Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  VASADOPPET    Utskriftsdatum  03 oktober 2010   
  Tävlingsort  Hedemora    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  Hedemora simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  2010-10-03         
 
 
Gren 13, 100m Medley Herrar, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    29.89        1:03.71   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.00        1:09.55   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.73        1:10.16   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    32.91        1:10.44   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.35        1:10.74   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    33.85        1:11.11   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    35.63        1:14.18   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    36.43        1:15.11   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    36.37        1:15.17   
10  Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    36.28        1:15.34   
11  Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.74        1:17.11   
12  Nils Eriksson  1992  Hedemora Simsällskap    38.56        1:22.28   
13  Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    46.68        1:34.34   
14  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    47.45        1:38.63   
15  Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap    47.80        1:43.54   
                     
 
Gren 14, 100m Medley Damer, Finaler 99 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    35.35        1:15.11   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    35.47        1:15.88   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    36.20        1:19.06   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    37.04        1:19.77   
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap    38.49        1:20.33   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    40.35        1:25.02   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap    39.63        1:25.44   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    43.33        1:27.44   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    40.45        1:28.09   
10  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    44.06        1:28.96   
11  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    43.07        1:30.47   
12  Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    43.35        1:31.64   
13  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    44.04        1:32.72   
14  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    44.11        1:32.91   
15  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    47.29        1:34.41   
16  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    43.70        1:35.21   
17  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    48.17        1:36.54   
18  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    46.18        1:41.24   
19  Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap    50.09        1:43.51   
20  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    48.84        1:45.05   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar C-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            47.50   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            51.92   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            55.54   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            55.78   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            56.62   
Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            58.89   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            1:00.11   
August Claesson  2000  Hedemora Simsällskap            1:11.25   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 50m Bröstsim Herrar C-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            40.91   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            41.98   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            42.09   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            45.15   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            45.56   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            48.48   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            50.34   
Carl Lemon  1998  Leksands Simförening            50.71   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            51.61   
10  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            51.91   
11  Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            52.14   
12  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            52.17   
13  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            52.97   
14  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            53.74   
15  Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            55.06   
16  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            55.69   
17  Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            55.84   
18  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            56.04   
19  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            59.83   
20  Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            1:02.64   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Damer C-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap            44.44   
Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            48.32   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            48.76   
Sara Berg  2000  Leksands Simförening            49.22   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            51.67   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.78   
Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            51.83   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            53.05   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            53.83   
10  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            54.04   
11  Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            54.68   
12  Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            54.85   
13  Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            55.45   
14  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            56.37   
15  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            56.90   
16  Emily Nilsson  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            57.23   
17  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            57.51   
18  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            57.94   
19  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            58.69   
20  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            59.75   
21  Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            1:07.14   
22  Jennifer Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            1:12.25   
23  Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            1:20.57   
24  Isabelle Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            1:34.03   
                     
 
Gren 16, 50m Bröstsim Damer C-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap            40.75   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            42.27   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            43.00   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            43.74   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            45.08   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            45.75   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora            47.09   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            47.96   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            49.14   
10  Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            49.17   
11  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            50.16   
12  Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            50.31   
13  Lindsey Deryckere  1999  Leksands Simförening            50.83   
14  Stefanie Nilsson  1998  Orsa IF Simklubb            51.01   
15  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap            51.49   
16  Milica Plavsic  1998  Gränges Simsällskap            51.60   
17  Linnea Danielsson  1999  Leksands Simförening            51.77   
18  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap            52.17   
19  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap            52.46   
20  Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            52.62   
21  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap            52.97   
22  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            53.38   
23  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            54.54   
24  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            56.86   
25  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            58.47   
26  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            1:00.63   
27  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            1:01.40   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DNS   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar A-B, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    41.04        1:29.05   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    42.41        1:29.28   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    48.41        1:45.46   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    48.94        1:45.51   
Ludvig Claesson  1997  Hedemora Simsällskap    49.29        1:46.26   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar A-B, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    36.48        1:18.39   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    38.48        1:20.27   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.03        1:22.46   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    40.68        1:24.67   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    40.43        1:24.81   
                     
