Resultat Totalt - Med poäng och mellantider 
 
  Tävling  VASADOPPET    Utskriftsdatum  03 oktober 2010   
  Tävlingsort  Hedemora    Utskriftstid  17:26   
  Arrangör  Hedemora simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-10-03         
 
 
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar B-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  1997              2:08.79   
  Falu Simsällskap                   
  Victor Peltomaa  1998      31.23        31.23   
  Filip Antlöv  1998      35.42        1:06.65   
  Rasmus Rantanen  1997      29.99        1:36.64   
  Gustav Sander  1998      32.15        2:08.79   
                     
Borlänge SS Lag 1              2:21.10   
  Borlänge Simsällskap                   
  Daniel Litborn  1998      35.68        35.68   
  Jacob Leidefeldt  1997      35.67        1:11.35   
  Kristoffer Karlsson  1997      35.17        1:46.52   
  David Bransell  1997      34.58        2:21.10   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1997              2:31.89   
  Falu Simsällskap                   
  Linus Peltomaa  2000      37.11        37.11   
  David Hambraeus  1999      38.31        1:15.42   
  Per Höijer  1998      39.71        1:55.13   
  Gustav Nyberg  1997      36.76        2:31.89   
                     
Indians  1998              2:33.69   
  Ludvika Simsällskap                   
  Jakob Gustafsson  1999      38.65        38.65   
  Anton Campalto  1998      36.61        1:15.26   
  Henrik Bransell  1999      40.98        1:56.24   
  Emil Söderholm  1999      37.45        2:33.69   
                     
Hedemora Herrar1  1996              3:00.09   
  Hedemora Simsällskap                   
  Hannes Penndorf Ronsten  1996      35.41        35.41   
  Ludvig Claesson  1997      43.97        1:19.38   
  August Claesson  2000      52.15        2:11.53   
  Adam Janbjer  1999      48.56        3:00.09   
                     
Pirayorna  1999              3:03.18   
  Ludvika Simsällskap                   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      44.23        44.23   
  Erik Krysén  2000      43.77        1:28.00   
  Timothy Larsson  2001      50.85        2:18.85   
  Jakob Rydelius  1999      44.33        3:03.18   
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer B-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Barracudor [1996]  1996              2:09.89   
  Ludvika Simsällskap                   
  Olivia Sjöblom  1997      30.04        30.04   
  Elina Accord  1996      32.26        1:02.30   
  Anna Miram  1999      35.00        1:37.30   
  Majken Boyle  1996      32.59        2:09.89   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1997              2:12.83   
  Falu Simsällskap                   
  Lotta Persson  1997      34.42        34.42   
  Elin Svärd  1998      32.64        1:07.06   
  Sandra Lundqvist  1998      34.12        1:41.18   
  Elin Zetterberg  1998      31.65        2:12.83   
                     
Hofors Flickor  1996              2:25.56   
  Sim 77 Hofors                   
  Lise Nielsen  1996      36.13        36.13   
  Camilla Ranta  1996      38.73        1:14.86   
  Jenny Seberg  1997      36.63        1:51.49   
  Moa Pettersson  1997      34.07        2:25.56   
                     
Småproffsen  1998              2:30.18   
  Ludvika Simsällskap                   
  Jacqueline Larsson  1999      37.98        37.98   
  Frida Lannhard  2000      36.38        1:14.36   
  Maja Fredriksson  1999      38.83        1:53.19   
  Astrid Ulveström  1998      36.99        2:30.18   
                     
Hedemora Damer 1  1996              2:37.75   
  Hedemora Simsällskap                   
  Isabelle Sörlie  1999      38.70        38.70   
  Ebba Kåks  1997      40.73        1:19.43   
  Anna Hedlund  2000      42.56        2:01.99   
  Viktoria Hammarbring  1997      35.76        2:37.75   
                     
Leksand Damer  1999              2:47.45   
  Leksands Simförening                   
  Linnea Danielsson  1999      43.29        43.29   
  Sara Berg  2000      43.02        1:26.31   
  Petronella Skoglund  2000      44.39        2:10.70   
  Sara Junevik  2000      36.75        2:47.45   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1997              2:50.64   
  Falu Simsällskap                   
  Hanna Tinnerholm  1999      36.45        36.45   
  Pernilla Mattsson  1997      41.18        1:17.63   
  Nelly Antlöv  2002      50.01        2:07.64   
  Ronja Rantanen  1999      43.00        2:50.64   
                     
Borlänge SS Lag 2              2:57.43   
  Borlänge Simsällskap                   
  Elin Larsen  1997      39.01        39.01   
  Madelene Nilsson  1999      45.99        1:25.00   
  Emme-Linn Hansson  1998      41.10        2:06.10   
  Victoria Jansson  2000      51.33        2:57.43   
                     
Gränges SS Damer  1997              2:58.56   
  Gränges Simsällskap                   
  Rebecka Östh  1999      41.86        41.86   
  Jasmine Brunström  1999      47.29        1:29.15   
  Milica Plavsic  1998      53.76        2:22.91   
  Elice Ståhl  1997      35.65        2:58.56   
                     
10  Småstjärnorna  1998              3:00.76   
  Ludvika Simsällskap                   
  Anna Hjärtedal  2000      47.23        47.23   
  Moa Holmström  2001      46.80        1:34.03   
  Helena Sjödin  1998      43.93        2:17.96   
  Alice Björnbom  1999      42.80        3:00.76   
                     
Borlänge SS Lag 1              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
  Emma Abrahamsson  1997                 
  Lizette Söderlund  1997                 
  Moa-Lill Häggkvist  1998                 
  Denice Olsson  1998      56        DNS   
                     
 
Gren 25, 4X100m Frisim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Sandviken Herrar 1  2000              4:08.88   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
  Jonas Lindberg  1992      28.91  59.55      59.55   
  Johan Nilsson  1993      29.16  1:02.54      2:02.09   
  Ludvig Skans  1994      30.45  1:04.58      3:06.67   
  Azur Klipic  1994      29.99  1:02.21      4:08.88   
                     
 
Gren 26, 4X100m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  50m  100m      Tid  Status 
  Förening                   











 
Sandviken Damer 1  2000              4:57.86   
  Sandvikens Sim och Hopp                   
  Amanda Forsström  1995      34.01  1:12.73      1:12.73   
  Fredrika Lundkvist  1994      30.88  1:05.42      2:18.15   
  Sara Molin  1990      34.79  1:11.77      3:29.92   
  Alva Sand  2000      40.69  1:27.94      4:57.86   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2010 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  17:26