Resultat Totalt - pass 1- Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SUM-SIM 2010 (50m)    Utskriftsdatum  26 juli 2010   
  Tävlingsort  Köping    Utskriftstid  11:04   
  Arrangör  SSF/Västerås SS/Köpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  2010-07-22         
 
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Johan Johansson (1991) 54.43 2005-01-01 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009-07-07 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009-07-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    26.15        55.59   
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    26.96        56.49   
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    27.64        57.04   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    26.95        57.16   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    27.61        57.63   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    27.25        57.71   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.43        57.76   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    27.09        58.20   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    28.81        59.10   
10  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    28.17        59.56   
11  Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.56        1:00.06   
12  Enzo Schön  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.79        1:00.25   
13  Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    29.43        1:00.38   
14  Leon Lindström  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin    28.46        1:00.44   
15  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    29.20        1:00.46   
16  Alexander Ozerov  1996  Väsby Simsällskap    28.55        1:00.75   
17  Mattias Freiholtz  1996  Spårvägens Simförening    28.54        1:00.80   
18  Dennis Q Hammarlind  1996  Stockholmspolisens Sim IF  - -  29.22        1:01.00   
19  Fredrik Liljedahl-Olsson  1997  Ystads Simsällskap    29.72        1:01.33   
20  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    29.27        1:01.72   
21  Oscar Fridh  1996  Malmö Kappsimningsklubb    29.40        1:01.86   
22  Oliver Hegardt  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin    29.54        1:01.87   
23  Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    28.94        1:02.15   
24  Daniel Lönnberg  1996  Stockholmspolisens Sim IF    29.38        1:02.52   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Försök 15 år 
14 år och yngre: Johan Johansson (1991) 54.43 2005-01-01 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009-07-07 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009-07-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    26.95        56.02   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    27.07        56.53   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    27.68        56.97   
Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    27.10        57.09   
Alexander Johansson  1995  Helsingborgs Simsällskap    27.02        57.10   
Johannes Skagius  1995  Sundsvalls Simsällskap    27.50        57.14   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    27.33        57.34   
Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap    27.15        57.36   
Hannes Nyström  1995  Södertörns Simsällskap    27.10        57.55   
10  Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    27.64        57.71   
11  Ahmad Attellesey  1995  Simklubben Triton    27.67        57.94   
12  Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    28.20        57.99   
13  Robert O´Gorman  1995  Simklubben S 02    27.23        58.00   
14  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    27.69        58.28   
15  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    27.81        58.52   
16  Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS    27.72        58.69   
17  Pontus Ericsson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    28.13        58.80   
18  Jonatan Andersson  1995  Simklubben Ran    28.69        59.13   
19  August Ström  1995  Malmö Kappsimningsklubb    28.28        59.25   
20  Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm    28.56        59.39   
20  Oscar Pihl  1995  Helsingborgs Simsällskap    28.73        59.39   
22  Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap    28.68        59.87   
23  Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    28.39        1:00.49   
24  Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.40        1:01.72   
                     
 
Gren 1, 100m Frisim Herrar, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Johan Johansson (1991) 54.43 2005-01-01 
15 år: Oscar Ekström (1994) 52.88 2009-07-07 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 51.29 2009-07-10 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap    26.29        53.75   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    26.11        53.81   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    26.03        53.98   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    25.95        54.00   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    26.34        54.53   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    26.48        54.62   
Martin Nilsson  1993  Väsby Simsällskap    26.72        54.74   
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    26.78        54.99   
Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    26.39        55.25   
10  Andreas Myhrberg  1993  S71    26.57        56.09   
11  Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    26.88        56.17   
12  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    27.61        56.18   
13  Henrik Rasmusson  1994  Helsingborgs Simsällskap    26.42        56.25   
14  Albert Brock  1993  Simklubben Lödde    27.19        56.54   
15  Kalle Dollmayer  1993  Simklubben Ran    26.97        56.67   
16  Joel Salomonsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    27.56        56.72   
17  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    27.34        56.81   
18  Jacob Thoft  1993  Simklubben Ran    27.61        56.89   
19  Victor Sallhed  1993  Solna Sundbyberg SS 04    27.64        57.52   
20  Dmitri Sandström  1993  Piteå Sim    26.89        57.54   
21  Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap    26.79        57.63   
22  Enrique Helgeson Portocar  1993  Stockholmspolisens Sim IF  - -  27.97        57.88   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Försök 15 år och yngre 
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991-01-01 
16 - 17 år: Martina Granström (1991) 2:18.30 2007-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    31.60  1:07.84  1:45.75    2:24.31   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    32.21  1:08.54  1:46.33    2:24.73   
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    32.00  1:09.26  1:47.13    2:25.21   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.54  1:10.21  1:48.65    2:26.99   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    33.88  1:11.60  1:50.06    2:27.02   
Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap    31.91  1:09.73  1:49.34    2:29.02   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    32.87  1:11.29  1:50.18    2:31.47   
Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    32.99  1:12.10  1:51.52    2:31.92   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.50  1:11.14  1:52.10    2:32.22   
10  Jonna Dahlberg  1995  Simklubben Neptun    31.88  1:09.47  1:48.85    2:32.56   
11  Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    33.80  1:11.73  1:51.82    2:33.13   
12  Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    33.74  1:12.97  1:53.24    2:35.13   
13  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap    32.70  1:11.71  1:53.74    2:35.65   
14  Linnea Olausson  1995  Helsingborgs Simsällskap    34.77  1:15.06  1:55.23    2:36.40   
15  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap    32.68  1:10.88  1:51.86    2:36.51   
16  Lina Rosvall  1997  Ängelholms Simsällskap    33.75  1:14.24  1:56.38    2:36.92   
17  Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    34.17  1:13.97  1:54.10    2:37.16   
18  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    34.31  1:15.62  1:57.57    2:39.11   
19  Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    34.61  1:14.80  1:56.26    2:39.91   
20  Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    35.04  1:15.76  1:57.98    2:41.18   
21  Josefine Bivesand  1995  Malmö Kappsimningsklubb    34.89  1:16.03  2:00.58    2:46.39   
Josefin Johnsson  1996  Simklubben Ran            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 17 år 
15 år och yngre: Mikaela Laurén (1976) 2:17.29 1991-01-01 
16 - 17 år: Martina Granström (1991) 2:18.30 2007-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap    31.94  1:07.81  1:44.69    2:22.80   
Jennie Andersson  1993  Väsby Simsällskap    32.60  1:09.10  1:46.50    2:24.43   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    31.83  1:08.04  1:46.48    2:26.43   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.05  1:08.78  1:46.95    2:26.43   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    32.81  1:10.23  1:47.92    2:27.32   
Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    33.34  1:10.62  1:50.01    2:28.37   
Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap    32.23  1:09.56  1:48.80    2:28.74   
Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    32.36  1:10.04  1:49.46    2:31.02   
Amanda Widlund  1993  Simklubben Triton    34.41  1:12.56  1:51.79    2:31.33   
10  Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap    33.27  1:11.02  1:49.90    2:31.37   
11  Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    32.38  1:10.45  1:50.39    2:31.51   
12  Julia Olsson  1993  Simklubben Sydsim    34.19  1:13.14  1:53.65    2:34.96   
13  Linnea Gustafsson  1993  Södertörns Simsällskap    33.53  1:12.19  1:53.97    2:35.98   
14  Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    33.50  1:12.29  1:53.78    2:36.14   
15  Lovisa Nyman  1994  Umeå Simsällskap    33.85  1:12.41  1:53.44    2:36.29   
16  Kajsa Krämer  1993  Helsingborgs Simsällskap    34.86  1:14.47  1:53.87    2:36.38   
17  Erika Kaspersson  1994  Eslövs Simsällskap    34.28  1:13.12  1:54.80    2:37.04   
18  Malin Blomquist  1994  Stockholmspolisens Sim IF    34.96  1:15.19  1:55.89    2:37.20   
19  Lovis Hyddmark  1993  Simklubben Poseidon    33.18  1:13.17  1:54.91    2:39.21   
20  Amina Gummesson  1993  Osby Simsällskap    32.51  1:12.71  1:56.30    2:39.45   
21  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    34.55  1:14.43  1:56.65    2:40.72   
22  Emma Anzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.57  1:14.36  1:57.25    2:41.92   
23  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    34.16  1:15.09  1:57.61    2:42.00   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Försök 15 år och yngre 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007-01-01 
16 - 17 år: Kristian Kron (1992) 2:04.75 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    30.64  1:04.13  1:38.79    2:12.57   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    32.19  1:08.04  1:45.04    2:21.62   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    33.75  1:09.06  1:45.94    2:22.44   
Hannes Nyström  1995  Södertörns Simsällskap    33.39  1:09.47  1:46.72    2:22.50   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    32.59  1:09.39  1:46.75    2:23.57   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    34.94  1:10.42  1:47.50    2:23.65   
Markus Svensson  1995  Simklubben Ran    33.24  1:09.47  1:47.59    2:24.82   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    34.51  1:11.75  1:49.50    2:25.27   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    33.29  1:09.74  1:48.59    2:26.98   
10  Oscar Pihl  1995  Helsingborgs Simsällskap    34.14  1:10.98  1:49.20    2:27.48   
11  Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap    32.77  1:10.97  1:50.23    2:28.22   
12  Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    34.02  1:11.21  1:50.16    2:28.43   
13  Martin Blivik  1995  Karlskrona Simsällskap    35.40  1:13.48  1:51.29    2:28.85   
14  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.93  1:13.62  1:51.95    2:29.69   
15  Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm    35.87  1:14.22  1:53.05    2:29.93   
16  Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    35.24  1:13.21  1:52.28    2:30.74   
17  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    35.40  1:12.99  1:51.95    2:31.13   
18  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    35.06  1:13.79  1:53.28    2:31.83   
19  Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    34.85  1:12.78  1:52.35    2:33.38   
20  Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    35.22  1:13.70  1:54.84    2:36.86   
21  Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap    35.51  1:16.53  1:57.79    2:38.46   
                     
