Resultat Totalt 
 
  Tävling  Masdoppet 2010    Utskriftsdatum  11 september 2010   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  19:04   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-09-11         
 
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    503  1:06.20  2:15.66  3:23.96    4:31.82   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oscar Leidefeldt  1992    385  1:08.20  2:23.00  3:39.83    4:56.96   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Andreas Ericson  1993    380  1:08.93  2:24.19  3:41.57    4:58.32   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Oskar Altzar  1992    349  1:11.51  2:29.41  3:49.12    5:06.98   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Tim Zetterström  1995    361  1:08.48  2:26.56  3:46.59    5:03.47   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Ludvig Skans  1994    353  30.97  1:45.29  3:05.41    5:05.73   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Robert Lindblom  1995    347  1:06.80  2:23.42  3:45.47    5:07.51   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Adam Lillsund  1994    315  1:10.29  2:29.69  3:53.14    5:17.52   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    412  1:08.29  2:22.01  3:38.08    4:50.40   
  Falu Simsällskap                   
                     
Carl Christoffersson  1997    331  1:13.76  2:33.88  4:35.16    5:12.45   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Gustav Sjökvist  1996    330  1:12.15  2:32.65  3:54.04    5:12.75   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Alfred Lindén  1997    310  1:11.78  3:16.44  4:39.74    5:19.26   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
David Bransell  1997    265  1:19.43  2:43.68  4:11.15    5:36.52   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    237  1:19.56  2:48.17  4:18.66    5:49.24   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Jacob Leidefeldt  1997    194  1:24.41  3:00.97  4:38.81    6:13.57   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Tobias Hansson  1996    184  2:17.14  4:45.90  6:20.08    6:20.08   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 1, 400m Frisim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Daniel Litborn  1998    255  1:19.04  2:47.27  4:16.30    5:40.71   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Lukas Hill  1999    155  2:26.29  4:13.40  5:57.88    6:42.43   
  Simsällskapet Mora                   
                     
Edvin Persson  1999              DNS   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Lisethe Karlsson  1991    560  1:09.75  2:23.83  3:38.98  4:54.69  9:53.46   
  Fagersta Simklubb        6:09.84  7:25.30  8:40.36       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Ellen Lindefelt  1994    569  1:10.50  2:25.31  3:39.97  4:54.53  9:50.47   
  Borlänge Simsällskap        6:09.71  7:24.02  8:37.83       
                     
Frida Henriksson  1995    442  1:14.18  2:33.99  3:55.45  5:17.62  10:42.15   
  Filipstads Simklubb        6:39.81  8:01.74  9:23.29       
                     
Mikaela Eriksson  1994    433  1:13.61  2:33.46  3:54.31  5:16.16  10:46.53   
  Harnäs Skutskär Simsäll        6:38.34  8:01.36  9:23.79       
                     
Linnea Lindén  1995    400  1:19.45  2:45.07  4:08.33  5:33.66  11:03.89   
  Ludvika Simsällskap        6:58.25  8:22.90  9:44.83       
                     
Matilda Lundberg  1995    391  1:17.15  2:41.38  4:06.58  5:32.74  11:08.91   
  Ludvika Simsällskap        6:57.67  8:23.11  9:48.24       
                     
 
Gren 2, 800m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m       











 
Amanda Persson  1996    536  1:09.20  2:23.83  3:39.19  4:54.68  10:02.36   
  Filipstads Simklubb        6:11.21  7:27.79  8:45.61       
                     
Olivia Norlin  1996    481  1:12.09  2:30.64  3:49.87  5:09.14  10:24.48   
  Falu Simsällskap        6:29.45  7:49.70  9:09.10       
                     
Angelica Damberg  1996    455  1:15.23  2:38.25  4:01.63  5:23.17  10:36.16   
  Ludvika Simsällskap        6:43.24  8:04.27  9:22.50       
                     
Elin Höjd  1996    381  1:17.97  2:41.87  4:08.69  5:35.88  11:14.85   
  Filipstads Simklubb        7:01.29  8:27.83  9:53.46       
                     
Therese Karlsson  1997    369  1:18.77  2:45.04  4:11.31  5:39.72  11:22.16   
  Fagersta Simklubb        7:06.30  8:34.37  9:59.71       
                     
Josefine Borbos  1997    330  1:21.82  2:51.40  4:21.50  5:51.45  11:47.79   
  Falu Simsällskap        7:21.63  8:52.28  10:21.77       
                     
