Resultat Totalt - pass 5 - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  SUM-SIM 2010 (50m)    Utskriftsdatum  26 juli 2010   
  Tävlingsort  Köping    Utskriftstid  11:17   
  Arrangör  SSF/Västerås SS/Köpings SS         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  2010-07-22         
 
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Försök 15 år och yngre 
15 år och yngre: Hanna Westrin (1991) 2:33.81 2006-01-01 
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 2:32.55 2007-06-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Johansson  1996  Täby Sim    35.58  1:15.68  1:56.57    2:37.65   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    36.68  1:17.98  1:59.01    2:41.14   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    36.30  1:17.22  1:59.88    2:43.19   
Vendela Norrman  1995  Tyresö Simsällskap    38.09  1:19.85  2:01.84    2:44.59   
Viktoria Reinhold  1996  Göteborg Sim    37.41  1:18.86  2:01.37    2:44.75   
Victoria Forsman  1995  Linköpings Allmänna SS    37.28  1:18.84  2:01.69    2:45.07   
Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    37.56  1:19.56  2:02.43    2:46.71   
Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    37.24  1:18.92  2:02.29    2:46.97   
Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    37.78  1:20.57  2:04.55    2:49.25   
10  Jonna Dahlberg  1995  Simklubben Neptun    37.82  1:21.29  2:05.64    2:50.19   
11  Nellie Ternblad  1995  Simklubben Lödde    37.78  1:20.17  2:04.85    2:50.92   
12  Elin Palmqvist  1995  Varberg-Falkenberg Sim    38.48  1:22.13  2:06.44    2:52.37   
13  Isabella Hagberg  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    38.50  1:23.59  2:08.54    2:53.10   
14  Johanna Holm  1996  Järfälla Simsällskap    39.22  1:24.51  2:07.94    2:53.40   
15  Fanny Strömstedt  1996  Järfälla Simsällskap    38.94  1:22.94  2:07.95    2:54.22   
16  Louise Åberg  1995  Täby Sim    38.29  1:22.26  2:07.31    2:54.50   
17  Emilia Ishak  1996  Järfälla Simsällskap    38.71  1:24.95  2:09.53    2:54.81   
18  Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    39.65  1:24.87  2:09.26    2:55.11   
19  Emelie Åkerström  1995  Väsby Simsällskap    37.55  1:21.88  2:08.56    2:56.03   
20  Jennie Svensson  1995  Bollnäs Simsällskap    39.16  1:24.41  2:09.81    2:56.55   
21  Lina Wingren  1996  Simklubben Triton    40.64  1:25.01  2:10.97    2:57.28   
22  Mari Louise Tran  1997  Landskrona Simsällskap    40.24  1:26.38  2:12.63    2:57.56   
23  Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim    37.48  1:23.37  2:09.62    2:58.01   
24  Nadine Söderberg  1995  Helsingborgs Simsällskap    39.02  1:25.30  2:13.27    3:02.30   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer, Försök 16 - 17 år 
15 år och yngre: Hanna Westrin (1991) 2:33.81 2006-01-01 
16 - 17 år: Hanna Westrin (1991) 2:32.55 2007-06-30 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Mårtensson  1993  Sjöbo Simsällskap    34.20  1:12.52  1:52.21    2:32.37  16-17 Åldersgrupp Rekord 
Emma Löfgren-Bengtson  1993  Helsingborgs Simsällskap    37.33  1:17.10  1:57.91    2:39.70   
Jessica Eriksson  1993  Södertörns Simsällskap    35.81  1:16.52  1:57.67    2:39.86   
Petra Wennberg  1993  Simklubben Sydsim    36.22  1:16.86  1:58.06    2:39.87   
Jenny Falkeman-Brink  1993  Karlskoga Simförening    36.81  1:17.61  1:59.50    2:42.51   
Nathalie Söderberg  1993  Helsingborgs Simsällskap    38.03  1:18.23  2:01.67    2:42.61   
Julia Schippert  1993  Helsingborgs Simsällskap    36.33  1:16.82  1:58.60    2:42.79   
Karin Ademar  1993  Simklubben Lödde    37.75  1:19.87  2:02.37    2:46.24   
Emma Westman  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    38.16  1:20.45  2:03.18    2:47.08   
10  Sofia Jansson  1994  Trollhättans Simsällskap    37.68  1:20.84  2:04.30    2:47.89   
11  Ulrica Sandgren  1994  Sundsvalls Simsällskap    36.50  1:18.59  2:02.93    2:50.09   
12  Tove Björk  1994  Spårvägens Simförening    38.38  1:21.64  2:05.42    2:50.44   
13  Paulina Johansson  1993  Motala Simsällskap    38.28  1:22.49  2:07.18    2:51.98   
14  Emma Jansson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    37.88  1:22.18  2:06.45    2:53.15   
15  Lina Söderberg  1994  Simklubben Lödde    38.36  1:22.46  2:07.52    2:54.25   
16  Sophie Näsström  1993  Spårvägens Simförening    39.11  1:23.29  2:08.59    2:54.39   
17  Ulrika Bygdeman  1993  Skuru Idrottsklubb    38.75  1:23.21  2:09.01    2:54.54   
18  Linda Holmgren  1993  Skellefte Simsällskap 34    39.42  1:24.20  2:08.74    2:54.83   
19  Ulrika von Otter  1993  Göteborg Sim    38.27  1:22.89  2:08.37    2:55.29   
20  Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    38.64  1:23.90  2:08.96    2:55.79   
21  Erika Hultman  1994  Simklubben Sydsim    38.03  1:22.80  2:09.16    2:57.21   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006-07-13 
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007-01-01 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.24 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.99        1:02.94   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.96        1:04.28   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    29.60        1:04.61   
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    30.66        1:05.32   
Alexander Morgan  1996  Stockholms Kappsimningsklubb    29.45        1:05.47  Deltar ej i final 
David Larsson  1996  Kalmar Simsällskap    31.89        1:06.96   
Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    30.20        1:07.04   
Ivan Liljeqvist  1996  Jönköpings Simsällskap    31.06        1:07.33   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    30.96        1:07.40   
10  Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.11        1:07.43   
11  Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.23        1:07.53   
12  Anton Johansson  1996  Kungsbacka Simsällskap    30.71        1:07.62   
13  Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    31.68        1:07.95   
14  Markus Malm  1997  Anderstorps Simsällskap    31.77        1:08.02   
15  Alexander Ozerov  1996  Väsby Simsällskap    30.40        1:08.08   
16  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen    31.60        1:08.30   
17  Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    31.29        1:08.76   
18  Simon Wanna  1996  Säffle Simsällskap    32.75        1:09.54   
19  Oskar Renåker  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb  - -  32.21        1:10.00   
20  Filip Dolk  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.84        1:10.02   
21  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap    32.43        1:11.06   
22  Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    32.39        1:11.84   
23  Anton Lüning  1996  Spårvägens Simförening    32.78        1:12.33   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 15 år 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006-07-13 
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007-01-01 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.24 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    28.56        1:01.77   
Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    28.76        1:02.49   
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    29.16        1:02.88   
Jonatan Andersson  1995  Simklubben Ran    29.14        1:02.94   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    29.07        1:02.99   
August Ström  1995  Malmö Kappsimningsklubb    29.16        1:03.09   
Ahmad Attellesey  1995  Simklubben Triton    28.75        1:03.42   
Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    29.89        1:03.59   
Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS    29.83        1:05.32   
10  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    29.84        1:05.33   
11  Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap    29.66        1:05.62   
12  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    30.93        1:05.70   
