.89   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Majken Boyle  1996    259  44.67        1:29.40   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Lindberg  1996    228  46.78        1:33.21   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Viktoria Hammarbring  1997    223  45.39        1:33.98   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
Emma Deleryd  1996    220  46.70        1:34.34   
  Sala Simsällskap                   
                     
Lizette Söderlund  1997    203  47.69        1:36.88   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Camilla Ranta  1996    200  45.70        1:37.46   
  Sim 77 Hofors                   
                     
10  Emma Hjärtedal  1997    193  48.66        1:38.50   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Lise Nielsen  1996    187  48.71        1:39.66   
  Sim 77 Hofors                   
                     
12  Louise Stam  1997    151  48.84        1:46.97   
  Falu Simsällskap                   
                     
13  Pernilla Mattsson  1997    119  55.09        1:55.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Nilsson  1996              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    470  36.20        1:13.28   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    423  36.34        1:15.89   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Emma Asplund  1994    415  36.99        1:16.37   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Larson  1995    404  38.22        1:17.05   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    373  39.24        1:19.11   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
My Lundblad  1995    310  41.33        1:24.18   
  Sala Simsällskap                   
                     
Emelie Hesslerud  1995    309  40.43        1:24.29   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Ida Strömberg  1995    212  47.33        1:35.52   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Svensson  1992    637  31.00        1:06.21   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Ingrid Litborn  1962    114  58.63        1:57.45   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
William Borg  2000    127  49.97        1:39.48   
  Gävle Simsällskap                   
                     
Linus Peltomaa  2000    96  53.12        1:49.08   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999    170  44.17        1:30.10   
  Falu Simsällskap                   
                     
Karl Hunter  1999    168  42.71        1:30.57   
  Avesta Simsällskap                   
                     
David Hambraeus  1999    133  49.20        1:37.84   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lukas Hill  1999    119  47.28        1:41.59   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Emil Söderholm  1999    117  50.14        1:42.00   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    106  52.64        1:45.54   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Dennis Mårten-Lång  1999              DNS   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Sander  1998    235  39.97        1:20.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
Victor Peltomaa  1998    206  41.13        1:24.51   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    142  45.05        1:35.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Per Höijer  1998    105  51.47        1:45.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    324  35.52        1:12.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
Adam Rydstedt  1996    313  35.88        1:13.53   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Alfred Lindén  1997    255  38.47        1:18.72   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Johan Jonsson  1997    200  41.15        1:25.36   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Gustav Nyberg  1997    101  52.83        1:47.19   
  Falu Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    96  51.85        1:49.07   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
David Bransell  1997              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Gustav Backlund  1996              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Viktor Doder  1994    506  30.44        1:02.70   
  Sala Simsällskap                   
                     
Giovanni Bianchi  1994    337  34.93        1:11.81   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Azur Klipic  1994    311  36.42        1:13.75   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Ludvig Skans  1994    302  35.43        1:14.47   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Oscar Fredriksson  1994    277  37.37        1:16.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hugo Zedendahl  1995    196  41.78        1:26.03   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Andreas Svärd  1994    179  43.58        1:28.69   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Filiph Ek  1995    162  45.19        1:31.62   
  Sala Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    475  30.77        1:04.02   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Erik Wennerstrand  1993    381  33.19        1:08.93   
  Sala Simsällskap                   
                     
Johan Nilsson  1993    369  33.48        1:09.63   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Simon Eriksson  1993    210  40.40        1:24.02   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Julia Nordlund  1998    278  1:28.75  3:02.42  4:34.88    6:05.24   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    262  1:27.69  3:02.77  4:37.30    6:12.25   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    493  1:10.30  2:26.21  3:44.41    5:01.70   
  Falu Simsällskap                   
                     
Olivia Norlin  1996    421  1:15.21  2:36.03  3:57.84    5:17.93   
  Falu Simsällskap                   
                     
Therese Karlsson  1997    369  1:15.92  2:41.75  4:06.96    5:32.24   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Johanna Hellsing  1996    290  1:29.22  3:01.92  4:33.36    5:59.79   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lotta Persson  1997    260  1:27.36  3:02.41  4:39.03    6:13.12   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Hjärtedal  1997    186  1:35.96  3:22.11  5:12.13    6:57.61   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    454  1:13.96  2:32.91  3:52.13    5:10.06   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Matilda Lundberg  1995    418  1:15.11  2:35.66  3:56.66    5:18.78   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Johanna Nässlander  1995    340  1:18.93  2:46.80  4:15.41    5:41.23   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 7, 400m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    647  1:05.16  2:14.88  3:25.70    4:35.44   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lisethe Karlsson  1991    596  1:07.37  2:18.55  3:30.82    4:43.09   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Jessica Lindkvist  1990    516  1:10.65  2:26.62  3:42.50    4:57.14   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Sander  1998    246  1:23.24  2:52.82  4:22.32    5:44.81   
  Falu Simsällskap                   
                     
