Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimmiaden    Utskriftsdatum  30 maj 2010   
  Tävlingsort  Bålsta    Utskriftstid  19:02   
  Arrangör  Bålstasimklubb         
 
 
Gren 1, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            18.70   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            19.47   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.07   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            20.43   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            20.81   
Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            21.64   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            22.15   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            22.30   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            23.30   
10  Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            23.50   
11  Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            24.25   
12  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            25.08   
13  Melinda Hörle  2000  Ludvika Simsällskap            26.39   
14  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            28.07   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            19.08   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            20.16   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            22.08   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            23.76   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            23.90   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            24.98   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            40.52   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            42.75   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap            45.37   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            45.66   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            47.56   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            48.21   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            48.25   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            50.67   
                     
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            44.90   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            47.69   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap            49.50   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            50.97   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            51.07   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    36.85  1:21.04  2:10.75    2:48.76   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    38.02  1:21.97  2:12.80    2:54.43   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    37.94  1:22.85  2:18.92    2:58.69   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    38.94  1:25.70  2:19.72    3:03.40   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    44.03  1:29.29  2:24.66    3:05.76   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    42.79  1:33.04  2:25.02    3:06.81   
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    46.56  1:35.93  2:33.91    3:15.49   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    44.37  1:37.96  2:32.11    3:21.79   
Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    50.23  1:41.20  2:37.32    3:23.52   
10  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    50.98  1:42.43  2:38.79    3:24.04   
11  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    44.56  1:36.24  2:37.01    3:24.18   
                     
