Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  VASADOPPET    Utskriftsdatum  03 oktober 2010   
  Tävlingsort  Hedemora    Utskriftstid  12:48   
  Arrangör  Hedemora simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-10-03         
 
 
Gren 1, 100m Medley Pojkar B-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    42.70        1:31.39   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    45.41        1:36.08   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    45.33        1:39.08   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    51.32        1:47.65   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    51.37        1:49.18   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap    1:02.64        2:05.97   
August Claesson  2000  Hedemora Simsällskap    1:04.01        2:07.50   
Oliver Sved  2000  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Pojkar B-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    36.14        1:18.10   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.65        1:22.30   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    41.47        1:24.50   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    41.20        1:26.84   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    43.83        1:31.47   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    43.90        1:32.40   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    46.29        1:34.24   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap    42.83        1:36.04   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    46.08        1:36.31   
10  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    45.34        1:36.50   
11  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    46.87        1:37.63   
12  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    46.43        1:37.96   
13  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.73        1:39.57   
14  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    48.91        1:40.06   
15  Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap    54.32        1:59.48   
16  Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap    1:07.49        2:12.00   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap            DNS   
Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 100m Medley Pojkar B-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.57        1:13.71   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    45.19        1:32.02   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    45.68        1:32.72   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    43.19        1:34.28   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Damer B-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    41.93        1:28.57   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap    44.90        1:30.65   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    46.52        1:39.89   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap    50.61        1:41.04   
Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening    47.68        1:43.70   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    48.44        1:45.03   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    54.20        1:52.04   
Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap    53.61        1:53.61   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    55.15        1:55.61   
10  Vilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap    57.90        2:09.76   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Damer B-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.58        1:18.38   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    37.87        1:19.73   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    39.11        1:24.44   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    40.49        1:27.53   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    40.45        1:28.08   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora    39.73        1:28.30   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    44.16        1:29.30   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    42.53        1:31.10   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.80        1:31.73   
10  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    44.54        1:33.25   
11  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap    46.42        1:34.52   
12  Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    47.38        1:37.45   
13  Lindsey Deryckere  1999  Leksands Simförening    48.97        1:38.78   
14  Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap    47.76        1:39.89   
15  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    47.12        1:40.54   
16  Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap    49.84        1:44.03   
17  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    48.50        1:44.78   
18  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap    49.59        1:45.69   
19  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    51.73        1:47.09   
20  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap    49.03        1:48.46   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DNS   
Linnea Danielsson  1999  Leksands Simförening            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Medley Damer B-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    34.20        1:14.18   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    36.78        1:16.97   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    38.88        1:24.76   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    41.62        1:26.84   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    39.80        1:27.30   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    42.12        1:28.24   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    40.88        1:29.22   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap    41.94        1:29.30   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    42.84        1:30.22   
10  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    45.91        1:30.51   
11  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    39.89        1:31.03   
12  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    40.79        1:31.06   
13  Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap    42.11        1:31.84   
14  Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap    44.51        1:32.35   
15  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    43.24        1:32.48   
16  Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap    42.76        1:33.19   
17  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    43.81        1:35.53   
18  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    47.39        1:45.11   
19  Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap    54.52        1:48.23   
Elin Larsen  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley H + PA, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    32.38  1:11.68  1:58.03    2:34.29   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.97  1:16.55  2:00.69    2:35.82   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    33.35  1:14.77  1:59.90    2:37.99   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    33.03  1:20.56  2:07.33    2:43.53   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.72  1:15.85  2:08.88    2:45.34   
                     
 
Gren 3, 200m Medley H + PA, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    28.81  1:07.79  1:49.12    2:26.18   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    31.33  1:10.79  1:54.98    2:30.28   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    33.32  1:18.36  2:06.27    2:44.78   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    36.48  1:21.16  2:07.77    2:47.06   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    36.27  1:22.44  2:08.76    2:49.99   
                     
 
Gren 4, 200m Medley D + FA, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    33.53  1:15.56  2:05.06    2:40.65   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    39.15  1:23.07  2:13.69    2:54.50   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    39.82  1:24.45  2:15.62    2:56.52   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap    40.83  1:27.35  2:19.17    3:03.08   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    41.42  1:34.31  2:26.33    3:10.54   
                     
 
Gren 4, 200m Medley D + FA, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap    34.54  1:19.06  2:05.02    2:40.45   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.30  1:29.74  2:18.45    2:57.51   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap    44.40  1:33.48  2:30.49    3:11.82   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Pojkar B-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            45.05   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            47.60   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            53.77   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            54.37   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Pojkar B-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            37.68   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            38.03   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            39.03   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            39.48   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.03   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            44.71   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            45.15   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            45.43   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            47.48   
10  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            47.58   
11  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            47.92   
12  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            48.10   
13  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            49.41   
13  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            49.41   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 50m Fjärilsim Pojkar B-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            33.82   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            44.27   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap            47.84   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Flickor B-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            44.74   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap            44.86   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            49.74   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            50.24   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            51.18   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            57.64   
Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            1:00.94   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Flickor B-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            36.85   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap            37.06   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            37.09   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            39.54   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            40.00   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora            41.54   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            42.57   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            42.98   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            43.83   
10  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap            45.17   
11  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            47.44   
12  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            48.45   
13  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            48.47   
14  Lindsey Deryckere  1999  Leksands Simförening            49.51   
15  Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            51.24   
16  Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            51.94   
17  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            52.94   
18  Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            54.23   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Flickor B-D, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap            32.84   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            34.82   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            38.03   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap            38.42   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            39.86   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            40.79   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap            41.46   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap            42.65   
Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap            42.87   
10  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors            42.91   
11  Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap            43.20   
12  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors            44.15   
13  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap            45.02   
14  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap            45.46   
15  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap            46.12   
16  Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap            49.33   
17  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap            49.37   
18  Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap            53.22   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim H + PA, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.06        1:10.48   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    33.44        1:11.10   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    34.07        1:13.39   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    34.50        1:14.78   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    32.84        1:14.98   
                     