Victor Peltomaa  1998    239  1:23.76  2:54.22  4:22.92    5:48.40   
  Falu Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    201  1:26.65  2:59.65  4:36.33    6:08.88   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Rydstedt  1996    419  1:09.70  2:23.71  3:37.50    4:48.75   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Johan Jonsson  1997    263  1:22.24  2:49.22  4:14.95    5:37.21   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Martin Sandberg  1996    207  1:25.09  3:00.78  4:36.28    6:05.36   
  Sala Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    159  1:33.97  3:14.91  4:56.89    6:38.84   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
David Bransell  1997              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Viktor Doder  1994    475  1:06.74  2:17.95  3:28.29    4:36.94   
  Sala Simsällskap                   
                     
Staffan Thuresson  1994    406  1:09.27  2:24.92  3:38.66    4:51.83   
  Falu Simsällskap                   
                     
Adam Lillsund  1994    348  1:09.48  2:25.82  3:45.76    5:07.37   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Filiph Ek  1995    209  1:25.65  2:58.12  4:33.20    6:03.89   
  Sala Simsällskap                   
                     
 
Gren 8, 400m Frisim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    534  1:04.98  2:12.07  3:18.86    4:26.32   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Johan Dahlgren  1986    514  1:04.81  2:12.39  3:21.12    4:29.77   
  Sundsvalls Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    353  1:10.36  2:29.08  3:48.90    5:05.86   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    452  34.22  1:14.45  1:57.86    2:41.22   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    448  35.33  1:18.09  2:02.32    2:41.66   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
 
Gren 9, 200m Fjärilsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    521  33.49  1:12.37  1:52.21    2:33.77   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Giovanni Bianchi  1994    318  34.51  1:15.46  1:58.96    2:42.96   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
 
Gren 10, 200m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Dagvall  1992    368  32.71  1:10.55  1:50.02    2:35.19   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Fredriksson  1999    233  46.27  1:39.60  2:37.13    3:27.13   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    343  41.64  1:28.48  2:18.07    3:02.03   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998    282  46.48  1:33.19  2:30.54    3:14.28   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linn Uhlas-Backlund  1998    252  44.16  1:38.85  2:36.16    3:21.62   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Lovisa Spjotgard  1998    243  48.44  1:43.46  2:39.94    3:24.02   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Julia Bergkvist  1998    193  54.52  1:49.05  2:50.57    3:40.39   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Angelica Damberg  1996    438  35.77  1:20.38  2:09.86    2:47.75   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Olivia Norlin  1996    395  36.24  1:21.78  2:14.59    2:53.68   
  Falu Simsällskap                   
                     
Olivia Sjöblom  1997    389  40.85  1:26.37  2:17.68    2:54.46   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Lindberg  1996    321  42.03  1:32.09  2:24.63    3:06.06   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Klara Johansson  1997    293  42.84  1:34.53  2:31.71    3:11.75   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ella Östling  1997    287  42.48  1:30.25  2:29.04    3:13.17   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Moa Pettersson  1997    258  52.03  1:41.51  2:37.65    3:20.12   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Emelie Wallen  1997    255  42.74  1:37.65  2:33.76    3:20.83   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
Viktoria Hammarbring  1997    253  45.94  1:38.16  2:37.37    3:21.40   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
10  Camilla Ranta  1996    250  40.88  1:33.45  2:36.52    3:22.09   
  Sim 77 Hofors                   
                     
11  Lotta Persson  1997    242  51.33  1:43.83  2:41.35    3:24.38   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Larson  1995    399  38.80  1:21.90  2:13.10    2:53.03   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Linnea Lindén  1995    351  41.43  1:29.50  2:19.61    3:00.56   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Emelie Hesslerud  1995    329  40.80  1:28.74  2:22.58    3:04.46   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Amanda Forsström  1995    300  39.92  1:29.16  2:26.97    3:10.30   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Ida Strömberg  1995    271  48.31  1:39.79  2:34.11    3:16.89   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    473  32.94  1:16.79  2:02.54    2:43.50   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Niklas Öhrn  1999    196  43.32  1:32.26  2:30.56    3:14.91   
  Falu Simsällskap                   
                     
