Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Dalaserien 4    Utskriftsdatum  01 april 2012   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  18:58   
  Arrangör  Ludvika simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  01 april 2012         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.12        1:17.35   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            30.47   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            31.22   
Frida Winterås  1993  Ludvika Simsällskap            36.16   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            36.18   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            42.91   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            43.09   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            43.72   
Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            48.94   
Tuva Matsson-Frost  2001  Ludvika Simsällskap            56.25   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            26.49   
Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            27.08   
Nina Müller  2002  Ludvika Simsällskap            29.63   
                     
 
Gren 4, 200m Ryggsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    35.03  1:12.68  1:51.72    2:30.15   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    40.05  1:21.62  1:40.15    2:46.11   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    38.84  1:22.32  2:06.92    2:50.01   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.66        1:11.70   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    37.86        1:17.83   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    53.64        1:50.93   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    59.68        1:51.91   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    1:00.33        1:53.06   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    57.76        2:00.45   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Ryggsim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Matsson-Frost  2003  Ludvika Simsällskap            1:00.81   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            33.81   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            35.01   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            37.93   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            38.41   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            41.71   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            46.04   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            46.77   
Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            50.39   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            51.46   
10  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            58.22   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            28.25   
Nina Müller  2002  Ludvika Simsällskap            31.01   
Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            32.30   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    30.24        1:03.42   
Frida Winterås  1993  Ludvika Simsällskap    33.77        1:10.01   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    33.65        1:10.47   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    34.90        1:13.67   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    36.14        1:14.27   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    36.03        1:14.70   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    35.89        1:19.95   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    39.12        1:21.01   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap    39.23        1:21.09   
10  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    41.10        1:28.01   
11  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    48.90        1:32.91   
12  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    44.79        1:34.31   
13  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    48.74        1:39.43   
14  Tuva Matsson-Frost  2001  Ludvika Simsällskap    49.77        1:44.87   
15  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    49.58        1:46.27   
16  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    53.16        1:55.70   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Matsson-Frost  2003  Ludvika Simsällskap            1:04.23   
Elsa Forsgren  2002  Ludvika Simsällskap            1:24.56   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    37.50        1:19.86   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    41.03        1:24.80   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    41.21        1:25.91   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    41.01        1:27.88   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    47.10        1:29.71   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap    47.49        1:42.97   
Tuva Matsson-Frost  2001  Ludvika Simsällskap    1:00.96        2:06.18   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    59.33        2:07.78   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    1:05.34        2:13.38   
10  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    1:05.50        2:13.46   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 800m Frisim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:15.15  2:37.57  4:01.59  5:24.63  10:52.05   
          6:48.87  8:12.11  9:34.40       
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            25.44   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            25.83   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            27.93   
Frida Winterås  1993  Ludvika Simsällskap            32.13   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            32.43   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            33.31   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            33.64   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            33.74   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            34.50   
10  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            34.88   
11  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            35.70   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            37.91   
13  Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            37.94   
14  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            39.33   
15  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            42.03   
16  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            42.54   
17  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            44.81   
18  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            45.72   
19  Tuva Matsson-Frost  2001  Ludvika Simsällskap            46.88   
20  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            47.34   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            22.82   
Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            26.81   
Nina Müller  2002  Ludvika Simsällskap            28.27   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.69  1:23.25  2:07.76    2:49.57   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    40.48  1:25.83  2:12.43    2:55.87   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    39.65  1:26.94  2:15.82    2:56.96   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    45.67  1:40.68  2:38.68    3:24.46   
Majken Boyle  1996  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 50m Frisim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Matsson-Frost  2003  Ludvika Simsällskap            58.84   
Elsa Forsgren  2002  Ludvika Simsällskap            1:15.04   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    43.40  1:32.25  2:21.40    3:08.58   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    44.14  1:33.52  2:26.73    3:09.23   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    43.94  1:32.86  2:22.68    3:10.87   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    1:01.45  1:42.73  2:38.53    3:27.70   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    51.04  1:48.11  2:39.49    3:31.33   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    34.55        1:12.37   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            28.05   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            28.95   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            38.81   
Helena Sjödin  1998  Ludvika Simsällskap            45.21   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            55.40   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            56.34   
Tuva Matsson-Frost  2001  Ludvika Simsällskap            56.96   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            DNS   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            33.28   
Johanna Nässlander  1995  Ludvika Simsällskap            35.07   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  01 april 2012 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  18:58