Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Kanalen Sprint 2010    Utskriftsdatum  05 juni 2010   
  Tävlingsort  Hallstahammar    Utskriftstid  21:50   
  Arrangör  Simsällskapet Kanalen         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  2010-06-05         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            37.84   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            40.59   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            42.76   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            46.60   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            49.68   
Oliver Sved  2000  Hedemora Simsällskap            53.42   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            35.18   
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            35.25   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            35.81   
Peter Fazekas  1998  Simsällskapet Kanalen            36.25   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            38.26   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap            39.23   
Pontus Månsson  1998  Simsällskapet Kanalen            39.51   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            40.57   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            41.33   
10  Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap            42.64   
11  Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            44.55   
12  Benjamin Sandberg-Nikolai  1999  Simsällskapet Kanalen            48.81   
Alex Ek  1999  Sala Simsällskap            DNS   
Kalle Norman  1999  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Andersson  1996  SK Strängnäs Frisimmare            30.38   
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap            32.02   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            26.56   
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap            26.93   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            27.02   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            27.10   
Christian Ellefors  1988  Västerås Simsällskap            27.96   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap            28.81   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            29.05   
Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb            29.28   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap            29.29   
10  Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            29.33   
11  Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap            29.53   
12  Filiph Ek  1995  Sala Simsällskap            33.78   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Fensim H/D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            32.03   
Celice Jungeblond  2001  Vf Oasen            37.70   
Oliver Sved  2000  Hedemora Simsällskap            41.27   
Emilia Söderqvist  2001  Vf Oasen            1:09.49   
                     
 
Gren 2, 50m Fensim H/D, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Bellman  1997  Vf Oasen            32.45   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            35.44   
                     
 
Gren 2, 50m Fensim H/D, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Felicia Lydahl  1995  Dk Botten Skraparna            30.33   
Emma Högberg  1995  Vf Oasen            32.36   
Nina Berggren  1995  Dk Botten Skraparna            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Fensim H/D, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Jemt  1993  Dk Botten Skraparna            26.51   
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap            27.27   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            27.52   
Marcus Berglund  1993  Dk Botten Skraparna            27.68   
                     
 
Gren 2, 50m Fensim H/D, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hagsell  1987  Ledr Försvarsmakten            23.45   
Helen Nordin  1990  Dk Kalmarsund            26.70   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            36.85   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            44.09   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            45.01   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            45.13   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            45.48   
Parisa Rabizadeson  2000  Västerås Simsällskap            48.12   
Tilde Vatka  2000  Simsällskapet Kanalen            48.55   
Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            50.88   
Tova Månsson  2000  Simsällskapet Kanalen            51.27   
10  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            52.58   
11  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            58.32   
12  Alva Nilsen  2000  Simsällskapet Kanalen            58.54   
Maria Doder  2000  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            32.27   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            32.43   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            35.76   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            37.18   
Maja Bäckman  1998  Sala Simsällskap            37.92   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb            38.66   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            38.83   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            39.16   
Malin Vågberg  1998  Sim 77 Hofors            39.29   
10  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            39.43   
11  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            39.47   
12  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            39.98   
13  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            41.07   
14  Louise Wendelius  1998  Sala Simsällskap            43.98   
15  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap            44.15   
16  Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            45.20   
17  Moa Kolvereid  1998  Sim 77 Hofors            51.57   
Emma Högsberg  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Löwstedt  1996  Västerås Simsällskap            32.99   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare            33.67   
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap            34.61   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb            34.98   
Filippa Feria Söderholm  1996  Bålsta Simklubb            35.14   
Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            35.30   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            37.43   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            37.92   
Johanna Lindhult  1997  Sala Simsällskap            37.96   
10  Matilda Stridsman  1997  Västerås Simsällskap            42.17   
11  Fozhan Moradpour  1997  Västerås Simsällskap            42.87   
12  Mariam Rabizadeson  1997  Västerås Simsällskap            47.75   
                     
