Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Väsman open 2011    Utskriftsdatum  20 februari 2011   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  20:32   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 februari 2011         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            25.04   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            25.63   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            25.95   
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap            26.12   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap            27.94   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap            29.62   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            25.31   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            25.83   
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap            26.14   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            26.16   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap            27.44   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap            28.63   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            28.75   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            29.64   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            32.21   
10  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            32.86   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            33.31   
12  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            34.74   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            25.02   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            25.59   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            25.72   
Eric Schmidt  1992  Ludvika Simsällskap            26.09   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap            27.52   
Marcus Fredriksson  1992  Ludvika Simsällskap            28.79   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            29.43   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            29.43   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            32.12   
10  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            33.52   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            34.65   
12  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            34.79   
13  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            34.93   
14  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            35.02   
15  Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            37.09   
16  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            37.50   
17  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            37.97   
18  Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            38.48   
19  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            42.16   
20  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            45.04   
21  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            45.53   
22  Dennis Söderholm  2000  Ludvika Simsällskap            54.42   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            26.22   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            27.86   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap            28.06   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            28.41   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            28.67   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            29.31   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Semifinaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            27.62   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            27.96   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap            28.08   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            28.35   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            28.97   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            29.00   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            29.19   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            29.41   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            30.53   
10  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            31.12   
11  Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap            31.55   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap            27.13   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap            27.85   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb            28.34   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            28.43   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            29.00   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            29.00   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb            29.24   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            29.33   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap            30.44   
10  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            30.55   
11  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb            30.84   
12  Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap            31.69   
13  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            31.79   
14  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            31.85   
15  Carolina Westas  1996  Filipstads Simklubb            31.90   
16  Ida Lindbom  1995  Fagersta Simklubb            31.96   
17  Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap            32.02   
18  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            32.11   
19  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb            32.28   
20  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap            33.10   
21  Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap            33.11   
22  Maria Eriksson  1994  Ludvika Simsällskap            33.58   
23  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            33.62   
24  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            33.66   
25  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            34.03   
26  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap            34.05   
27  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            34.27   
28  Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            34.28   
29  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            34.54   
30  Evelina Aalto  1995  Fagersta Simklubb            35.41   
31  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            35.54   
32  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            36.21   
33  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            38.40   
34  Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            38.47   
35  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            38.72   
36  Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            40.27   
37  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            42.58   
38  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            42.64   
39  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            43.72   
40  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            49.41   
41  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            50.20   
42  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            50.33   
43  Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            50.54   
44  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            52.27   
45  Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            55.95   
46  Josefin Byberg  2000  Ludvika Simsällskap            55.96   
47  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            56.33   
Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            DNS   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    43.74        1:34.84   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    46.96        1:46.96   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    32.78        1:11.42   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    39.98        1:20.56   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    38.30        1:25.62   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    43.12        1:34.70   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herrar ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    31.58        1:05.74   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    33.61        1:12.58   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 2:20.35 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    31.68  1:08.66  1:48.10    2:27.09   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    33.71  1:13.51  1:54.47    2:36.10   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Gustav Sander (1997) 1:26.07 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    40.22        1:28.89   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    46.31        1:34.61   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    45.90        1:38.25   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    48.42        1:42.85   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    50.57        1:45.94   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    41.00        1:24.85   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    41.16        1:26.50   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    43.05        1:29.60   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    43.34        1:29.70   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    47.26        1:35.20   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    51.80        1:46.13   
Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap    52.63        1:47.67   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.89        1:11.61   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    37.32        1:16.94   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    37.76        1:18.72   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    38.46        1:19.37   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    47.57        1:23.54   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    41.21        1:24.66   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    43.14        1:25.97   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    42.93        1:27.43   
Evelina Sandström  1998  Filipstads Simklubb    53.47        1:49.18   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.52        1:10.08   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    35.88        1:13.33   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    37.11        1:18.13   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    38.70        1:19.03   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    38.33        1:20.42   
Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    39.49        1:21.32   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 4:57.63 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:29.70  3:00.02  4:45.19    6:01.59   
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 9:22.64 2005-02-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:08.60  2:22.12  3:35.16  4:49.12  9:47.81   
          6:03.98  7:18.32  8:33.79       
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:07.24  2:21.07  3:35.49  4:52.83  10:05.92   
          6:11.11  7:31.47  8:50.58       
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    1:22.09  2:36.53  3:58.10  5:24.61  10:44.75   
          6:41.78  8:04.42  9:26.30       
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    1:15.96  2:38.85  4:02.36  5:27.61  11:08.78   
          6:53.56  8:19.75  9:46.17       
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    1:19.37  2:44.11  4:09.94  5:36.35  11:16.11   
          7:02.97  8:29.14  9:54.59       
Evelina Sandström  1998  Filipstads Simklubb    1:40.56  3:32.97  5:21.03  7:20.95  14:35.80   
          9:06.95  10:59.52  12:51.50       
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nils Schönberg (1989) 2:30.46 2010-02-13 
13 - 14 år: Kristoffer Karlsson (1997) 3:53.33 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    41.23  1:29.00  2:17.26    3:04.23  13-14 Åldersgrupp Re 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    41.52  1:29.11  2:17.57    3:04.49   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    45.41  1:40.02  2:33.92    3:26.17   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nils Schönberg (1989) 2:30.46 2010-02-13 
13 - 14 år: Kristoffer Karlsson (1997) 3:53.33 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    32.54  1:09.60  1:48.91    2:28.35  15-999 Åldersgrupp Rekord 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    36.75  1:20.08  2:03.96    2:48.22   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Julia Karlsson (1997) 42.01 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            41.02  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            41.16   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            44.13   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            44.54   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            46.51   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            49.05   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb            50.55   
Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            51.00   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            51.08   
10  Victoria Jansson  2000  Borlänge Simsällskap            53.57   
11  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            54.87   
12  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            55.18   
13  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            55.44   
14  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            55.97   
15  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            56.24   
16  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            56.32   
17  Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            56.79   
18  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            57.12   
19  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            59.07   
20  Josefin Byberg  2000  Ludvika Simsällskap            1:01.58   
21  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            1:08.64   
22  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            1:09.33   
Alva Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 2:27.44 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 2:28.40 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.77  1:15.13  2:01.52    2:35.44   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    39.49  1:21.80  2:15.75    2:53.25   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    38.04  1:28.39  2:17.65    2:57.60   
Julia Karlsson  1998  Ludvika Simsällskap    39.15  1:25.14  2:18.89    3:00.00   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    45.09  1:32.46  2:26.31    3:07.62   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    40.89  1:30.40  2:27.04    3:09.58   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    47.27  1:35.26  2:31.87    3:17.49   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 2:27.44 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 2:28.40 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    30.08  1:10.10  1:54.15    2:27.30  15-999 Åldersgrupp Rekord 
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.27  1:16.27  2:01.70    2:36.55   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    34.31  1:17.19  2:01.61    2:39.54   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    34.77  1:19.16  2:06.47    2:45.22   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    36.05  1:26.37  2:10.61    2:48.26   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    40.44  1:25.09  2:18.04    2:55.93   
Carolina Westas  1996  Filipstads Simklubb    38.99  1:29.70  2:20.79    2:59.94   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    37.55  1:24.76  2:21.34    3:02.69   
Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    46.38  1:36.28  2:34.81    3:15.58   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Alfred Lindén (1997) 2:32.37 2010-02-14 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    38.11  1:22.95  2:08.13    2:49.88   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.38  1:24.46  2:12.27    2:57.12   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    40.75  1:28.99  2:18.50    3:05.38   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    41.36  1:34.25  2:28.56    3:18.05   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    50.84  3:47.93  3:54.03    3:47.75   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Alfred Lindén (1997) 2:32.37 2010-02-14 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    30.12  1:03.34  1:37.52    2:11.09  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    34.51  1:14.27  1:54.42    2:30.28   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    34.35  1:14.12  1:56.38    2:35.76   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.12  1:21.71  2:01.30    2:46.87   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    36.69  1:20.61  2:04.49    2:47.22   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Alfred Lindén (1997) 2:32.37 2010-02-14 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    31.34  1:06.63  1:42.36    2:17.92   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 1:03.89 2005-02-05 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:06.17 2003-02-08 
12 år och yngre: Ulrika Nguyen (1992) 1:20.95 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    41.31        1:31.46   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    41.87        1:37.48   
Evelina Sandström  1998  Filipstads Simklubb    52.62        2:00.38   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Damer ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 1:03.89 2005-02-05 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:06.17 2003-02-08 
12 år och yngre: Ulrika Nguyen (1992) 1:20.95 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    29.94        1:04.60   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    32.56        1:09.31   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.48        1:09.84   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.82        1:15.11   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    34.97        1:16.76   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    35.66        1:18.79   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    36.29        1:18.85   
Carolina Westas  1996  Filipstads Simklubb    39.72        1:26.16   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    40.59        1:30.72   
10  Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    43.13        1:36.69   