 
Gren 3, 200m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 17 år 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:09.13 2007-01-01 
16 - 17 år: Kristian Kron (1992) 2:04.75 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Väsby Simsällskap    30.65  1:04.26  1:39.01    2:12.21   
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34    31.07  1:04.87  1:38.84    2:12.38   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.41  1:04.11  1:38.83    2:12.42   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    32.02  1:06.54  1:40.94    2:14.88   
Anton Lundin  1994  Simklubben Triton    30.23  1:04.23  1:39.00    2:15.36   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.72  1:05.68  1:40.16    2:15.91   
Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    31.62  1:06.78  1:42.18    2:16.83   
Martin Nilsson  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    31.60  1:06.25  1:41.78    2:17.52   
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden    31.99  1:06.29  1:42.11    2:17.77   
10  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap    32.34  1:08.16  1:43.75    2:18.05   
11  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    32.08  1:07.46  1:43.18    2:19.65   
12  Lucas Thomée  1993  Stockholms Kappsimningsklubb    33.40  1:08.96  1:44.61    2:20.66   
13  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    32.38  1:08.28  1:44.93    2:20.88   
14  Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening    31.19  1:06.89  1:43.44    2:20.90  TLB 
15  Emil Möller  1994  Helsingborgs Simsällskap    32.70  1:07.99  1:44.13    2:20.92   
16  Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    32.77  1:07.57  1:44.88    2:21.04   
17  Linus Davidsson  1994  Helsingborgs Simsällskap    32.18  1:08.24  1:45.44    2:21.10   
18  Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    31.88  1:07.45  1:44.68    2:21.20   
19  Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    32.85  1:07.99  1:44.73    2:21.84   
20  David Schön-Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    32.61  1:08.20  1:45.09    2:21.98   
21  Oskar Davidsson  1993  Ängelholms Simsällskap    32.23  1:08.13  1:45.56    2:22.08   
22  Kristian Persson  1993  Södertörns Simsällskap    33.01  1:08.47  1:45.09    2:22.29   
23  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    33.63  1:09.60  1:46.75    2:23.30   
24  Christoffer Malmgren  1994  Spårvägens Simförening    33.64  1:10.38  1:47.55    2:25.02   
25  David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    32.93  1:09.12  1:47.03    2:25.42   
26  Mattias Carlbrand  1994  Karlskrona Simsällskap    33.79  1:10.54  1:48.30    2:25.48   
27  Kalle Dollmayer  1993  Simklubben Ran    33.64  1:09.64  1:47.79    2:25.71   
28  Magnus Sigurdsson  1993  Simklubben Ran    34.16  1:10.77  1:48.52    2:26.15   
29  Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    34.11  1:11.50  1:49.71    2:28.53   
30  Andreas Myhrberg  1993  S71    34.30  1:12.08  1:50.78    2:31.63   
31  Björn Marberg  1993  Trollhättans Simsällskap    32.95  1:10.09  1:51.75    2:32.52   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Malin Westman (1995) 1:12.88 2009-01-01 
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006-01-01 
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007-06-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    35.16        1:14.58   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    36.06        1:15.69   
Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    35.82        1:17.14   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    36.13        1:17.74   
Sophie Hansson  1998  Helsingborgs Simsällskap    36.95        1:17.96   
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    36.99        1:19.17   
Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    37.44        1:19.24   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    37.10        1:19.28   
Mari Louise Tran  1997  Landskrona Simsällskap    37.43        1:19.29   
10  Fanny Strömstedt  1996  Järfälla Simsällskap    37.75        1:19.76   
11  Lina Berg  1996  Simklubben S 02    38.15        1:20.05   
12  Maja Linderholm  1996  Karlstads Simsällskap    37.92        1:20.62   
13  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton    38.27        1:20.78   
14  Johanna Niklasson  1996  Karlsborgs Simklubb    37.60        1:20.80   
15  Jessica Billquist  1996  Spårvägens Simförening    37.89        1:21.30   
16  Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap    38.59        1:21.41   
17  Klara Juliusson  1997  Höganäs Simsällskap    37.27        1:21.57   
18  Milana Salih  1997  Väsby Simsällskap    37.13        1:21.66   
19  Emilia Ishak  1996  Järfälla Simsällskap    39.03        1:21.67   
20  Johanna Andersson  1997  Ängelholms Simsällskap    38.57        1:21.78   
20  Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    37.87        1:21.78   
22  Pauline Korssell  1997  Täby Sim    38.57        1:22.01   
23  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    39.51        1:22.70   
24  Hanna Olsson  1996  Solna Sundbyberg SS 04    38.99        1:23.10   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Försök 15 år 
14 år och yngre: Malin Westman (1995) 1:12.88 2009-01-01 
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006-01-01 
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007-06-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.91        1:15.07   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    35.51        1:15.77   
Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    36.13        1:17.10   
Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    36.82        1:17.21   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    36.62        1:17.33   
Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim    36.25        1:17.79   
Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap    37.41        1:18.23   
Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap    37.65        1:19.79   
Louise Åberg  1995  Täby Sim    37.31        1:19.94   
10  Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    37.65        1:20.02   
11  Josefine Schumacher  1995  Simklubben Neptun    37.10        1:20.49   
12  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap    37.63        1:21.19   
13  Agnes Ekfors-Elvin  1995  Simklubben Poseidon    36.91        1:21.21   
14  Moa Ståhl  1995  Simklubben Poseidon    38.96        1:21.40   
15  Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap    38.49        1:21.96   
16  Camilla Svensson  1995  Solna Sundbyberg SS 04    39.15        1:22.05   
17  Nadine Söderberg  1995  Helsingborgs Simsällskap    37.60        1:22.24   
18  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    38.46        1:22.38   
19  Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    38.11        1:22.60   
20  Olivia Nelin  1995  Simklubben Neptun    37.71        1:22.77   
21  Vendela Mörkdal  1995  Skuru Idrottsklubb    37.85        1:22.89   
22  Renee Lundgren  1995  Simklubben Laxen    38.45        1:23.40   
23  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    39.20        1:23.71   
24  Matilda Sjödin  1995  Simklubben Ägir    39.38        1:25.02   
25  Veronica Mattsson Ceccon  1995  Stockholmspolisens Sim IF    39.65        1:25.16   
26  Elin Persson  1995  Kristianstads SLS    40.16        1:26.65   
                     