 
Gren 5, 200m Medley Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    38.66  1:25.47  2:21.08    3:02.32   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb    47.25  1:34.53  2:27.16    3:07.95   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    50.78  1:39.92  2:39.69    3:22.06   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap    44.01  1:41.53  2:35.94    3:24.19   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    54.34  2:03.44  3:15.16    4:10.45   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    41.67  1:27.70  2:18.94    2:57.79   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    42.13  1:31.93  2:21.55    3:03.88   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    38.75  1:28.57  2:21.68    3:06.19   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    48.08  1:42.68  2:36.78    3:21.42   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb    57.69  1:55.23  2:59.13    3:49.86   
Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    56.49  1:54.76  3:05.78    3:53.84   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    33.76  1:13.18  2:00.56    2:37.30   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    35.08  1:14.64  2:04.17    2:40.96   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    36.31  1:23.17  2:12.83    2:50.23   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    41.32  1:26.90  2:20.96    2:59.39   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.69  1:26.64  2:20.13    3:00.63   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    45.28  1:35.69  2:29.24    3:12.64   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    50.82  1:43.98  2:41.79    3:30.81   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            48.75   
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            49.25   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            51.47   
Sara Berg  2000  Leksands Simförening            51.71   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            51.90   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            53.00   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            53.78   
Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            54.02   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            54.40   
10  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            55.85   
11  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            56.61   
12  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            56.62   
13  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            56.66   
14  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            1:00.11   
15  Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            1:00.33   
16  Melinda Hörle  2000  Ludvika Simsällskap            1:00.63   
17  Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb            1:01.47   
18  Emma Bremfors  2002  Simklubben Ena            1:03.28   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            47.56   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            50.48   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            55.57   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            55.60   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            55.75   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            58.95   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            1:00.10   
Svante Plars  2000  Bålsta Simklubb            1:01.45   
Emilio Carroza  2000  Bålsta Simklubb            1:03.50   
10  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:03.76   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:08.88   
12  Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            1:10.18   
Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            DNS   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            DSQ   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    46.18        1:35.68   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    47.04        1:39.03   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    48.58        1:41.17   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    50.35        1:44.18   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    49.64        1:45.09   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    49.49        1:45.27   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    51.32        1:47.32   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    55.40        1:56.69   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap    57.38        2:01.09   
10  Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap    59.86        2:07.60   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    42.69        1:29.50   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    44.28        1:32.76   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    44.78        1:34.64   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    45.14        1:35.33   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    45.39        1:35.85   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    45.97        1:37.71   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    46.32        1:38.05   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    46.23        1:39.82   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    46.61        1:40.56   
10  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    49.71        1:43.05   
11  Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap    49.13        1:43.46   
12  Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    50.43        1:45.57   
13  Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    49.10        1:45.88   
14  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    52.18        1:50.96   
Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    36.96        1:20.76   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap    42.00        1:30.61   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    47.01        1:38.26   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    46.58        1:39.26   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    52.19        1:50.31   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap    51.93        1:51.94   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    53.15        1:53.25   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    51.86        1:49.74   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    55.09        1:53.95   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    57.76        2:03.60   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    58.00        2:03.78   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    1:03.02        2:14.01   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    44.84        1:34.12   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    45.52        1:34.13   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    47.21        1:39.93   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    47.40        1:40.37   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb    54.29        1:52.44   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap    59.74        2:06.15   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap    1:01.09        2:08.27   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    58.35        2:08.85   
Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    1:04.04        2:10.04   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    39.79        1:23.49   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    43.26        1:31.47   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    44.32        1:35.42   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    46.55        1:35.64   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    46.88        1:37.63   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            37.11   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.94   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            40.74   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.79   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            42.27   
Sara Berg  2000  Leksands Simförening            42.41   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            43.78   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            44.51   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            44.99   
10  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            45.07   
11  Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            45.64   
12  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            46.05   
13  Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            47.47   
14  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            47.75   
15  Felicia Lundgren  2002  Bålsta Simklubb            51.52   
16  Melinda Hörle  2000  Ludvika Simsällskap            51.63   
17  Emma Bremfors  2002  Simklubben Ena            52.26   
18  Cecilia Sjöberg  2001  Ludvika Simsällskap            52.67   
19  Walda Jonsson  2001  Bålsta Simklubb            52.97   
20  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            53.17   
21  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            55.10   
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            38.10   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            38.10   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            40.21   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            42.75   
Dennis Villman  2002  Bålsta Simklubb            43.08   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            44.23   
Emilio Carroza  2000  Bålsta Simklubb            45.25   
Jacob Pedersen  2000  Simklubben Ena            46.29   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            47.20   
10  Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            47.42   
11  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            48.17   
12  Felix Lundgren  2002  Bålsta Simklubb            49.34   
13  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            49.41   
14  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            49.90   
15  Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            50.54   
16  Svante Plars  2000  Bålsta Simklubb            1:06.41   
17  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:07.99   
18  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            1:10.83   
19  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:17.88   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    39.27        1:20.43   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    38.42        1:20.69   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    41.33        1:26.61   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    42.68        1:29.72   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    43.52        1:29.83   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    42.78        1:31.14   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    43.37        1:31.54   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    45.01        1:32.60   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap    45.82        1:35.35   
10  Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap    48.69        1:44.66   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    31.89        1:06.95   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    34.39        1:10.82   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.24        1:13.42   
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    35.67        1:15.34   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.29        1:16.02   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    37.07        1:16.42   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    37.37        1:16.75   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    36.44        1:16.96   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    37.59        1:19.28   
10  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    39.79        1:23.90   
11  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    39.60        1:24.77   
12  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    40.68        1:24.99   
13  Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    41.69        1:26.78   
14  Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap    42.45        1:29.09   
15  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    41.67        1:32.55   
16  Kristin Spjut  1998  Ludvika Simsällskap    44.87        1:36.46   
17  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    46.65        1:43.17   
                     