 
Gren 3, 50m Frisim Damer, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap            30.75   
Therese Trostemo  1993  SK Strängnäs Frisimmare            31.47   
Fredrika Wiman  1992  Västerås Simsällskap            32.22   
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            32.28   
Fanny Malmborg  1993  Västerås Simsällskap            32.75   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors            32.85   
Petra Hallberg  1987  Västerås Simsällskap            37.05   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            38.36   
Victoria Eidenvall  1993  Sala Simsällskap            48.97   
                     
 
Gren 4, 100m Fensim H/D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Celice Jungeblond  2001  Vf Oasen    41.12        1:30.16   
Emilia Söderqvist  2001  Vf Oasen    59.95        2:09.34   
                     
 
Gren 4, 100m Fensim H/D, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Bellman  1997  Vf Oasen    36.15        1:13.05   
                     
 
Gren 4, 100m Fensim H/D, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nina Berggren  1995  Dk Botten Skraparna    30.81        1:00.87   
Felicia Lydahl  1995  Dk Botten Skraparna            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Fensim H/D, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap    27.31        56.72   
Alexander Jemt  1993  Dk Botten Skraparna    27.96        58.68   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    29.79        1:02.55   
Marcus Berglund  1993  Dk Botten Skraparna    28.31        1:04.42   
                     
 
Gren 4, 100m Fensim H/D, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Johan Hagsell  1987  Ledr Försvarsmakten    26.57        54.34   
Helen Nordin  1990  Dk Kalmarsund    28.01        58.46   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            53.21   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            58.21   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            59.63   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            1:02.02   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            1:03.76   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
Oliver Sved  2000  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            47.18   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            49.57   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            50.58   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap            52.05   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            54.68   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            54.79   
Peter Fazekas  1998  Simsällskapet Kanalen            57.97   
Pontus Månsson  1998  Simsällskapet Kanalen            1:01.54   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            1:05.28   
10  Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            1:29.68   
Alex Ek  1999  Sala Simsällskap            DNS   
Kalle Norman  1999  Sala Simsällskap            DNS   
Benjamin Sandberg-Nikolai  1999  Simsällskapet Kanalen            DSQ   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap            40.00   
Viktor Andersson  1996  SK Strängnäs Frisimmare            40.48   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap            35.04   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            36.18   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            37.36   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            37.68   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap            38.66   
Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb            41.42   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            41.66   
Filiph Ek  1995  Sala Simsällskap            44.17   
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap            44.49   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 6, 200m Fensim H/D, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Bellman  1997  Vf Oasen    37.19  1:23.93  2:13.97    2:56.60   
                     
 
Gren 6, 200m Fensim H/D, Finaler 14 - 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nina Berggren  1995  Dk Botten Skraparna    32.66  1:09.22  1:47.66    2:22.16   
                     
 
Gren 6, 200m Fensim H/D, Finaler 16 - 17 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Jemt  1993  Dk Botten Skraparna    29.14  1:04.94  1:41.31    2:13.57   
                     