 
Gren 4, 100m Bröstsim Damer, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Malin Westman (1995) 1:12.88 2009-01-01 
15 år: Hanna Westrin (1991) 1:11.19 2006-01-01 
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 1:09.32 2007-06-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap    33.13        1:11.13   
Julia Schippert  1993  Helsingborgs Simsällskap    34.58        1:13.49   
Jessica Eriksson  1993  Södertörns Simsällskap    34.88        1:13.93   
Ulrica Sandgren  1994  Sundsvalls Simsällskap    34.66        1:14.52   
Emma Löfgren-Bengtson  1993  Helsingborgs Simsällskap    35.58        1:14.64   
Nathalie Söderberg  1993  Helsingborgs Simsällskap    35.53        1:15.82   
Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim    35.98        1:15.84   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    35.14        1:15.93   
Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.80        1:16.76   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde    35.94        1:16.76   
11  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    36.81        1:17.02   
12  Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening    35.81        1:17.46   
13  Stephanie Johansson  1994  Umeå Simsällskap    36.10        1:18.39   
14  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    36.56        1:19.15   
15  Ulrika Bygdeman  1993  Skuru Idrottsklubb    36.70        1:19.27   
16  Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap    36.90        1:19.63   
17  Tove Björk  1994  Spårvägens Simförening    37.06        1:20.17   
18  Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim    37.73        1:20.21   
19  Lina Söderberg  1994  Simklubben Lödde    37.45        1:20.23   
20  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    37.36        1:20.44   
21  Sophie Näsström  1993  Spårvägens Simförening    37.01        1:20.80   
22  Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    37.53        1:20.93   
23  Rebecka Ek  1994  Karlskoga Simförening    38.19        1:21.32   
24  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    38.39        1:21.99   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Herrar, Försök 15 år och yngre 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:42.94 2007-01-01 
16 - 17 år: Christoffer Wallin (1990) 4:33.14 2006-07-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:06.69  2:22.15  3:43.83    4:53.49   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    1:04.09  2:20.98  3:50.46    4:58.51   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.19  2:23.23  3:52.10    5:00.24   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    1:06.53  2:24.94  3:55.53    5:05.15   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    1:10.94  2:29.09  3:54.85    5:06.56   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.32  2:28.13  3:56.49    5:07.05   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:07.11  2:28.52  3:56.35    5:07.70   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    1:06.38  2:28.64  3:58.92    5:09.05   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    1:09.99  2:34.94  4:02.64    5:09.36   
10  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:12.32  2:31.87  4:02.67    5:10.82   
11  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:09.60  2:31.96  4:01.79    5:12.08   
12  Jonatan Andersson  1995  Simklubben Ran    1:09.71  2:33.14  4:03.98    5:13.10   
13  Rasmus Lundell  1995  Vellinge-Näsets Simklubb    1:10.22  2:33.63  4:01.16    5:14.01   
14  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:12.43  2:33.40  4:01.81    5:14.16   
15  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:09.20  2:33.63  4:03.36    5:14.69   
16  Anton Gomez  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:11.01  2:34.21  4:02.97    5:17.00   
17  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:08.46  2:35.84  4:07.27    5:17.55   
18  Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    1:08.42  2:29.81  4:00.92    5:17.71   
19  Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS    1:08.91  2:33.75  4:05.83    5:18.72   
20  Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    1:11.30  2:34.78  4:10.44    5:18.94   
21  Alex Diep  1995  Kristianstads SLS    1:12.09  2:40.09  4:10.78    5:20.29   
22  Conrad Hildebrant  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:09.14  2:36.36  4:12.49    5:30.74   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Herrar, Försök 16 - 17 år 
15 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:42.94 2007-01-01 
16 - 17 år: Christoffer Wallin (1990) 4:33.14 2006-07-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    1:02.27  2:14.39  3:38.37    4:40.89   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    1:03.64  2:16.55  3:38.33    4:42.12   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    1:02.92  2:15.12  3:35.58    4:43.74   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    1:02.99  2:15.37  3:38.98    4:46.25   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    1:05.86  2:26.71  3:43.55    4:53.07   
Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap    1:05.49  2:22.14  3:48.41    4:55.46   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    1:02.36  2:20.44  3:48.60    4:55.47   
Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    1:04.86  2:22.45  3:49.19    4:56.02   
Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    1:05.12  2:28.73  3:49.58    4:56.23   
10  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:06.14  2:20.87  3:48.88    4:57.69   
11  Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap    1:09.26  2:27.56  3:49.76    4:58.17   
12  Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    1:12.58  2:30.27  3:52.54    4:58.63   
13  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:08.32  2:24.83  3:54.71    4:58.74   
14  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap    1:05.45  2:22.50  3:51.71    5:01.33   
15  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:09.25  2:28.92  3:54.65    5:02.56   
16  Johannes Kärki  1993  S71    1:06.71  2:28.67  3:54.53    5:04.55   
17  Lachlan Mcpheat  1994  Skuru Idrottsklubb    1:14.57  2:32.59  3:55.46    5:05.55   
18  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    1:08.18  2:33.23  3:59.68    5:05.77   
19  Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    1:03.77  2:23.10  3:55.93    5:06.46   
20  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:07.38  2:27.46  3:58.34    5:09.62   
21  Emil Gilliusson  1993  Örnsköldsviks Allmänna SS    1:05.70  2:27.55  4:01.11    5:10.87   
22  John Granath  1993  Väsby Simsällskap    1:07.77  2:28.95  3:56.90    5:13.26   
23  Nicolas Nord  1994  Malmö Kappsimningsklubb    1:05.70  2:30.47  4:07.78    5:20.11   
24  Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    1:11.40  2:38.50  4:04.61    5:21.80   
25  Anton Faberling  1994  Helsingborgs Simsällskap    1:09.86  2:34.66  4:06.03    5:22.97   
                     