Lukas Hill  1999    139  55.37  1:50.73  2:53.01    3:38.24   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Karl Hunter  1999    138  49.87  1:44.10  2:49.11    3:38.76   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Edvin Persson  1999    119  57.71  1:56.79  3:01.98    3:50.01   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Dennis Mårten-Lång  1999              DNS   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998    246  38.96  1:25.77  2:19.59    3:00.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Gustav Sander  1998    229  42.70  1:30.00  2:23.12    3:04.96   
  Falu Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    223  43.15  1:31.98  2:23.65    3:06.64   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    214  41.20  1:32.25  2:26.44    3:09.25   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    326  35.81  1:18.72  2:09.60    2:44.43   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Marcus Eriksson  1995    370  33.26  1:17.87  2:02.98    2:37.63   
  Falu Simsällskap                   
                     
Niclas Hvalgren  1995    359  33.05  1:16.10  2:05.05    2:39.23   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Azur Klipic  1994    357  35.02  1:18.79  2:04.91    2:39.42   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Adam Lillsund  1994    334  33.69  1:20.06  2:06.99    2:43.06   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Simon Rydstedt  1994    287  35.59  1:18.36  2:13.07    2:51.45   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
 
Gren 12, 200m Medley Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nils Schönberg  1989    461  31.06  1:11.13  1:51.73    2:26.41   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
Johan Nilsson  1993    427  32.94  1:10.84  1:54.81    2:30.21   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Joakim Collheim  1993    355  34.03  1:18.18  2:04.06    2:39.81   
  Avesta Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991    338  35.85  1:18.87  2:04.00    2:42.43   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    314  36.65  1:20.04  2:10.59    2:46.40   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    419          35.62   
  Falu Simsällskap                   
Milana Salih  1997    378          36.87   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    498          33.62   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Fredrika Lundkvist  1994    454          34.68   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Emma Asplund  1994    448          34.84   
  Falu Simsällskap                   
Fredrika Lundkvist  1994    446          34.88   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Ellen Lindefelt  1994    437          35.11   
  Borlänge Simsällskap                   
Emma Asplund  1994    436          35.14   
  Falu Simsällskap                   
Ellen Lindefelt  1994    434          35.20   
  Borlänge Simsällskap                   
Fredrika Lundkvist  1994    428          35.37   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Emma Asplund  1994    421          35.56   
  Falu Simsällskap                   
10  Emma Larson  1995    408          35.92   
  Sim 77 Hofors                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Svensson  1992    730          29.60   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    549          32.54   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    527          32.99   
  Upsala Simsällskap                   
Emma Svensson  1992    483          33.96   
  Upsala Simsällskap                   
Lisethe Karlsson  1991    412          35.82   
  Fagersta Simklubb                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    224          43.89   
  Ludvika Simsällskap                   
Rebekka Bassek  2000    147          50.50   
  Falu Simsällskap                   
Jonna Jämte  2000    120          53.99   
  Borlänge Simsällskap                   
Anna Hjärtedal  2000    113          55.18   
  Ludvika Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    105          56.54   
  Ludvika Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    103          56.88   
  Falu Simsällskap                   
Anna Hedlund  2000    79          1:01.98   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    284          40.54   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    223          43.96   
  Falu Simsällskap                   
Nathalie Jansson  1999    173          47.81   
  Falu Simsällskap                   
Anna Norin  1999    168          48.28   
  Falu Simsällskap                   
Alice Björnbom  1999    138          51.57   
  Ludvika Simsällskap                   
Jonna Rustas  1999    138          51.58   
  Simsällskapet Mora                   
Madelene Nilsson  1999    133          52.23   
  Borlänge Simsällskap                   
Ronja Rantanen  1999    129          52.81   
  Falu Simsällskap                   
Jacqueline Larsson  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    342          38.11   
  Falu Simsällskap                   
Julia Nordlund  1998    304          39.65   
  Falu Simsällskap                   
Amanda Lundin-Bornström  1998    293          40.13   
  Fagersta Simklubb                   
Linn Uhlas-Backlund  1998    233          43.29   
  Simsällskapet Mora                   
Linnéa Palmqvist  1998    227          43.68   
  Sala Simsällskap                   
Moa-Lill Häggkvist  1998    198          45.72   
  Borlänge Simsällskap                   
Lovisa Spjotgard  1998    189          46.42   
  Simsällskapet Mora                   
Hannah Bassek  1998    175          47.62   