11  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    44.11        1:40.40   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 15, 400m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 5:07.71 2005-02-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:31.99  3:05.35  4:53.78    6:16.47   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Max Sidenstjärna (1989) 1:03.47 2007-03-03 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.14 2004-01-31 
12 år och yngre: Gustav Sander (1997) 1:21.02 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            1:28.67   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            1:31.51   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    32.55        1:32.90   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            1:34.89   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            1:49.43   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            1:56.66   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            2:04.07   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Max Sidenstjärna (1989) 1:03.47 2007-03-03 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.14 2004-01-31 
12 år och yngre: Gustav Sander (1997) 1:21.02 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            1:06.78   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            1:13.89   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.18        1:15.66   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            1:32.43   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            1:37.92   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            2:00.17   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herrar ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Max Sidenstjärna (1989) 1:03.47 2007-03-03 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.14 2004-01-31 
12 år och yngre: Gustav Sander (1997) 1:21.02 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            1:07.57   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            1:07.83   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap            1:08.92   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap            1:16.06   
Hannes Penndorf Ronsten  1996  Hedemora Simsällskap    44.22        1:38.55   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 100m Medley Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 1:24.74 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    38.28        1:22.63  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    39.45        1:22.98   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    39.08        1:25.90   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    40.50        1:26.29   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    43.27        1:27.53   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    42.64        1:32.14   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    43.74        1:32.30   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    46.45        1:41.56   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    50.94        1:44.39   
10  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    47.67        1:44.59   
11  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap    59.37        1:47.84   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    1:01.67        1:58.30   
Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            DNS   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 8:55.56 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Roman Plakhotnyi  1993  Falu Simsällskap    1:02.62  2:09.77  3:18.18  4:27.31  9:01.89   
          5:36.16  6:45.82  7:54.40       
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:08.76  2:23.87  3:40.48  4:57.10  10:04.68   
          6:14.36  7:31.83  8:53.95       
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:21.40  2:47.12  4:13.97  5:40.36  11:20.95   
          7:07.62  8:34.37  9:58.93       
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    1:24.10  2:58.22  4:31.91  6:04.08  11:59.51   
          7:35.49  9:05.11  10:35.35       
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:23.57  2:56.21  4:31.30  6:05.18  12:27.10   
          7:42.12  9:16.83  10:55.60       
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 2:28.20 2004-01-31 
13 - 14 år: Angelica Damberg (1996) 3:07.53 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    43.15  1:33.10  2:23.55    3:12.65   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    47.71  1:41.26  2:35.78    3:29.55   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 2:28.20 2004-01-31 
13 - 14 år: Angelica Damberg (1996) 3:07.53 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    37.53  1:21.22  2:06.81    2:52.56   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    39.94  1:25.98  2:10.34    2:54.00   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    48.34  1:30.72  2:14.06    2:56.18   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    52.28  1:52.93  2:57.20    4:00.22   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 44.64 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            46.61   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            46.63   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            49.70   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            50.89   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            52.62   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            58.25   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 2:15.92 2006-02-18 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 2:25.68 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    39.28  1:12.71  1:59.15    2:32.42   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    37.34  1:18.89  2:09.88    2:44.79   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    36.86  1:20.70  2:11.09    2:45.02   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    39.35  1:29.80  2:21.97    3:04.75   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    45.74  1:38.12  2:36.10    3:17.19   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    48.97  1:44.23  2:39.79    3:27.27   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 2:15.92 2006-02-18 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 2:25.68 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    30.39  1:09.61  1:48.86    2:24.30   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    30.82  1:09.66  1:54.30    2:29.57   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    32.19  1:13.72  1:58.97    2:32.85   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    35.31  1:21.85  2:10.03    2:48.92   
Nisse Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:08.41 2010-02-14 
13 - 14 år: Milana Salih (1997) 2:21.88 2010-02-14 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 2:36.97 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    37.00  1:18.60  2:03.04    2:43.37   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.06  1:21.85  2:04.32    2:43.60   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    36.76  1:18.08  2:01.68    2:44.07   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    43.18  1:30.87  2:24.31    3:05.82   
Rebecka Östh  1999  Gränges Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:08.41 2010-02-14 
13 - 14 år: Milana Salih (1997) 2:21.88 2010-02-14 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 2:36.97 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    32.72  1:07.95  1:44.19    2:18.27  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    41.44  1:11.43  1:52.04    2:30.77   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    35.01  1:15.23  1:56.60    2:35.69   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    37.80  1:21.66  2:06.04    2:47.25   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap    42.05  1:31.60  2:24.26    3:13.80   
Evelina Sandström  1998  Filipstads Simklubb    47.49  1:46.39  2:32.87    3:21.67   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:08.41 2010-02-14 
13 - 14 år: Milana Salih (1997) 2:21.88 2010-02-14 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 2:36.97 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    28.80  1:00.77  1:34.08    2:06.46  15-999 Åldersgrupp Rekord 
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    31.15  1:05.22  1:40.40    2:15.87   
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    36.31  1:13.99  2:17.44    2:17.37   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.74  1:07.03  1:42.95    2:17.87   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    31.45  1:07.02  1:44.36    2:20.07   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    33.31  1:11.01  1:49.11    2:24.86   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    34.33  1:11.69  1:49.75    2:26.98   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    34.83  1:13.64  1:53.47    2:31.64   
Carolina Westas  1996  Filipstads Simklubb    36.33  1:16.67  1:57.63    2:36.27   
10  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    33.27  1:13.97  1:58.62    2:38.76   
11  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    35.88  1:16.49  2:00.30    2:43.07   
12  Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    37.37  1:21.72  2:04.41    2:44.22   
13  Maria Eriksson  1994  Ludvika Simsällskap    36.34  1:20.24  2:42.15    2:57.62   
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: LSS Lag 1 1:47.97 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            1:44.30   
  Max Galjaart  1994      25.32        25.32   
  Oscar Fredriksson  1994      25.52        50.84   
  Eric Schmidt  1992      26.29        1:17.13   
  Robert Dagvall  1992      27.17        1:44.30   
                     