 
Gren 6, 4X100m Frisim Damer 16-17, Försök 17 år och yngre 
Täby S (1992) 3:52.06 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Damer Lag 1  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:00.13   
  Sofia Lindholm  1993      29.24  1:00.69      1:00.69   
  Malin Westman  1995      29.42  1:01.15      2:01.84   
  Anna Rosén  1994      27.42  58.75      3:00.59   
  Emma Westman  1993      28.32  59.54      4:00.13   
                     
SK Sydsim Damer 1993  1993  Simklubben Sydsim            4:02.87   
  Petra Wennberg  1993      30.15  1:02.38      1:02.38   
  Frida Börnfors  1994      27.50  58.84      2:01.22   
  Michelle Hansen  1994      29.39  1:01.47      3:02.69   
  Julia Olsson  1993      28.67  1:00.18      4:02.87   
                     
Mkk Damer 1993  1993  Malmö Kappsimningsklubb            4:03.82   
  Linnéa Olsson  1994      28.62  1:00.14      1:00.14   
  Joy Malmberg  1993      28.85  1:01.46      2:01.60   
  Emma Jansson  1994      29.32  1:03.19      3:04.79   
  Anna Fransson  1993      27.81  59.03      4:03.82   
                     
Hs Damer 1993 Lag 1  1993  Helsingborgs Simsällskap            4:06.77   
  Kajsa Krämer  1993      29.87  1:01.65      1:01.65   
  Sofie Sjöberg  1994      28.61  1:02.39      2:04.04   
  Sophie Stoltenborg  1993      28.99  1:01.65      3:05.69   
  Emma Löfgren-Bengtson  1993      29.49  1:01.08      4:06.77   
                     
Elfsborg Damer 1994  1994  Simklubben Elfsborg            4:08.31   
  Josefine Heintz  1994      28.81  1:02.41      1:02.41   
  Felicia Eriksson  1994      28.43  59.19      2:01.60   
  Hanna Gustavsson  1994      30.02  1:04.62      3:06.22   
  Lovisa Linderholm  1994      28.75  1:02.09      4:08.31   
                     
Sjöbo SS Damer 1993  1993  Sjöbo Simsällskap            4:09.70   
  Cecilia Larsson  1993      29.47  1:02.09      1:02.09   
  Johanna Larsson  1993      28.28  59.18      2:01.27   
  Elinor Andersson  1994      30.34  1:03.73      3:05.00   
  Erica Sjöholm  1997      30.37  1:04.70      4:09.70   
                     
Södertörn Damer 1993  1993  Södertörns Simsällskap            4:09.78   
  Linnea Gustafsson  1993      29.73  1:01.66      1:01.66   
  Jessica Eriksson  1993      29.42  1:02.67      2:04.33   
  Frida Truvé  1993      28.61  1:00.73      3:05.06   
  Caroline Speiner  1994      30.18  1:04.72      4:09.78   
                     
Skövde SS Damer 1993  1993  Skövde Simsällskap            4:10.12   
  Louise Hjalmarsson  1997      29.78  1:04.57      1:04.57   
  Céline Bertrand  1995      27.88  59.07      2:03.64   
  Andrea Pavlic  1995      30.54  1:06.76      3:10.40   
  Caroline Adolfsson  1993      27.87  59.72      4:10.12   
                     
Järfälla S Lag 1  1993  Järfälla Simsällskap            4:10.75   
  Therese Nord  1993      29.62  1:01.67      1:01.67   
  Malin Lorge  1993      28.93  1:02.00      2:03.67   
  Hanna Wideen  1994      30.40  1:03.93      3:07.60   
  Madeleine Forsgren  1993      30.26  1:03.15      4:10.75   
                     
10  Sundsvall Damer 1993  1993  Sundsvalls Simsällskap            4:15.12   
  Rebecka Bolt  1993      29.67  1:03.53      1:03.53   
  Ulrica Sandgren  1994      29.23  1:01.52      2:05.05   
  Tilda Blick  1996      29.58  1:02.29      3:07.34   
  Cecilia Svensson  1997      31.95  1:07.78      4:15.12   
                     
11  SK Lödde Damer 1993  1993  Simklubben Lödde            4:15.68   
  Elin Mähl  1994      30.60  1:03.85      1:03.85   
  Jenny Tärnhuvud  1994      29.40  1:01.63      2:05.48   
  Karin Ademar  1993      29.96  1:05.07      3:10.55   
  Johanna Holmberg  1993      30.12  1:05.13      4:15.68   
                     
12  Trelleb K Damer 1993  1993  Föreningen Trelleborg Kappsim            4:16.56   
  Hedda Johansson  1995      31.55  1:07.26      1:07.26   
  Ellinor Nilsson  1994      31.22  1:04.53      2:11.79   
  Ida Lindborg  1994      28.06  59.07      3:10.86   
  Amanda Davidsson  1994      30.65  1:05.70      4:16.56   
                     
