Dala Minisim våren 2012 Resultat 
 
  Tävling  Dala Minisim våren 2012    Utskriftsdatum  25 mars 2012   
  Tävlingsort  Leksand    Utskriftstid  21:16   
  Arrangör  Leksands Simförening         
  Bassäng  25m    Tävlingsledare  Pia Östling   
  Tävlingsdatum  25 mars 2012    Tävlingssekreterare  Anders Sisell   
 
 
Gren 1, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Mathias Renström  2001    105          22.21   
  Falu Simsällskap                   
Tim Hansson  2001    75          24.80   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 1, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Perers  2002    67          25.84   
  Falu Simsällskap                   
Markus Tägtström  2002    66          25.94   
  Borlänge Simsällskap                   
Ted Addemark  2002    56          27.29   
  Gränges Simsällskap                   
Edvin Kjellin  2002    46          29.27   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 1, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Malte Svärd  2003    93          23.15   
  Falu Simsällskap                   
Sebastian Gustavsson  2003    44          29.61   
  Gränges Simsällskap                   
Timothy Ståhl  2004    20          38.37   
  Borlänge Simsällskap                   
Victor Engholm  2003              DNS   
  Rättviks simförening                   
 
Gren 2, 25m Ryggsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jessika Borbos  2001    198          20.52   
  Falu Simsällskap                   
Erika Frank  2001    146          22.67   
  Falu Simsällskap                   
Maja Schneider  2001    144          22.79   
  Simsällskapet Mora                   
Emma Kral  2001    126          23.83   
  Simsällskapet Mora                   
Linnea Kallin  2001    121          24.17   
  Borlänge Simsällskap                   
Tuva Matsson-Frost  2001    118          24.35   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Deras  2001    109          24.98   
  Leksands Simförening                   
Maja Gropgården  2001    93          26.40   
  Rättviks simförening                   
Ida Akre  2001    91          26.59   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Frida Ljudén  2001    84          27.27   
  Simsällskapet Mora                   
11  Klara Zachrisson  2001    82          27.51   
  Hedemora Simsällskap                   
12  Elda Boberg  2001    77          28.05   
  Rättviks simförening                   
13  Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001    68          29.34   
  Hedemora Simsällskap                   
14  Nelli Nääs  2001    67          29.35   
  Leksands Simförening                   
15  Linnea Karlsson  2001    64          29.81   
  Hedemora Simsällskap                   
16  Linnea Bjarme  2001    61          30.35   
  Ludvika Simsällskap                   
Linn Eklund  2001              DNS   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 2, 25m Ryggsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilda Sander  2002    162          21.93   
  Falu Simsällskap                   
Alva Wikström  2002    155          22.26   
  Falu Simsällskap                   
Sanna Arola  2002    144          22.81   
  Borlänge Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    139          23.08   
  Falu Simsällskap                   
Alice Gustafsson  2002    129          23.65   
  Ludvika Simsällskap                   
Emma Larsson  2002    127          23.79   
  Borlänge Simsällskap                   
Lisen Hill  2002    125          23.89   
  Simsällskapet Mora                   
Alice Serlander  2002    109          25.01   
  Ludvika Simsällskap                   
Amanda Lindow  2002    101          25.64   
  Falu Simsällskap                   
10  Siri Vikström-Ilbäcks  2002    93          26.33   
  Hedemora Simsällskap                   
11  Emma Granström  2002    91          26.52   
  Leksands Simförening                   
12  Isa Brandt  2002    90          26.62   
  Falu Simsällskap                   
13  Femke van Zonneveld  2002    78          27.96   
  Simsällskapet Mora                   
14  Rebecka Ögren  2002    70          28.98   
  Borlänge Simsällskap                   
15  Vilma Loman  2002    70          29.05   
  Rättviks simförening                   
16  Eleonora Wikström  2002    64          29.85   
  Gränges Simsällskap                   
17  Ronja Arthursdóttir  2002    53          31.73   
  Hedemora Simsällskap                   
18  Emilia Lövstrand  2002    52          32.09   
  Borlänge Simsällskap                   
19  Evelina Karlsson  2002    48          32.91   
  Leksands Simförening                   
20  Ida Bel Mekki  2002    44          33.93   
  Leksands Simförening                   
21  Alva Honak  2002    38          35.51   
  Simsällskapet Mora                   
22  Olivia Jones  2002    37          35.76   
  Leksands Simförening                   
23  Elin Rönnberger  2002    25          40.84   
  Rättviks simförening                   
 
