Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng och mellantider 
 
  Tävling  Masdoppet 2010    Utskriftsdatum  12 september 2010   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:22   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-09-11         
 
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Nisse Anttila  1987    477  1:13.69  2:33.99  3:51.69  5:06.58  18:26.72   
  Borlänge Simsällskap        6:20.91  7:36.19  8:50.68  10:04.54     
          11:19.51  12:28.96  13:40.58  14:51.98     
          16:03.33  17:16.11         
                     
Oskar Altzar  1992    375  1:14.05  2:35.35  3:56.23  5:17.18  19:59.24   
  Borlänge Simsällskap        6:38.80  7:59.31  9:21.09  10:42.78     
          12:02.73  13:23.08  14:42.24  16:02.30     
          17:23.04  18:42.46         
                     
Andreas Ericson  1993    329  1:14.57  2:37.29  4:02.26  5:27.23  20:52.72   
  Harnäs Skutskär Simsäll        6:51.23  8:15.26  9:40.05  11:06.00     
          12:31.27  13:55.20  15:18.79  16:42.62     
          18:06.77  19:30.19         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Jonathan Ahlbäck  1995    344  1:15.40  2:37.09  3:59.29  5:22.73  20:34.17   
  Deje Simsällskap        6:44.88  8:08.68  9:32.96  10:57.18     
          12:21.69  13:45.89  15:08.31  16:30.71     
          17:52.74  19:14.41         
                     
Tim Zetterström  1995    343  1:15.35  2:36.78  3:59.85  5:22.77  20:35.19   
  Harnäs Skutskär Simsäll        6:48.30  8:13.14  9:37.69  11:03.00     
          12:27.36  13:49.97  15:12.83  16:34.46     
          17:55.97  19:18.41         
                     
 
Gren 31, 1500m Frisim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
  Förening        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Rasmus Rantanen  1997    390  1:13.44  2:33.22  3:54.11  5:15.85  19:43.48   
  Falu Simsällskap        6:36.78  7:57.61  9:16.91  10:37.50     
          11:58.02  13:17.72  14:37.33  15:55.49     
          17:14.22  18:29.78         
                     
Carl Christoffersson  1997    337  1:16.26  2:39.06  4:04.30  5:28.62  20:42.16   
  Harnäs Skutskär Simsäll        6:54.40  8:18.50  9:42.55  11:06.85     
          12:31.35  13:55.26  15:18.83  16:42.01     
          18:04.66  19:26.41         
                     
Gustav Sjökvist  1996    335  1:17.42  2:39.78  4:04.32  5:29.61  20:45.14   
  Harnäs Skutskär Simsäll        6:54.31  8:20.78  9:44.52  11:10.48     
          12:35.26  13:58.59  15:18.83  16:41.71     
          18:03.96  19:25.80         
                     
Alfred Lindén  1997    298  1:19.89  2:46.62  4:15.51  5:45.38  21:34.74   
  Ludvika Simsällskap        7:13.93  8:40.85  10:09.76  11:37.53     
          13:05.43  14:32.12  15:59.60  17:26.14     
          18:52.39  20:16.72         
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Lisethe Karlsson  1991    557  1:09.95  2:23.57  3:37.42    4:49.50   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    475  1:12.98  2:31.67  3:49.71    5:05.43   
  Fagersta Simklubb                   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    575  1:09.78  2:23.60  3:35.80    4:46.50   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Mikaela Eriksson  1994    485  1:12.04  2:31.08  3:49.96    5:03.32   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Felicia Hedman  1995    483  1:11.61  2:30.54  3:48.52    5:03.67   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Forsberg  1994    283  1:25.46  2:59.14  4:33.19    6:03.11   
  Deje Simsällskap                   
                     
Sofi Marklew  1995              DSQ   
  Deje Simsällskap                   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    558  1:05.88  2:20.06  3:35.86    4:49.32   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Olivia Norlin  1996    484  1:11.79  2:29.05  3:46.44    5:03.39   
  Falu Simsällskap                   
                     
Angelica Damberg  1996    481  1:12.11  2:31.08  3:49.72    5:03.99   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Olivia Sjöblom  1997    481  1:13.14  2:31.30  3:49.02    5:04.11   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Elin Höjd  1996    389  1:18.79  2:42.76  4:07.22    5:26.37   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Therese Karlsson  1997    380  1:16.39  2:40.98  4:06.03    5:28.83   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Klara Johansson  1997    379  1:17.77  2:43.14  4:09.15    5:29.21   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Lotta Persson  1997    336  1:22.32  2:50.13  4:18.79    5:42.78   
  Falu Simsällskap                   
                     
Josefine Borbos  1997    335  1:20.78  2:49.81  4:18.53    5:42.94   
  Falu Simsällskap                   
                     