Bolrlänge SS Lag 1 Herrar  1990  Borlänge Simsällskap            1:53.94   
  Nils Schönberg  1989      26.06        26.06   
  Oskar Altzar  1992      28.31        54.37   
  Andreas Bostedt  1887      27.46        1:21.83   
  David Bransell  1997      32.11        1:53.94   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1997  Falu Simsällskap            1:55.24   
  Rasmus Rantanen  1997      29.12        29.12   
  Marcus Eriksson  1995      27.69        56.81   
  Roman Plakhotnyi  1993      27.91        1:24.72   
  Victor Peltomaa  1998      30.52        1:55.24   
                     
Ludvika SS Herrar 2  Ludvika Simsällskap            2:12.30   
  Alfred Lindén  1997      30.01        30.01   
  Jakob Gustafsson  1999      36.22        1:06.23   
  Emil Söderholm  1999      36.20        1:42.43   
  Marcus Fredriksson  1992      29.87        2:12.30   
                     
Borlänge Lag 2  Borlänge Simsällskap            2:37.33   
  Daniel Litborn  1998      35.31        35.31   
  Kristoffer Karlsson  1997      34.08        1:09.39   
  Simon Olsson  1998      41.46        1:50.85   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      46.48        2:37.33   
                     
Ludvika SS Herrar 3  Ludvika Simsällskap            2:38.58   
  Timothy Larsson  2001      43.79        43.79   
  Anton Campalto  1998      35.60        1:19.39   
  Jakob Rydelius  1999      49.46        2:08.85   
  Henrik Bransell  1999      29.73        2:38.58   
                     
