Resultat Totalt - pass 3- Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SUM-SIM 2010 (50m)    Utskriftsdatum  26 juli 2010   
  Tävlingsort  Köping    Utskriftstid  11:12   
  Arrangör  SSF/Västerås SS/Köpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  2010-07-22         
 
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Försök 15 år och yngre 
15 år och yngre: Anton Lagerqvist (1991) 2:24.48 2006-01-01 
16 - 17 år: Martin Glifberg (1992) 2:22.56 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    34.15  1:13.01  1:53.78    2:35.57   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    35.02  1:15.14  1:55.04    2:36.68   
Johannes Skagius  1995  Sundsvalls Simsällskap    33.61  1:13.05  1:54.39    2:37.28   
Anton Gomez  1995  Stockholmspolisens Sim IF    35.06  1:15.28  1:57.26    2:38.18   
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    33.33  1:12.61  1:54.22    2:38.39   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    36.87  1:17.65  1:58.29    2:40.26   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    35.74  1:17.26  1:58.72    2:41.47   
Kevin Thorvaldsson  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.93  1:17.29  1:59.25    2:42.19   
Victor Klügel  1995  S71    35.20  1:15.70  1:58.94    2:43.16   
10  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.75  1:17.83  2:01.00    2:45.79   
11  Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    36.61  1:18.53  2:02.01    2:46.10   
12  Oskar Nilsson  1995  Täby Sim    37.36  1:18.46  2:01.99    2:46.11   
13  Eric Lundström  1996  Sundsvalls Simsällskap    36.10  1:19.56  2:02.46    2:46.31   
14  Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm    36.54  1:19.18  2:01.13    2:46.39   
15  Rasmus Lundell  1995  Vellinge-Näsets Simklubb    36.83  1:19.01  2:02.73    2:46.49   
16  Andreas Elofsson  1995  Falköpings Simsällskap    36.86  1:20.14  2:04.54    2:49.94   
17  Luke Postema  1995  Sjöbo Simsällskap    35.58  1:19.36  2:03.95    2:50.30   
18  André Lauri  1996  Karlskoga Simförening    37.98  1:21.99  2:06.57    2:51.79   
19  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    38.06  1:21.42  2:06.69    2:52.70   
20  Nathan Mattsson  1996  Sundsvalls Simsällskap    37.67  1:21.31  2:05.33    2:52.88   
                     
 
Gren 11, 200m Bröstsim Herrar, Försök 16 - 17 år 
15 år och yngre: Anton Lagerqvist (1991) 2:24.48 2006-01-01 
16 - 17 år: Martin Glifberg (1992) 2:22.56 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcel Ballin  1993  Helsingborgs Simsällskap    32.67  1:10.08  1:48.16    2:26.74   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    32.99  1:09.94  1:47.55    2:26.83   
Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    34.29  1:12.08  1:50.73    2:29.58   
Styrbjörn Torell  1993  Helsingborgs Simsällskap    34.13  1:11.93  1:50.59    2:29.75   
Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde    33.47  1:12.23  1:50.33    2:29.76   
Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap    33.05  1:11.27  1:50.61    2:29.96   
Fredrik Olsson  1994  Simklubben Elfsborg    34.37  1:11.85  1:50.80    2:30.46   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    34.73  1:11.77  1:50.89    2:30.58   
Johannes Kärki  1993  S71    35.83  1:15.64  1:53.85    2:32.24   
10  Patric Ridell  1993  Simklubben Neptun    34.90  1:14.89  1:54.39    2:33.98   
11  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap    34.95  1:14.51  1:54.44    2:34.88   
12  Lachlan Mcpheat  1994  Skuru Idrottsklubb    35.45  1:13.96  1:54.99    2:35.38   
13  Ludvig Strand  1994  Täby Sim    34.50  1:14.70  1:56.00    2:37.30   
14  Tim Petri  1993  Eksjö Sim- o Livräddnings SS    34.08  1:14.43  1:55.89    2:37.70   
15  Max Eriksson  1994  Solna Sundbyberg SS 04    36.78  1:16.53  1:57.64    2:39.17   
16  Joel Falk Hansson  1994  Stockholmspolisens Sim IF    35.26  1:15.07  1:57.19    2:40.01   
17  Tobias Gustafson  1994  Spårvägens Simförening    34.70  1:15.86  1:58.06    2:40.83   
18  Patrik Alsparr  1993  Simklubben Neptun    37.19  1:18.09  1:59.16    2:41.07   
19  Alexsej Kursakov  1993  Simklubben Neptun    35.78  1:16.88  1:58.47    2:41.80   
20  Anton Persson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    35.94  1:17.48  2:00.40    2:43.77   
21  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    37.59  1:19.48  2:01.70    2:45.30   
22  Henrik Nilsson  1994  Simklubben Triton    33.98  1:15.47  2:00.21    2:45.61   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 1:00.24 2007-06-29 
15 år: Lovisa Ericsson (1993) 1:02.81 2008-07-11 
16 - 17 år: Miranda Bånnsgård (1992) 1:02.25 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    30.68        1:06.09   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.38        1:07.55   
Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    30.97        1:07.93   
Lina Rosvall  1997  Ängelholms Simsällskap    31.57        1:08.17   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    31.39        1:08.50   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    31.63        1:08.52   
Josefin Johnsson  1996  Simklubben Ran    31.62        1:08.58   
Amanda Hörberg-Zdanowski  1996  Simklubben Poseidon    32.21        1:09.29   
Anna Sandäng  1996  Täby Sim    31.87        1:09.36   
10  Helén Lange  1996  Älmhults Simsällskap    33.12        1:10.11   
11  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    32.14        1:10.26   
12  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    31.82        1:10.43   
13  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    33.07        1:10.64   
14  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    32.24        1:10.75   
15  Annie Lindström  1996  Kristianstads SLS    33.06        1:11.27   
16  Ellen Thor  1997  Motala Simsällskap    32.23        1:11.47   
16  Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    32.26        1:11.47   
18  Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    31.85        1:11.57   
19  Jennifer Hertzberg  1996  Jönköpings Simsällskap    32.62        1:11.76   
20  Alma Thormalm  1996  Hvetlanda Simsällskap    32.91        1:11.94   
21  Rebecka Winquist  1996  Markaryds Simsällskap    32.70        1:13.88   
22  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    33.51        1:13.95   
23  Karolina Näsén  1996  Simklubben Ägir    33.34        1:15.82   
24  Lina Hörnbäck  1996  Karlshamns Simklubb    34.21        1:17.19   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Försök 15 år 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 1:00.24 2007-06-29 
15 år: Lovisa Ericsson (1993) 1:02.81 2008-07-11 
16 - 17 år: Miranda Bånnsgård (1992) 1:02.25 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    30.83        1:06.60   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.48        1:06.80   
Jonna Dahlberg  1995  Simklubben Neptun    30.79        1:07.28   
Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap    30.48        1:07.45   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    31.68        1:07.54   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    30.99        1:07.86   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    31.53        1:08.73   
Linnea Olausson  1995  Helsingborgs Simsällskap    32.74        1:09.15   
Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    32.35        1:09.38   
10  Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap    31.66        1:09.83   
11  Emma Nilsson  1995  Helsingborgs Simsällskap    31.81        1:10.03   
12  Emma Bring  1995  Spårvägens Simförening    32.04        1:10.33   
13  Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    31.67        1:10.48   
14  Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    31.14        1:10.87   
15  Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    32.15        1:11.59   
16  Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap    33.23        1:11.83   
17  Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    33.46        1:11.99   
18  Lovisa Malmberg  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    33.96        1:12.22   
19  Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.82        1:12.67   
20  Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim    33.06        1:12.76   
21  Felicia Wallgren  1995  Jönköpings Simsällskap    34.31        1:13.03   
22  Hanna Dahlqvist  1995  Växjö Simsällskap    32.98        1:13.24   
22  Ingrid Cerutti  1995  Malmö Kappsimningsklubb    32.90        1:13.24   
24  Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    33.70        1:13.26   
25  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.06        1:13.54   
26  Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    33.21        1:14.07   
27  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    34.13        1:14.26   
28  Mette Karlsson  1995  Kristianstads SLS    33.27        1:14.40   
29  Sanna Andersson  1995  Simklubben 1970    33.32        1:15.43   
30  Malin Sjöström  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.13        1:15.70   
31  Josefine Bivesand  1995  Malmö Kappsimningsklubb    34.74        1:16.24   
32  Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim    34.13        1:17.49   
                     