 
Gren 13, 100m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    31.08        1:04.22   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    34.98        1:12.86   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    36.58        1:15.86   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb    37.54        1:17.77   
Emelie Wallen  1997  Hedemora Simsällskap    42.22        1:27.68   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    41.20        1:28.62   
Elin Hedlund  1997  Upsala Simsällskap    43.65        1:33.83   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    50.77        1:45.46   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    41.13        1:25.59   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    39.33        1:25.84   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    39.75        1:25.85   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.43        1:27.44   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    44.85        1:32.86   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    43.49        1:33.17   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    47.76        1:42.25   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    49.64        1:45.07   
Joel Marin  1999  Simklubben Ena    50.80        1:49.12   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    34.58        1:12.04   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    37.32        1:17.42   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    39.30        1:21.01   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    40.97        1:24.04   
Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    44.15        1:31.51   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb    43.80        1:32.81   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    45.89        1:37.19   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    46.14        1:38.36   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    46.22        1:38.85   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap    46.41        1:38.85   
11  Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap    50.22        1:48.21   
12  Alexander Irvebrant  1998  Simklubben Ena    53.09        1:49.13   
                     
 
Gren 14, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.08        1:03.84   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    31.09        1:05.38   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    32.45        1:07.08   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    33.20        1:08.41   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.21        1:11.46   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    37.32        1:16.54   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    41.18        1:28.78   
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika Småproffs  1999  Ludvika Simsällskap            2:50.25   
  Anna Miram  1999      40.94        40.94   
  Jacqueline Larsson  1999      1:32.96        2:13.90   
  Maja Fredriksson  1999      36.35        2:50.25   
  Frida Lannhard  2000              2:50.25   
                     
Ludvika Småstjärnor  1999  Ludvika Simsällskap            3:27.29   
  Melinda Hörle  2000      56.15        56.15   
  Maja Jansson  2000      53.04        1:49.19   
  Moa Holmström  2001      51.89        2:41.08   
  Julia Ulveström  2000      46.21        3:27.29   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1999  Upsala Simsällskap            2:57.30   
  Axel Henriksson  1999      45.16        45.16   
  Alexander Almasi  2000      49.38        1:34.54   
  Karl Dannfors  1999      47.49        2:22.03   
  Philip Dannfors  1999      35.27        2:57.30   
                     
Ludvika Indians  1999  Ludvika Simsällskap            3:21.41   
  Erik Krysén  2000      52.33        52.33   
  Jakob Gustafsson  1999      54.76        1:47.09   
  Emil Söderholm  1999      48.11        2:35.20   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      46.21        3:21.41   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 2  1999  Upsala Simsällskap            3:43.94   
  Kevin Shiva  2002      59.42        59.42   
  Noel Wallin  2001      1:04.39        2:03.81   
  Anton Särnblad  2000      54.97        2:58.78   
  Loke Wallin  1999      45.16        3:43.94   
                     
                     
 
Gren 17, 4X100m Medley Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1997  Falu Simsällskap            5:19.27   
  Julia Nordlund  1998      39.34  1:21.02      1:21.02   
  Milana Salih  1997      39.40  1:24.74      2:45.76   
  Elin Svärd  1998      38.14  1:22.15      4:07.91   
  Elin Zetterberg  1998      35.12  1:11.36      5:19.27   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            6:01.74   
  Linnéa Carlsson  1998      40.02  1:24.58      1:24.58   
  Liva Bihre  1998      45.86  1:37.33      3:01.91   
  Julia Norlin  1998      45.22  1:42.16      4:44.07   
  Linnea Marklund  1998      36.37  1:17.67      6:01.74   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1997  Upsala Simsällskap            6:26.91   
  Sofia Tynelius  1997      49.18  1:38.51      1:38.51   
  Alexandra Papp  1998      47.40  1:41.49      3:20.00   
  Ellinor Grele  1998      44.94  1:39.01      4:59.01   
  Ellen Holmberg  1998      41.12  1:27.90      6:26.91   
                     
                     
 
Gren 18, 4X100m Medley Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            5:45.03   
  Nathaniel Jousefi  1997      44.10  1:28.47      1:28.47   
  Roger Öncu  1997      50.62  1:48.31      3:16.78   
  Sean Johansson  1997      36.30  1:18.05      4:34.83   
  Fredrik Nilsson  1997      33.30  1:10.20      5:45.03   
                     
