Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Falu Simfestival & UGP 4    Utskriftsdatum  14 oktober 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  23:26   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  13 oktober 2012         
 
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    33.08  1:10.12  1:48.09    2:24.54   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    34.90  1:11.98  1:50.06    2:27.19   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    33.67  1:11.32  1:50.36    2:28.05   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    35.91  1:15.40  1:54.50    2:32.01   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.05  1:12.63  1:53.35    2:33.43   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    34.22  1:13.33  1:53.75    2:34.20   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    35.05  1:14.47  1:55.61    2:34.70   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    35.90  1:15.57  1:56.00    2:35.79   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    35.73  1:16.79  1:59.20    2:39.21   
10  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    37.29  1:18.73  2:00.99    2:40.52   
11  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    36.25  1:16.69  1:59.47    2:41.48   
12  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    38.41  1:20.46  2:02.90    2:44.00   
13  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    37.23  1:20.60  2:04.74    2:45.92   
14  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    37.46  1:22.25  2:06.23    2:46.52   
15  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    37.99  1:21.62  2:06.06    2:48.64   
16  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    36.90  1:19.12  2:03.22    2:48.65   
17  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    38.08  1:22.15  2:06.85    2:49.45   
18  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    37.91  1:21.18  2:06.13    2:49.47   
19  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    39.35  1:23.24  2:07.65    2:50.15   
20  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    38.98  1:23.88  2:09.43    2:52.97   
21  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    38.78  1:23.22  2:09.76    2:53.97   
22  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    38.34  1:23.83  2:09.92    2:55.55   
23  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    38.98  1:24.45  2:11.74    2:56.62   
24  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    40.44  1:26.86  2:14.07    2:57.09   
25  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    36.42  1:20.93  2:10.42    2:58.02   
26  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    39.50  1:25.05  2:13.20    2:59.93   
27  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    39.60  1:26.33  2:14.37    3:00.64   
28  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    41.01  1:28.63  2:16.96    3:03.31   
29  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    40.86  1:27.24  2:15.56    3:03.67   
30  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    42.48  1:30.53  2:18.84    3:07.04   
31  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    43.67  1:32.76  2:22.13    3:07.21   
32  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    42.96  1:32.51  2:24.36    3:11.99   
33  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    42.30  1:33.35  2:24.27    3:13.98   
34  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    43.37  1:32.61  2:25.32    3:14.58   
35  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    44.92  1:36.19  2:27.23    3:16.86   
36  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap    45.53  1:39.74  2:38.16    3:35.23   
Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    32.17  1:06.39  1:40.91    2:13.70   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    31.08  1:06.14  1:41.94    2:14.87   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    31.87  1:06.63  1:42.17    2:16.70   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    32.33  1:08.30  1:45.17    2:20.11   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    34.00  1:12.24  1:50.90    2:27.82   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    34.46  1:13.05  1:52.50    2:31.02   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    35.14  1:14.88  1:55.97    2:35.52   
Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    37.03  1:17.62  1:58.02    2:39.08   
Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb    36.28  1:17.15  1:59.53    2:40.41   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    31.44  1:05.44  1:39.95    2:13.43   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    32.88  1:09.76  1:47.79    2:24.50   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.94  1:11.37  1:50.33    2:28.10   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.06  1:12.26  1:51.46    2:30.56   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    35.28  1:13.47  1:52.82    2:30.97   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    33.24  1:11.00  1:51.33    2:31.96   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    34.16  1:12.95  1:54.57    2:33.83   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    34.71  1:13.70  1:54.98    2:34.62   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.92  1:17.03  1:58.68    2:39.97   
10  Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.68  1:16.97  1:59.83    2:42.52   
                     
 
Gren 1, 200m Frisim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.96  1:05.45  1:41.03    2:15.37   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    31.39  1:06.15  1:41.33    2:16.09   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    31.48  1:06.59  1:42.58    2:17.43   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    31.72  1:06.67  1:42.29    2:17.66   
Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    33.25  1:09.19  1:46.21    2:22.76   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    34.10  1:11.70  1:51.70    2:30.14   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    35.27  1:14.68  1:53.13    2:30.83   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    37.10  1:18.06  2:00.31    2:40.93   
Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus    37.69  1:19.78  2:03.58    2:45.46   
                     