 
Gren 6, 200m Fensim H/D, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Helen Nordin  1990  Dk Kalmarsund    28.80  1:00.66  1:33.63    2:05.62   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            49.08   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            52.96   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            53.40   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            1:00.54   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            1:00.64   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            1:03.27   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            1:08.24   
Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            1:08.33   
Tilde Vatka  2000  Simsällskapet Kanalen            1:08.81   
10  Tova Månsson  2000  Simsällskapet Kanalen            1:08.89   
11  Parisa Rabizadeson  2000  Västerås Simsällskap            1:09.19   
Maria Doder  2000  Sala Simsällskap            DNS   
Alva Nilsen  2000  Simsällskapet Kanalen            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            40.49   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            44.12   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            44.98   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            48.04   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            48.89   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb            49.34   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            52.15   
Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap            52.36   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            52.60   
10  Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            52.66   
11  Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            52.71   
12  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            53.62   
13  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            55.41   
14  Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            56.40   
15  Malin Vågberg  1998  Sim 77 Hofors            57.66   
16  Louise Wendelius  1998  Sala Simsällskap            57.71   
17  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            57.94   
18  Moa Kolvereid  1998  Sim 77 Hofors            1:06.15   
Emma Högsberg  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap            44.15   
Elin Löwstedt  1996  Västerås Simsällskap            44.84   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare            45.83   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb            46.22   
Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            46.50   
Matilda Stridsman  1997  Västerås Simsällskap            47.30   
Johanna Lindhult  1997  Sala Simsällskap            49.13   
Fozhan Moradpour  1997  Västerås Simsällskap            53.18   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            54.51   
10  Filippa Feria Söderholm  1996  Bålsta Simklubb            55.09   
11  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            57.32   
Mariam Rabizadeson  1997  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors            41.16   
Therese Trostemo  1993  SK Strängnäs Frisimmare            42.95   
Fanny Malmborg  1993  Västerås Simsällskap            43.13   
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            46.58   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            47.89   
                     
 
Gren 8, 50m Längdyk H/D, Finaler 18 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Hagsell  1987  Ledr Försvarsmakten            22.63   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            45.53   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            57.27   
Tommy Quach  2000  SK Strängnäs Frisimmare            57.68   
Wille Hedberg  2001  Avesta Simsällskap            57.88   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            59.96   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            1:00.61   
Oliver Sved  2000  Hedemora Simsällskap            1:05.76   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            38.80   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            44.38   
Peter Fazekas  1998  Simsällskapet Kanalen            44.68   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap            45.76   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            47.94   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            47.99   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            49.33   
Pontus Månsson  1998  Simsällskapet Kanalen            49.93   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap            53.16   
10  Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            55.67   
11  Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            58.16   
12  Benjamin Sandberg-Nikolai  1999  Simsällskapet Kanalen            1:00.93   
Alex Ek  1999  Sala Simsällskap            DNS   
Kalle Norman  1999  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Andersson  1996  SK Strängnäs Frisimmare            39.05   
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap            41.82   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            30.16   
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap            32.34   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            33.42   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap            34.70   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            35.18   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            36.51   
Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb            38.44   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            39.74   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap            40.35   
10  Filiph Ek  1995  Sala Simsällskap            44.51   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            DNS   
Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            44.39   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            51.08   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            53.69   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            55.65   
Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            58.36   
Tilde Vatka  2000  Simsällskapet Kanalen            1:01.02   
Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            1:03.09   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            1:05.55   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            1:06.60   
Maria Doder  2000  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            38.44   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            43.68   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            45.88   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            45.90   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            46.19   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            47.98   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            48.08   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb            48.82   
Emma Högsberg  1998  Västerås Simsällskap            49.14   
10  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            49.15   
11  Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            49.86   
12  Maja Bäckman  1998  Sala Simsällskap            50.43   
13  Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            52.59   
14  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap            53.54   
15  Louise Wendelius  1998  Sala Simsällskap            54.26   
16  Julia Johansson  1999  Västerås Simsällskap            54.74   
17  Moa Kolvereid  1998  Sim 77 Hofors            58.13   
18  Malin Vågberg  1998  Sim 77 Hofors            59.22   
19  Klara Kronstrand  1999  Avesta Simsällskap            1:01.38   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            36.58   
Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap            40.01   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare            42.48   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb            42.74   
Elin Löwstedt  1996  Västerås Simsällskap            43.32   
Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            43.71   
Johanna Lindhult  1997  Sala Simsällskap            45.73   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            45.96   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            48.03   
10  Filippa Feria Söderholm  1996  Bålsta Simklubb            48.31   
11  Matilda Stridsman  1997  Västerås Simsällskap            49.91   
12  Mariam Rabizadeson  1997  Västerås Simsällskap            54.58   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrika Wiman  1992  Västerås Simsällskap            37.40   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors            38.08   
Therese Trostemo  1993  SK Strängnäs Frisimmare            39.67   
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            39.77   
Petra Hallberg  1987  Västerås Simsällskap            42.37   
Victoria Eidenvall  1993  Sala Simsällskap            1:06.15   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 25m Längddyk H/D, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Celice Jungeblond  2001  Vf Oasen            20.41   
                     