 
Gren 7, 100m Fjärilsim H + PA, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    30.91        1:05.20   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.40        1:05.33   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    34.04        1:16.32   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    36.82        1:22.13   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    37.34        1:22.48   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim D + FA, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.51        1:10.31   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    35.57        1:15.63   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    39.37        1:25.77   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    39.44        1:26.87   
Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.52        1:29.31   
                     
 
Gren 8, 100m Fjärilsim D + FA, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    34.34        1:14.50   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    40.64        1:26.36   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Pojkar C-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            42.63   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            42.70   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            44.79   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            51.15   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            52.19   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            56.56   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            1:00.01   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            1:01.38   
August Claesson  2000  Hedemora Simsällskap            1:04.98   
Miloc Plavsic  2000  Gränges Simsällskap            DNS   
Oliver Sved  2000  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 9, 50m Ryggsim Pojkar C-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            35.61   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            36.69   
Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            41.19   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            41.26   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            42.41   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            42.69   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            42.85   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            44.92   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            44.99   
10  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            45.37   
11  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            46.72   
12  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            46.79   
13  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            47.03   
14  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            48.00   
15  Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            50.73   
16  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening            50.93   
17  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            53.09   
18  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            54.12   
19  Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            57.51   
20  Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            1:09.78   
Samuel Sved  1998  Hedemora Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Flickor C-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            42.98   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            44.03   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.48   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            45.32   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            47.59   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap            47.82   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            47.88   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            49.37   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            50.19   
10  Emily Nilsson  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            50.80   
11  Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            52.41   
12  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            53.43   
13  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            53.65   
14  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            54.52   
15  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            56.99   
16  Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            57.22   
17  Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            58.20   
18  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            1:00.97   
19  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            1:07.38   
20  Isabelle Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            1:11.19   
21  Jennifer Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            1:11.29   
22  Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            1:18.59   
                     
 
Gren 10, 50m Ryggsim Flickor C-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap            38.61   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            38.73   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            41.11   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            41.19   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora            41.91   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            43.31   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            43.52   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            43.75   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            43.79   
10  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            43.95   
11  Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            45.11   
12  Stefanie Nilsson  1998  Orsa IF Simklubb            45.25   
13  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap            45.57   
14  Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            46.23   
15  Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            47.22   
16  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            48.69   
17  Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            49.01   
18  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap            49.05   
19  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            50.16   
20  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            52.26   
21  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            52.91   
22  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            53.93   
23  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            56.99   
24  Linnea Danielsson  1999  Leksands Simförening            57.65   
25  Milica Plavsic  1998  Gränges Simsällskap            59.29   
26  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap            1:04.29   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DNS   
Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Lindsey Deryckere  1999  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim H + P A-B, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    35.52        1:12.41   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    48.17        1:36.49   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    51.62        1:47.74   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim H + P A-B, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    35.44        1:11.22   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.58        1:12.80   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.00        1:13.13   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.39        1:16.59   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    38.28        1:18.32   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    37.67        1:20.43   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    40.95        1:22.86   
                     
 
Gren 11, 100m Ryggsim H + P A-B, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.19        1:08.22   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.44        1:11.68   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    35.77        1:12.95   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    40.28        1:22.30   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    40.52        1:23.13   
Nils Eriksson  1992  Hedemora Simsällskap    43.03        1:28.26   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim D + F A-B, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    38.05        1:17.52   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    39.56        1:18.71   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    42.01        1:26.00   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    42.98        1:26.69   
Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap    43.99        1:26.98   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    43.03        1:27.84   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    42.84        1:27.96   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    45.88        1:30.41   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    46.20        1:32.27   
10  Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap    45.91        1:32.38   
11  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    46.55        1:32.91   
12  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    44.94        1:33.42   
13  Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap    46.24        1:33.64   
14  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    45.35        1:34.58   
15  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    47.53        1:35.94   
16  Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap    47.92        1:36.95   
17  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    53.81        1:52.09   
18  Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap    56.92        1:56.93   
19  Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    1:01.30        2:04.85   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim D + F A-B, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.30        1:12.73   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    37.74        1:17.14   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    39.26        1:18.80   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    39.04        1:19.61   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    40.73        1:22.81   
Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.97        1:23.43   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    43.22        1:26.31   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap    42.39        1:28.01   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    45.52        1:32.45   
10  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    48.38        1:37.36   
                     
 
Gren 12, 100m Ryggsim D + F A-B, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap    40.77        1:25.01   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.44        1:29.24   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    45.83        1:31.57   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    56.47        1:56.86   
Anna Gran  1992  Gävle Simsällskap    1:13.00        2:34.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2010 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  12:48