 
Gren 17, 100m Bröstsim Herrar A-B, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    35.13        1:14.51   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.08        1:17.09   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    40.04        1:21.63   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    39.00        1:22.35   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    38.46        1:23.50   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Damer A-B, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    41.58        1:27.13   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    42.41        1:27.81   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    45.31        1:37.02   
Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    47.96        1:38.06   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    46.80        1:38.70   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap    48.19        1:40.67   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora    48.69        1:41.80   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    48.27        1:42.52   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap    49.54        1:43.01   
10  Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap    48.57        1:43.13   
11  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    49.37        1:43.37   
12  Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap    50.62        1:44.90   
13  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    49.65        1:45.60   
14  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    52.22        1:48.69   
15  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    55.58        1:57.61   
16  Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap    56.62        1:57.68   
17  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    55.88        1:57.72   
18  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    58.39        2:05.47   
Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap            DNS   
Elin Larsen  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Damer A-B, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.78        1:24.60   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    41.90        1:27.28   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    41.85        1:29.11   
Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.03        1:31.85   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    43.92        1:34.27   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    45.36        1:36.74   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    49.53        1:41.66   
Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    50.05        1:44.77   
                     
 
Gren 18, 100m Bröstsim Damer A-B, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap    38.70        1:21.01   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    41.47        1:26.84   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.23        1:30.80   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap    48.64        1:44.80   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    54.02        1:53.59   
Anna Gran  1992  Gävle Simsällskap    1:04.21        2:12.31   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Herrar C-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            37.42   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            37.97   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            42.11   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            42.37   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            47.62   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            50.15   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            50.26   
August Claesson  2000  Hedemora Simsällskap            54.25   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Herrar C-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            31.74   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            32.09   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            33.99   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            35.36   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            35.67   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.09   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            37.38   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            37.61   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            37.68   
10  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora            37.75   
11  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            37.92   
12  Karl Hunter  1999  Avesta Simsällskap            38.09   
13  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening            39.38   
14  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            41.12   
15  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            44.69   
16  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            44.91   
17  Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            47.13   
18  Linus Larsson  1998  Gävle Simsällskap            50.33   
19  Albin Adner  1998  Gävle Simsällskap            54.06   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Damer C-D, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            36.86   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            37.10   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.08   
Sara Wallin  2000  Gävle Simsällskap            38.32   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            40.17   
Sara Berg  2000  Leksands Simförening            41.70   
Moa Alden  2000  Avesta Simsällskap            42.57   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.17   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            43.18   
10  Smilla Wigg  2000  Gävle Simsällskap            43.23   
11  Emily Nilsson  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            43.27   
12  Kajsa Bond Jenning  2000  Leksands Simförening            43.42   
13  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            43.98   
14  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            44.11   
15  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            44.42   
16  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            45.01   
17  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            45.51   
18  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            47.95   
19  Vilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap            49.13   
20  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            51.61   
21  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            52.22   
22  Malin Seberg  2000  Sim 77 Hofors            52.40   
23  Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            52.60   
24  Jennifer Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            58.40   
25  Ida Nyström  2001  Hedemora Simsällskap            59.31   