 
Gren 12, 100m Fjärilsim Damer, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 1:00.24 2007-06-29 
15 år: Lovisa Ericsson (1993) 1:02.81 2008-07-11 
16 - 17 år: Miranda Bånnsgård (1992) 1:02.25 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.09        1:04.86   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    30.18        1:05.32   
Frida Truvé  1993  Södertörns Simsällskap    30.57        1:05.42   
Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap    30.98        1:05.70   
Matilda Bäckman  1993  Oskarshamns Simsällskap    30.46        1:06.35   
Julia Olsson  1993  Simklubben Sydsim    30.59        1:06.67   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    30.98        1:07.01   
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap    30.71        1:07.21   
Kajsa Krämer  1993  Helsingborgs Simsällskap    31.19        1:07.55   
10  Emilia Nordström  1993  Simklubben Triton    31.30        1:07.66   
11  Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim    31.22        1:07.90   
12  Jennie Andersson  1993  Väsby Simsällskap    32.34        1:07.98   
13  Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap    31.31        1:08.23   
14  Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    31.43        1:08.26   
15  Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    30.93        1:08.30   
16  Sophie Stoltenborg  1993  Helsingborgs Simsällskap    30.98        1:08.42   
17  Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    32.01        1:08.44   
18  Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap    32.21        1:08.46   
19  Lovis Hyddmark  1993  Simklubben Poseidon    31.08        1:08.90   
20  Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    32.43        1:08.99   
21  Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap    31.40        1:09.17   
22  Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    32.10        1:09.32   
23  Amina Gummesson  1993  Osby Simsällskap    31.56        1:09.50   
24  Amanda Widlund  1993  Simklubben Triton    32.34        1:09.61   
25  Caroline Adolfsson  1993  Skövde Simsällskap    31.53        1:09.73   
26  Caroline Andersson-Ekströ  1994  Landskrona Simsällskap    31.96        1:09.98   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006-01-01 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007-01-01 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    1:02.40  2:08.18  3:15.48    4:22.28   
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    1:05.19  2:13.65  3:22.26    4:27.88   
Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    1:04.43  2:13.08  3:22.04    4:28.85   
Johan Christiansson  1996  Ystads Simsällskap    1:04.82  2:13.91  3:23.09    4:30.15   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    1:03.95  2:13.06  3:23.14    4:31.39   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    1:05.54  2:15.04  3:25.48    4:34.93   
Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    1:04.98  2:15.33  3:26.87    4:35.76   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.48  2:14.25  3:25.36    4:36.29   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    1:04.75  2:15.13  3:25.74    4:36.60   
10  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    1:06.10  2:16.78  3:29.30    4:39.94   
11  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap    1:05.45  2:17.62  3:29.49    4:40.97   
12  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:06.85  2:17.80  3:29.45    4:41.88   
13  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    1:05.82  2:18.66  3:31.61    4:43.07   
14  Alexander Vestin  1996  Karlstads Simsällskap    1:06.81  2:19.62  3:32.71    4:44.35   
15  Gustav Frödeberg  1997  Väsby Simsällskap    1:09.06  2:23.96  3:35.23    4:45.09   
16  Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    1:07.64  2:19.59  3:33.79    4:48.00   
17  Erik Nyström  1996  Simklubben Nautilus    1:08.48  2:21.38  3:35.03    4:48.04   
18  Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap    1:08.71  2:23.32  3:39.38    4:55.24   
19  Oscar Fridh  1996  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.36  2:25.54  3:45.25    5:03.56   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Försök 15 år 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006-01-01 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007-01-01 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    1:03.25  2:10.43  3:16.58    4:24.43   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    1:01.18  2:10.41  3:20.27    4:27.91   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:03.19  2:12.28  3:21.25    4:28.54   
Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    1:02.23  2:11.29  3:20.60    4:29.45   
Christopher Jedel  1995  Göteborg Sim    1:03.33  2:12.12  3:21.36    4:29.75   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    1:04.77  2:14.15  3:24.14    4:30.44   
Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    1:02.74  2:11.32  3:21.12    4:30.63   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    1:04.66  2:13.95  3:23.82    4:31.99   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:03.96  2:13.07  3:22.35    4:32.27   
10  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    1:05.07  2:13.53  3:23.96    4:33.31   
11  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    1:04.73  2:14.73  3:26.36    4:33.65   
12  Alex Diep  1995  Kristianstads SLS    1:05.97  2:17.37  3:27.51    4:35.44   
13  Jonatan Andersson  1995  Simklubben Ran    1:05.46  2:16.07  3:25.76    4:35.51   
14  Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.64  2:15.55  3:27.06    4:36.76   
15  Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS    1:03.55  2:14.72  3:27.53    4:37.97   
16  Oskar Olofsson  1995  Simklubben Ran    1:03.78  2:14.85  3:27.78    4:39.26   
17  Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap    1:03.88  2:15.08  3:27.68    4:39.27   
18  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:05.91  2:16.84  3:27.69    4:39.97   
19  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:04.37  2:15.04  3:27.51    4:40.07   
20  Martin Blivik  1995  Karlskrona Simsällskap    1:06.09  2:19.12  3:30.56    4:40.35   
21  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:01.87  2:12.34  3:28.24    4:40.94   
22  August Ström  1995  Malmö Kappsimningsklubb    1:07.25  2:19.86  3:31.15    4:41.28   
23  Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap    1:04.35  2:16.49  3:29.79    4:41.84   
24  Oliver Titikic  1995  Helsingborgs Simsällskap    1:06.96  2:18.16  3:30.82    4:42.07   
25  Pontus Ericsson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:06.78  2:19.69  3:31.52    4:42.22   
26  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    1:05.73  2:17.68  3:30.56    4:42.63   
27  Robin Gustafsson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:07.18  2:18.81  3:31.21    4:42.97   
28  Conrad Hildebrant  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:07.80  2:22.29  3:40.71    4:58.76   
                     