Gren 2, 25m Ryggsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Krysén  2003    138          23.15   
  Ludvika Simsällskap                   
Diana Bjarme  2003    110          24.91   
  Ludvika Simsällskap                   
Elin Jones  2003    109          25.00   
  Rättviks simförening                   
Ida Granberg  2003    96          26.07   
  Ludvika Simsällskap                   
Louise Haglöv  2003    94          26.24   
  Borlänge Simsällskap                   
Anja Zetterberg  2003    92          26.47   
  Falu Simsällskap                   
Mathilda Danielsson  2003    88          26.89   
  Simsällskapet Mora                   
Anna Nyberg  2003    87          26.92   
  Falu Simsällskap                   
Ida Carlsson  2004    87          26.92   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Nanny Helgesson  2003    86          27.06   
  Hedemora Simsällskap                   
11  Alva Matsson-Frost  2003    81          27.66   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Linnea Rosin  2003    79          27.80   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Amanda Jobs  2003    77          28.14   
  Falu Simsällskap                   
14  Maya Hudson  2003    61          30.39   
  Hedemora Simsällskap                   
15  Matilda Visconti  2003    57          31.08   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Linn Roos  2003    55          31.51   
  Borlänge Simsällskap                   
17  Emelie Ekvall  2003    47          33.09   
  Falu Simsällskap                   
18  Lisa Lindow  2004    46          33.43   
  Falu Simsällskap                   
19  Anna Sisell  2003    43          34.06   
  Simsällskapet Mora                   
20  Sara Ardevall  2004    38          35.56   
  Rättviks simförening                   
21  Lowa Lindberg  2004    28          39.20   
  Borlänge Simsällskap                   
22  Vanessa Gustavsson  2004    27          39.67   
  Gränges Simsällskap                   
 
Gren 3, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Björn Lundqvist  2000    81          22.71   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Andréa Holmberg  2000    96          23.58   
  Borlänge Simsällskap                   
Julia Jones  2000    68          26.44   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 5, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Mathias Renström  2001    82          26.41   
  Falu Simsällskap                   
Tim Hansson  2001    79          26.71   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 5, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Markus Tägtström  2002    84          26.20   
  Borlänge Simsällskap                   
Edvin Kjellin  2002    67          28.26   
  Falu Simsällskap                   
Linus Perers  2002    43          32.68   
  Falu Simsällskap                   
Ted Addemark  2002    41          33.35   
  Gränges Simsällskap                   
 