13  Nkk Damer 1993  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:16.98   
  Emma Anzén  1993      30.65  1:04.78      1:04.78   
  Ida Nyman  1993      30.28  1:04.56      2:09.34   
  Malin Thunholm  1993      30.21  1:04.93      3:14.27   
  Michelle Franzén  1993      29.67  1:02.71      4:16.98   
                     
14  SK Triton Damer 1993  1993  Simklubben Triton            4:19.58   
  Emilia Nordström  1993      29.77  1:02.66      1:02.66   
  Amanda Widlund  1993      29.92  1:03.24      2:05.90   
  Josefin Nilsson  1993      31.06  1:05.94      3:11.84   
  Anna Gren  1993      31.64  1:07.74      4:19.58   
                     
15  Mass Damer Lag 2  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:21.26   
  Ulrika Holm  1996      30.21  1:03.62      1:03.62   
  Johanna Rempling  1995      30.72  1:03.76      2:07.38   
  My Janzén  1997      31.45  1:08.10      3:15.48   
  Malin Sjöström  1995      31.33  1:05.78      4:21.26   
                     
                     
 
Gren 7, 4X100m Frisim Damer 15OY, Försök 15 år och yngre 
Täby Sim (1993) 4:02.36 2007-06-28 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Hs Damer 1995 Lag 1  1995  Helsingborgs Simsällskap            4:03.15   
  Rebecca Nilsson  1996      29.47  1:01.76      1:01.76   
  Jeanette Reinert  1996      29.05  1:01.06      2:02.82   
  Hanna Rahm-Andersson  1995      29.89  1:03.12      3:05.94   
  Louise Hansson  1996      27.30  57.21      4:03.15   
                     
Väsby SS Flickor Lag 1  1995  Väsby Simsällskap            4:03.91   
  Jaqueline Hippi  1996      29.16  1:00.72      1:00.72   
  Julia Robertsson  1995      28.94  1:00.95      2:01.67   
  Emma Sjösten  1996      29.15  1:01.82      3:03.49   
  Tove Sparrman  1996      28.27  1:00.42      4:03.91   
                     
SK Neptun Damer 1995  1995  Simklubben Neptun            4:06.33   
  Rebecca Mattsson  1995      29.97  1:03.52      1:03.52   
  Jessica Eriksson  1995      28.84  1:00.23      2:03.75   
  Jonna Dahlberg  1995      28.09  1:00.37      3:04.12   
  Josefine Schumacher  1995      29.38  1:02.21      4:06.33   
                     
Täby Sim Damer Lag1 1995  1995  Täby Sim            4:08.41   
  Emelie Johansson  1996      30.12  1:03.03      1:03.03   
  Alexandra Uusaro  1995      30.20  1:03.19      2:06.22   
  Elsa Ericsson  1995      28.81  1:00.09      3:06.31   
  Louise Åberg  1995      29.33  1:02.10      4:08.41   
                     
Södertörn Damer 1995  1995  Södertörns Simsällskap            4:09.07   
  Sara Hägglund-Björklund  1995      28.87  1:00.79      1:00.79   
  Carin Klasson  1995      29.56  1:02.00      2:02.79   
  Greta Nykvist  1996      29.53  1:03.04      3:05.83   
  Josefin Hallman  1995      29.75  1:03.24      4:09.07   
                     
Järfälla S Lag 1  1995  Järfälla Simsällskap            4:09.75   
  Josefin Eriksen  1995      29.95  1:01.47      1:01.47   
  Linda Baron  1995      29.39  1:02.20      2:03.67   
  Karin Åström  1996      29.73  1:02.17      3:05.84   
  Ida Eriksen  1997      30.15  1:03.91      4:09.75   
                     
Lass Damer 1995  1995  Linköpings Allmänna SS            4:10.73   
  Madelene Andersson  1995      29.23  1:02.32      1:02.32   
  Victoria Forsman  1995      30.08  1:02.81      2:05.13   
  Daniella Kindstrand  1997      29.43  1:02.11      3:07.24   
  Linnea Magnusson  1996      30.13  1:03.49      4:10.73   
                     
SK Ran Damer  1995  Simklubben Ran            4:11.70   
  Josefin Johnsson  1996      30.49  1:04.65      1:04.65   
  Wanda Dollmayer  1996      28.70  1:00.27      2:04.92   
  Emma Tran Ngan  1995      29.31  1:02.05      3:06.97   
  Felice Fröberg  1995      30.16  1:04.73      4:11.70   
                     
Mkk Damer 1995  1995  Malmö Kappsimningsklubb            4:13.97   
  Cassandra Tran  1997      30.01  1:02.73      1:02.73   
  Cornelia Clarén  1997      30.11  1:03.94      2:06.67   
  Josefine Bivesand  1995      30.43  1:03.92      3:10.59   
  Ingrid Cerutti  1995      30.19  1:03.38      4:13.97   
                     
10  Väsby SS Flickor Lag 2  1995  Väsby Simsällskap            4:15.30   
  Josefin Lantz  1996      30.25  1:04.27      1:04.27   
  Emelie Åkerström  1995      29.79  1:03.49      2:07.76   
  Milana Salih  1997      30.41  1:05.00      3:12.76   
  Mikaela Bäck  1995      29.93  1:02.54      4:15.30   
                     
11  Göteborg Damer 1995  1995  Göteborg Sim            4:15.51   
  Johanna Andersson  1996      30.55  1:04.09      1:04.09   
  Inez Kristensson  1997      31.28  1:05.85      2:09.94   
  Christina Ekstedt  1996      30.00  1:03.14      3:13.08   
  Viktoria Reinhold  1996      29.97  1:02.43      4:15.51   
                     
12  S02  1995  Simklubben S 02            4:17.69   
  Klara Simonsson  1995      30.72  1:04.91      1:04.91   
  Julia Bellvik  1996      29.92  1:03.27      2:08.18   
  Lina Berg  1996      31.40  1:05.82      3:14.00   
  Tilde Lundmark  1995      30.04  1:03.69      4:17.69   
                     
13  Jönköping Damer 1995  1995  Jönköpings Simsällskap            4:17.98   
  Maria Galic  1995      29.70  1:02.01      1:02.01   
  Felicia Wallgren  1995      30.45  1:06.29      2:08.30   
  Jennifer Hertzberg  1996      30.82  1:05.12      3:13.42   
  Cornelia Andersson  1995      30.49  1:04.56      4:17.98   
                     
14  Skuru Ik Damer 1995  1995  Skuru Idrottsklubb            4:18.42   
  Marlene Pavlu Lewin  1997      29.31  1:01.37      1:01.37   
  Jessica Allberg  1995      30.21  1:04.44      2:05.81   
  Alice Suits  1996      31.98  1:07.01      3:12.82   
  Mathilda Sjöberg  1995      30.81  1:05.60      4:18.42   
                     