13  Anton Kostevski  1995  Malmö Kappsimningsklubb    31.27        1:05.96   
14  Robert O´Gorman  1995  Simklubben S 02    29.83        1:06.01   
15  Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    30.57        1:06.06   
16  Conrad Hildebrant  1995  Stockholmspolisens Sim IF    30.53        1:06.51   
17  Arvid Salomonsson  1995  Kalmar Simsällskap    31.34        1:07.27   
18  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    31.36        1:07.81   
19  Olle Lindberg  1995  Simklubben Ena    30.98        1:07.90   
20  Rasmus Lundell  1995  Vellinge-Näsets Simklubb    30.87        1:07.92   
21  Oliver Titikic  1995  Helsingborgs Simsällskap    31.77        1:08.30   
22  Julian Cöster  1995  Göteborg Sim    30.19        1:09.12   
23  Jesper Skoglund  1995  Uddevalla Sim    31.19        1:09.20   
24  Henrik Podéus  1995  Norrköpings Kappsimningsklubb    32.92        1:10.32   
Hannes Nyström  1995  Södertörns Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 100m Fjärilsim Herrar, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 59.25 2006-07-13 
15 år: Linus Junefelt (1992) 57.77 2007-01-01 
16 - 17 år: Jesper Jonsson (1993) 56.24 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap    26.99        57.38   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    26.90        58.28   
Martin Nilsson  1993  Väsby Simsällskap    27.26        58.88   
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    27.73        59.12   
Eric Smedlund  1994  Umeå Simsällskap    28.37        59.84   
Albert Brock  1993  Simklubben Lödde    27.74        1:00.10   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.31        1:00.22  Deltar ej i final 
Emil Bornerheim  1993  Karlskrona Simsällskap    27.90        1:00.32   
Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    27.81        1:00.49   
10  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.90        1:00.54   
11  Erik Emanuelsson  1993  Södertälje Simsällskap    27.91        1:00.65   
12  Emil Gilliusson  1993  Örnsköldsviks Allmänna SS    28.48        1:01.16   
13  Jens Barkentin  1994  Helsingborgs Simsällskap    28.82        1:01.38   
14  Victor Sallhed  1993  Solna Sundbyberg SS 04    28.19        1:01.40   
15  Patrik Alsparr  1993  Simklubben Neptun    28.02        1:01.42   
16  Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    27.65        1:01.82   
17  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    28.91        1:01.96   
18  Jesper Billquist  1994  Spårvägens Simförening    27.52        1:02.05   
19  Emil Cardebrant  1993  Trollhättans Simsällskap    29.14        1:02.49   
20  Rasmus Salomonsson  1993  Stockholmspolisens Sim IF    28.89        1:02.83   
21  Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap    28.90        1:03.01   
22  Rickard Stenow  1993  Växjö Simsällskap    28.68        1:03.03   
23  Fredrik Wik  1993  Solna Sundbyberg SS 04    28.94        1:03.08   
24  Jesper Lund  1993  Trollhättans Simsällskap    28.48        1:03.10   
25  Erik Schönning  1993  Stockholms Kappsimningsklubb    29.52        1:03.20   
26  Gustav Andersson  1993  Ängelholms Simsällskap    28.97        1:03.55   
27  Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    28.87        1:03.89   
28  Niklas Inde  1993  Täby Sim    29.48        1:04.74   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Ida Matsson (1985) 4:21.01 1998-01-01 
15 år: Ida Matsson (1985) 4:21.10 2000-01-01 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap    1:08.18  2:20.48  3:31.57    4:42.91   
Elin Podéus  1997  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.19  2:19.21  3:30.48    4:43.05   
Tilda Blick  1996  Sundsvalls Simsällskap    1:07.37  2:19.93  3:33.67    4:46.47   
Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    1:09.29  2:22.18  3:35.11    4:46.70   
Hanna Cronqvist  1996  Trelleborgs Simsällskap    1:08.57  2:21.63  3:35.50    4:48.21   
Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    1:09.58  2:23.62  3:38.07    4:49.18   
Wanda Dollmayer  1996  Simklubben Ran    1:09.42  2:22.56  3:36.73    4:50.28   
Anna Sandäng  1996  Täby Sim    1:08.91  2:23.36  3:36.91    4:50.30   
Johanna Andersson  1996  Göteborg Sim    1:07.90  2:21.38  3:36.45    4:50.69   
10  Cornelia Clarén  1997  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.31  2:21.85  3:36.15    4:51.57   
11  Johanna Andersson  1997  Ängelholms Simsällskap    1:08.59  2:22.46  3:37.55    4:51.73   
12  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    1:10.54  2:24.42  3:38.56    4:52.42   
13  Emelia Karlsson  1997  Jönköpings Simsällskap    1:10.04  2:23.73  3:38.31    4:52.83   
14  Ida Eriksen  1997  Järfälla Simsällskap    1:11.05  2:25.41  3:39.67    4:53.40   
14  Linnea Magnusson  1996  Linköpings Allmänna SS    1:09.23  2:23.23  3:39.13    4:53.40   
16  Klara Axesol Thunberg  1996  Oskarshamns Simsällskap    1:08.38  2:23.66  3:41.56    5:00.01   
17  Johanna Johnsson  1997  Älmhults Simsällskap    1:09.11  2:25.26  3:43.58    5:00.03   
18  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    1:10.15  2:26.20  3:44.00    5:01.16   
19  Karin Åström  1996  Järfälla Simsällskap    1:11.14  2:27.27  3:43.63    5:01.69   
20  Karolina Näsén  1996  Simklubben Ägir    1:10.11  2:26.92  3:45.12    5:03.76   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Försök 15 år 
14 år och yngre: Ida Matsson (1985) 4:21.01 1998-01-01 
15 år: Ida Matsson (1985) 4:21.10 2000-01-01 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elsa Ericsson  1995  Täby Sim    1:06.80  2:17.54  3:28.47    4:39.17   
Ellen Olsson  1995  Skåre Swim Club    1:06.98  2:18.32  3:29.66    4:39.33   
Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    1:04.72  2:16.02  3:28.82    4:40.29   
Camilla Svensson  1995  Solna Sundbyberg SS 04    1:08.52  2:21.54  3:32.88    4:42.19   
Alexandra Uusaro  1995  Täby Sim    1:06.11  2:17.41  3:30.53    4:42.62   
Madelene Andersson  1995  Linköpings Allmänna SS    1:06.03  2:18.22  3:31.63    4:43.44   
Carin Klasson  1995  Södertörns Simsällskap    1:05.87  2:18.17  3:32.21    4:44.73   
Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    1:06.90  2:19.12  3:32.93    4:45.46   
Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    1:09.39  2:22.10  3:35.08    4:45.66   
10  Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    1:07.30  2:21.06  3:35.25    4:46.25   
11  Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    1:07.75  2:21.24  3:34.86    4:46.36   
12  Mikaela Bäck  1995  Väsby Simsällskap    1:09.13  2:22.49  3:36.10    4:48.87   
13  Hanna Rahm-Andersson  1995  Helsingborgs Simsällskap    1:07.32  2:21.27  3:36.04    4:49.33   
14  Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:10.20  2:23.69  3:36.92    4:49.91   
15  Fanny Norkko  1995  Järfälla Simsällskap    1:09.34  2:23.56  3:38.78    4:53.20   
16  Elin Persson  1995  Kristianstads SLS    1:09.13  2:24.23  3:40.16    4:54.03   
17  Renee Lundgren  1995  Simklubben Laxen    1:10.13  2:24.77  3:40.46    4:54.85   
18  Linnea Olausson  1995  Helsingborgs Simsällskap    1:11.24  2:26.75  3:42.32    4:55.95   
19  Felicia Hantorp  1995  Simklubben Ran    1:09.60  2:25.86  3:42.86    4:56.46   
20  Ingrid Cerutti  1995  Malmö Kappsimningsklubb    1:08.87  2:23.71  3:40.57    4:57.10   
21  Josefine Bivesand  1995  Malmö Kappsimningsklubb    1:10.37  2:26.28  3:41.97    4:57.24   
22  Elin Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    1:11.13  2:25.71  3:42.21    4:58.00   
23  Cornelia Andersson  1995  Jönköpings Simsällskap    1:11.23  2:25.80  3:41.89    4:58.79   
24  Elvira Andersen  1995  Markaryds Simsällskap    1:10.05  2:26.52  3:44.53    4:59.36   
25  Malin Westman  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:09.65  2:25.12  3:43.30    4:59.70   
26  Elin Kvarnemar  1995  Varberg-Falkenberg Sim    1:09.89  2:26.62  3:45.12    5:01.77   
27  Malin Ejdersund  1995  Västerås Simsällskap    1:09.78  2:26.35  3:44.61    5:02.40   
                     