  Falu Simsällskap                   
Sofia Ander  1998              DSQ   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    455          34.65   
  Falu Simsällskap                   
Therese Karlsson  1997    384          36.67   
  Fagersta Simklubb                   
Klara Johansson  1997    323          38.86   
  Borlänge Simsällskap                   
Ella Östling  1997    322          38.87   
  Simsällskapet Mora                   
Majken Boyle  1996    289          40.31   
  Ludvika Simsällskap                   
Viktoria Hammarbring  1997    257          41.90   
  Hedemora Simsällskap                   
Moa Pettersson  1997    244          42.63   
  Sim 77 Hofors                   
Johanna Hellsing  1996    218          44.27   
  Ludvika Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    217          44.35   
  Simsällskapet Mora                   
10  Linnea Sandberg  1996    217          44.38   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Emelie Wallen  1997    216          44.40   
  Hedemora Simsällskap                   
12  Lizette Söderlund  1997    216          44.43   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Lise Nielsen  1996    193          46.11   
  Sim 77 Hofors                   
14  Emma Hjärtedal  1997    192          46.21   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Louise Stam  1997    168          48.26   
  Falu Simsällskap                   
16  Emma Nilsson  1996    156          49.55   
  Falu Simsällskap                   
17  Pernilla Mattsson  1997    147          50.53   
  Falu Simsällskap                   
18  Ebba Kåks  1997    92          59.12   
  Hedemora Simsällskap                   
Hanna Eriksson  1996              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    532          32.88   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Ellen Lindefelt  1994    495          33.70   
  Borlänge Simsällskap                   
Emma Asplund  1994    466          34.37   
  Falu Simsällskap                   
Emma Larson  1995    390          36.47   
  Sim 77 Hofors                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    373          37.02   
  Borlänge Simsällskap                   
Matilda Lundberg  1995    348          37.88   
  Ludvika Simsällskap                   
Emelie Hesslerud  1995    332          38.48   
  Avesta Simsällskap                   
Linnea Lindén  1995    314          39.19   
  Ludvika Simsällskap                   
Amanda Forsström  1995    276          40.94   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
10  Ida Strömberg  1995    226          43.72   
  Avesta Simsällskap                   
11  Diana Björk  1995    192          46.20   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 13, 50m Ryggsim Flickor, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Svensson  1992    629          31.10   
  Upsala Simsällskap                   
Lisethe Karlsson  1991    431          35.27   
  Fagersta Simklubb                   
Emma Landén  1992    325          38.78   
  Ludvika Simsällskap                   
Angelica Larsson  1993    317          39.08   
  Gävle Simsällskap                   
Elisabeth Westergren  1991    269          41.26   
  Gävle Simsällskap                   
Ingrid Litborn  1962    112          55.29   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Viktor Doder  1994    499          29.23   
  Sala Simsällskap                   
Viktor Doder  1994    435          30.60   
  Sala Simsällskap                   
Viktor Doder  1994    406          31.31   
  Sala Simsällskap                   
David Westin  1995    403          31.37   
  Sala Simsällskap                   
David Westin  1995    400          31.46   
  Sala Simsällskap                   
Viktor Doder  1994    388          31.79   
  Sala Simsällskap                   
David Westin  1995    386          31.84   
  Sala Simsällskap                   
Max Galjaart  1994    368          32.36   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    491          29.39   
  Södertörns Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    419          30.98   
  Södertörns Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    406          31.31   
  Södertörns Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    396          31.56   
  Södertörns Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    395          31.60   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Eric Schmidt  1992    380          32.00   
  Ludvika Simsällskap                   
Nisse Anttila  1987    379          32.04   
  Borlänge Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    358          32.66   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Eric Schmidt  1992    354          32.76   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Brundin  2000    144          44.22   
  Sala Simsällskap                   
William Borg  2000    132          45.51   
  Gävle Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000    112          48.04   
  Falu Simsällskap                   
Erik Krysén  2000    90          51.81   
  Ludvika Simsällskap                   
Timothy Larsson  2001    88          52.17   
  Ludvika Simsällskap                   
Wille Hedberg  2001    72          55.61   
  Avesta Simsällskap                   
Oliver Sved  2000    67          57.00   
  Hedemora Simsällskap                   
August Claesson  2000    37          1:09.45   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Karl Hunter  1999    200          39.64   
  Avesta Simsällskap                   
Niklas Öhrn  1999    184          40.75   
  Falu Simsällskap                   
David Hambraeus  1999    149          43.72   