15  Tyresö SS Damer  1997  Tyresö Simsällskap            4:18.73   
  Annalee Hogan  1995      30.54  1:03.59      1:03.59   
  Sara Eklund  1995      30.80  1:04.59      2:08.18   
  Sara Nyström  1995      31.00  1:04.54      3:12.72   
  Vendela Norrman  1995      31.42  1:06.01      4:18.73   
                     
16  Spårvägen Damer 1995  1995  Spårvägens Simförening            4:19.43   
  Helin Rahim  1995      30.20  1:04.21      1:04.21   
  Emma Bring  1995      30.84  1:04.83      2:09.04   
  Cecilia Wallén  1995      30.88  1:04.56      3:13.60   
  Lovisa Malmgren  1997      30.70  1:05.83      4:19.43   
                     
17  Upsala S Damer 1995  1995  Upsala Simsällskap            4:20.75   
  Astrid Blomqvist  1996      30.82  1:04.38      1:04.38   
  Lina Westerlund  1995      31.37  1:06.56      2:10.94   
  Josefine Norlin  1996      30.79  1:05.96      3:16.90   
  Paulina Björkbacka  1995      30.35  1:03.85      4:20.75   
                     
18  Täby Sim Damer Lag2 1995  1995  Täby Sim            4:20.96   
  Hanna Sangfeldt  1997      31.76  1:07.13      1:07.13   
  Sara Sangfelt  1995      30.33  1:05.00      2:12.13   
  Anna Sandäng  1996      29.73  1:04.78      3:16.91   
  Pauline Korssell  1997      30.83  1:04.05      4:20.96   
                     
19  Ängelholm Damer 1995  1995  Ängelholms Simsällskap            4:21.33   
  Lina Rosvall  1997      30.56  1:04.66      1:04.66   
  Alma Dahlberg  1996      30.81  1:05.98      2:10.64   
  Johanna Andersson  1997      30.94  1:05.82      3:16.46   
  Matilda Weiler  1998      30.08  1:04.87      4:21.33   
                     
20  Hs Damer 1995 Lag 2  1995  Helsingborgs Simsällskap            4:21.57   
  Emma Nilsson  1995      30.21  1:04.69      1:04.69   
  Alexandra Berg  1995      30.16  1:05.36      2:10.05   
  Linnea Olausson  1995      31.14  1:05.34      3:15.39   
  Nadine Söderberg  1995      30.86  1:06.18      4:21.57   
                     
21  SK Lödde Damer 1995  1995  Simklubben Lödde            4:21.86   
  Rebecka Sylvander  1995      31.01  1:04.79      1:04.79   
  Nellie Ternblad  1995      31.34  1:05.16      2:09.95   
  Sandra Engberg  1995      31.57  1:05.94      3:15.89   
  Michelle Lövdahl  1995      31.28  1:05.97      4:21.86   
                     
22  Motala SS Damer 1995  1995  Motala Simsällskap            4:23.96   
  Ellen Thor  1997      30.40  1:04.42      1:04.42   
  Alice Ivarsson  1996      29.04  1:01.63      2:06.05   
  Therese Karlsson  1995      30.88  1:06.57      3:12.62   
  Ronja Isaksson  1997      33.45  1:11.34      4:23.96   
                     
23  Järfälla S Lag 2  1995  Järfälla Simsällskap            4:26.49   
  Fanny Norkko  1995      31.02  1:04.96      1:04.96   
  Vanessa Vicko  1996      31.06  1:06.00      2:10.96   
  Maria Svedberg  1995      31.98  1:07.41      3:18.37   
  Vendela Vicko  1997      31.56  1:08.12      4:26.49   
                     
24  Nkk Damer 1995  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:26.55   
  Elin Podéus  1997      31.20  1:05.17      1:05.17   
  Rebecca Diaz-Nilsson  1996      30.36  1:04.44      2:09.61   
  Isabella Hagberg  1996      33.45  1:10.60      3:20.21   
  Josefine Rydberg  1995      31.04  1:06.34      4:26.55   
                     
                     
 
Gren 8, 4X100m Medley Herr 16-17, Försök 17 år och yngre 
Helsinborgs S (1992) 4:00.13 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Spårvägen Herrar 1993  1993  Spårvägens Simförening            4:07.67   
  Adam Karlsson  1994      29.69  1:02.14      1:02.14   
  Gustav Thorstrand  1994      32.35  1:09.49      2:11.63   
  Jesper Billquist  1994      27.31  1:00.69      3:12.32   
  Ali Adel Ali  1994      26.87  55.35      4:07.67   
                     
SK Neptun Herrar 1993  1993  Simklubben Neptun            4:08.05   
  Antonio Lutula  1993      30.36  1:04.20      1:04.20   
  Patric Ridell  1993      30.43  1:07.74      2:11.94   
  Patrik Alsparr  1993      28.23  1:01.35      3:13.29   
  Joen Brynnel  1996      26.75  54.76      4:08.05   
                     
Hs Herrar 1993 Lag 1  1993  Helsingborgs Simsällskap            4:08.32   
  Linus Davidsson  1994      30.89  1:04.76      1:04.76   
  Marcel Ballin  1993      30.67  1:07.37      2:12.13   
  Jens Barkentin  1994      27.51  1:00.28      3:12.41   
  Henrik Rasmusson  1994      25.67  55.91      4:08.32   
                     
SK Triton Herrar 1993  1993  Simklubben Triton            4:08.68   
  Anton Lundin  1994      30.21  1:02.35      1:02.35   
  Henrik Nilsson  1994      31.60  1:09.74      2:12.09   
  Ahmad Attellesey  1995      27.48  1:01.16      3:13.25   
  Rasmus Wetterborg  1996      26.05  55.43      4:08.68   
                     
Nkk Herrar 1993  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:10.97   
  Stefan Stojmenovic  1993      28.96  1:00.92      1:00.92   
  Robin Pålsson  1993      33.26  1:12.16      2:13.08   
  Fredrik Rosenberg  1993      27.22  59.75      3:12.83   
  Andreas Nilsson  1993      26.85  58.14      4:10.97   
                     
Polisen Herrar 1993  1993  Stockholmspolisens Sim IF            4:14.81   
  Joakim Q Hammarlind  1993      32.71  1:08.07      1:08.07   
  Joel Falk Hansson  1994      31.19  1:09.22      2:17.29   
  Rasmus Salomonsson  1993      28.06  1:01.82      3:19.11   
  Joel Salomonsson  1993      26.55  55.70      4:14.81   
                     