10  Emma Abrahamsson  1997    280  1:24.98  2:59.97  4:33.59    6:04.08   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
11  Moa Pettersson  1997    278  1:27.01  3:01.56  4:37.76    6:05.02   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Linnea Sandberg  1996              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  100m  200m  300m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Zetterberg  1998    405  1:17.01  2:40.83  4:04.38    5:21.90   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ive Johansson  1998    403  1:15.00  2:39.28  4:03.95    5:22.49   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Elin Svärd  1998    388  1:18.48  2:42.51  4:05.35    5:26.73   
  Falu Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998    384  1:20.00  2:45.69  4:08.45    5:27.77   
  Falu Simsällskap                   
                     
Moa-Lill Häggkvist  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nisse Anttila  1987    341  33.14  1:12.73  1:55.72    2:39.13   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 33, 200m Fjärilsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Giovanni Bianchi  1994    331  33.27  1:12.92  1:56.43    2:40.80   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Josefin Lindkvist  1993    610  30.84        1:06.39  17-999 Åldersgrupp Rekord 
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lina Anttila  1987    538  32.13        1:09.25   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Maria Groth  1988    478  34.09        1:12.05   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    465  33.27        1:12.68   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    447  34.49        1:13.66   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Mikaela Eriksson  1994    365  35.81        1:18.82   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Felicia Hedman  1995    362  36.77        1:19.03   
  Falu Simsällskap                   
                     
Frida Henriksson  1995    314  37.04        1:22.88   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Linnea Lindén  1995    295  38.21        1:24.57   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Persson  1996    461  33.78        1:12.90   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Louise Zettergren  1997    455  34.33        1:13.22   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Olivia Norlin  1996    426  35.21        1:14.85   
  Falu Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996    228  43.36        1:32.17   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Therese Karlsson  1997    219  41.33        1:33.37   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Emma Abrahamsson  1997    173  45.64        1:40.98   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Camilla Ranta  1996    170  45.46        1:41.75   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 34, 100m Fjärilsim FlickorA-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Svärd  1998    325  38.15        1:21.92   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Zetterberg  1998    316  40.40        1:22.69   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ive Johansson  1998    246  40.10        1:29.91   
  Filipstads Simklubb                   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Nils Schönberg  1989    504  33.90  1:12.26  1:53.56    2:36.02   
  Hedemora Simsällskap                   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Robert Lindblom  1995    390  35.46  1:19.07  2:04.72    2:49.91   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Azur Klipic  1994    331  38.53  1:23.89  2:12.83    2:59.57   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Adam Lillsund  1994    293  40.87  1:27.50  2:16.61    3:06.96   
  Sim 77 Hofors                   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
David Bransell  1997    257  46.13  1:36.74  2:27.33    3:15.36   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Alfred Lindén  1997    257  44.18  1:35.42  2:26.39    3:15.43   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Oskar Wåhlander  1996    234  46.43  1:37.44  2:30.41    3:21.56   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Kristoffer Karlsson  1997    185  48.33  1:45.28  2:41.69    3:37.99   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Petter Cyrén  1996              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
 
Gren 35, 200m Bröstsim Pojkar A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m  150m    Tid  Status 
  Förening                   











 
Gustav Sander  1998    294  42.38  1:30.97  2:19.75    3:06.79   
  Falu Simsällskap                   
                     
Victor Peltomaa  1998    269  43.12  1:34.61  2:25.25    3:12.50   
  Falu Simsällskap                   
                     
Filip Antlöv  1998    264  44.39  1:34.51  2:25.71    3:13.51   
  Falu Simsällskap                   
                     
Daniel Litborn  1998    230  45.88  1:38.18  2:31.19    3:22.70   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 17 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    513  38.17        1:20.85   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Josefin Lindkvist  1993    495  38.98        1:21.79   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Lisethe Karlsson  1991    458  39.23        1:23.93   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Sophie Almqvist-Andersson  1993    404  41.75        1:27.51   
  Fagersta Simklubb                   
                     
Sigrid Tröjbom  1991    380  40.30        1:29.33   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Ingrid Litborn  1962    175  55.07        1:55.77   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Fredrika Lundkvist  1994    448  39.58        1:24.60   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Frida Henriksson  1995    425  40.32        1:26.07   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Ellen Lindefelt  1994    407  41.16        1:27.33   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Felicia Hedman  1995    400  42.24        1:27.80   
  Falu Simsällskap                   
                     
Sofi Marklew  1995    384  42.35        1:29.00   
  Deje Simsällskap                   
                     
Amanda Forsström  1995    360  42.63        1:30.95   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Linnea Lindén  1995    337  43.83        1:32.99   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Frida Forsberg  1994    334  44.81        1:33.27   
  Deje Simsällskap                   
                     
Johanna Nässlander  1995    279  47.45        1:39.01   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
10  Matilda Lundberg  1995    259  47.64        1:41.47   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
11  Ida Strömberg  1995    251  48.49        1:42.55   
  Avesta Simsällskap                   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Angelica Damberg  1996    482  38.05        1:22.52   
  Ludvika Simsällskap                   
                     
Louise Zettergren  1997    446  39.72        1:24.72   
  Harnäs Skutskär Simsäll                   
                     