 
Gren 13, 400m Frisim Herrar, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 4:08.87 2006-01-01 
15 år: Linus Junefelt (1992) 4:03.65 2007-01-01 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 4:00.93 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    59.85  2:03.82  3:06.78    4:09.85   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    1:00.93  2:06.26  3:08.86    4:12.67   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    1:00.90  2:05.99  3:10.07    4:13.70   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    59.91  2:03.54  3:09.93    4:14.99   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    1:01.69  2:07.24  3:11.81    4:15.21   
Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    1:02.21  2:07.02  3:11.85    4:15.45   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:02.52  2:10.04  3:12.70    4:15.68   
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap    1:01.97  2:09.47  3:13.36    4:16.80   
Ali Adel Ali  1994  Spårvägens Simförening    1:02.00  2:08.11  3:13.41    4:17.46   
10  Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    59.54  2:03.30  3:09.96    4:17.50   
11  Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    1:01.18  2:06.73  3:12.04    4:17.67   
12  Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    1:02.45  2:10.35  3:15.81    4:17.81   
13  Marcus Kindberg  1993  Simklubben Ran    1:02.40  2:08.62  3:13.98    4:17.90   
14  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:02.89  2:09.96  3:16.28    4:20.99   
15  Anton Björck-Teuscher  1993  Karlstads Simsällskap    1:02.88  2:10.27  3:17.12    4:21.97   
16  Fredrik Wik  1993  Solna Sundbyberg SS 04    1:02.89  2:09.61  3:17.27    4:22.84   
17  Simon Plato  1993  Helsingborgs Simsällskap    1:02.04  2:08.40  3:16.27    4:23.68   
18  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    1:03.54  2:11.09  3:17.62    4:23.74   
19  Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    1:01.40  2:07.92  3:16.06    4:25.05   
20  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap    1:02.88  2:09.79  3:18.20    4:25.47   
21  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    1:04.27  2:12.16  3:19.65    4:26.33   
22  Simon Nilsson  1993  Trollhättans Simsällskap    1:01.84  2:09.41  3:18.38    4:26.37   
23  Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap    1:01.57  2:09.35  3:18.96    4:27.48   
24  Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    1:02.48  2:11.00  3:19.80    4:28.14   
25  Anton Arvidsson  1994  Kungälvs Simsällskap    1:02.32  2:10.62  3:20.53    4:28.53   
26  David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    1:01.49  2:09.58  3:19.62    4:29.15   
27  Alexander Söderman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:02.00  2:10.89  3:21.00    4:29.56   
28  Norbert Vajda  1993  Karlskoga Simförening    1:02.99  2:12.30  3:23.44    4:34.53   
29  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap    1:05.01  2:14.53  3:26.93    4:37.17   
30  Robin Eskilsson  1993  Uddevalla Sim    1:03.89  2:14.25  3:25.90    4:37.45   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Ida Matsson (1985) 2:22.34 1998-01-01 
15 år: Lovisa Ericsson (1993) 2:20.20 2008-07-11 
16 - 17 år: Lovisa Ericsson (1993) 2:19.31 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    31.03  1:09.64  1:54.50    2:28.38   
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    31.95  1:11.58  1:55.80    2:28.99   
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    31.83  1:13.08  1:54.34    2:30.27   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    31.51  1:11.17  1:55.71    2:30.79   
Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap    31.75  1:12.31  1:58.40    2:33.46   
Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    32.27  1:12.14  1:59.04    2:33.83   
Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap    32.84  1:11.98  1:58.15    2:35.35   
Lina Rosvall  1997  Ängelholms Simsällskap    33.13  1:13.29  1:58.30    2:36.10   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    32.16  1:11.82  1:59.56    2:36.47   
10  Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    32.64  1:14.61  2:01.08    2:36.52   
11  Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    33.14  1:13.70  1:58.40    2:36.67   
12  Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    34.34  1:18.60  2:00.64    2:36.78   
13  Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    33.83  1:15.69  1:59.27    2:37.38   
14  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    33.28  1:17.58  2:02.13    2:38.02   
15  Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    33.36  1:13.46  2:00.80    2:38.73   
16  Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    34.45  1:17.44  2:02.97    2:38.82   
17  Cornelia Clarén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    33.78  1:14.83  2:02.29    2:39.07   
18  Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    33.58  1:15.62  2:03.23    2:39.51   
19  Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    34.35  1:13.99  2:02.74    2:39.67   
20  Astrid Blomqvist  1996  Upsala Simsällskap    33.37  1:15.07  2:01.63    2:39.84   
21  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    34.55  1:15.51  2:03.83    2:40.67   
22  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    32.88  1:14.66  2:02.90    2:41.17   
23  Alma Thormalm  1996  Hvetlanda Simsällskap    34.09  1:18.01  2:06.39    2:44.46   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Försök 15 år 
14 år och yngre: Ida Matsson (1985) 2:22.34 1998-01-01 
15 år: Lovisa Ericsson (1993) 2:20.20 2008-07-11 
16 - 17 år: Lovisa Ericsson (1993) 2:19.31 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap    32.45  1:10.68  1:54.46    2:28.80   
Jonna Dahlberg  1995  Simklubben Neptun    31.76  1:10.29  1:54.06    2:29.11   
Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    31.78  1:08.80  1:55.54    2:29.90   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    33.97  1:17.05  1:56.43    2:31.19   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    32.66  1:09.69  1:56.81    2:31.82   
Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    33.05  1:12.35  1:56.88    2:32.15   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.17  1:15.16  1:55.15    2:32.26   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    32.13  1:13.31  1:57.28    2:33.48   
Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap    32.00  1:12.75  1:59.11    2:34.58   
10  Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.10  1:13.51  1:58.52    2:35.03   
11  Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    33.92  1:17.86  1:59.98    2:35.48   
12  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    33.51  1:15.45  1:59.70    2:35.97   
13  Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    33.20  1:14.24  2:00.17    2:36.22   
14  Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap    34.72  1:17.47  1:59.42    2:36.50   
15  Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap    32.39  1:14.11  2:00.37    2:37.76   
16  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    34.56  1:15.66  2:03.05    2:38.09   
17  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    32.73  1:13.04  2:02.84    2:39.29   
18  Annalee Hogan  1995  Tyresö Simsällskap    32.88  1:14.73  2:03.19    2:40.04   
19  Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.26  1:14.31  2:03.58    2:41.03   
20  Louise Åberg  1995  Täby Sim    32.57  1:16.92  2:02.68    2:41.15   
21  Sandra Engberg  1995  Simklubben Lödde    33.58  1:16.20  2:03.78    2:42.00   
22  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    35.04  1:19.13  2:05.27    2:42.17   
23  Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    34.85  1:18.72  2:04.35    2:42.60   
24  Klara Wakéus  1995  Kungsbacka Simsällskap    33.50  1:18.19  2:04.21    2:43.69   
25  Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim    34.76  1:19.22  2:06.47    2:44.12   
                     