26  Isabelle Liljekvist  2001  Hedemora Simsällskap            1:02.26   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Damer C-D, Finaler 11 - 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elin Zetterberg  1998  Falu Simsällskap            32.42   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            33.89   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            34.91   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            35.84   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            35.98   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            36.22   
Linn Uhlas-Backlund  1998  Simsällskapet Mora            36.45   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            36.79   
Julia Bergqvist  1998  Avesta Simsällskap            37.62   
10  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            37.75   
11  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            37.80   
12  Stefanie Nilsson  1998  Orsa IF Simklubb            38.02   
13  Astrid Ulveström  1998  Ludvika Simsällskap            38.52   
14  Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            38.87   
15  Lindsey Deryckere  1999  Leksands Simförening            39.03   
16  Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            39.08   
17  Emme-Linn Hansson  1998  Borlänge Simsällskap            40.72   
18  Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            41.67   
19  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap            41.84   
20  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            42.48   
21  Linnea Danielsson  1999  Leksands Simförening            43.34   
22  Jasmine Brunström  1999  Gränges Simsällskap            43.75   
23  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap            44.39   
24  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            45.73   
25  Karolina Kjellin  1998  Falu Simsällskap            47.42   
26  Lisa Vogel  1999  Hedemora Simsällskap            52.70   
27  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            54.71   
28  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            54.76   
29  Milica Plavsic  1998  Gränges Simsällskap            55.28   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Herrar A-B, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.08        1:04.35   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    36.83        1:15.92   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    37.12        1:17.64   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.85        1:22.39   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    41.24        1:27.16   
Ludvig Claesson  1997  Hedemora Simsällskap    45.99        1:41.81   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Herrar A-B, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    29.29        1:00.32   
Giovanni Bianchi  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.87        1:01.23   
Azur Klipic  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    30.16        1:02.33   
Ludvig Skans  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.79        1:02.50   
Alexander Bjelke  1994  Ludvika Simsällskap    30.13        1:02.81   
Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    31.17        1:04.18   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Herrar A-B, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    28.85        57.31   
Jonas Lindberg  1992  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.40        1:00.37   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    29.39        1:02.53   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    31.43        1:05.86   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap    32.51        1:08.46   
Joakim Anttila  1991  Borlänge Simsällskap    32.05        1:08.58   
Nils Eriksson  1992  Hedemora Simsällskap    33.82        1:09.27   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer A-B, Finaler 13 - 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Norlin  1996  Falu Simsällskap    31.83        1:05.61   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    32.40        1:06.09   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    35.13        1:12.58   
Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    36.56        1:14.66   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    36.33        1:14.99   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    38.46        1:19.41   
Viktoria Hammarbring  1997  Hedemora Simsällskap    40.03        1:20.18   
Lovisa Larsson  1996  Gävle Simsällskap    38.49        1:20.59   
Maja Kron  1996  Gävle Simsällskap    39.63        1:20.88   
10  Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    38.38        1:20.98   
11  Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    38.24        1:21.44   
12  Camilla Ranta  1996  Sim 77 Hofors    41.52        1:25.33   
13  Lise Nielsen  1996  Sim 77 Hofors    40.58        1:25.61   
14  Jenny Seberg  1997  Sim 77 Hofors    40.45        1:25.74   
15  Elin Larsen  1997  Borlänge Simsällskap    41.12        1:26.61   
16  Kristina Westergren  1996  Gävle Simsällskap    40.30        1:27.77   
17  Ebba Kåks  1997  Hedemora Simsällskap    45.87        1:34.12   
18  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    43.58        1:37.76   
19  Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    50.43        1:51.14   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap            DNS   
Lizette Söderlund  1997  Borlänge Simsällskap            DNS   
Elin Lindberg  1996  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer A-B, Finaler 15 - 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    30.54        1:03.32   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.15        1:04.99   
Emma Larson  1995  Sim 77 Hofors    34.27        1:10.83   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    34.72        1:11.06   
Amanda Forsström  1995  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.78        1:11.53   
Julia Nygren  1995  Borlänge Simsällskap    35.45        1:13.78   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    35.36        1:14.07   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    35.64        1:15.57   
Lisa Schön  1994  Gävle Simsällskap    37.14        1:17.81   
10  Ida Strömberg  1995  Avesta Simsällskap    41.48        1:24.42   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Damer A-B, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Åhrlin  1990  Gävle Simsällskap    31.15        1:03.76   
Elin Källqvist  1990  Gävle Simsällskap    31.85        1:06.42   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.15        1:11.64   
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    36.93        1:14.87   
Linda Kandén  1993  Gävle Simsällskap    38.25        1:19.21   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    49.36        1:43.94   
Anna Gran  1992  Gävle Simsällskap    1:01.39        2:05.90   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.00  Utskriftsdatum  03 oktober 2010 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  16:46