Gren 5, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Malte Svärd  2003    77          26.99   
  Falu Simsällskap                   
Sebastian Gustavsson  2003    45          32.23   
  Gränges Simsällskap                   
Timothy Ståhl  2004    25          39.27   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 6, 25m Bröstsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Schneider  2001    194          22.82   
  Simsällskapet Mora                   
Jessika Borbos  2001    173          23.73   
  Falu Simsällskap                   
Erika Frank  2001    163          24.18   
  Falu Simsällskap                   
Emma Kral  2001    160          24.34   
  Simsällskapet Mora                   
Hanna Deras  2001    142          25.34   
  Leksands Simförening                   
Linnea Kallin  2001    137          25.63   
  Borlänge Simsällskap                   
Linnea Bjarme  2001    123          26.55   
  Ludvika Simsällskap                   
Tuva Matsson-Frost  2001    120          26.75   
  Ludvika Simsällskap                   
Klara Zachrisson  2001    108          27.72   
  Hedemora Simsällskap                   
10  Ida Akre  2001    107          27.79   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Frida Ljudén  2001    98          28.65   
  Simsällskapet Mora                   
12  Heather Hermansson  2001    89          29.61   
  Leksands Simförening                   
13  Linnea Karlsson  2001    86          29.98   
  Hedemora Simsällskap                   
14  Alice Aretorn  2001    80          30.71   
  Hedemora Simsällskap                   
15  Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001    74          31.53   
  Hedemora Simsällskap                   
Linn Eklund  2001              DNS   
  Leksands Simförening                   
Nelli Nääs  2001              DNS   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 6, 25m Bröstsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilda Sander  2002    205          22.42   
  Falu Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    169          23.91   
  Falu Simsällskap                   
Emma Granström  2002    158          24.45   
  Leksands Simförening                   
Lisen Hill  2002    144          25.20   
  Simsällskapet Mora                   
Alva Wikström  2002    141          25.36   
  Falu Simsällskap                   
Sanna Arola  2002    121          26.74   
  Borlänge Simsällskap                   
Ronja Arthursdóttir  2002    112          27.44   
  Hedemora Simsällskap                   
Alice Serlander  2002    109          27.64   
  Ludvika Simsällskap                   
Isa Brandt  2002    108          27.77   
  Falu Simsällskap                   
10  Alice Gustafsson  2002    95          28.99   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Emilia Lövstrand  2002    91          29.38   
  Borlänge Simsällskap                   
12  Femke van Zonneveld  2002    84          30.22   
  Simsällskapet Mora                   
13  Eleonora Wikström  2002    77          31.00   
  Gränges Simsällskap                   
14  Siri Vikström-Ilbäcks  2002    76          31.20   
  Hedemora Simsällskap                   
15  Emma Larsson  2002    76          31.25   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Olivia Jones  2002    74          31.53   
  Leksands Simförening                   
17  Ida Bel Mekki  2002    64          33.08   
  Leksands Simförening                   
18  Rebecka Ögren  2002    45          37.20   
  Borlänge Simsällskap                   
19  Evelina Karlsson  2002    41          38.31   
  Leksands Simförening                   
20  Alva Honak  2002    40          38.69   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 6, 25m Bröstsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Krysén  2003    136          25.71   
  Ludvika Simsällskap                   
Nanny Helgesson  2003    129          26.12   
  Hedemora Simsällskap                   
Louise Haglöv  2003    123          26.57   
  Borlänge Simsällskap                   
Diana Bjarme  2003    95          28.97   
  Ludvika Simsällskap                   
Mathilda Danielsson  2003    91          29.42   
  Simsällskapet Mora                   
Anja Zetterberg  2003    90          29.43   
  Falu Simsällskap                   
Ida Granberg  2003    90          29.43   
  Ludvika Simsällskap                   
Linn Roos  2003    84          30.22   
  Borlänge Simsällskap                   
Amanda Jobs  2003    82          30.36   
  Falu Simsällskap                   
10  Anna Nyberg  2003    82          30.42   
  Falu Simsällskap                   
11  Ida Carlsson  2004    74          31.50   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Emelie Ekvall  2003    72          31.77   
  Falu Simsällskap                   
13  Alva Matsson-Frost  2003    72          31.82   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Linnea Rosin  2003    69          32.18   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Matilda Visconti  2003    56          34.56   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Lowa Lindberg  2004    46          36.76   
  Borlänge Simsällskap                   
17  Anna Sisell  2003    46          36.96   
  Simsällskapet Mora                   
18  Maya Hudson  2003    40          38.57   
  Hedemora Simsällskap                   
19  Lisa Lindow  2004    32          41.54   
  Falu Simsällskap                   
20  Ida Bortas  2003    30          42.58   
  Leksands Simförening                   
21  Vanessa Gustavsson  2004    22          47.49   
  Gränges Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Björn Lundqvist  2000    73          1:00.50   
  Falu Simsällskap                   
Samuel Block  2000    61          1:04.13   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Bröstsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ebba Olsson  2000    171          51.84   
  Falu Simsällskap                   
Sandra Jobs  2000    160          53.02   
  Falu Simsällskap                   
Andréa Holmberg  2000    132          56.51   
  Borlänge Simsällskap                   
Julia Jones  2000    112          59.74   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tim Hansson  2001    89          21.96   
  Falu Simsällskap                   
Mathias Renström  2001    67          24.15   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 9, 25m Fjärilsim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Markus Tägtström  2002    46          27.31   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Jessika Borbos  2001    154          20.12   
  Falu Simsällskap                   
Linnea Kallin  2001    102          23.08   
  Borlänge Simsällskap                   
Hanna Deras  2001    78          25.22   
  Leksands Simförening                   
Tuva Matsson-Frost  2001    74          25.70   
  Ludvika Simsällskap                   
Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001    28          35.52   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Hilda Sander  2002    176          19.26   
  Falu Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    120          21.87   
  Falu Simsällskap                   
Alice Gustafsson  2002    118          22.01   
  Ludvika Simsällskap                   
Alice Serlander  2002    65          26.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Isa Brandt  2002    52          28.91   
  Falu Simsällskap                   
Siri Vikström-Ilbäcks  2002    48          29.72   
  Hedemora Simsällskap                   
 