Olivia Norlin  1996    407  41.27        1:27.29   
  Falu Simsällskap                   
                     
Emma Abrahamsson  1997    272  46.73        1:39.93   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Linnea Sandberg  1996    257  47.57        1:41.76   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Klara Johansson  1997    249  49.52        1:42.91   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Moa Pettersson  1997    245  48.83        1:43.40   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Lizette Söderlund  1997    234  49.08        1:45.05   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Jenny Seberg  1997    181  53.18        1:54.32   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Camilla Ranta  1996              DSQ   
  Sim 77 Hofors                   
                     
Louise Stam  1997              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
Gren 36, 100m Bröstsim Flickor A-D, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Zetterberg  1998    392  42.28        1:28.44   
  Falu Simsällskap                   
                     
Elin Svärd  1998    346  43.50        1:32.21   
  Falu Simsällskap                   
                     
Ive Johansson  1998    318  44.71        1:34.77   
  Filipstads Simklubb                   
                     
Hanna Tinnerholm  1999    316  45.10        1:35.05   
  Falu Simsällskap                   
                     
Moa-Lill Häggkvist  1998    236  51.31        1:44.73   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Agnes Humling  2000    200  52.43        1:50.62   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
                     
Emme-Linn Hansson  1998    188  52.44        1:53.02   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Victoria Jansson  2000              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
                     
Julia Nordlund  1998              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
                     
 
  Gren 37, 4X50m Medley Pojkar 14&Y, Finaler   
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Harnäs Sku Herrar [1996]  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:16.30   
  Linus Rhodin  1996      33.50        33.50   
  Petter Cyrén  1996      37.45        1:10.95   
  Carl Christoffersson  1997      35.41        1:46.36   
  Gustav Sjökvist  1996      29.94        2:16.30   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            2:26.07   
  Rasmus Rantanen  1997      33.13        33.13   
  Filip Antlöv  1998      42.59        1:15.72   
  Victor Peltomaa  1998      37.43        1:53.15   
  Gustav Sander  1998      32.92        2:26.07   
                     
Borlänge Herrar [1997]  Borlänge Simsällskap            2:52.75   
  Kristoffer Karlsson  1997      45.00        45.00   
  David Bransell  1997      44.99        1:29.99   
  Daniel Litborn  1998      39.13        2:09.12   
  Simon Olsson  1998      43.63        2:52.75   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Flickor14&Y, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  Falu Simsällskap            2:25.41   
  Julia Nordlund  1998      36.98        36.98   
  Elin Svärd  1998      41.17        1:18.15   
  Olivia Norlin  1996      33.63        1:51.78   
  Elin Zetterberg  1998      33.63        2:25.41   
                     
Ludvika SS Damer 2  Ludvika Simsällskap            2:38.61   
  Anna Miram  1999      42.19        42.19   
  Maja Fredriksson  1999      42.78        1:24.97   
  Johanna Hellsing  1996      39.17        2:04.14   
  Jacqueline Larsson  1999      34.47        2:38.61   
                     
Borlänge Damer [1997]  Borlänge Simsällskap            2:38.63   
  Klara Johansson  1997      37.20        37.20   
  Emma Abrahamsson  1997      45.62        1:22.82   
  Linnea Sandberg  1996      39.76        2:02.58   
  Lizette Söderlund  1997      36.05        2:38.63   
                     
                     
 
Gren 39, 4X50m Medley Pojkar 15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Borlänge Herrar [1994]  Borlänge Simsällskap            1:58.93   
  Nisse Anttila  1987      31.15        31.15   
  Nico Axelsson  1976      32.81        1:03.96   
  Oscar Leidefeldt  1992      29.47        1:33.43   
  Karl Zidén  1990      25.50        1:58.93   
                     
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            2:04.43   
  Oscar Fredriksson  1994      33.54        33.54   
  Marcus Fredriksson  1992      35.84        1:09.38   
  Magnus Leth  1968      29.46        1:38.84   
  Max Galjaart  1994      25.59        2:04.43   
                     
Borlänge Herrar Lag 2  Borlänge Simsällskap            2:14.26   
  Tony Grönfors  1992      35.06        35.06   
  Johan Carlsson  1991      35.36        1:10.42   
  Oskar Altzar  1992      33.53        1:43.95   
  Emil Pettersson  1989      30.31        2:14.26   
                     
                     
 
Gren 40, 4X50m Medley Flickor15&Ä, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            2:13.33   
  Matilda Lundberg  1995      36.97        36.97   
  Angelica Damberg  1996      37.26        1:14.23   
  Josefin Lindkvist  1993      29.15        1:43.38   
  Olivia Sjöblom  1997      29.95        2:13.33   
                     
Borlänge Damer [1994]  Borlänge Simsällskap            2:14.42   
  Nadja Lagerström  1996      35.31        35.31   
  Lina Anttila  1987      36.53        1:11.84   
  Ellen Lindefelt  1994      31.24        1:43.08   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      31.34        2:14.42   
                     
Filipstads SK  Filipstads Simklubb            DSQ   
  Elin Höjd  1996      38.20        38.20   
  Frida Henriksson  1995      39.17        1:17.37   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  12 september 2010 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  18:22