Lotta Persson  1997    323  1:22.66  2:52.13  4:22.96  5:52.95  11:53.04   
  Falu Simsällskap        7:23.90  8:55.08  10:26.62       
                     
Emma Abrahamsson  1997    277  1:25.27  3:00.66  4:37.17  6:14.49  12:30.85   
  Borlänge Simsällskap        7:52.43  9:29.15  11:01.19       
                     
Linnea Sandberg  1996    252  1:28.60  3:05.94  4:46.40  6:27.93  12:55.01   
  Borlänge Simsällskap        8:09.07  9:50.66  11:25.55       
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    449  28.63        1:05.04   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oscar Leidefeldt  1992    375  31.93        1:09.07   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oskar Altzar  1992    207  38.79        1:24.23   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Giovanni Bianchi  1994    357  31.95        1:10.21   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Adam Lillsund  1994    350  33.39        1:10.68   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Tim Zetterström  1995    265  35.30        1:17.52   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Rasmus Rantanen  1997    269  35.75        1:17.12   
  Falu Simsällskap                   
                     
Petter Cyrén  1996    254  36.39        1:18.67   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Linus Rhodin  1996    230  36.64        1:21.34   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Carl Christoffersson  1997    209  38.76        1:23.91   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Alfred Lindén  1997    164  41.18        1:31.04   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Victor Peltomaa  1998    205  38.47        1:24.53   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    196  39.51        1:25.79   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    529  33.77  1:11.71  1:51.63    2:32.99  17-999 Åldersgrupp Rekord 
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lina Anttila  1987    504  33.03  1:11.15  1:53.02    2:35.47   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Melinda Maxe  1992    301  36.19  1:22.47  2:13.80    3:04.59   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Teres Steen  1993    245  42.52  1:33.88  2:25.72    3:17.87   
  Simsällskapet Mora                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    436  34.51  1:15.80  1:59.22    2:43.21   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Camilla Ranta  1996    172  43.84  1:41.56  2:43.17    3:42.33   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    447  1:13.09  2:35.48  4:02.44    5:16.95   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Joakim Anttila  1991              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Oscar Leidefeldt  1992              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    583  31.40  1:13.13  1:58.14    2:32.44   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lina Anttila  1987    549  34.15  1:16.26  2:01.69    2:35.54   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Lisethe Karlsson  1991    519  35.24  1:17.28  2:02.53    2:38.55   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    473  35.00  1:14.83  2:03.07    2:43.53   
  Fagersta Simklubb                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    517  34.46  1:16.09  2:03.03    2:38.66   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Fredrika Lundkvist  1994    487  35.28  1:17.29  2:05.98    2:41.92   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Felicia Hedman  1995    462  34.86  1:18.33  2:08.34    2:44.83   
  Falu Simsällskap                   
                     
Hanna Fransman  1995    402  39.23  1:22.68  2:12.01    2:52.55   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Henriksson  1995    376  38.30  1:28.87  2:17.62    2:56.46   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Johanna Nässlander  1995    345  39.69  1:25.21  2:20.52    3:01.59   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Amanda Forsström  1995    327  37.73  1:23.60  2:19.63    3:04.92   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    546  33.00  1:16.16  1:59.96    2:35.82  13-14 Åldersgrupp Rekord 
  Filipstads Simklubb                   
                     
Olivia Norlin  1996    462  33.38  1:17.55  2:08.32    2:44.80   
  Falu Simsällskap                   
                     
Olivia Sjöblom  1997    447  38.52  1:23.03  2:11.31    2:46.65   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Louise Zettergren  1997    427  35.65  1:22.14  2:09.68    2:49.14   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Nadja Lagerström  1996    410  37.18  1:18.92  2:08.55    2:51.44   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    348  39.11  1:24.99  2:21.84    3:01.12   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Therese Karlsson  1997    324  38.69  1:27.12  2:25.09    3:05.52   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Johanna Hellsing  1996    292  43.70  1:37.59  2:31.21    3:12.09   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Josefine Borbos  1997    285  41.72  1:31.57  2:31.31    3:13.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Moa Pettersson  1997    284  46.62  1:35.80  2:32.29    3:13.85   
  Sim 77 Hofors                   
                     
11  Emma Abrahamsson  1997    271  46.50  1:35.84  2:33.28    3:16.96   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
12  Lotta Persson  1997    263  50.16  1:38.12  2:37.02    3:18.77   
  Falu Simsällskap                   
                     