 
Gren 14, 200m Medley Damer, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Ida Matsson (1985) 2:22.34 1998-01-01 
15 år: Lovisa Ericsson (1993) 2:20.20 2008-07-11 
16 - 17 år: Lovisa Ericsson (1993) 2:19.31 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.07  1:10.69  1:52.27    2:26.55   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    31.36  1:09.77  1:53.23    2:27.02   
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    31.20  1:08.38  1:52.82    2:27.16   
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    31.47  1:08.26  1:52.92    2:27.51   
Jessica Eriksson  1993  Södertörns Simsällskap    32.17  1:13.07  1:53.24    2:28.68   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    31.58  1:10.02  1:54.86    2:29.09   
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening    31.98  1:11.25  1:52.80    2:29.14   
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap    32.53  1:09.04  1:53.93    2:30.32   
Linnea Gustafsson  1993  Södertörns Simsällskap    32.74  1:11.23  1:55.87    2:30.37   
10  Christine Ekman  1994  Stockholmspolisens Sim IF    32.38  1:10.73  1:55.04    2:30.46   
11  Julia Schippert  1993  Helsingborgs Simsällskap    31.28  1:12.00  1:52.92    2:30.96   
12  Ida Pettersson  1993  Simklubben Laxen    31.40  1:11.03  1:56.62    2:31.02   
13  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.75  1:12.77  1:56.32    2:31.04   
14  Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap    32.03  1:11.82  1:56.66    2:31.39   
15  Filippa Wallin  1993  Helsingborgs Simsällskap    32.20  1:11.74  1:56.61    2:32.56   
16  Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim    32.75  1:15.49  1:57.53    2:32.87   
17  Emilia Nordström  1993  Simklubben Triton    31.88  1:10.83  1:58.06    2:33.50   
18  Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.12  1:17.78  2:00.39    2:34.53   
19  Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    33.57  1:13.68  1:59.01    2:35.04   
20  Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    32.45  1:13.36  1:59.17    2:35.61   
21  Lisa Magnusson  1994  Bollnäs Simsällskap    35.29  1:13.38  2:00.55    2:37.03   
22  Frida Truvé  1993  Södertörns Simsällskap    31.69  1:14.52  2:00.75    2:37.41   
23  Amanda Widlund  1993  Simklubben Triton    33.07  1:15.36  2:03.99    2:40.19   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006-01-01 
15 år: Måns Hjelm (1992) 1:00.43 2007-01-01 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 57.54 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    30.95        1:04.54   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    31.16        1:05.56   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    31.87        1:05.98   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.63        1:06.58   
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    31.77        1:07.20   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.75        1:08.40   
Georg Hess  1996  Simklubben Elfsborg    32.50        1:08.52   
Enzo Schön  1996  Helsingborgs Simsällskap    33.72        1:09.68   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.58        1:09.91   
10  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    35.12        1:10.42   
11  Oliver Hegardt  1996  Danderyds Sim Club For Swimmin    33.59        1:10.83   
12  Otto Schippert  1996  Helsingborgs Simsällskap    33.47        1:10.90   
13  David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    34.30        1:11.00   
14  Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    34.54        1:11.08   
15  Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    34.62        1:11.73   
16  Eric Schollin  1997  Höganäs Simsällskap    34.56        1:12.01   
17  Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    34.88        1:12.18   
18  Jonas Andersson  1996  Simklubben Sydsim    35.64        1:14.70   
19  Erik Nyström  1996  Simklubben Nautilus    36.82        1:16.27   
20  Jonas Hansson  1996  Karlshamns Simklubb    35.82        1:16.66   
Oskar Ericsson  1997  Täby Sim            DSQ   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Försök 15 år 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006-01-01 
15 år: Måns Hjelm (1992) 1:00.43 2007-01-01 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 57.54 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    30.31        1:02.87   
Hannes Nyström  1995  Södertörns Simsällskap    31.05        1:04.87   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.84        1:05.58   
Oscar Pihl  1995  Helsingborgs Simsällskap    32.00        1:06.76   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    31.74        1:06.81   
John Olsson  1995  Simklubben Laxen    32.69        1:07.27   
Oscar Zedendahl  1995  Väsby Simsällskap    32.51        1:07.27   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    32.29        1:07.33   
Markus Svensson  1995  Simklubben Ran    32.24        1:07.44   
Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    32.92        1:07.44   
11  Alexander Kesenci  1995  Södertälje Simsällskap    32.37        1:07.62   
12  Anton Welliver  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    33.13        1:08.36   
13  Erik Asp  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.72        1:08.54   
14  Robert O´Gorman  1995  Simklubben S 02    32.97        1:08.55   
15  Alexander Johansson  1995  Helsingborgs Simsällskap    33.36        1:08.69   
16  Arwid Anesten  1995  Simklubben Elfsborg    33.06        1:09.21   
17  Gustav Hellqvist  1995  Malmö Kappsimningsklubb    33.22        1:09.63   
18  Simon Pettersson  1995  Ljungby Simsällskap    33.58        1:10.01   
19  Christoffer Roos  1995  Ängelholms Simsällskap    33.38        1:10.05   
20  Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap    33.62        1:10.46   
21  David Westin  1995  Sala Simsällskap    33.64        1:10.63   
22  Anton Kostevski  1995  Malmö Kappsimningsklubb    34.91        1:10.78   
23  Tobias Backlund  1995  Spårvägens Simförening    33.43        1:11.19   
24  Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    33.59        1:11.29   
25  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    33.59        1:11.58   
26  Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    34.02        1:12.11   
27  Alexander Gellerstedt-Edn  1995  Täby Sim    33.80        1:12.77   
28  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.96        1:12.79   
                     