Väsby SS Killar Lag 1  1993  Väsby Simsällskap            4:14.83   
  Martin Nilsson  1993      28.73  59.78      59.78   
  John Granath  1993      32.38  1:11.41      2:11.19   
  Johan Berg  1994      28.56  1:03.25      3:14.44   
  Andreas Gustavsson  1994      28.18  1:00.39      4:14.83   
                     
Karlstads SS P17  1993  Karlstads Simsällskap            4:16.22   
  Oskar Olsson  1995      32.49  1:07.76      1:07.76   
  Nils Ivars  1993      32.78  1:10.72      2:18.48   
  Axel Rebner  1994      28.07  1:00.50      3:18.98   
  Oskar Holm  1993      28.11  57.24      4:16.22   
                     
S02  1993  Simklubben S 02            4:17.68   
  Filip Holmqvist  1994      30.96  1:03.46      1:03.46   
  Oscar Pettersson  1994      34.60  1:14.89      2:18.35   
  Nils Montalva  1993      28.89  1:03.35      3:21.70   
  Martin Janson  1994      26.59  55.98      4:17.68   
                     
10  S 71 Herrar 1993  1993  S71            4:19.25   
  Andreas Myhrberg  1993      31.90  1:05.43      1:05.43   
  Victor Klügel  1995      32.53  1:10.26      2:15.69   
  Johannes Kärki  1993      28.57  1:03.34      3:19.03   
  Kristofer Gustavsson  1993      27.53  1:00.22      4:19.25   
                     
11  Täby Sim Herrar 1993  1993  Täby Sim            4:19.27   
  Anton Sandäng  1994      31.47  1:07.70      1:07.70   
  Ludvig Strand  1994      31.47  1:09.79      2:17.49   
  Niklas Inde  1993      28.57  1:03.88      3:21.37   
  Anton Holmqvist  1993      27.42  57.90      4:19.27   
                     
12  Södertälje Herrar 1993  1993  Södertälje Simsällskap            4:19.34   
  Adis Licina  1994      31.65  1:06.67      1:06.67   
  Christian Karlsson  1993      33.85  1:13.45      2:20.12   
  Erik Emanuelsson  1993      27.04  59.73      3:19.85   
  Oskar Emanuelsson  1994      28.41  59.49      4:19.34   
                     
13  Trollhätta Herrar 1993  1993  Trollhättans Simsällskap            4:20.16   
  Björn Marberg  1993      32.20  1:08.29      1:08.29   
  Emil Cardebrant  1993      33.35  1:13.70      2:21.99   
  Jesper Lund  1993      28.73  1:04.51      3:26.50   
  Gustav Eriksson  1994      25.04  53.66      4:20.16   
                     
14  Ängelholm Herrar 1993  1993  Ängelholms Simsällskap            4:24.19   
  Oskar Davidsson  1993      30.29  1:03.52      1:03.52   
  Gustav Andersson  1993      33.91  1:13.56      2:17.08   
  Pontus Jörgensen  1994      30.67  1:07.26      3:24.34   
  Fredrik Olofsson  1994      27.35  59.85      4:24.19   
                     
15  Skuru Ik Herrar 1993  1993  Skuru Idrottsklubb            4:24.61   
  Joakim Uhlin  1994      32.17  1:08.94      1:08.94   
  Lachlan Mcpheat  1994      32.53  1:10.58      2:19.52   
  Sebastian Ridderskans  1994      29.28  1:04.69      3:24.21   
  Jesper Falk  1994      28.04  1:00.40      4:24.61   
                     
SK Ran Herrar 1993  1993  Simklubben Ran            DSQ   
  Kalle Dollmayer  1993      31.06        1:05.23   
                     
                     
 
Gren 9, 4X100m Medley Herrar 15OY, Försök 15 år och yngre 
Väsby SS (1994) 4:21.47 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Mass Herrar 1995  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            4:19.55  0-15 Åldersgrupp Rekord 
  Patrik Löfgren  1996      31.76  1:06.48      1:06.48   
  Ludvig Hazard  1995      34.13  1:14.16      2:20.64   
  Edvin Qvirist  1995      28.56  1:02.34      3:22.98   
  Isak Eliasson  1996      26.44  56.57      4:19.55   
                     
Hs Herrar 1995 Lag 1  1995  Helsingborgs Simsällskap            4:22.14   
  Efrem Ghirmai  1996      31.87  1:06.17      1:06.17   
  Otto Schippert  1996      35.25  1:16.63      2:22.80   
  Pontus Wallin  1996      28.62  1:02.06      3:24.86   
  Alexander Johansson  1995      27.35  57.28      4:22.14   
                     
Jönköping Herrar 1995  1995  Jönköpings Simsällskap            4:22.85   
  Axel Pettersson  1995      29.60  1:01.02      1:01.02   
  Abel Fistume  1995      35.34  1:16.95      2:17.97   
  Ivan Liljeqvist  1996      30.09  1:06.86      3:24.83   
  Emil Gustavsson  1995      27.55  58.02      4:22.85   
                     
Polisen Herrar Lag 1  1995  Stockholmspolisens Sim IF            4:22.98   
  Anton Gomez  1995      33.79  1:08.42      1:08.42   
  Love Altin  1995      33.03  1:12.40      2:20.82   
  Conrad Hildebrant  1995      29.67  1:04.99      3:25.81   
  Pontus Ericsson  1995      26.47  57.17      4:22.98   
                     
Elfsborg Herrar 1995  1995  Simklubben Elfsborg            4:25.25   
  Georg Hess  1996      32.70  1:09.45      1:09.45   
  Adam Paulsson  1995      32.44  1:09.58      2:19.03   
  Arwid Anesten  1995      30.77  1:10.98      3:30.01   
  Adrian Johannesson  1995      26.57  55.24      4:25.25   
                     
Kungsbacka Lag 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            4:25.40   
  Erik Asp  1995      33.87  1:09.37      1:09.37   
  Joel Georgy  1996      33.59  1:12.77      2:22.14   
  Anton Johansson  1996      30.81  1:07.37      3:29.51   
  Viktor Hörndahl  1995      26.06  55.89      4:25.40   
                     
Lass Herrar 1995  1995  Linköpings Allmänna SS            4:27.39   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      31.61  1:06.34      1:06.34   
  Grim Sjöberg  1995      33.81  1:13.59      2:19.93   
  Carl Norlander  1997      30.51  1:07.23      3:27.16   
  Oskar Johnsson  1996      28.50  1:00.23      4:27.39   
                     
SK Ran Herrar 1995  1995  Simklubben Ran            4:31.86   
  Markus Svensson  1995      32.42  1:08.02      1:08.02   
  Andreas Thoft  1995      35.93  1:20.84      2:28.86   
  Jonatan Andersson  1995      28.81  1:02.55      3:31.41   
  Oskar Olofsson  1995      28.60  1:00.45      4:31.86   
                     