13  Linnea Sandberg  1996    263  41.81  1:37.85  2:33.78    3:18.86   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
14  Jenny Seberg  1997    228  48.36  1:41.66  2:44.34    3:28.39   
  Sim 77 Hofors                   
                     
15  Camilla Ranta  1996    204  45.50  1:40.96  2:46.53    3:36.29   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Zetterberg  1998    429  36.42  1:21.06  2:11.13    2:48.87   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    414  35.72  1:18.41  2:08.83    2:50.86   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ive Johansson  1998    357  37.27  1:28.70  2:18.53    2:59.53   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Julia Nordlund  1998    356  40.57  1:24.98  2:20.73    2:59.78   
  Falu Simsällskap                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    273  1:34.05  2:29.68  3:16.32    3:16.32   
  Falu Simsällskap                   
                     
Denice Olsson  1998    241  48.57  1:42.38  2:41.94    3:24.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Moa-Lill Häggkvist  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
  Gren 7, 4X100m Frisim Pojkar 14&Y, Finaler   
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar [1996]  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:26.75   
  Gustav Sjökvist  1996      31.31  1:05.01      1:05.01   
  Petter Cyrén  1996      32.37  1:06.57      2:11.58   
  Linus Rhodin  1996      31.69  1:07.25      3:18.83   
  Carl Christoffersson  1997      32.67  1:07.92      4:26.75   
                     
Borlänge Herrar [1997]  Borlänge Simsällskap            5:14.38   
  Daniel Litborn  1998      36.88  1:17.92      1:17.92   
  David Bransell  1997      37.24  1:17.92      2:35.84   
  Jacob Leidefeldt  1997      37.84  1:20.44      3:56.28   
  Kristoffer Karlsson  1997      35.02  1:18.10      5:14.38   
                     
                     
 
Gren 8, 4X100m Frisim Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            4:48.32   
  Julia Nordlund  1998      35.36  1:14.62      1:14.62   
  Olivia Norlin  1996      32.54  1:08.55      2:23.17   
  Elin Zetterberg  1998      34.55  1:10.96      3:34.13   
  Elin Svärd  1998      35.13  1:14.19      4:48.32   
                     
Borlänge Damer [1997]  Borlänge Simsällskap            5:16.90   
  Emma Abrahamsson  1997      37.42  1:19.59      1:19.59   
  Linnea Sandberg  1996      37.30  1:17.32      2:36.91   
  Klara Johansson  1997      35.98  1:15.24      3:52.15   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      40.07  1:24.75      5:16.90   
                     
                     
 
Gren 9, 4X100m Frisim Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Borlänge Herrar [1994]  Borlänge Simsällskap            4:00.13   
  Oscar Leidefeldt  1992      29.50  1:01.09      1:01.09   
  Nisse Anttila  1987      26.36  55.86      1:56.95   
  Karl Zidén  1990      27.05  57.78      2:54.73   
  Oskar Altzar  1992      30.23  1:05.40      4:00.13   
                     
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            4:05.29   
  Max Galjaart  1994      27.28  57.68      57.68   
  Oscar Fredriksson  1994      28.13  1:00.01      1:57.69   
  Marcus Fredriksson  1992      30.29  1:04.79      3:02.48   
  Alexander Bjelke  1994      29.69  1:02.81      4:05.29   
                     
                     
 
Gren 10, 4X100m Frisim Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            4:23.21   
  Angelica Damberg  1996      31.49  1:06.47      1:06.47   
  Matilda Lundberg  1995      33.83  1:11.49      2:17.96   
  Josefin Lindkvist  1993      28.25  59.50      3:17.46   
  Olivia Sjöblom  1997      31.57  1:05.75      4:23.21   
                     
Harnäs Sku Damer [1911]  Harnäs Skutskär Simsällskap            4:31.85   
  Sigrid Tröjbom  1991      31.26  1:06.71      1:06.71   
  Mikaela Eriksson  1994      31.53  1:07.39      2:14.10   
  Melinda Maxe  1992      32.41  1:09.00      3:23.10   
  Louise Zettergren  1997      31.99  1:08.75      4:31.85   
                     
Borlänge Damer [1994]  Borlänge Simsällskap            4:37.38   
  Lina Anttila  1987      31.02  1:04.03      1:04.03   
  Nadja Lagerström  1996      33.74  1:11.55      2:15.58   
  Anna Westling  1983      34.59  1:17.25      3:32.83   
  Ellen Lindefelt  1994      30.82  1:04.55      4:37.38   
                     
                     
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  11 september 2010 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  19:04