 
Gren 15, 100m Ryggsim Herrar, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 1:00.49 2006-01-01 
15 år: Måns Hjelm (1992) 1:00.43 2007-01-01 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 57.54 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Nilsson  1993  Väsby Simsällskap    29.71        1:00.61   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    29.37        1:00.88   
Anton Mikaelsson  1993  Skellefte Simsällskap 34    29.61        1:01.25   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    29.37        1:01.54   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    30.25        1:02.07   
Anton Lundin  1994  Simklubben Triton    30.15        1:02.12   
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    30.44        1:02.52   
Fabian Bergman  1994  Saltsjöbadens Idrottsförening    30.11        1:03.27   
Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden    30.38        1:03.40   
10  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap    30.25        1:03.61   
11  Oskar Davidsson  1993  Ängelholms Simsällskap    30.45        1:03.63   
12  Adam Karlsson  1994  Spårvägens Simförening    30.17        1:03.64   
13  Martin Nilsson  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    30.32        1:03.78   
14  Filip Holmqvist  1994  Simklubben S 02    30.60        1:04.50   
15  Henrik Rasmusson  1994  Helsingborgs Simsällskap    30.80        1:04.84   
16  Linus Davidsson  1994  Helsingborgs Simsällskap    31.08        1:04.85   
17  Andreas Myhrberg  1993  S71    31.09        1:05.05   
18  Eric Smedlund  1994  Umeå Simsällskap    31.49        1:05.10   
19  Lucas Thomée  1993  Stockholms Kappsimningsklubb    31.27        1:05.40   
20  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    30.95        1:05.43   
21  Mattias Carlbrand  1994  Karlskrona Simsällskap    30.31        1:05.82   
22  David Schön-Svensson  1993  Malmö Kappsimningsklubb    31.51        1:05.93   
23  Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap    31.39        1:06.26   
24  Henrik Ocklind  1993  Upsala Simsällskap    32.01        1:06.29   
25  Albin Hjortryd  1994  Kalmar Simsällskap    32.62        1:06.79   
26  Anton Sandäng  1994  Täby Sim    31.96        1:06.97   
27  Magnus Sigurdsson  1993  Simklubben Ran    32.36        1:07.52   
28  Viktor Rochowiak  1993  Jönköpings Simsällskap    32.04        1:07.73   
29  David Lind  1994  Södertörns Simsällskap    31.77        1:09.41   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim Damer, Försök 15 år och yngre 
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2008-01-01 
16 - 17 år: Rebecka Ekelund (1992) 2:04.59 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ellen Olsson  1995  Skåre Swim Club    30.95  1:04.62  1:39.23    2:12.65   
Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap    31.89  1:05.61  1:39.43    2:12.83   
Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    30.29  1:04.06  1:38.14    2:13.14   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    30.68  1:04.46  1:39.61    2:14.00   
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    31.30  1:05.24  1:39.64    2:14.02   
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    31.31  1:05.16  1:39.62    2:14.10   
Vera Johansson  1995  Simklubben Nautilus    31.76  1:06.35  1:40.77    2:14.27   
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    31.57  1:05.38  1:40.35    2:14.77   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap    31.78  1:05.93  1:40.64    2:15.13   
10  Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    31.70  1:06.22  1:41.08    2:15.31   
11  Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    31.40  1:05.90  1:41.25    2:15.49   
12  Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    31.59  1:05.96  1:41.35    2:15.76   
13  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap    31.04  1:05.28  1:41.11    2:16.11   
14  Tilda Blick  1996  Sundsvalls Simsällskap    31.17  1:06.26  1:41.44    2:16.40   
15  Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    31.61  1:05.84  1:41.65    2:16.64   
16  Hanna Rahm-Andersson  1995  Helsingborgs Simsällskap    31.53  1:06.00  1:41.32    2:16.75   
17  Rebecca Mattsson  1995  Simklubben Neptun    30.90  1:06.03  1:41.28    2:17.01   
18  Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    32.72  1:07.95  1:43.37    2:17.52   
19  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    31.21  1:06.32  1:42.37    2:18.98   
20  Louise Åberg  1995  Täby Sim    31.20  1:06.95  1:43.28    2:19.82   
21  Cornelia Clarén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    31.84  1:07.06  1:43.58    2:20.55   
22  Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    32.28  1:08.24  1:45.06    2:22.13   
                     
 
Gren 16, 200m Frisim Damer, Försök 16 - 17 år 
15 år och yngre: Sarah Sjöström (1993) 2:03.98 2008-01-01 
16 - 17 år: Rebecka Ekelund (1992) 2:04.59 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    30.62  1:03.74  1:36.55    2:09.85   
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    30.54  1:03.45  1:36.37    2:10.06   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    31.05  1:03.99  1:37.34    2:10.58   
Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap    30.68  1:03.44  1:37.08    2:10.74   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.05  1:04.35  1:38.11    2:10.74   
Emma Löfgren-Bengtson  1993  Helsingborgs Simsällskap    31.61  1:04.65  1:37.89    2:10.88   
Linnéa Olsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    30.93  1:03.97  1:38.10    2:11.06   
Johanna Larsson  1993  Sjöbo Simsällskap    30.28  1:04.04  1:38.12    2:11.19   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.75  1:03.81  1:37.57    2:11.48   
10  Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim    30.51  1:03.32  1:36.57    2:11.64   
11  Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap    30.75  1:04.31  1:37.96    2:12.30   
12  Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    31.66  1:05.27  1:39.09    2:12.31   
13  Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    30.97  1:04.05  1:38.47    2:12.47   
14  Stephanie Johansson  1994  Umeå Simsällskap    30.23  1:03.89  1:38.73    2:13.36   
15  Julia Pedersen  1993  Simklubben Ena    31.01  1:04.94  1:39.85    2:15.02   
16  Michelle Hansen  1994  Simklubben Sydsim    31.28  1:05.23  1:40.69    2:15.99   
17  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    31.25  1:06.11  1:41.44    2:16.36   
18  Ellinor Nilsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    31.60  1:05.94  1:41.63    2:16.59   
19  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.92  1:06.53  1:42.36    2:16.74   
20  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.07  1:07.18  1:42.07    2:17.24   
21  Linnea Gustafsson  1993  Södertörns Simsällskap    32.53  1:07.62  1:43.23    2:17.95   
22  Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    31.97  1:06.39  1:42.59    2:17.98   
23  Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap    31.45  1:06.84  1:42.81    2:19.55   
                     