                     
 
Gren 19, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    1:20.78  2:49.27  4:17.92    5:43.25   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    1:23.64  2:52.95  4:23.00    5:49.42   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb    1:26.77  3:00.37  4:31.88    6:00.69   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    1:51.59  3:56.08  6:02.11    8:06.93   
                     
 
Gren 20, 400m Frisim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:09.51  2:24.24  3:40.27    4:53.15   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    1:12.50  2:33.89  3:55.22    5:17.24   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    1:15.23  2:37.18  3:59.29    5:18.11   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.56  2:48.27  4:18.60    5:42.35   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:22.16  2:51.49  4:20.10    5:44.13   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    1:34.27  3:17.92  5:01.16    6:41.70   
                     
 
Gren 21, 200m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    33.44  1:11.70  1:51.49    2:29.23   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    35.01  1:14.18  1:53.61    2:31.21   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    36.78  1:18.86  2:01.72    2:42.90   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    36.80  1:18.78  2:01.72    2:43.23   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    38.54  1:21.33  2:03.98    2:43.54   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    37.73  1:20.65  2:04.22    2:44.92   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    39.03  1:22.20  2:05.77    2:46.53   
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    38.27  1:21.22  2:05.24    2:48.21   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    39.55  1:24.71  2:10.29    2:54.42   
10  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    42.28  1:32.35  2:20.15    3:05.41   
11  Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    45.54  1:34.73  2:23.15    3:05.49   
12  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    43.38  1:32.71  2:22.42    3:09.30   
13  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    43.65  1:34.08  2:24.92    3:12.54   
14  Kristin Spjut  1998  Ludvika Simsällskap    48.40  1:43.33  2:42.77    3:39.51   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    35.78  1:18.22  2:01.46    2:41.23   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    37.54  1:20.58  2:05.73    2:49.31   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    40.11  1:25.69  2:10.83    2:53.69   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    42.58  1:33.31  2:23.79    3:13.74   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb    44.53  1:35.50  2:30.32    3:20.05   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    45.63  1:39.87  2:36.95    3:32.15   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap    50.58  1:49.10  2:47.94    3:43.20   
                     