 
Gren 21, 400m Frisim Damer, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Ida Matsson (1985) 4:21.01 1998-01-01 
15 år: Ida Matsson (1985) 4:21.10 2000-01-01 
16 - 17 år: Ann Berglund (1984) 4:20.99 2000-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    1:05.56  2:15.34  3:24.36    4:33.30   
Josefine Hippi  1994  Väsby Simsällskap    1:06.15  2:15.79  3:25.02    4:33.39   
Emma Arkenstrand  1994  Väsby Simsällskap    1:05.49  2:14.32  3:23.78    4:33.57   
Vilma Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    1:05.92  2:15.59  3:25.66    4:34.34   
Sofia Lindholm  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap    1:05.58  2:14.88  3:24.95    4:34.68   
Anna Jonsson  1994  Nyköpings Simsällskap    1:05.95  2:16.13  3:25.74    4:34.79   
Frida Berggren  1994  Västerås Simsällskap    1:06.33  2:15.09  3:25.46    4:35.34   
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    1:06.34  2:16.12  3:27.11    4:36.44   
Malin Lorge  1993  Järfälla Simsällskap    1:06.77  2:17.39  3:29.28    4:40.46   
10  Linnea Gustafsson  1993  Södertörns Simsällskap    1:06.26  2:17.96  3:28.80    4:40.63   
11  Agnes Idoffsson  1994  Helsingborgs Simsällskap    1:09.85  2:21.37  3:32.21    4:42.70   
12  Linnéa Olsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    1:06.97  2:18.61  3:31.37    4:43.64   
13  Lovisa Nyman  1994  Umeå Simsällskap    1:05.67  2:18.57  3:32.25    4:45.34   
14  Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap    1:06.15  2:18.19  3:33.01    4:45.79   
15  Ellinor Nilsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    1:07.54  2:19.77  3:33.34    4:45.87   
16  Michelle Franzén  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:07.57  2:19.42  3:32.75    4:45.97   
17  Emma Karell  1994  Norrtälje Simklubb    1:08.77  2:22.98  3:37.27    4:50.72   
18  Olivia Lindqvist  1993  Stockholms Kappsimningsklubb    1:09.42  2:23.65  3:38.37    4:53.49   
19  Malin Thunholm  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    1:09.61  2:24.64  3:39.65    4:53.76   
20  Erika Kaspersson  1994  Eslövs Simsällskap    1:10.65  2:25.48  3:41.01    4:55.38   
21  Anna Jonsson  1993  Simklubben Hajen    1:08.36  2:23.05  3:39.79    4:56.31   
22  Johanna Lindblom  1994  Simklubben Neptun    1:08.34  2:24.81  3:41.55    4:56.79   
23  Hanne Otzen  1993  S71    1:08.49  2:24.50  3:42.57    4:59.44   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006-07-13 
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007-01-01 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 2:07.79 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Wetterborg  1996  Simklubben Triton    29.62  1:07.25  1:48.44    2:21.09   
Patrik Löfgren  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.22  1:06.89  1:47.95    2:21.81   
Markus Fürst  1996  Väsby Simsällskap    30.44  1:06.56  1:50.76    2:24.67   
Joel Georgy  1996  Kungsbacka Simsällskap    31.77  1:12.57  1:53.27    2:27.54   
Isak Eliasson  1996  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.58  1:08.93  1:52.75    2:28.18   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    31.35  1:10.53  1:53.44    2:28.36   
Oskar Johnsson  1996  Linköpings Allmänna SS    31.56  1:11.46  1:54.18    2:28.43   
Carl Norlander  1997  Linköpings Allmänna SS    31.61  1:11.67  1:54.71    2:28.64   
Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.82  1:06.72  1:53.42    2:29.16   
10  Daniel Forndal  1997  Jönköpings Simsällskap    32.69  1:11.69  1:55.89    2:29.23   
11  Alfred Bjärudd  1996  Simklubben Laxen    33.19  1:13.98  1:56.96    2:30.68   
12  Otto Schippert  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.11  1:11.94  1:55.07    2:31.29   
13  Victor Lloyd  1996  Trelleborgs Simsällskap    32.46  1:12.34  1:58.93    2:32.87   
14  Denis Marijanovic  1996  Södertörns Simsällskap    30.97  1:11.39  1:56.57    2:33.07   
15  Tobias Henriksson  1996  Spårvägens Simförening    33.87  1:13.73  1:57.90    2:33.33   
16  Olof Karlsson  1996  Jönköpings Simsällskap    33.17  1:16.75  2:02.63    2:39.22   
Fabian Steen  1996  Helsingborgs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Försök 15 år 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006-07-13 
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007-01-01 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 2:07.79 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    30.04  1:05.16  1:47.51    2:20.10   
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    30.18  1:07.62  1:47.57    2:20.50   
Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    30.28  1:07.84  1:48.64    2:21.77   
Alexander Dimcevski  1995  Simklubben S 02    31.37  1:07.60  1:48.50    2:22.86   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    30.20  1:07.07  1:50.03    2:23.69  Deltar ej i final 
Hannes Nyström  1995  Södertörns Simsällskap    29.84  1:06.89  1:50.16    2:24.42   
Johannes Skagius  1995  Sundsvalls Simsällskap    28.83  1:09.74  1:49.97    2:24.69   
Johan Andersson  1995  Uddevalla Sim    31.32  1:10.45  1:51.72    2:25.79   
Ludvig Hazard  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.26  1:08.87  1:51.89    2:26.17   
10  Nils Kalm  1995  Järfälla Simsällskap    30.49  1:10.90  1:54.28    2:26.74   
11  Anton Gomez  1995  Stockholmspolisens Sim IF    31.26  1:10.14  1:51.80    2:27.01   
12  Rasmus Lundell  1995  Vellinge-Näsets Simklubb    30.76  1:09.64  1:52.86    2:27.02   
13  Oskar Olsson  1995  Karlstads Simsällskap    31.06  1:09.07  1:54.44    2:27.42   
14  Robert O´Gorman  1995  Simklubben S 02    30.39  1:09.41  1:55.82    2:27.94   
15  Jonatan Andersson  1995  Simklubben Ran    29.50  1:10.06  1:54.80    2:28.10   
16  Edvin Qvirist  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.12  1:08.93  1:53.79    2:28.11   
17  Joachim Bratt  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    30.73  1:11.20  1:54.98    2:29.01   
18  Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    32.55  1:14.61  1:57.13    2:29.78   
19  Mikael Blum  1995  Simklubben Laxen    31.99  1:13.31  1:57.24    2:30.05   
20  Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS    30.64  1:11.95  1:55.40    2:30.28   
21  Oskar Nilsson  1995  Täby Sim    31.10  1:12.33  1:53.24    2:30.29   
22  Victor Klügel  1995  S71    31.89  1:16.28  1:55.67    2:30.33   
23  Max Troell  1995  Föreningen Sim Team Engelholm    33.47  1:13.41  1:57.14    2:30.36   
24  Axel Flodfält  1995  Ystads Simsällskap    31.53  1:09.15  1:55.22    2:30.45   
25  Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap    30.59  1:09.83  1:57.74    2:32.44   
26  Niklas Sandberg  1995  Kungsbacka Simsällskap    32.59  1:11.99  1:57.58    2:33.38   
27  Abel Fistume  1995  Jönköpings Simsällskap    31.52  1:12.28  1:57.17    2:33.80   
                     