 
Gren 17, 4X200m Frisim Herr 16-17, Försök 17 år och yngre 
Helsingborgs S (1992) 7:54.27 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
SK Ran Herrar 1993  1993  Simklubben Ran            8:07.89   
  Marcus Kindberg  1993      1:00.07  2:03.08      2:03.08   
  Magnus Sigurdsson  1993      59.60  2:07.38      4:10.46   
  Mats Westergren  1994      55.16  1:56.66      6:07.12   
  Kalle Dollmayer  1993      58.20  2:00.77      8:07.89   
                     
Trollhätta Herrar 1993  1993  Trollhättans Simsällskap            8:08.33   
  Gustav Eriksson  1994      56.28  1:56.00      1:56.00   
  Simon Nilsson  1993      59.14  2:03.59      3:59.59   
  Jesper Lund  1993      1:00.85  2:09.61      6:09.20   
  Emil Cardebrant  1993      57.68  1:59.13      8:08.33   
                     
Karlstads SS P17  1993  Karlstads Simsällskap            8:11.41   
  Oskar Holm  1993      1:00.70  2:02.73      2:02.73   
  Anton Björck-Teuscher  1993      1:00.71  2:04.24      4:06.97   
  Nils Ivars  1993      59.42  2:04.95      6:11.92   
  Axel Rebner  1994      57.34  1:59.49      8:11.41   
                     
Södertörn Herrar 1993  1993  Södertörns Simsällskap            8:18.22   
  David Lind  1994      1:00.88  2:07.73      2:07.73   
  Joakim Hvalgren  1993      56.05  2:00.01      4:07.74   
  Kristian Persson  1993      1:00.39  2:07.77      6:15.51   
  Ernst Winsa  1993      59.66  2:02.71      8:18.22   
                     
Spårvägen Herrar 1993  1993  Spårvägens Simförening            8:20.83   
  Gustav Thorstrand  1994      59.79  2:04.94      2:04.94   
  Adam Karlsson  1994      59.24  2:04.44      4:09.38   
  Ali Adel Ali  1994      57.95  2:04.85      6:14.23   
  Adam Zetterlund  1993      58.05  2:06.60      8:20.83   
                     
Hs Herrar 1993 Lag 1  1993  Helsingborgs Simsällskap            8:22.55   
  Marcel Ballin  1993      1:01.85  2:09.03      2:09.03   
  Simon Plato  1993      59.87  2:02.58      4:11.61   
  Henrik Rasmusson  1994      1:00.71  2:04.89      6:16.50   
  Emil Möller  1994      1:01.46  2:06.05      8:22.55   
                     
S02  1993  Simklubben S 02            8:22.66   
  Martin Janson  1994      58.84  2:04.42      2:04.42   
  Filip Holmqvist  1994      59.10  2:02.85      4:07.27   
  Nils Montalva  1993      59.95  2:07.24      6:14.51   
  Oscar Pettersson  1994      1:01.76  2:08.15      8:22.66   
                     
Polisen Herrar 1993  1993  Stockholmspolisens Sim IF            8:24.68   
  Enrique Helgeson Portocar  1993      1:00.93  2:07.52      2:07.52   
  Joakim Q Hammarlind  1993      56.38  2:00.88      4:08.40   
  Joel Falk Hansson  1994      1:00.92  2:08.81      6:17.21   
  Joel Salomonsson  1993      1:02.11  2:07.47      8:24.68   
                     
Nkk Herrar 1993  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            8:28.39   
  Fredrik Rosenberg  1993      58.31  2:01.82      2:01.82   
  Robin Pålsson  1993      1:03.01  2:14.90      4:16.72   
  Stefan Stojmenovic  1993      57.60  2:00.96      6:17.68   
  Andreas Nilsson  1993      1:01.12  2:10.71      8:28.39   
                     
10  SK Neptun Herrar 1993  1993  Simklubben Neptun            8:29.78   
  Patric Ridell  1993      59.21  2:04.33      2:04.33   
  Patrik Alsparr  1993      1:01.81  2:07.18      4:11.51   
  Joen Brynnel  1996      1:01.19  2:06.25      6:17.76   
  Antonio Lutula  1993      1:01.83  2:12.02      8:29.78   
                     
11  Väsby SS Killar Lag 1  1993  Väsby Simsällskap            8:32.28   
  Johan Berg  1994      1:01.49  2:07.84      2:07.84   
  John Granath  1993      59.93  2:07.67      4:15.51   
  Andreas Gustavsson  1994      1:03.80  2:14.63      6:30.14   
  Martin Nilsson  1993      58.46  2:02.14      8:32.28   
                     
12  Västerås Herrar 1993  1993  Västerås Simsällskap            8:34.05   
  Johan Nyström  1994      1:00.81  2:08.64      2:08.64   
  David Hallberg  1994      1:00.37  2:06.19      4:14.83   
  Omid Janani  1994      1:02.37  2:13.44      6:28.27   
  Marcus Aurén  1994      1:00.48  2:05.78      8:34.05   
                     
13  SK Triton Herrar 1993  1993  Simklubben Triton            8:35.55   
  Anton Lundin  1994      59.33  2:01.57      2:01.57   
  Henrik Nilsson  1994      1:01.00  2:08.00      4:09.57   
  Ahmad Attellesey  1995      1:00.98  2:12.95      6:22.52   
  Rasmus Wetterborg  1996      1:04.10  2:13.03      8:35.55   
                     
14  Karlskrona Herrar 1993  1993  Karlskrona Simsällskap            8:36.73   
  Emil Bornerheim  1993      59.55  2:05.88      2:05.88   
  Mattias Carlbrand  1994      1:02.34  2:12.68      4:18.56   
  Martin Blivik  1995      1:02.93  2:14.43      6:32.99   
  Andreas Hjalmarsson  1994      58.89  2:03.74      8:36.73   
                     