 
Gren 11, 25m Längddyk H/D, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amanda Bellman  1997  Vf Oasen            14.76   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            48.77   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Farzam Ebrahimi  1998  Västerås Simsällskap            39.95   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            47.94   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            54.59   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            56.24   
Albin Hedberg  1999  Avesta Simsällskap            56.90   
Kalle Norman  1999  Sala Simsällskap            DNS   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap            DNS   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            DSQ   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap            DSQ   
Peter Fazekas  1998  Simsällskapet Kanalen            DSQ   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Viktor Andersson  1996  SK Strängnäs Frisimmare            36.00   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap            29.06   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            29.50   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap            30.38   
Christian Ellefors  1988  Västerås Simsällskap            30.85   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            31.88   
Thomas Danielsson  1993  Västerås Simsällskap            33.02   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            34.01   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            34.21   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap            34.23   
10  Alexander Hagelin  1995  Bålsta Simklubb            35.50   
11  Simon Eriksson  1993  Avesta Simsällskap            36.29   
12  Filiph Ek  1995  Sala Simsällskap            41.80   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            45.58   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            1:05.27   
Parisa Rabizadeson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare            37.97   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap            39.77   
Lisa Eriksson  1998  SK Strängnäs Frisimmare            40.39   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            43.51   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap            50.87   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            51.95   
Julia Bergkvist  1998  Avesta Simsällskap            53.81   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb            55.59   
Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap            1:01.32   
Amanda Hyllbrandt  1999  SK Strängnäs Frisimmare            DSQ   
Rebecca Mörtstrand  1999  Västerås Simsällskap            DSQ   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap            35.36   
Madeleine Porshagen  1997  SK Strängnäs Frisimmare            37.66   
Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            45.11   
Johanna Kolli  1996  Västerås Simsällskap            45.96   
Filippa Feria Söderholm  1996  Bålsta Simklubb            46.82   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb            51.50   
Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors            56.42   
                     
 
Gren 13, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sotiria Vogli  1994  Västerås Simsällskap            32.41   
Fanny Malmborg  1993  Västerås Simsällskap            34.57   
Therese Trostemo  1993  SK Strängnäs Frisimmare            35.16   
Helena Persson  1973  Västerås Simsällskap            35.54   
Emelie Hesslerud  1995  Avesta Simsällskap            37.22   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors            38.48   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap            47.52   
                     
 
Gren 14, 4X50m Frisim Herrar, Finaler  
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sala SS Lag 1  1993  Sala Simsällskap            1:51.06   
  Viktor Doder  1994      26.70        26.70   
  Alexander Lidström  1990      29.33        56.03   
  Erik Wennerstrand  1993      20.25        1:16.28   
  David Westin  1995      34.78        1:51.06   
                     
Ludvika SS  Ludvika Simsällskap            1:52.88   
  Marcus Fredriksson  1992      29.94        29.94   
  Oscar Fredriksson  1994      28.73        58.67   
  Max Galjaart  1994      26.95        1:25.62   
  Eric Schmidt  1992      27.26        1:52.88   
                     
Vss Lag 1  Västerås Simsällskap            2:16.25   
  Fredrik Byström  1996      33.12        33.12   
  Farzam Ebrahimi  1998      36.26        1:09.38   
  Thomas Danielsson  1993      29.08        1:38.46   
  Anton Johansson  1999      37.79        2:16.25   
                     
Herrar Lag 3 Avesta SS  1993  Avesta Simsällskap            2:24.74   
  Simon Eriksson  1993      31.09        31.09   
  Albin Hedberg  1999      45.19        1:16.28   
  Joakim Collheim  1993      29.52        1:45.80   
  Karl Hunter  1999      38.94        2:24.74   
                     