 
Gren 22, 200m Medley Herrar, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Linus Junefelt (1992) 2:13.94 2006-07-13 
15 år: Linus Junefelt (1992) 2:12.59 2007-01-01 
16 - 17 år: Måns Hjelm (1992) 2:07.79 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jesper Björk  1993  Järfälla Simsällskap    28.37  1:02.90  1:40.88    2:11.21   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    28.00  1:01.61  1:40.33    2:12.13   
Erik Persson  1994  Kungsbacka Simsällskap    28.40  1:02.52  1:41.54    2:12.57   
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    27.20  1:01.36  1:42.07    2:13.12   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    27.63  1:04.32  1:42.70    2:13.93   
Martin Nilsson  1993  Väsby Simsällskap    27.75  1:01.19  1:42.65    2:15.42   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    28.15  1:04.08  1:44.09    2:15.43   
Rickard Wirsén  1993  Uddevalla Sim    29.44  1:05.08  1:45.89    2:17.39   
Karl-Fredrik Gudjonsson  1993  Linköpings Allmänna SS    29.66  1:07.81  1:44.47    2:17.81   
10  Patric Ridell  1993  Simklubben Neptun    30.00  1:08.04  1:45.75    2:18.22   
11  Christoffer Andersson  1994  Tyresö Simsällskap    30.24  1:07.90  1:46.22    2:18.69   
12  Oskar Holm  1993  Karlstads Simsällskap    30.03  1:07.48  1:47.76    2:18.83   
13  Johannes Kärki  1993  S71    29.70  1:06.59  1:46.39    2:19.05   
14  Julius Hjelm  1994  Simsällskapet Iden    28.85  1:04.80  1:45.92    2:19.32   
15  Henrik Rasmusson  1994  Helsingborgs Simsällskap    29.35  1:04.86  1:46.93    2:19.76   
16  Nils Ivars  1993  Karlstads Simsällskap    30.03  1:09.46  1:48.42    2:20.22   
17  Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    28.62  1:05.40  1:48.25    2:20.68   
18  Emil Möller  1994  Helsingborgs Simsällskap    29.03  1:03.72  1:47.97    2:20.83   
19  Marcus Aurén  1994  Västerås Simsällskap    29.84  1:07.01  1:48.76    2:21.06   
20  Jacob Zeidler  1994  Simklubben Lödde    28.97  1:06.97  1:47.96    2:21.79   
21  Oskar Johansson  1993  Kungsbacka Simsällskap    30.04  1:04.13  1:48.11    2:22.52   
22  Martin Nilsson  1993  Vellinge-Näsets Simklubb    28.87  1:05.53  1:49.89    2:23.20   
23  Johan Nyström  1994  Västerås Simsällskap    30.43  1:07.88  1:49.99    2:23.45   
24  Christian Karlsson  1993  Södertälje Simsällskap    30.22  1:07.59  1:51.40    2:25.00   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 14 år och yngre 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006-07-13 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008-01-01 
16 - 17 år: Carolina Palm (1992) 1:03.97 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Hansson  1996  Helsingborgs Simsällskap    32.39        1:08.17   
Jaqueline Hippi  1996  Väsby Simsällskap    33.54        1:09.33   
Marlene Pavlu Lewin  1997  Skuru Idrottsklubb    34.00        1:11.25   
Alice Ivarsson  1996  Motala Simsällskap    33.74        1:11.35   
Nathalie Larsson  1996  Örebro Simallians    33.72        1:11.61   
Rebecca Håkansson  1996  Vellinge-Näsets Simklubb    34.24        1:11.92   
Emma Varga  1997  Danderyds Sim Club For Swimmin    34.33        1:12.38   
Linnéa Möricke  1996  Växjö Simsällskap    35.50        1:13.37   
Cassandra Tran  1997  Malmö Kappsimningsklubb    34.15        1:13.41   
10  Rebecca Diaz-Nilsson  1996  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.59        1:13.57   
11  Jeanette Reinert  1996  Helsingborgs Simsällskap    35.21        1:13.59   
12  Emelie Bäck  1996  Väsby Simsällskap    35.61        1:13.70   
13  Rebecca Nilsson  1996  Helsingborgs Simsällskap    35.05        1:13.94   
14  Erica Sjöholm  1997  Sjöbo Simsällskap    35.62        1:14.07   
15  Clara Vater  1997  Simklubben Lödde    35.46        1:14.16   
16  Lina Rosvall  1997  Ängelholms Simsällskap    35.14        1:14.41   
17  Beatrice Schütt  1996  Kungälvs Simsällskap    35.78        1:14.56   
18  Cecilia Svensson  1997  Sundsvalls Simsällskap    35.51        1:14.77   
19  Åsa Hambraeus  1996  Täby Sim    35.52        1:14.78   
20  Johanna Pettersson  1996  Värnamo Simsällskap    35.80        1:14.85   
21  Louise Hjalmarsson  1997  Skövde Simsällskap    36.02        1:15.09   
22  Josefin Johnsson  1996  Simklubben Ran    36.20        1:15.22   
23  Ebba Stillman  1996  Växjö Simsällskap    36.30        1:15.48   
24  Andrea Gustafsson  1996  Malmö Kappsimningsklubb    35.83        1:15.76   
25  Sofia Zand  1997  Linköpings Allmänna SS    35.73        1:16.00   
26  Savannah Åstrand  1996  S77 Stenungsund    36.48        1:16.25   
27  Alice Suits  1996  Skuru Idrottsklubb    36.37        1:16.52   
28  Emma Sjösten  1996  Väsby Simsällskap    36.16        1:17.20   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 15 år 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006-07-13 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008-01-01 
16 - 17 år: Carolina Palm (1992) 1:03.97 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Eriksen  1995  Järfälla Simsällskap    33.17        1:08.69   
Jessica Eriksson  1995  Simklubben Neptun    33.15        1:08.78   
Céline Bertrand  1995  Skövde Simsällskap    33.68        1:09.60   
Paulina Björkbacka  1995  Upsala Simsällskap    33.29        1:10.01   
Jessica Allberg  1995  Skuru Idrottsklubb    34.06        1:10.27   
Klara Simonsson  1995  Simklubben S 02    33.73        1:10.38   
Emma Tran Ngan  1995  Simklubben Ran    33.78        1:10.45   
Julia Robertsson  1995  Väsby Simsällskap    33.76        1:10.95   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02    34.21        1:10.96   
10  Hanna Dahlqvist  1995  Växjö Simsällskap    34.37        1:11.25   
11  Malin Algotsson  1995  Simklubben Sydsim    33.48        1:11.86   
12  Cecilia Wallén  1995  Spårvägens Simförening    35.45        1:12.14   
12  Nelly Henriksson  1995  Simklubben Laxen    34.59        1:12.14   
14  Martina Lomnitz  1995  Karlshamns Simklubb    34.47        1:12.18   
15  Sara Sangfelt  1995  Täby Sim    34.16        1:12.83   
16  Rebecka Sylvander  1995  Simklubben Lödde    34.82        1:12.90   
17  Amelia Berlin  1995  Simklubben Sydsim    35.01        1:13.20   
18  Mathilda Sjöberg  1995  Skuru Idrottsklubb    35.00        1:13.41   
19  Josefin Hallman  1995  Södertörns Simsällskap    35.12        1:13.62   
20  Linda Baron  1995  Järfälla Simsällskap    35.14        1:13.71   
20  Sara Hägglund-Björklund  1995  Södertörns Simsällskap    35.51        1:13.71   
22  Alexandra Berg  1995  Helsingborgs Simsällskap    34.76        1:13.79   
22  Johanna Rempling  1995  Mölndals Allmänna Simsällskap    35.56        1:13.79   
22  Marie Topphem  1995  Ystads Simsällskap    35.28        1:13.79   
25  Tove Andersson  1995  Trelleborgs Simsällskap    36.12        1:13.88   
26  Felice Fröberg  1995  Simklubben Ran    35.14        1:13.89   
27  Linnea Larsson  1995  Sjöbo Simsällskap    35.09        1:13.99   
28  Hanna Nilsson  1995  Simklubben Hajen    35.09        1:14.42   
29  Sara Eklund  1995  Tyresö Simsällskap    35.40        1:14.44   
30  Julia Peterson  1995  Stockholms Kappsimningsklubb    34.61        1:14.60   
31  Hanna Rahm-Andersson  1995  Helsingborgs Simsällskap    35.39        1:14.63   
32  Amanda Sundström  1995  Uddevalla Sim    36.64        1:14.91   
33  Felicia Hantorp  1995  Simklubben Ran    37.74        1:18.01   
34  Maria Galic  1995  Jönköpings Simsällskap    37.29        1:18.30   
                     