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: LSS Lag 1 2:00.20 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            1:55.58   
  Josefin Lindkvist  1993      27.21        27.21   
  Olivia Sjöblom  1997      28.48        55.69   
  Angelica Damberg  1996      28.95        1:24.64   
  Elina Accord  1996      30.94        1:55.58   
                     
Filipstad Lag 1  Filipstads Simklubb            1:58.59   
  Amanda Persson  1996      28.18        28.18   
  Frida Henriksson  1995      30.40        58.58   
  Ive Johansson  1998      31.10        1:29.68   
  Lina Andersson  1996      28.91        1:58.59   
                     
Borlänge SS Lag 1 Damer  1990  Borlänge Simsällskap            2:01.17   
  Lina Anttila  1987      36.52        36.52   
  Ellen Lindefelt  1994      21.89        58.41   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      30.93        1:29.34   
  Emma Abrahamsson  1997      31.83        2:01.17   
                     
Fagersta Lag Damer  Fagersta Simklubb            2:04.84   
  Lisethe Karlsson  1991      28.97        28.97   
  Therese Karlsson  1997      30.39        59.36   
  Ida Lindbom  1995      32.05        1:31.41   
  Amanda Lundin-Bornström  1998      33.43        2:04.84   
                     
Ludvika SS Damer 2  Ludvika Simsällskap            2:09.79   
  Johanna Hellsing  1996      31.80        31.80   
  Linnea Lindén  1995      31.65        1:03.45   
  Matilda Lundberg  1995      31.73        1:35.18   
  Johanna Nässlander  1995      34.61        2:09.79   
                     
Ludvika SS Damer 3  Ludvika Simsällskap            2:17.85   
  Jacqueline Larsson  1999      34.48        34.48   
  Frida Lannhard  2000      35.26        1:09.74   
  Maja Fredriksson  1999      35.38        1:45.12   
  Maja Jansson  2000      32.73        2:17.85   
                     
Filipstad Damer Lag 2  Filipstads Simklubb            2:20.23   
  Elin Höjd  1996      31.78        31.78   
  Carolina Westas  1996      31.98        1:03.76   
  Ajla Omic  1999      34.99        1:38.75   
  Evelina Sandström  1998      41.48        2:20.23   
                     
Ludvika SS Damer 4  Ludvika Simsällskap            2:29.47   
  Anna Miram  1999      34.17        34.17   
  Maria Eriksson  1994      33.20        1:07.37   
  Moa Holmström  2001      39.69        1:47.06   
  Anna Hjärtedal  2000      42.41        2:29.47   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1993  Falu Simsällskap            2:31.56   
  Felicia Hedman  1995      28.90        28.90   
  Hanna Tinnerholm  1999      35.54        1:04.44   
  Ronja Rantanen  1999      40.29        1:44.73   
  Hilda Sander  2002      46.83        2:31.56   
                     