Gren 10, 25m Fjärilsim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Krysén  2003    91          23.96   
  Ludvika Simsällskap                   
Ida Granberg  2003    65          26.89   
  Ludvika Simsällskap                   
Diana Bjarme  2003    54          28.58   
  Ludvika Simsällskap                   
Ida Carlsson  2004    53          28.79   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 11, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Björn Lundqvist  2000    83          51.88   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 12, 50m Ryggsim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sandra Jobs  2000    161          47.23   
  Falu Simsällskap                   
Selma Bjernulf  2000    134          50.19   
  Rättviks simförening                   
Ebba Olsson  2000    113          53.10   
  Falu Simsällskap                   
Andréa Holmberg  2000    84          58.66   
  Borlänge Simsällskap                   
Julia Jones  2000    67          1:03.23   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 13, 25m Frisim Herrar, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Markus Tägtström  2002    94          20.19   
  Borlänge Simsällskap                   
Linus Perers  2002    49          25.20   
  Falu Simsällskap                   
Ted Addemark  2002    33          28.73   
  Gränges Simsällskap                   
Edvin Kjellin  2002    25          31.49   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 13, 25m Frisim Herrar, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Malte Svärd  2003    90          20.49   
  Falu Simsällskap                   
Sebastian Gustavsson  2003    55          24.12   
  Gränges Simsällskap                   
Victor Engholm  2003              DNS   
  Rättviks simförening                   
 