 
Gren 23, 100m Ryggsim Damer, Försök 16 - 17 år 
14 år och yngre: Caroline Bornius (1992) 1:05.59 2006-07-13 
15 år: Sarah Sjöström (1993) 1:04.08 2008-01-01 
16 - 17 år: Carolina Palm (1992) 1:03.97 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Lindborg  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    31.60        1:06.35   
Sofia Svensson  1993  Simklubben Götene    32.43        1:06.82   
Felicia Eriksson  1994  Simklubben Elfsborg    32.34        1:07.93   
Camilla Lindquist  1993  Södertälje Simsällskap    32.78        1:08.57   
Frida Börnfors  1994  Simklubben Sydsim    33.07        1:08.57   
Emma Wahlström  1994  Spårvägens Simförening    32.40        1:08.60   
Linnéa Olsson  1994  Malmö Kappsimningsklubb    32.95        1:08.71   
Christine Ekman  1994  Stockholmspolisens Sim IF    33.92        1:09.72   
Anna Sirenius Lundberg  1994  Simklubben S 02    33.86        1:09.79   
10  Amanda Zetterström  1994  Simklubben S 02    34.49        1:09.93   
11  Erika Carlén  1994  Jönköpings Simsällskap    33.35        1:09.95   
12  Sophie Stoltenborg  1993  Helsingborgs Simsällskap    33.67        1:10.07   
13  Therese Nord  1993  Järfälla Simsällskap    33.70        1:10.14   
14  Nelly Hansson  1993  Ystads Simsällskap    34.10        1:10.21   
15  Emilia Nordström  1993  Simklubben Triton    33.70        1:10.49   
16  Lina Hinderup  1994  Simklubben Ran    34.22        1:10.87   
17  Emelie Stenhammar  1993  Simklubben Götene    33.85        1:11.11   
18  Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    34.01        1:11.44   
19  Anna Rosén  1994  Mölndals Allmänna Simsällskap    34.42        1:11.56   
20  Joy Malmberg  1993  Malmö Kappsimningsklubb    34.34        1:11.64   
21  Victoria Johnsson  1994  Älmhults Simsällskap    34.42        1:12.28   
22  Elinor Andersson  1994  Sjöbo Simsällskap    34.65        1:12.36   
23  Ida Nyman  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    34.40        1:12.72   
24  Amanda Davidsson  1994  Föreningen Trelleborg Kappsim    34.50        1:13.19   
25  Caroline Speiner  1994  Södertörns Simsällskap    34.67        1:13.61   
26  Anna Söderbergh  1994  Göteborg Sim    35.52        1:14.07   
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Försök 15 år och yngre 
15 år och yngre: Linus Junefeldt (1992) 1:57.20 2007-01-01 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 1:54.27 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Adam Paulsson  1995  Simklubben Elfsborg    28.36  59.26  1:29.77    2:01.62   
Pontus Wallin  1996  Helsingborgs Simsällskap    28.36  59.56  1:30.98    2:03.04   
Joen Brynnel  1996  Simklubben Neptun    28.67  1:00.44  1:32.57    2:03.63   
Konrad Nilsson  1995  Säffle Simsällskap    29.17  1:00.83  1:32.69    2:04.45   
Emil Gustavsson  1995  Jönköpings Simsällskap    28.98  1:00.63  1:32.98    2:05.97   
Adrian Johannesson  1995  Simklubben Elfsborg    28.96  1:01.15  1:34.22    2:06.57   
Grim Sjöberg  1995  Linköpings Allmänna SS    29.08  1:01.59  1:34.49    2:06.72   
Viktor Kertes  1996  Ängelholms Simsällskap    29.51  1:02.03  1:35.13    2:06.90   
Hannes Nyström  1995  Södertörns Simsällskap    28.94  1:01.44  1:34.29    2:07.42   
10  Haider Adel Ali  1995  Spårvägens Simförening    29.47  1:02.05  1:34.95    2:07.66   
11  Viktor Hörndahl  1995  Kungsbacka Simsällskap    29.96  1:02.55  1:35.70    2:08.39   
12  Viktor Christiansson  1995  Tyringe Simsällskap    28.20  1:00.87  1:34.91    2:08.79   
13  John Olsson  1995  Simklubben Laxen    30.67  1:03.17  1:36.42    2:08.95   
14  Alexander Johansson  1995  Helsingborgs Simsällskap    29.46  1:02.57  1:36.58    2:09.11   
15  Oscar Pihl  1995  Helsingborgs Simsällskap    29.71  1:03.00  1:36.46    2:09.68   
16  Alex Diep  1995  Kristianstads SLS    30.07  1:03.51  1:37.45    2:10.85   
17  Oskar Gannholm-Johansson  1996  Linköpings Allmänna SS    29.53  1:03.54  1:37.01    2:11.08   
18  Pontus Ericsson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    31.36  1:04.32  1:37.67    2:11.13   
19  Anton Orö  1995  Järfälla Simsällskap    30.20  1:03.02  1:37.41    2:11.40   
20  Linus Wannebro  1995  Kristianstads SLS    29.72  1:03.01  1:37.61    2:11.74   
21  Efrem Ghirmai  1996  Helsingborgs Simsällskap    30.26  1:04.17  1:38.51    2:13.91   
22  Axel Pettersson  1995  Jönköpings Simsällskap    29.69  1:03.67  1:38.77    2:14.28   
23  Adam Ackerstierna  1995  Simklubben Ena    32.35  1:07.79  1:43.69    2:20.24   
Alexander Olsson  1995  Trelleborgs Simsällskap              DNS - TLB 
                     