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    42.55        1:30.54   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    43.75        1:32.34   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    44.28        1:33.99   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    50.46        1:45.32   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    53.86        1:48.80   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    51.60        1:52.25   
Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap    52.89        1:54.49   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    53.97        1:55.05   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    55.74        1:56.81   
10  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap    54.35        1:57.44   
11  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    57.11        2:01.73   
12  Josefin Byberg  2000  Ludvika Simsällskap    1:01.39        2:07.36   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    43.10        1:30.68   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    44.35        1:34.52   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    44.21        1:35.33   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    44.30        1:36.57   
Evelina Sandström  1998  Filipstads Simklubb    57.51        2:04.78   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    36.45        1:17.61   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    37.44        1:18.53   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    37.42        1:18.96   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    37.50        1:19.53   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    38.90        1:23.15   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    40.09        1:25.18   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    40.68        1:27.37   
Carolina Westas  1996  Filipstads Simklubb    43.19        1:30.80   
Ida Lindbom  1995  Fagersta Simklubb    43.96        1:33.15   
10  Evelina Aalto  1995  Fagersta Simklubb    45.80        1:36.67   
11  Maria Eriksson  1994  Ludvika Simsällskap    47.06        1:38.86   
12  Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    46.81        1:41.29   
13  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    50.82        1:49.89   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    49.05        1:45.69   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    50.20        1:47.90   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    53.23        1:51.68   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    54.17        1:55.20   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:01.08        2:12.26   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    41.38        1:27.69   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    41.56        1:27.93   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    41.69        1:28.88   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    44.44        1:33.45   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    45.60        1:36.57   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    48.27        1:42.06   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    47.47        1:42.18   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    53.67        1:56.83   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    31.66        1:06.92   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    34.66        1:15.06   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    35.79        1:17.05   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    36.87        1:17.93   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    40.26        1:25.36   
Hannes Penndorf Ronsten  1996  Hedemora Simsällskap    50.11        1:52.68   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:24.69 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefine Borbos (1997) 3:03.92 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    37.00  1:16.97  1:57.36    2:34.88  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    38.77  1:20.56  2:02.85    2:42.50   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    43.48  1:29.69  2:16.23    3:01.63  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    45.05  1:54.54  2:23.23    3:10.47   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:24.69 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefine Borbos (1997) 3:03.92 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    38.55  1:19.52  2:01.34    2:43.09   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    40.10  1:23.16  2:06.27    2:48.28   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    44.21  1:30.53  2:17.71    3:04.06   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Johan Lundh (1985) 2:15.97 2003-02-08 
13 - 14 år: Alfred Lindén (1997) 2:52.20 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    34.90  1:11.03  1:47.52    2:24.14  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    37.80  1:19.37  2:01.88    2:43.02   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    39.89  1:22.92  2:05.58    2:46.46   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 36.56 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            42.04   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            42.55   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            42.99   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            44.28   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            47.54   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            48.67   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            51.71   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            52.32   
Dennis Söderholm  2000  Ludvika Simsällskap            1:08.46   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Julia Karlsson (1998) 36.07 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            38.82   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            38.91   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            39.65   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            42.17   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            44.47   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            44.91   
Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            46.01   
Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap            49.70   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap            49.74   
10  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            50.23   
11  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            51.94   
12  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            53.25   
13  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap            53.27   
14  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            58.70   
15  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap            1:08.22   
Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1970) 4:15.26 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Roman Plakhotnyi  1993  Falu Simsällskap    1:01.81  2:08.13  3:14.09    4:18.98   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:09.55  2:25.74  3:41.71    4:56.37   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:17.97  2:44.09  4:10.12    5:34.06   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    1:25.26  2:56.85  4:28.57    5:57.51   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:30.03  3:05.39  4:40.25    6:08.83   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:30.17  3:06.23  4:42.20    6:13.18   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    1:31.51  3:09.73  4:49.65    6:30.05   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 4:31.69 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:07.93  2:20.98  3:35.36    4:46.66   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    1:07.79  2:21.01  3:35.42    4:48.97   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    1:15.78  2:36.47  3:56.36    5:13.64   
Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    1:16.71  2:41.28  4:07.39    5:28.29   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    1:19.43  2:43.93  4:08.38    5:30.27   
Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    1:23.55  2:55.52  4:26.76    5:59.05   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:26.39  3:00.66  4:33.83    6:04.65   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Daniel Litborn (1998) 39.90 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            42.60   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            43.08   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            43.73   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            49.41   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            54.13   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap            54.21   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            59.82   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 38.21 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            38.35   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            40.51   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            41.97   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            42.07   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            43.07   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            45.01   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap            45.03   
Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap            45.81   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            57.15   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    37.57        1:18.45   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.33        1:20.20   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    1:02.65        1:23.04   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    40.11        1:26.34   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    43.29        1:31.13   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    41.66        1:31.85   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    46.10        1:36.24   
Adam Janbjer  1999  Hedemora Simsällskap    47.44        1:40.51   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    48.30        1:40.53   
10  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    49.09        1:43.97   
11  Dennis Söderholm  2000  Ludvika Simsällskap    1:02.35        2:07.98   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    29.62        1:01.34   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    30.82        1:04.78   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    32.36        1:10.10   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    33.89        1:11.50   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    35.95        1:16.31   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    36.68        1:18.54   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    39.42        1:21.66   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    40.69        1:26.33   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    45.04        1:34.72   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    26.54        55.57   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    27.20        57.38   
Nils Schönberg  1989  Borlänge Simsällskap    27.49        58.07   
Marcus Eriksson  1995  Falu Simsällskap    28.88        1:00.56   
Robert Dagvall  1992  Ludvika Simsällskap    29.14        1:02.64   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    31.22        1:03.97   
Hannes Penndorf Ronsten  1996  Hedemora Simsällskap    38.02        1:22.27   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.82 2010-02-13 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    36.72        1:15.67   
Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    36.48        1:17.06   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    37.55        1:18.31   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    38.07        1:19.16   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    38.62        1:21.48   
Isabelle Sörlie  1999  Hedemora Simsällskap    39.98        1:21.54   
Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    38.92        1:25.45   
Emilia Sjöström  1999  Gränges Simsällskap    42.81        1:30.94   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    41.79        1:33.29   
10  Alice Björnbom  1999  Ludvika Simsällskap    44.99        1:34.79   
11  Anna Hjärtedal  2000  Ludvika Simsällskap    47.25        1:38.97   
12  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    51.95        1:45.67   
13  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    50.54        1:46.34   
14  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    53.28        1:46.57   
15  Michaela Hansson  1999  Borlänge Simsällskap    50.63        1:51.26   
16  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    53.16        1:54.49   
17  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    59.84        1:54.60   
18  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    55.30        1:58.50   
19  Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap    57.16        1:59.84   
20  Josefin Byberg  2000  Ludvika Simsällskap    1:08.63        2:29.83   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.82 2010-02-13 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    29.61        1:02.47   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    32.14        1:09.64   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    33.94        1:10.05   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    33.37        1:12.17   
Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    35.46        1:14.01   
Elice Ståhl  1997  Gränges Simsällskap    35.61        1:15.40   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    36.76        1:17.24   
Emma Abrahamsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.30        1:19.34   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap    42.86        1:32.61   
10  Kristin Spjut  1998  Ludvika Simsällskap    47.31        1:40.53   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.82 2010-02-13 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Ludvika Simsällskap    27.36        57.47  15-999 Åldersgrupp Rekord 
Felicia Hedman  1995  Falu Simsällskap    29.05        1:00.69   
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    31.19        1:02.80   
Lisethe Karlsson  1991  Fagersta Simklubb    30.44        1:02.83   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    29.94        1:03.39   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    31.71        1:07.42   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    31.54        1:07.79   
Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    33.52        1:09.50   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    33.75        1:09.80   
10  Elina Accord  1996  Ludvika Simsällskap    33.39        1:10.01   
11  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    33.28        1:10.10   
12  Carolina Westas  1996  Filipstads Simklubb    33.39        1:10.57   
13  Johanna Hellsing  1996  Ludvika Simsällskap    33.42        1:11.69   
14  Ida Lindbom  1995  Fagersta Simklubb    34.12        1:12.10   
15  Elin Höjd  1996  Filipstads Simklubb    34.67        1:13.75   
16  Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap    35.43        1:14.07   
17  Maria Eriksson  1994  Ludvika Simsällskap    40.11        1:17.01   
18  Evelina Aalto  1995  Fagersta Simklubb    38.41        1:21.35   
19  Sandra Persson  1993  Filipstads Simklubb    41.51        1:30.51   
20  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    1:06.24        1:41.28   
Paulina Hedin  1993  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 37, 4X50m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Borlänge SS 1:52.30 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Herrar 1  Ludvika Simsällskap            1:58.84   
  Max Galjaart  1994      31.59        31.59   
  Eric Schmidt  1992      31.85        1:03.44   
  Robert Dagvall  1992      29.85        1:33.29   
  Oscar Fredriksson  1994      25.55        1:58.84   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1997  Falu Simsällskap            2:06.14   
  Rasmus Rantanen  1997      32.57        32.57   
  Marcus Eriksson  1995      33.41        1:05.98   
  Roman Plakhotnyi  1993      29.53        1:35.51   
  Victor Peltomaa  1998      30.63        2:06.14   
                     