  Falu Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    139          44.75   
  Simsällskapet Mora                   
Emil Söderholm  1999    135          45.20   
  Ludvika Simsällskap                   
Edvin Persson  1999    118          47.25   
  Simsällskapet Mora                   
Jakob Gustafsson  1999    111          48.30   
  Ludvika Simsällskap                   
Albin Hedberg  1999    102          49.64   
  Avesta Simsällskap                   
Adam Janbjer  1999    93          51.17   
  Hedemora Simsällskap                   
10  Filip Melin  1999    60          59.15   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998    222          38.28   
  Falu Simsällskap                   
Daniel Litborn  1998    165          42.29   
  Borlänge Simsällskap                   
Victor Westin  1998    152          43.41   
  Sala Simsällskap                   
Anton Campalto  1998    116          47.57   
  Ludvika Simsällskap                   
Per Höijer  1998    112          48.10   
  Falu Simsällskap                   
Samuel Sved  1998    91          51.60   
  Hedemora Simsällskap                   
Oskar Sandberg  1998    87          52.36   
  Sala Simsällskap                   
Gustav Sander  1998              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    312          34.18   
  Falu Simsällskap                   
Adam Rydstedt  1996    311          34.23   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Alfred Lindén  1997    255          36.56   
  Ludvika Simsällskap                   
Johan Jonsson  1997    195          39.94   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
Gustav Backlund  1996    172          41.66   
  Falu Simsällskap                   
Martin Sandberg  1996    143          44.34   
  Sala Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    125          46.31   
  Falu Simsällskap                   
Alvin Zedendahl  1996    83          53.10   
  Simsällskapet Mora                   
Ludvig Claesson  1997    59          59.48   
  Hedemora Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Viktor Doder  1994    518          28.86   
  Sala Simsällskap                   
David Westin  1995    446          30.33   
  Sala Simsällskap                   
Max Galjaart  1994    385          31.85   
  Ludvika Simsällskap                   
Giovanni Bianchi  1994    344          33.09   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Ludvig Skans  1994    333          33.43   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Azur Klipic  1994    326          33.67   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Marcus Eriksson  1995    318          33.95   
  Falu Simsällskap                   
Niclas Hvalgren  1995    310          34.26   
  Södertörns Simsällskap                   
Oscar Fredriksson  1994    309          34.27   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Hugo Zedendahl  1995    217          38.60   
  Simsällskapet Mora                   
11  Andreas Svärd  1994    194          40.04   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Filiph Ek  1995    174          41.53   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 14, 50m Ryggsim Pojkar, Försök 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    435          30.60   
  Borlänge Simsällskap                   
Joakim Hvalgren  1993    414          31.11   
  Södertörns Simsällskap                   
Eric Schmidt  1992    391          31.71   
  Ludvika Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    385          31.86   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Jonas Lindberg  1992    375          32.15   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
Erik Wennerstrand  1993    370          32.28   
  Sala Simsällskap                   
Oskar Altzar  1992    287          35.15   
  Borlänge Simsällskap                   
Simon Eriksson  1993    272          35.79   
  Avesta Simsällskap                   
Marcus Fredriksson  1992    256          36.51   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Andreas Rodin Moberg  1993    228          37.92   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Fredriksson  1999    217  43.97        1:33.68   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    291  38.80        1:25.01   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Zetterberg  1998              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Olivia Norlin  1996    363  35.96        1:18.93   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996    190  42.22        1:38.02   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    476  33.94        1:12.11   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    454  33.83        1:13.29   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Johanna Nässlander  1995    262  40.07        1:28.01   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    597  31.25        1:06.88   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lina Anttila  1987    557  31.93        1:08.47   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    102  48.78        1:46.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Litborn  1998    184  40.92        1:27.55   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    146  41.63        1:34.50   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Adam Lillsund  1994    347  33.11        1:10.86   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Niclas Hvalgren  1995    322  33.60        1:12.70   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Simon Rydstedt  1994    234  35.55        1:20.80   
  Hudiksvalls Simsällskap                   
                     