 
Gren 24, 200m Frisim Herrar, Försök 16 - 17 år 
15 år och yngre: Linus Junefeldt (1992) 1:57.20 2007-01-01 
16 - 17 år: Gustav Åberg Lejdström (1992) 1:54.27 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Ekström  1994  Linköpings Allmänna SS    26.86  56.74  1:27.09    1:57.05   
Jesper Jonsson  1993  Växjö Simsällskap    28.06  58.70  1:29.33    1:58.06   
Mats Westergren  1994  Simklubben Ran    27.70  58.95  1:29.29    1:59.27   
Gustav Eriksson  1994  Trollhättans Simsällskap    27.90  59.15  1:29.67    1:59.55   
Stefan Stojmenovic  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    27.17  57.91  1:28.83    2:00.44   
Ali Adel Ali  1994  Spårvägens Simförening    28.00  58.93  1:30.01    2:00.60   
Anton Andersson  1993  Jönköpings Simsällskap    27.52  57.43  1:28.74    2:00.60   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    28.50  59.33  1:30.12    2:00.74   
Alexander Berggren  1994  Simklubben Elfsborg    28.24  59.25  1:29.81    2:00.84   
10  Anton Lundin  1994  Simklubben Triton    28.11  58.76  1:29.63    2:01.12   
11  Axel Rebner  1994  Karlstads Simsällskap    28.22  59.25  1:30.45    2:01.17   
12  Fredrik Rosenberg  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb    28.09  58.65  1:30.23    2:01.88   
13  Joakim Q Hammarlind  1993  Stockholmspolisens Sim IF    29.78  1:01.89  1:33.13    2:02.59   
14  Simon Plato  1993  Helsingborgs Simsällskap    28.96  1:00.06  1:31.55    2:03.17   
15  Martin Janson  1994  Simklubben S 02    29.17  1:00.36  1:32.18    2:04.22   
16  Kalle Lindborg  1994  Motala Simsällskap    28.59  1:00.38  1:32.91    2:04.60   
17  Gusten Eriksson  1994  Motala Simsällskap    29.37  1:01.01  1:32.98    2:04.68   
18  Gustav Thorstrand  1994  Spårvägens Simförening    28.40  59.70  1:32.43    2:05.23   
19  Fredrik Wik  1993  Solna Sundbyberg SS 04    29.11  1:01.26  1:33.82    2:05.69   
20  Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap    28.33  59.88  1:32.59    2:06.06   
21  Linus Davidsson  1994  Helsingborgs Simsällskap    29.62  1:02.89  1:34.86    2:06.67   
22  Magnus Sigurdsson  1993  Simklubben Ran    30.10  1:03.33  1:36.52    2:08.96   
23  Andreas Myhrberg  1993  S71    29.40  1:02.33  1:35.60    2:09.27   
                     