Bolrlänge SS Lag 1 Herrar  1990  Borlänge Simsällskap            2:09.69   
  David Bransell  1997      41.10        41.10   
  Nils Schönberg  1989      30.26        1:11.36   
  Oskar Altzar  1992      31.03        1:42.39   
  Andreas Bostedt  1887      27.30        2:09.69   
                     
Ludvika SS Herrar 2  Ludvika Simsällskap            2:35.85   
  Alfred Lindén  1997      36.49        36.49   
  Anton Campalto  1998      42.94        1:19.43   
  Emil Söderholm  1999      47.03        2:06.46   
  Marcus Fredriksson  1992      29.39        2:35.85   
                     
Ludvika SS Herrar 3  Ludvika Simsällskap            3:01.29   
  Henrik Bransell  1999      46.29        46.29   
  Jakob Gustafsson  1999      48.16        1:34.45   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      46.86        2:21.31   
  Erik Krysén  2000      39.98        3:01.29   
                     
Borlänge Lag 2  Borlänge Simsällskap            3:07.91   
  Kristoffer Karlsson  1997      42.51        42.51   
  Anton Waller-Kaustinen  2000      1:02.72        1:45.23   
  Daniel Litborn  1998      40.60        2:25.83   
  Simon Olsson  1998      42.08        3:07.91   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Ludvika SS 2:02.53 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer 1  Ludvika Simsällskap            2:10.81   
  Olivia Sjöblom  1997      33.66        33.66   
  Angelica Damberg  1996      36.85        1:10.51   
  Josefin Lindkvist  1993      28.54        1:39.05   
  Elina Accord  1996      31.76        2:10.81   
                     
Filipstad Lag 1  Filipstads Simklubb            2:17.88   
  Amanda Persson  1996      33.09        33.09   
  Frida Henriksson  1995      39.02        1:12.11   
  Ive Johansson  1998      36.56        1:48.67   
  Lina Andersson  1996      29.21        2:17.88   
                     
Borlänge SS Lag 1 Damer  1990  Borlänge Simsällskap            2:19.62   
  Kajsa-Stina Häggqvist  1994      36.96        36.96   
  Emma Abrahamsson  1997      42.38        1:19.34   
  Lina Anttila  1987      31.81        1:51.15   
  Ellen Lindefelt  1994      28.47        2:19.62   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1993  Falu Simsällskap            2:20.37   
  Julia Nordlund  1998      36.44        36.44   
  Hanna Tinnerholm  1999      41.11        1:17.55   
  Felicia Hedman  1995      30.93        1:48.48   
  Lotta Persson  1997      31.89        2:20.37   
                     
Ludvika SS Damer 2  Ludvika Simsällskap            2:24.65   
  Matilda Lundberg  1995      37.40        37.40   
  Maja Fredriksson  1999      40.74        1:18.14   
  Linnea Lindén  1995      34.61        1:52.75   
  Johanna Hellsing  1996      31.90        2:24.65   
                     
Fagersta Lag Damer  Fagersta Simklubb            2:25.34   
  Therese Karlsson  1997      35.27        35.27   
  Ida Lindbom  1995      42.40        1:17.67   
  Lisethe Karlsson  1991      32.00        1:49.67   
  Evelina Aalto  1995      35.67        2:25.34   
                     
Ludvika SS Damer 3  Ludvika Simsällskap            2:35.25   
  Anna Miram  1999      40.66        40.66   
  Jacqueline Larsson  1999      44.29        1:24.95   
  Johanna Nässlander  1995      35.17        2:00.12   
  Maja Jansson  2000      35.13        2:35.25   
                     
Ludvika SS Damer 4  Ludvika Simsällskap            3:03.81   
  Frida Lannhard  2000      40.86        40.86   
  Moa Holmström  2001      52.54        1:33.40   
  Alice Björnbom  1999      46.98        2:20.38   
  Helena Sjödin  1998      43.43        3:03.81   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1997  Falu Simsällskap            DNS   
  Josefine Borbos  1997                 
  Ronja Rantanen  1999                 
  Lotta Persson  1997                 
  Hanna Tinnerholm  1999              DNS   
                     
Filipstad Damer Lag 2  Filipstads Simklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.18.25  Utskriftsdatum  20 februari 2011 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  20:32