 
Gren 23, 100m Medley Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    42.97        1:29.86   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    42.88        1:30.62   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    42.76        1:30.79   
Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    43.87        1:33.29   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    44.87        1:39.42   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    47.28        1:40.32   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    48.60        1:40.66   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    49.63        1:42.11   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    50.53        1:42.49   
10  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    49.82        1:42.71   
11  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    49.01        1:42.75   
12  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    49.79        1:43.67   
13  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    49.66        1:45.76   
14  Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap    53.73        1:48.92   
15  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    53.65        1:55.34   
16  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap    1:06.56        2:16.51   
Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            DSQ   
Melinda Hörle  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 100m Medley Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    46.12        1:33.75   
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    43.82        1:34.23   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    46.03        1:36.76   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    46.13        1:38.09   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    47.15        1:38.65   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    47.28        1:39.71   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    55.29        1:58.12   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    55.65        1:58.70   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    57.42        1:58.72   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    40.37        1:25.17   
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    38.57        1:25.82   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    44.53        1:39.12   
Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    46.75        1:41.72   
Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    49.50        1:46.83   
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    50.31        1:49.36   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    37.67        1:21.46   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    40.74        1:29.89   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    51.51        1:45.48   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb    53.39        1:50.71   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    56.99        2:04.44   
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    40.43        1:28.53   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    42.62        1:35.76   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    52.34        1:55.89   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap            DSQ   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    34.85        1:11.95   
Fredrik Nilsson  1997  Upsala Simsällskap    37.85        1:20.22   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    39.76        1:26.96   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    42.58        1:31.76   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Damer, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            42.87   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            46.09   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            47.69   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            48.08   
Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap            48.10   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            50.66   
Henrietta Bihre  2000  Upsala Simsällskap            50.75   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            52.63   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            54.34   
10  Julia Ulveström  2000  Ludvika Simsällskap            54.98   
11  Melinda Hörle  2000  Ludvika Simsällskap            55.56   
12  Cecilia Sjöberg  2001  Ludvika Simsällskap            1:02.31   
13  Johanna Ingard  2000  Upsala Simsällskap            1:02.38   
14  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            1:02.66   
15  Hannele Ålander  2001  Simklubben Ena            1:04.02   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Emma Bremfors  2002  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap            41.86   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            42.67   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            44.49   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            50.55   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            51.02   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            53.17   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            53.27   
Emilio Carroza  2000  Bålsta Simklubb            53.96   
Dennis Villman  2002  Bålsta Simklubb            55.78   
10  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            56.08   
11  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            1:00.76   
12  Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            1:02.80   
13  Evert Johnsson  2003  Bålsta Simklubb            1:05.86   
14  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:10.77   
15  Eskil Jonsson  2003  Bålsta Simklubb            1:12.36   
16  Mikael Söderberg  2003  Upsala Simsällskap            1:14.84   
17  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap            1:15.76   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    44.56        1:30.22   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    44.93        1:31.73   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    45.27        1:33.71   
Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    50.51        1:43.79   
Annie Engberg  1999  Upsala Simsällskap    51.78        1:46.20   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    53.86        1:46.42   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    52.78        1:47.76   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap    56.02        1:48.45   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rebecka Gustafsson  1998  Simklubben Ena    38.51        1:19.99   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    39.41        1:21.24   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    40.52        1:22.45   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    40.86        1:26.11   
Linnea Marklund  1998  Upsala Simsällskap    41.97        1:26.18   
Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    43.30        1:28.47   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    42.66        1:28.71   
Maja Plars  1998  Bålsta Simklubb    44.48        1:31.62   
Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    46.47        1:34.75   
10  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    47.17        1:35.07   
11  Marina Feria Söderholm  1998  Bålsta Simklubb    47.71        1:37.37   
12  Olivia Sanner  1998  Upsala Simsällskap    47.82        1:39.19   
13  Alexandra Papp  1998  Upsala Simsällskap    49.81        1:42.16   
14  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    51.24        1:43.46   
                     
 
Gren 29, 100m Ryggsim Damer, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Milana Salih  1997  Falu Simsällskap    36.91        1:15.71   
Sofia Nyström  1997  Bålsta Simklubb    44.53        1:27.51   
Moa Bremfors  1997  Simklubben Ena    43.89        1:29.69   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    44.33        1:30.08   
Sofia Tynelius  1997  Upsala Simsällskap    49.68        1:38.44   
Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    46.66        1:39.34   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    1:05.12        2:11.45   
Isabelle Schröder  1997  Upsala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    48.78        1:39.05   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    49.35        1:39.45   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    48.82        1:40.42   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    49.60        1:41.62   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    51.75        1:47.03   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    55.45        1:50.24   
Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    53.82        1:51.53   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    39.69        1:20.33   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    44.19        1:29.85   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    46.35        1:33.40   
Isac Stankiewicz  1998  Bålsta Simklubb    49.68        1:40.42   
Alexander Söderlund  1998  Simklubben Ena    53.93        1:47.62   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    54.38        1:48.17   
Albin Eklund  1998  Upsala Simsällskap    57.09        1:53.14   
Gustav Ekesten  1998  Simklubben Ena    59.62        2:00.28   
                     
 
Gren 30, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    39.64        1:19.70   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    41.36        1:25.27   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.85        1:30.84   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    45.68        1:33.70   
Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    46.61        1:35.33   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 4X50m Frisim Damer, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika Småproffs  1999  Ludvika Simsällskap            2:31.32   
  Anna Miram  1999      37.51        37.51   
  Frida Lannhard  2000      38.12        1:15.63   
  Maja Fredriksson  1999      37.57        1:53.20   
  Jacqueline Larsson  1999      38.12        2:31.32   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1999  Upsala Simsällskap            2:37.49   
  Miranda Söderberg  1999      37.28        37.28   
  Linnea Björndahl  2000      39.98        1:17.26   
  Ella-Maja Byström  1999      39.00        1:56.26   
  Beatrice Blomqvist  2000      41.23        2:37.49   
                     