 
Gren 25, 4X200m Frisim Damer 16-17, Försök 17 år och yngre 
Täby S (1992) 8:37.65 2009-01-01 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Mass Damer Lag 1  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            8:44.82   
  Sofia Lindholm  1993      1:02.80  2:09.26      2:09.26   
  Malin Westman  1995      1:04.20  2:14.70      4:23.96   
  Emma Westman  1993      1:02.67  2:10.11      6:34.07   
  Anna Rosén  1994      1:02.19  2:10.75      8:44.82   
                     
Hs Damer 1993 Lag 1  1993  Helsingborgs Simsällskap            8:52.11   
  Filippa Wallin  1993      1:04.64  2:14.57      2:14.57   
  Emma Löfgren-Bengtson  1993      1:02.88  2:09.72      4:24.29   
  Kajsa Krämer  1993      1:05.23  2:13.80      6:38.09   
  Agnes Idoffsson  1994      1:03.20  2:14.02      8:52.11   
                     
SK Sydsim Damer 1993  1993  Simklubben Sydsim            8:57.49   
  Petra Wennberg  1993      1:04.15  2:13.32      2:13.32   
  Frida Börnfors  1994      1:02.11  2:11.52      4:24.84   
  Michelle Hansen  1994      1:03.84  2:13.81      6:38.65   
  Erika Hultman  1994      1:06.14  2:18.84      8:57.49   
                     
Södertörn Damer 1993  1993  Södertörns Simsällskap            9:00.35   
  Linnea Gustafsson  1993      1:03.25  2:12.09      2:12.09   
  Frida Truvé  1993      1:02.61  2:14.34      4:26.43   
  Jessica Eriksson  1993      1:04.62  2:14.59      6:41.02   
  Caroline Speiner  1994      1:06.23  2:19.33      9:00.35   
                     
Mkk Damer 1993  1993  Malmö Kappsimningsklubb            9:02.29   
  Linnéa Olsson  1994      1:03.74  2:10.83      2:10.83   
  Anna Fransson  1993      1:03.99  2:12.40      4:23.23   
  Emma Jansson  1994      1:06.39  2:23.05      6:46.28   
  Joy Malmberg  1993      1:03.97  2:16.01      9:02.29   
                     
Järfälla S Lag 1  1993  Järfälla Simsällskap            9:03.15   
  Malin Lorge  1993      1:04.67  2:13.99      2:13.99   
  Therese Nord  1993      1:04.68  2:15.74      4:29.73   
  Hanna Wideen  1994      1:06.31  2:17.47      6:47.20   
  Madeleine Forsgren  1993      1:04.97  2:15.95      9:03.15   
                     
Nkk Damer 1993  1993  Norrköpings Kappsimningsklubb            9:12.33   
  Michelle Franzén  1993      1:04.92  2:14.76      2:14.76   
  Ida Nyman  1993      1:07.84  2:19.13      4:33.89   
  Malin Thunholm  1993      1:06.43  2:19.80      6:53.69   
  Emma Anzén  1993      1:05.69  2:18.64      9:12.33   
                     
Skövde SS Damer 1993  1993  Skövde Simsällskap            9:21.05   
  Céline Bertrand  1995      1:04.09  2:12.58      2:12.58   
  Louise Hjalmarsson  1997      1:06.86  2:19.99      4:32.57   
  Andrea Pavlic  1995      1:08.12  2:23.64      6:56.21   
  Lisen Andersson  1994      1:09.46  2:24.84      9:21.05   
                     
SK Triton Damer 1993  1993  Simklubben Triton            9:22.19   
  Amanda Widlund  1993      1:04.82  2:15.05      2:15.05   
  Josefin Nilsson  1993      1:08.60  2:23.42      4:38.47   
  Anna Gren  1993      1:09.97  2:26.04      7:04.51   
  Emilia Nordström  1993      1:04.41  2:17.68      9:22.19   
                     
10  Mass Damer Lag 2  1993  Mölndals Allmänna Simsällskap            9:39.60   
  Ulrika Holm  1996      1:06.11  2:18.73      2:18.73   
  Johanna Rempling  1995      1:09.50  2:23.04      4:41.77   
  My Janzén  1997      1:12.27  2:32.80      7:14.57   
  Malin Sjöström  1995      1:08.51  2:25.03      9:39.60   
                     
                     
 
Gren 26, 4X200m Frisim Damer 15OY, Försök 15 år och yngre 
SK Neptun (1990) 8:54.72 2004-07-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m      Tid  Status 











 
Hs Damer 1995 Lag 1  1995  Helsingborgs Simsällskap            8:49.30  0-15 Åldersgrupp Rekord 
  Jeanette Reinert  1996      1:05.40  2:12.14      2:12.14   
  Hanna Rahm-Andersson  1995      1:04.59  2:15.22      4:27.36   
  Louise Hansson  1996      1:02.68  2:10.27      6:37.63   
  Rebecca Nilsson  1996      1:03.10  2:11.67      8:49.30   
                     