15  Motala SS Herrar 1993  1993  Motala Simsällskap            8:41.69   
  Kalle Lindborg  1994      58.83  2:02.88      2:02.88   
  Gusten Eriksson  1994      1:01.20  2:05.98      4:08.86   
  Rasmus Nieminen  1997      1:05.81  2:17.60      6:26.46   
  Hampus Andersson  1994      1:02.83  2:15.23      8:41.69   
                     
16  Ängelholm Herrar 1993  1993  Ängelholms Simsällskap            8:48.64   
  Oskar Davidsson  1993      1:02.03  2:09.89      2:09.89   
  Gustav Andersson  1993      1:02.93  2:12.79      4:22.68   
  Fredrik Olofsson  1994      1:03.53  2:12.41      6:35.09   
  Pontus Jörgensen  1994      1:03.51  2:13.55      8:48.64   
                     
17  Skuru Ik Herrar 1993  1993  Skuru Idrottsklubb            8:50.43   
  Lachlan Mcpheat  1994      1:02.14  2:09.32      2:09.32   
  Sebastian Ridderskans  1994      1:02.06  2:12.56      4:21.88   
  Joakim Uhlin  1994      1:04.05  2:15.33      6:37.21   
  Jesper Falk  1994      1:02.43  2:13.22      8:50.43   
                     
18  S 71 Herrar 1993  1993  S71            8:54.56   
  Andreas Myhrberg  1993      1:01.80  2:09.35      2:09.35   
  Johannes Kärki  1993      59.84  2:05.63      4:14.98   
  Kristofer Gustavsson  1993      1:06.99  2:20.26      6:35.24   
  Victor Klügel  1995      1:07.28  2:19.32      8:54.56   
                     
19  Kalmar SS Herrar 1993  1993  Kalmar Simsällskap            9:01.08   
  Arvid Salomonsson  1995      1:03.57  2:10.47      2:10.47   
  Martin Åsenius  1994      1:05.92  2:15.46      4:25.93   
  Kim Andreasson-Quistberg  1994      1:06.70  2:19.03      6:44.96   
  Albin Hjortryd  1994      1:06.13  2:16.12      9:01.08   
                     
Södertälje Herrar 1993  1993  Södertälje Simsällskap            DSQ   
  Christian Karlsson  1993      1:00.73  2:06.37      2:06.37   
  Erik Emanuelsson  1993              4:10.02   
                     
                     
 
Gren 18, 4X200m Frisim Herrar 15OY, Försök 15 år och yngre 
Väsby SS (1994) 8:32.53 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Elfsborg Herrar 1995  1995  Simklubben Elfsborg            8:23.62  0-15 Åldersgrupp Rekord 
  Adrian Johannesson  1995      58.61  2:03.85      2:03.85   
  Arwid Anesten  1995      1:00.92  2:07.92      4:11.77   
  Georg Hess  1996      1:04.14  2:15.49      6:27.26   
  Adam Paulsson  1995      54.97  1:56.36      8:23.62   
                     
Hs Herrar 1995 Lag 1  1995  Helsingborgs Simsällskap            8:25.66   
  Oscar Pihl  1995      1:00.89  2:07.90      2:07.90   
  Alexander Johansson  1995      1:01.18  2:07.67      4:15.57   
  Pontus Wallin  1996      58.68  2:02.51      6:18.08   
  Efrem Ghirmai  1996      59.52  2:07.58      8:25.66   
                     
Mass Herrar 1995  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:33.65   
  Ludvig Hazard  1995      1:01.54  2:09.31      2:09.31   
  Edvin Qvirist  1995      1:00.42  2:07.16      4:16.47   
  Anton Welliver  1995      1:01.90  2:11.12      6:27.59   
  Isak Eliasson  1996      1:00.32  2:06.06      8:33.65   
                     
Jönköping Herrar 1995  1995  Jönköpings Simsällskap            8:33.76   
  Axel Pettersson  1995      59.96  2:04.76      2:04.76   
  Abel Fistume  1995      1:03.70  2:15.51      4:20.27   
  Daniel Forndal  1997      1:02.68  2:08.94      6:29.21   
  Emil Gustavsson  1995      1:00.19  2:04.55      8:33.76   
                     
Lass Herrar 1995  1995  Linköpings Allmänna SS            8:38.24   
  Grim Sjöberg  1995      58.97  2:05.14      2:05.14   
  Oskar Gannholm-Johansson  1996      1:01.41  2:10.55      4:15.69   
  Oskar Johnsson  1996      1:02.66  2:11.10      6:26.79   
  Carl Norlander  1997      1:02.99  2:11.45      8:38.24   
                     
S02  1995  Simklubben S 02            8:46.80   
  Robert O´Gorman  1995      1:00.94  2:08.44      2:08.44   
  Alexander Dimcevski  1995      1:02.64  2:10.31      4:18.75   
  Elias Gjausel  1996      1:03.23  2:12.88      6:31.63   
  Johannes Sköld  1996      1:04.20  2:15.17      8:46.80   
                     
SK Laxen Herrar 1995  1995  Simklubben Laxen            8:47.92   
  John Olsson  1995      1:02.59  2:09.23      2:09.23   
  Mikael Blum  1995      1:03.27  2:10.69      4:19.92   
  Alfred Bjärudd  1996      1:03.56  2:13.75      6:33.67   
  Timmie Rydberg  1996      1:03.15  2:14.25      8:47.92   
                     
Ystads SS Herrar 1995  1995  Ystads Simsällskap            8:51.00   
  Johan Christiansson  1996      1:02.31  2:07.83      2:07.83   
  Axel Flodfält  1995      1:02.34  2:13.31      4:21.14   
  Fredrik Liljedahl-Olsson  1997      1:03.67  2:13.84      6:34.98   
  Mika Mononen  1996      1:05.45  2:16.02      8:51.00   
                     
Polisen Herrar Lag 1  1995  Stockholmspolisens Sim IF            8:53.44   
  Anton Gomez  1995      1:04.23  2:13.90      2:13.90   
  Pontus Ericsson  1995      1:01.20  2:09.59      4:23.49   
  Robin Gustafsson  1995      1:03.14  2:13.80      6:37.29   
  Conrad Hildebrant  1995      1:05.45  2:16.15      8:53.44   
                     
10  SK Ena Herrar 1995  1995  Simklubben Ena            8:55.69   
  Fredrik Ekesten  1995      1:03.69  2:13.20      2:13.20   
  Adam Ackerstierna  1995      58.79  2:03.68      4:16.88   
  Olle Lindberg  1995      1:06.03  2:20.37      6:37.25   
  Johannes Ålander  1995      1:05.03  2:18.44      8:55.69   
                     