Gren 14, 25m Frisim Damer, Finaler 10 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Nelly Antlöv  2002    189          18.49   
  Falu Simsällskap                   
Hilda Sander  2002    183          18.69   
  Falu Simsällskap                   
Alice Gustafsson  2002    171          19.11   
  Ludvika Simsällskap                   
Alice Serlander  2002    152          19.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Siri Vikström-Ilbäcks  2002    128          21.03   
  Hedemora Simsällskap                   
Alva Wikström  2002    126          21.14   
  Falu Simsällskap                   
Amanda Lindow  2002    123          21.33   
  Falu Simsällskap                   
Emma Granström  2002    114          21.85   
  Leksands Simförening                   
Vilma Loman  2002    112          22.04   
  Rättviks simförening                   
10  Isa Brandt  2002    102          22.71   
  Falu Simsällskap                   
11  Lisen Hill  2002    101          22.75   
  Simsällskapet Mora                   
12  Emma Larsson  2002    75          25.12   
  Borlänge Simsällskap                   
13  Femke van Zonneveld  2002    75          25.16   
  Simsällskapet Mora                   
14  Ida Bel Mekki  2002    71          25.68   
  Leksands Simförening                   
15  Rebecka Ögren  2002    62          26.82   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Olivia Jones  2002    49          28.98   
  Leksands Simförening                   
17  Alva Honak  2002    48          29.22   
  Simsällskapet Mora                   
18  Eleonora Wikström  2002    44          30.06   
  Gränges Simsällskap                   
19  Ronja Arthursdóttir  2002    40          31.07   
  Hedemora Simsällskap                   
20  Elin Rönnberger  2002    26          35.79   
  Rättviks simförening                   
21  Emilia Lövstrand  2002    25          36.20   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 14, 25m Frisim Damer, Finaler 9 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Krysén  2003    188          18.53   
  Ludvika Simsällskap                   
Ida Granberg  2003    119          21.56   
  Ludvika Simsällskap                   
Elin Jones  2003    113          21.96   
  Rättviks simförening                   
Louise Haglöv  2003    105          22.49   
  Borlänge Simsällskap                   
Nanny Helgesson  2003    101          22.82   
  Hedemora Simsällskap                   
Anja Zetterberg  2003    97          23.11   
  Falu Simsällskap                   
Diana Bjarme  2003    78          24.83   
  Ludvika Simsällskap                   
Alva Matsson-Frost  2003    70          25.70   
  Ludvika Simsällskap                   
Ida Carlsson  2004    69          25.81   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Amanda Jobs  2003    64          26.52   
  Falu Simsällskap                   
11  Sara Ardevall  2004    61          26.98   
  Rättviks simförening                   
12  Anna Nyberg  2003    53          28.22   
  Falu Simsällskap                   
13  Linnea Rosin  2003    48          29.11   
  Ludvika Simsällskap                   
14  Emelie Ekvall  2003    46          29.63   
  Falu Simsällskap                   
15  Mathilda Danielsson  2003    45          29.82   
  Simsällskapet Mora                   
16  Lisa Lindow  2004    42          30.41   
  Falu Simsällskap                   
17  Matilda Visconti  2003    38          31.43   
  Borlänge Simsällskap                   
18  Maya Hudson  2003    37          31.96   
  Hedemora Simsällskap                   
19  Vanessa Gustavsson  2004    29          34.45   
  Gränges Simsällskap                   
20  Lowa Lindberg  2004    26          35.96   
  Borlänge Simsällskap                   
21  Anna Sisell  2003    22          37.63   
  Simsällskapet Mora                   
Ida Bortas  2003              DNS   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Samuel Block  2000    106          42.83   
  Falu Simsällskap                   
Björn Lundqvist  2000    99          43.88   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 15, 50m Frisim Herrar, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Tim Hansson  2001    106          42.86   
  Falu Simsällskap                   
Mathias Renström  2001    96          44.31   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Selma Bjernulf  2000    188          40.55   
  Rättviks simförening                   
Sandra Jobs  2000    169          42.08   
  Falu Simsällskap                   
Ebba Olsson  2000    122          46.89   
  Falu Simsällskap                   
Julia Jones  2000    112          48.17   
  Leksands Simförening                   
Andréa Holmberg  2000    99          50.19   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 16, 50m Frisim Damer, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erika Frank  2001    173          41.70   
  Falu Simsällskap                   
Maja Schneider  2001    152          43.61   
  Simsällskapet Mora                   
Maja Gropgården  2001    130          45.95   
  Rättviks simförening                   
Emma Kral  2001    129          46.03   
  Simsällskapet Mora                   
Hanna Deras  2001    120          47.09   
  Leksands Simförening                   
Tuva Matsson-Frost  2001    118          47.39   
  Ludvika Simsällskap                   
Linnea Kallin  2001    103          49.56   
  Borlänge Simsällskap                   
Heather Hermansson  2001    102          49.71   
  Leksands Simförening                   
Linnea Bjarme  2001    97          50.62   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Frida Ljudén  2001    77          54.64   
  Simsällskapet Mora                   
11  Elda Boberg  2001    69          56.70   
  Rättviks simförening                   
12  Klara Zachrisson  2001    67          57.17   
  Hedemora Simsällskap                   
13  Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001    66          57.42   
  Hedemora Simsällskap                   
14  Alice Aretorn  2001    54          1:01.33   
  Hedemora Simsällskap                   
15  Linnea Karlsson  2001    52          1:02.19   
  Hedemora Simsällskap                   
16  Nelli Nääs  2001    29          1:15.29   
  Leksands Simförening                   
Linn Eklund  2001              DNS   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 17, 4X25m Frisim Mixed, Finaler 12 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA  25m        Tid  Status 
  Förening                   











 
Falu Simsällskap Lag 1  2000              1:15.34   
  Falu Simsällskap                   
  Jessika Borbos  2001                 
  Sandra Jobs  2000      38.26        38.26   
  Nelly Antlöv  2002                 
  Hilda Sander  2002      1:15.34        1:15.34   
                     
Ludvika Mix  2001              1:19.04   
  Ludvika Simsällskap                   
  Anna Krysén  2003                 
  Tuva Matsson-Frost  2001      39.73        39.73   
  Alice Gustafsson  2002                 
  Alice Serlander  2002      1:19.04        1:19.04   
                     