Väsby SS Flickor Lag 1  1995  Väsby Simsällskap            8:57.02   
  Mikaela Bäck  1995      1:04.84  2:16.16      2:16.16   
  Julia Robertsson  1995      1:04.40  2:15.20      4:31.36   
  Jaqueline Hippi  1996      1:02.93  2:09.39      6:40.75   
  Emma Sjösten  1996      1:04.80  2:16.27      8:57.02   
                     
Järfälla S Lag 1  1995  Järfälla Simsällskap            8:57.57   
  Josefin Eriksen  1995      1:03.67  2:11.81      2:11.81   
  Linda Baron  1995      1:04.14  2:14.26      4:26.07   
  Karin Åström  1996      1:04.51  2:15.09      6:41.16   
  Fanny Norkko  1995      1:05.28  2:16.41      8:57.57   
                     
Täby Sim Damer 1995  1995  Täby Sim            8:57.57   
  Elsa Ericsson  1995      1:05.14  2:11.80      2:11.80   
  Alexandra Uusaro  1995      1:05.17  2:14.18      4:25.98   
  Emelie Johansson  1996      1:04.37  2:14.76      6:40.74   
  Louise Åberg  1995      1:04.60  2:16.83      8:57.57   
                     
Jönköping Damer 1995  1995  Jönköpings Simsällskap            9:03.95   
  Cornelia Andersson  1995      1:06.90  2:16.52      2:16.52   
  Emelia Karlsson  1997      1:06.23  2:18.05      4:34.57   
  Jennifer Hertzberg  1996      1:05.58  2:18.53      6:53.10   
  Maria Galic  1995      1:02.50  2:10.85      9:03.95   
                     
Södertörn Damer 1995  1995  Södertörns Simsällskap            9:08.11   
  Sara Hägglund-Björklund  1995      1:05.33  2:13.52      2:13.52   
  Josefin Hallman  1995      1:06.16  2:17.43      4:30.95   
  Greta Nykvist  1996      1:05.74  2:19.33      6:50.28   
  Carin Klasson  1995      1:05.75  2:17.83      9:08.11   
                     
Lass Damer 1995  1995  Linköpings Allmänna SS            9:08.86   
  Madelene Andersson  1995      1:06.25  2:17.51      2:17.51   
  Daniella Kindstrand  1997      1:05.21  2:15.74      4:33.25   
  Victoria Forsman  1995      1:05.63  2:18.35      6:51.60   
  Linnea Magnusson  1996      1:05.94  2:17.26      9:08.86   
                     
SK Neptun Damer 1995  1995  Simklubben Neptun            9:09.59   
  Jonna Dahlberg  1995      1:04.03  2:14.27      2:14.27   
  Josefine Schumacher  1995      1:06.53  2:21.64      4:35.91   
  Rebecca Mattsson  1995      1:05.32  2:17.16      6:53.07   
  Jessica Eriksson  1995      1:05.03  2:16.52      9:09.59   
                     
SK Ran Damer  1995  Simklubben Ran            9:17.48   
  Felicia Hantorp  1995      1:07.64  2:22.12      2:22.12   
  Emma Tran Ngan  1995      1:05.81  2:18.70      4:40.82   
  Josefin Johnsson  1996      1:06.22  2:20.72      7:01.54   
  Wanda Dollmayer  1996      1:05.75  2:15.94      9:17.48   
                     
10  Mkk Damer 1995  1995  Malmö Kappsimningsklubb            9:20.02   
  Cornelia Clarén  1997      1:06.35  2:20.00      2:20.00   
  Cassandra Tran  1997      1:07.38  2:20.75      4:40.75   
  Ingrid Cerutti  1995      1:06.26  2:19.97      7:00.72   
  Josefine Bivesand  1995      1:06.37  2:19.30      9:20.02   
                     
11  Väsby SS Flickor Lag 2  1995  Väsby Simsällskap            9:21.61   
  Tove Sparrman  1996      1:05.64  2:16.87      2:16.87   
  Emelie Åkerström  1995      1:04.14  2:18.33      4:35.20   
  Emelie Bäck  1996      1:07.01  2:21.05      6:56.25   
  Josefin Lantz  1996      1:08.64  2:25.36      9:21.61   
                     
12  Upsala S Damer 1995  1995  Upsala Simsällskap            9:25.77   
  Astrid Blomqvist  1996      1:07.04  2:18.76      2:18.76   
  Paulina Björkbacka  1995      1:06.01  2:17.98      4:36.74   
  Lina Westerlund  1995      1:06.84  2:22.37      6:59.11   
  Josefine Norlin  1996      1:07.95  2:26.66      9:25.77   
                     
13  Göteborg Damer 1995  1995  Göteborg Sim            9:25.98   
  Johanna Andersson  1996      1:07.18  2:18.96      2:18.96   
  Inez Kristensson  1997      1:09.27  2:25.09      4:44.05   
  Christina Ekstedt  1996      1:08.35  2:23.36      7:07.41   
  Viktoria Reinhold  1996      1:06.89  2:18.57      9:25.98   
                     
14  S02  1995  Simklubben S 02            9:26.14   
  Julia Bellvik  1996      1:07.38  2:20.31      2:20.31   
  Klara Simonsson  1995      1:09.63  2:26.73      4:47.04   
  Lina Berg  1996      1:07.72  2:22.93      7:09.97   
  Tilde Lundmark  1995      1:04.57  2:16.17      9:26.14   
                     
15  Ängelholm Damer 1995  1995  Ängelholms Simsällskap            9:30.63   
  Lina Rosvall  1997      1:07.59  2:19.58      2:19.58   
  Alma Dahlberg  1996      1:09.52  2:29.09      4:48.67   
  Matilda Weiler  1998      1:09.10  2:21.59      7:10.26   
  Johanna Andersson  1997      1:07.59  2:20.37      9:30.63   
                     
16  Västerås Damer 1995  1995  Västerås Simsällskap            9:34.29   
  Elin Ottosson-Bixo  1995      1:07.38  2:20.62      2:20.62   
  Malin Ejdersund  1995      1:07.61  2:22.96      4:43.58   
  Elin Berggren  1996      1:10.36  2:28.66      7:12.24   
  Ida Fahlborg  1996      1:06.81  2:22.05      9:34.29   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  26 juli 2010 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:17