11  Mkk Herrar 1995  1995  Malmö Kappsimningsklubb            8:56.09   
  August Ström  1995      1:02.52  2:08.58      2:08.58   
  Oscar Fridh  1996      1:05.27  2:17.90      4:26.48   
  Gustav Hellqvist  1995      1:02.53  2:14.55      6:41.03   
  Anton Fransson  1996      1:03.58  2:15.06      8:56.09   
                     
12  SK Ran Herrar 1995  1995  Simklubben Ran            8:58.62   
  Jonatan Andersson  1995      1:01.39  2:07.46      2:07.46   
  Oskar Olofsson  1995      1:02.34  2:12.22      4:19.68   
  Markus Svensson  1995      1:03.22  2:17.18      6:36.86   
  Rasmus Andersson  1995      1:06.70  2:21.76      8:58.62   
                     
13  Södertörn Herrar 1995  1995  Södertörns Simsällskap            9:00.39   
  Denis Marijanovic  1996      1:05.15  2:16.49      2:16.49   
  Hannes Nyström  1995      1:00.18  2:05.54      4:22.03   
  Niclas Hvalgren  1995      1:08.76  2:21.07      6:43.10   
  Andreas Persson  1996      1:05.71  2:17.29      9:00.39   
                     
14  Spårvägen Herrar 1995  1995  Spårvägens Simförening            9:00.77   
  Tobias Henriksson  1996      1:05.49  2:17.70      2:17.70   
  Haider Adel Ali  1995      1:01.60  2:11.69      4:29.39   
  Anton Lüning  1996      1:04.46  2:16.31      6:45.70   
  Mattias Freiholtz  1996      1:03.59  2:15.07      9:00.77   
                     
15  Väsby SS Killar Lag 1  1995  Väsby Simsällskap            9:05.84   
  Gustav Frödeberg  1997      1:06.39  2:19.03      2:19.03   
  Oscar Zedendahl  1995      1:07.30  2:20.13      4:39.16   
  Alexander Ozerov  1996      1:06.09  2:20.75      6:59.91   
  Markus Fürst  1996      59.83  2:05.93      9:05.84   
                     
16  Hs Herrar 1995 Lag 2  1995  Helsingborgs Simsällskap            9:07.19   
  Oliver Titikic  1995      1:04.87  2:12.98      2:12.98   
  Fabian Steen  1996      1:04.31  2:19.20      4:32.18   
  Enzo Schön  1996      1:07.64  2:18.12      6:50.30   
  Filip Dolk  1996      1:07.81  2:16.89      9:07.19   
                     
17  Polisen Herrar Lag 2  1995  Stockholmspolisens Sim IF            9:10.96   
  Love Altin  1995      1:04.76  2:13.41      2:13.41   
  Dennis Q Hammarlind  1996      1:05.18  2:15.93      4:29.34   
  Theodor Wall  1995      1:07.31  2:21.37      6:50.71   
  Daniel Lönnberg  1996      1:06.18  2:20.25      9:10.96   
                     
18  Ängelholm Herrar 1995  1995  Ängelholms Simsällskap            9:11.50   
  Viktor Kertes  1996      1:03.36  2:09.97      2:09.97   
  Erik Öjstedt  1995      1:05.71  2:18.69      4:28.66   
  Felix Långberg  1995      1:08.20  2:21.41      6:50.07   
  Christoffer Roos  1995      1:08.57  2:21.43      9:11.50   
                     
19  Göteborg Herrar 1995  1995  Göteborg Sim            9:11.95   
  Christopher Jedel  1995      1:05.03  2:13.10      2:13.10   
  Julian Cöster  1995      1:04.08  2:16.93      4:30.03   
  Emil Elton  1995      1:06.64  2:22.61      6:52.64   
  Erik Panzar  1996      1:05.86  2:19.31      9:11.95   
                     
20  Ksls Herrar 1995  1995  Kristianstads SLS            9:14.30   
  Alex Diep  1995      1:02.40  2:10.62      2:10.62   
  Linus Wannebro  1995      1:01.17  2:09.34      4:19.96   
  Joachim Dahlberg  1995      1:04.29  2:22.65      6:42.61   
  Oliver Sandell  1996      1:12.12  2:31.69      9:14.30   
                     
21  Nkk Herrar 1995  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb            9:17.77   
  Jens Grundmark  1995      1:06.83  2:18.78      2:18.78   
  Marcus Forsgren  1996      1:05.85  2:20.57      4:39.35   
  Henrik Podéus  1995      1:05.91  2:16.81      6:56.16   
  Kevin Thorvaldsson  1995      1:07.07  2:21.61      9:17.77   
                     
22  Höganäs SS Herrar 1995  1995  Höganäs Simsällskap            9:20.05   
  Oliver Blomdell  1996      1:07.19  2:19.69      2:19.69   
  Ian Fernström  1995      1:06.61  2:18.42      4:38.11   
  Victor Möller  1996      1:09.39  2:20.25      6:58.36   
  Cedric Sjöberg  1996      1:07.86  2:21.69      9:20.05   
                     
23  Kungsbacka Lag 2  1995  Kungsbacka Simsällskap            9:21.15   
  Anton Johansson  1996      1:06.92  2:15.85      2:15.85   
  Philip Hörndahl  1995      1:06.15  2:15.91      4:31.76   
  David Zachrisson  1996      1:07.62  2:23.46      6:55.22   
  Marcus Robertsson  1995      1:07.66  2:25.93      9:21.15   
                     
24  Södertälje Herrar 1995  1995  Södertälje Simsällskap            9:24.64   
  Oscar Kock  1995      1:05.47  2:15.99      2:15.99   
  Alexander Kesenci  1995      1:05.04  2:15.37      4:31.36   
  Alexander Almqvist  1900      1:09.36  2:26.88      6:58.24   
  Sebastian Enerstrand  1996      1:07.08  2:26.40      9:24.64   
                     
25  Jönköping Herrar Lag 2  1995  Jönköpings Simsällskap            9:41.30   
  Olof Karlsson  1996      1:08.30  2:27.02      2:27.02   
  Kevin Kilit  1995      1:07.59  2:21.22      4:48.24   
  Ivan Liljeqvist  1996      1:06.49  2:20.78      7:09.02   
  Patrik Bjärterot  1995      1:13.66  2:32.28      9:41.30   
                     
Kungsbacka Lag 1  1995  Kungsbacka Simsällskap            DSQ   
  Joel Georgy  1996      1:04.50  2:11.45      2:11.45   
  Viktor Hörndahl  1995      1:00.29        4:17.30   
  Niklas Sandberg  1995              6:32.36   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  26 juli 2010 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:12