Ludvika Småstjärnor  1999  Ludvika Simsällskap            3:11.28   
  Julia Ulveström  2000      47.49        47.49   
  Moa Holmström  2001      48.98        1:36.47   
  Melinda Hörle  2000      53.71        2:30.18   
  Maja Jansson  2000      41.10        3:11.28   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1999  Upsala Simsällskap            3:14.11   
  Annie Engberg  1999      44.49        44.49   
  Henrietta Bihre  2000      45.97        1:30.46   
  Ani-Helen Ökcu  2001      54.76        2:25.22   
  Johanna Ingard  2000      48.89        3:14.11   
                     
                     
 
Gren 32, 4X50m Frisim Herrar, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1999  Upsala Simsällskap            2:37.44   
  Axel Henriksson  1999      41.97        41.97   
  Alexander Almasi  2000      38.75        1:20.72   
  Philip Dannfors  1999      37.51        1:58.23   
  Karl Dannfors  1999      39.21        2:37.44   
                     
Ludvika Indians  1999  Ludvika Simsällskap            2:58.75   
  Jakob Gustafsson  1999      44.59        44.59   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      45.88        1:30.47   
  Emil Söderholm  1999      40.02        2:10.49   
  Timothy Larsson  2001      48.26        2:58.75   
                     
Upsala Sim Pojkar Lag 2  1999  Upsala Simsällskap            3:12.26   
  Loke Wallin  1999      47.22        47.22   
  Anton Särnblad  2000      45.96        1:33.18   
  Gustav Ödman  2000      48.47        2:21.65   
  Kevin Shiva  2002      50.61        3:12.26   
                     
                     
 
Gren 33, 4X100m Frisim Damer, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Falu Simsällskap Lag 1  1997  Falu Simsällskap            4:46.22   
  Lotta Persson  1997      36.84  1:17.14      1:17.14   
  Julia Nordlund  1998      35.38  1:15.41      2:32.55   
  Elin Zetterberg  1998      34.04  1:10.22      3:42.77   
  Milana Salih  1997      30.07  1:03.45      4:46.22   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            4:54.29   
  Saga Söderberg  1997      34.32  1:10.86      1:10.86   
  Linnéa Carlsson  1998      34.15  1:14.07      2:24.93   
  Linnea Marklund  1998      35.56  1:15.16      3:40.09   
  Liva Bihre  1998      35.09  1:14.20      4:54.29   
                     
Upsala Sim Flickor Lag 2  1997  Upsala Simsällskap            5:42.34   
  Julia Norlin  1998      38.59  1:22.53      1:22.53   
  Ellinor Grele  1998      39.41  1:24.31      2:46.84   
  Ellen Holmberg  1998      40.30  1:25.79      4:12.63   
  Alexandra Papp  1998      41.29  1:29.71      5:42.34   
                     
Bålsta Flickor  1998  Bålsta Simklubb            6:01.99   
  Walda Jonsson  2001      52.82  1:51.14      1:51.14   
  Sofia Nyström  1997      39.14  1:21.17      3:12.31   
  Marina Feria Söderholm  1998      41.80  1:30.34      4:42.65   
  Maja Plars  1998      37.45  1:19.34      6:01.99   
                     
                     
 
Gren 34, 4X100m Frisim Herrar, Finaler 12 - 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala Sim Pojkar Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            5:06.37   
  Nathaniel Jousefi  1997      38.39  1:20.91      1:20.91   
  Sean Johansson  1997      31.25  1:06.56      2:27.47   
  Fredrik Nilsson  1997      33.17  1:10.08      3:37.55   
  Roger Öncu  1997      41.38  1:28.82      5:06.37   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Bålsta Simklubb