SK Laxen Herrar 1995  1995  Simklubben Laxen            4:31.91   
  John Olsson  1995      33.23  1:06.86      1:06.86   
  Alfred Bjärudd  1996      34.99  1:16.97      2:23.83   
  Mikael Blum  1995      30.81  1:07.10      3:30.93   
  Timmie Rydberg  1996      28.83  1:00.98      4:31.91   
                     
10  Nkk Herrar 1995  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            4:34.74   
  Henrik Podéus  1995      34.12  1:11.18      1:11.18   
  Kevin Thorvaldsson  1995      33.45  1:12.88      2:24.06   
  Oskar Renåker  1996      31.56  1:09.68      3:33.74   
  Jens Grundmark  1995      28.03  1:01.00      4:34.74   
                     
11  Södertörn Herrar 1995  1995  Södertörns Simsällskap            4:34.81   
  Hannes Nyström  1995      31.32  1:05.04      1:05.04   
  Denis Marijanovic  1996      35.81  1:18.90      2:23.94   
  Niclas Hvalgren  1995      31.12  1:09.33      3:33.27   
  Andreas Persson  1996      28.58  1:01.54      4:34.81   
                     
12  SK Ena Herrar 1995  1995  Simklubben Ena            4:36.14   
  Fredrik Ekesten  1995      34.07  1:11.32      1:11.32   
  Adam Ackerstierna  1995      33.79  1:13.47      2:24.79   
  Olle Lindberg  1995      30.98  1:07.82      3:32.61   
  Johannes Ålander  1995      29.60  1:03.53      4:36.14   
                     
13  Mkk Herrar 1995  1995  Malmö Kappsimningsklubb            4:36.48   
  Gustav Hellqvist  1995      32.75  1:09.52      1:09.52   
  Oscar Fridh  1996      38.17  1:23.64      2:33.16   
  Anton Kostevski  1995      29.88  1:04.77      3:37.93   
  August Ström  1995      27.34  58.55      4:36.48   
                     
14  Ängelholm Herrar 1995  1995  Ängelholms Simsällskap            4:37.86   
  Christoffer Roos  1995      34.13  1:10.39      1:10.39   
  Erik Öjstedt  1995      34.78  1:18.65      2:29.04   
  Viktor Kertes  1996      30.16  1:06.70      3:35.74   
  Felix Långberg  1995      29.87  1:02.12      4:37.86   
                     
15  Ystads SS Herrar 1995  1995  Ystads Simsällskap            4:38.66   
  Axel Flodfält  1995      33.32  1:09.68      1:09.68   
  Fredrik Liljedahl-Olsson  1997      35.26  1:17.64      2:27.32   
  Hector Herlin  1995      31.79  1:12.38      3:39.70   
  Johan Christiansson  1996      27.95  58.96      4:38.66   
                     
16  Spårvägen Herrar 1995  1995  Spårvägens Simförening            4:39.22   
  Tobias Backlund  1995      33.74  1:11.60      1:11.60   
  Tobias Henriksson  1996      35.74  1:18.53      2:30.13   
  Anton Lüning  1996      31.38  1:11.30      3:41.43   
  Haider Adel Ali  1995      26.84  57.79      4:39.22   
                     
17  Sundsvall  1995  Sundsvalls Simsällskap            4:40.11   
  Eric Lundström  1996      35.77  1:15.35      1:15.35   
  Nathan Mattsson  1996      34.58  1:15.67      2:31.02   
  Johannes Skagius  1995      28.12  1:05.43      3:36.45   
  Dominik Jackiewicz  1996      29.66  1:03.66      4:40.11   
                     
18  Täby Sim Herrar 1995  1995  Täby Sim            4:42.37   
  Alexander Gellerstedt-Edn  1995      34.31  1:11.82      1:11.82   
  Calle Westberg  1995      37.90  1:20.76      2:32.58   
  Oskar Ericsson  1997      32.05  1:10.35      3:42.93   
  Oskar Nilsson  1995      28.00  59.44      4:42.37   
                     
19  Höganäs SS Herrar 1995  1995  Höganäs Simsällskap            4:43.49   
  Eric Schollin  1997      34.64  1:12.34      1:12.34   
  Hampus Larsson  1995      33.12  1:14.48      2:26.82   
  Victor Möller  1996      32.78  1:15.54      3:42.36   
  Ian Fernström  1995      28.86  1:01.13      4:43.49   
                     
20  Södertälje Herrar 1995  1995  Södertälje Simsällskap            4:44.18   
  Oscar Kock  1995      34.57  1:09.77      1:09.77   
  Timothy Mackin  1995      39.09  1:24.83      2:34.60   
  Alexander Kesenci  1995      30.52  1:07.75      3:42.35   
  Alexander Almqvist  1900      28.18  1:01.83      4:44.18   
                     
21  Göteborg Herrar 1995  1995  Göteborg Sim            4:44.87   
  Christopher Jedel  1995      36.05  1:15.02      1:15.02   
  Julian Cöster  1995      33.49  1:14.26      2:29.28   
  Emil Elton  1995      31.29  1:12.37      3:41.65   
  Erik Panzar  1996      29.95  1:03.22      4:44.87   
                     
22  Ksls Herrar 1995  1995  Kristianstads SLS            4:48.99   
  Alex Diep  1995      35.30  1:13.73      1:13.73   
  Joachim Dahlberg  1995      36.28  1:21.07      2:34.80   
  Linus Wannebro  1995      30.21  1:06.62      3:41.42   
  Oliver Sandell  1996      32.04  1:07.57      4:48.99   
                     
23  Polisen Herrar Lag 2  1995  Stockholmspolisens Sim IF            4:49.96   
  Theodor Wall  1995      36.26  1:16.48      1:16.48   
  Dennis Q Hammarlind  1996      37.77  1:22.64      2:39.12   
  Daniel Lönnberg  1996      32.78  1:11.47      3:50.59   
  Robin Gustafsson  1995      27.86  59.37      4:49.96   
                     
24  Jönköping Herrar Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            4:56.75   
  Patrik Bjärterot  1995      41.72  1:25.65      1:25.65   
  Olof Karlsson  1996      36.34  1:18.77      2:44.42   
  Daniel Forndal  1997      31.70  1:09.71      3:54.13   
  Kevin Kilit  1995      29.97  1:02.62      4:56.75   
                     
S02  1995  Simklubben S 02            DSQ   
  Alexander Dimcevski  1995      32.47        1:06.10   
                     
Väsby SS Killar Lag 1  1995  Väsby Simsällskap            DSQ   
  Oscar Zedendahl  1995      33.02        1:07.15   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  26 juli 2010 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:04