Giovanni Bianchi  1994              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Joakim Hvalgren  1993    606  27.41        58.87   
  Södertörns Simsällskap                   
                     
Robert Dagvall  1992    410  30.42        1:07.06   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Erik Wennerstrand  1993    351  31.57        1:10.62   
  Sala Simsällskap                   
                     
Joakim Collheim  1993    284  34.18        1:15.79   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    246  40.34        1:23.29   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Jonna Jämte  2000    121  48.20        1:45.49   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Anna Hjärtedal  2000    116  49.03        1:47.17   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Moa Holmström  2001    86  54.08        1:58.35   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anna Hedlund  2000    75  57.91        2:04.03   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Jacqueline Larsson  1999    306  37.96        1:17.50   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Anna Miram  1999    305  37.74        1:17.56   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Maja Fredriksson  1999    211  42.41        1:27.64   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    182  43.23        1:32.13   
  Falu Simsällskap                   
                     
Anna Norin  1999    174  44.32        1:33.53   
  Falu Simsällskap                   
                     
Nathalie Jansson  1999    169  43.36        1:34.49   
  Falu Simsällskap                   
                     
Madelene Nilsson  1999    144  48.05        1:39.60   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Jonna Rustas  1999    136  48.98        1:41.50   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Ronja Rantanen  1999    105  50.49        1:50.55   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Alice Björnbom  1999    95  53.39        1:54.25   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    303  36.94        1:17.73   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998    287  37.70        1:19.18   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnéa Palmqvist  1998    281  37.59        1:19.73   
  Sala Simsällskap                   
                     
Linn Uhlas-Backlund  1998    269  38.04        1:20.88   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Lovisa Spjotgard  1998    257  38.86        1:22.08   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Amanda Lundin-Bornström  1998    242  40.56        1:23.74   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Moa-Lill Häggkvist  1998    196  43.79        1:29.84   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Hannah Bassek  1998    132  45.81        1:42.43   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Zetterberg  1998              DNS   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Milana Salih  1997    555  30.41        1:03.51   
  Falu Simsällskap                   
                     
Angelica Damberg  1996    513  31.33        1:05.20   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Olivia Sjöblom  1997    418  34.05        1:09.82   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Therese Karlsson  1997    406  33.11        1:10.47   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Olivia Norlin  1996    378  34.57        1:12.17   
  Falu Simsällskap                   
                     
Johanna Hellsing  1996    349  35.19        1:14.15   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Lindberg  1996    340  37.12        1:14.76   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Klara Johansson  1997    321  37.56        1:16.22   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996    318  37.18        1:16.46   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
10  Ella Östling  1997    317  37.06        1:16.56   
  Simsällskapet Mora                   
                     
11  Lotta Persson  1997    309  37.27        1:17.23   
  Falu Simsällskap                   
                     
12  Majken Boyle  1996    296  37.93        1:18.31   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
13  Moa Pettersson  1997    290  38.19        1:18.85   
  Sim 77 Hofors                   
                     
14  Lise Nielsen  1996    282  38.19        1:19.57   
  Sim 77 Hofors                   
                     
15  Viktoria Hammarbring  1997    264  39.42        1:21.32   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
16  Lizette Söderlund  1997    260  39.43        1:21.77   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
17  Emma Hjärtedal  1997    205  43.53        1:28.49   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
18  Hanna Eriksson  1996    205  43.82        1:28.58   
  Simsällskapet Mora                   
                     
19  Pernilla Mattsson  1997    135  46.22        1:41.85   
  Falu Simsällskap                   
                     
20  Emma Nilsson  1996    124  46.51        1:44.57   
  Falu Simsällskap                   
                     
21  Ebba Kåks  1997    121  50.13        1:45.42   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
Louise Stam  1997              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    509  32.09        1:05.38   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    451  33.17        1:08.06   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Emma Asplund  1994    414  32.51        1:10.05   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emelie Hesslerud  1995    384  34.11        1:11.82   
  Avesta Simsällskap                   
                     
My Lundblad  1995    383  35.69        1:11.90   
  Sala Simsällskap                   
                     
Amanda Forsström  1995    355  35.06        1:13.70   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Diana Björk  1995    296  37.62        1:18.31   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Ida Strömberg  1995    277  39.22        1:20.07   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Emma Svensson  1992    741  27.66        57.69   
  Upsala Simsällskap                   
                     
Josefin Lindkvist  1993    711  28.12        58.49   
  Ludvika Simsällskap