Falu Simsällskap Lag 3  2000              1:20.05   
  Falu Simsällskap                   
  Samuel Block  2000                 
  Alva Wikström  2002      39.89        39.89   
  Erika Frank  2001                 
  Ebba Olsson  2000      1:20.05        1:20.05   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  2000              1:20.35   
  Falu Simsällskap                   
  Mathias Renström  2001                 
  Tim Hansson  2001      39.74        39.74   
  Björn Lundqvist  2000                 
  Malte Svärd  2003      1:20.35        1:20.35   
                     
Borlänge SS 1  2000              1:25.60   
  Borlänge Simsällskap                   
  Andréa Holmberg  2000                 
  Markus Tägtström  2002      43.02        43.02   
  Linnea Kallin  2001                 
  Sanna Arola  2002      1:25.60        1:25.60   
                     
SS Mora  2001              1:28.56   
  Simsällskapet Mora                   
  Maja Schneider  2001                 
  Frida Ljudén  2001      44.00        44.00   
  Femke van Zonneveld  2002                 
  Emma Kral  2001      1:28.56        1:28.56   
                     
Leksand Lag 1  2000              1:29.07   
  Leksands Simförening                   
  Hanna Deras  2001                 
  Julia Jones  2000      44.54        44.54   
  Emma Granström  2002                 
  Heather Hermansson  2001      1:29.07        1:29.07   
                     
Rättviks Simförening 1  2000              1:30.42   
  Rättviks simförening                   
  Maja Gropgården  2001                 
  Elda Boberg  2001      49.67        49.67   
  Vilma Loman  2002                 
  Selma Bjernulf  2000      1:30.42        1:30.42   
                     
Ludvika Mix Pix  2001              1:32.62   
  Ludvika Simsällskap                   
  Ida Granberg  2003                 
  Linnea Bjarme  2001      43.28        43.28   
  Diana Bjarme  2003                 
  Ida Carlsson  2004      1:32.62        1:32.62   
                     
10  Falu Simsällskap Lag 4  2002              1:35.38   
  Falu Simsällskap                   
  Anja Zetterberg  2003                 
  Isa Brandt  2002      49.32        49.32   
  Amanda Lindow  2002                 
  Linus Perers  2002      1:35.38        1:35.38   
                     
11  Hedemora Mini Lag 2  2001              1:37.98   
  Hedemora Simsällskap                   
  Klara Zachrisson  2001                 
  Linnea Karlsson  2001      51.96        51.96   
  Siri Vikström-Ilbäcks  2002                 
  Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001      1:37.98        1:37.98   
                     
12  Borlänge SS 2  2000              1:51.88   
  Borlänge Simsällskap                   
  Ida Akre  2001                 
  Emma Larsson  2002      50.45        50.45   
  Rebecka Ögren  2002                 
  Matilda Visconti  2003      1:51.88        1:51.88   
                     
13  Falu Simsällskap Lag 5  2002              1:52.26   
  Falu Simsällskap                   
  Amanda Jobs  2003                 
  Edvin Kjellin  2002      54.66        54.66   
  Anna Nyberg  2003                 
  Emelie Ekvall  2003      1:52.26        1:52.26   
                     
14  Gränges SS  2000              1:55.55   
  Gränges Simsällskap                   
  Sebastian Gustavsson  2003                 
  Vanessa Gustavsson  2004      57.19        57.19   
  Ted Addemark  2002                 
  Eleonora Wikström  2002      1:55.55        1:55.55   
                     
15  Borlänge SS 3  2000              2:00.05   
  Borlänge Simsällskap                   
  Lowa Lindberg  2004                 
  Emilia Lövstrand  2002      1:07.79        1:07.79   
  Louise Haglöv  2003                 
  Linn Roos  2003      2:00.05        2:00.05   
                     
16  Hedemora Mini Lag1  2001              2:01.76   
  Hedemora Simsällskap                   
  Ronja Arthursdóttir  2002                 
  Alice Aretorn  2001      57.88        57.88   
  Maya Hudson  2003                 
  Nanny Helgesson  2003      2:01.76        2:01.76   
                     
17  Leksand Lag 2  2000              2:12.13   
  Leksands Simförening                   
  Olivia Jones  2002                 
  Evelina Karlsson  2002      1:10.63        1:10.63   
  Ida Bel Mekki  2002                 
  Nelli Nääs  2001      2:12.13        2:12.13   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  25 mars 2012 
Licensierad till: Simsällskapet Mora  Utskriftstid  21:16