Sala SS Pojkar 2  Sala Simsällskap            2:52.73   
  Oskar Sandberg  1998      45.23        45.23   
  Isak Brundin  2000      40.73        1:25.96   
  Elias Nordgren  2001      47.03        2:12.99   
  Victor Westin  1998      39.74        2:52.73   
                     
Vss Lag 2  Västerås Simsällskap            3:00.23   
  Alessandro Bonetti  1999      40.11        40.11   
  Emil Skytt  1999      43.25        1:23.36   
  Gijs Dijkhuizen  2000      54.20        2:17.56   
  William Ejlegård  2000      42.67        3:00.23   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Fensim D/H, Finaler  
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Dk Bottenskraparna  Dk Botten Skraparna            1:51.86   
  Felicia Lydahl  1995      27.13        27.13   
  Alexander Jemt  1993      29.64        56.77   
  Marcus Berglund  1993      27.99        1:24.76   
  Nina Berggren  1995      27.10        1:51.86   
                     
Vf Oasen  Vf Oasen            2:47.07   
  Emilia Söderqvist  2001      1:00.39        1:00.39   
  Emma Högberg  1995      32.87        1:33.26   
  Celice Jungeblond  2001      41.38        2:14.64   
  Amanda Bellman  1997      32.43        2:47.07   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
SK Strängnäs Frisimmare  SK Strängnäs Frisimmare            2:11.67   
  Anna Eriksson  1999      33.37        33.37   
  Madeleine Porshagen  1997      33.36        1:06.73   
  Lisa Eriksson  1998      33.48        1:40.21   
  Therese Trostemo  1993      31.46        2:11.67   
                     
Västerås SS Lag 5  Västerås Simsällskap            2:12.89   
  Petra Hallberg  1987      37.67        37.67   
  Fanny Malmborg  1993      32.65        1:10.32   
  Fredrika Wiman  1992      32.34        1:42.66   
  Sotiria Vogli  1994      30.23        2:12.89   
                     
Vss Lag 1  Västerås Simsällskap            2:17.36   
  Clara Wiman  1996      32.84        32.84   
  Hanna Skytt  1997      34.33        1:07.17   
  Elin Löwstedt  1996      33.68        1:40.85   
  Johanna Kolli  1996      36.51        2:17.36   
                     
Sala SS Flickor  1998  Sala Simsällskap            2:34.26   
  Johanna Lindhult  1997      38.47        38.47   
  Sofia Ander  1998      39.54        1:18.01   
  Maja Bäckman  1998      39.15        1:57.16   
  Linnéa Palmqvist  1998      37.10        2:34.26   
                     
Damer Lag 3 Avesta SS  1993  Avesta Simsällskap            2:35.72   
  Emelie Hesslerud  1995      33.52        33.52   
  Moa Alden  2000      45.42        1:18.94   
  Ida Strömberg  1995      38.11        1:57.05   
  Julia Bergkvist  1998      38.67        2:35.72   
                     
Vss Lag 2  Västerås Simsällskap            2:42.21   
  Josefine Johannesson  1999      39.62        39.62   
  Rebecca Båvenäs  1999      42.80        1:22.42   
  Andréa Persson  1999      37.37        1:59.79   
  Felicia Näsström  1999      42.42        2:42.21   
                     
Vss Lag 3  Västerås Simsällskap            2:56.28   
  Rebecca Mörtstrand  1999      40.73        40.73   
  Matilda Stridsman  1997      41.99        1:22.72   
  Julia Johansson  1999      44.86        2:07.58   
  Elin Lindgren  2000      48.70        2:56.28   
                     
Vss Lag 4  Västerås Simsällskap            3:18.65   
  Victoria Molin  2000      46.90        46.90   
  Emma Högsberg  1998      49.71        1:36.61   
  Parisa Rabizadeson  2000      54.08        2:30.69   
  Mariam Rabizadeson  1997      47.96        3:18.65   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  05 juni 2010 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  21:50