 
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    33.23        1:13.23   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    33.86        1:14.78   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.08        1:19.45   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    34.68        1:20.01   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    37.25        1:20.47   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    37.76        1:20.59   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    39.10        1:23.71   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    38.86        1:27.10   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    38.60        1:28.30   
10  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    40.01        1:28.97   
11  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    42.23        1:29.94   
12  William Borg  2000  Gävle Simsällskap    41.00        1:31.64   
13  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    42.81        1:34.91   
14  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    43.18        1:37.55   
15  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    43.98        1:38.17   
16  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    43.94        1:39.78   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    31.09        1:07.00   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    31.94        1:07.48   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    32.30        1:08.36   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    32.69        1:09.07   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    32.49        1:09.41   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    31.51        1:11.18   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    34.50        1:15.63   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    35.70        1:16.85   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    37.88        1:25.23   
10  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    36.31        1:26.05   
11  Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    36.69        1:27.12   
                     
 
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    33.09        1:12.27   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    34.78        1:13.35   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.76        1:13.49   
                     
 
Gren 2, 100m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    29.14        1:01.38   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    29.03        1:01.50   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.17        1:01.75   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    29.42        1:03.06   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.77        1:07.57   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    31.07        1:08.13   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    36.04        1:22.06   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    36.95        1:18.89   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    38.37        1:20.77   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    39.03        1:22.95   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    39.75        1:25.35   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    40.54        1:25.42   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    41.58        1:26.88   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.66        1:27.35   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    42.23        1:29.34   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    42.10        1:29.54   
10  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    44.24        1:33.21   
11  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    43.49        1:34.28   
12  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    44.96        1:34.54   
13  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    44.08        1:35.63   
14  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    46.92        1:36.81   
15  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    47.51        1:38.58   
16  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    47.99        1:40.23   
17  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    48.04        1:40.59   
18  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    47.63        1:40.79   
19  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    47.52        1:41.40   
20  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    47.67        1:41.69   
21  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    47.86        1:41.93   
22  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    49.00        1:41.97   
23  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    47.66        1:43.14   
24  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    49.78        1:44.08   
25  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    49.66        1:44.38   
26  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    49.75        1:44.66   
27  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    49.63        1:44.98   
28  Felicia Lindh  2000  Eskilstuna Simklubb    51.23        1:45.03   
29  Julia Öhgren  1999  Eskilstuna Simklubb    47.92        1:45.92   
30  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap    50.65        1:46.23   
31  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    51.54        1:46.86   
32  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    52.01        1:47.47   
33  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    51.79        1:47.69   
34  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    52.46        1:47.74   
35  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    52.51        1:47.94   
36  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb    50.79        1:47.96   
37  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    51.43        1:49.03   
38  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    51.16        1:49.12   
39  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    51.19        1:49.42   
40  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb    51.83        1:49.48   
41  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    52.63        1:51.56   
42  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    53.37        1:52.16   
43  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    52.33        1:52.58   
44  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    54.00        1:54.47   
45  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    55.09        1:56.90   
46  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    54.83        1:57.63   
47  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap    55.62        1:57.64   
48  Anna Hambraeus  2001  Falu Simsällskap    59.32        2:03.01   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    37.36        1:17.44   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    38.45        1:21.26   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    40.43        1:25.23   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    42.41        1:27.80   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    43.22        1:31.09   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    44.34        1:33.19   
Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    45.53        1:35.07   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    46.09        1:38.44   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.49        1:22.14   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    39.36        1:22.77   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.64        1:24.54   
Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    43.26        1:31.30   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    44.53        1:32.21   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.94        1:35.07   
Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb    44.58        1:37.62   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    46.38        1:40.39   
Alexandra Thungren  1997  Simklubben Nautilus    47.78        1:47.38   
                     
 
Gren 3, 100m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    37.24        1:18.78   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    39.85        1:23.85   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    41.73        1:30.06   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    43.97        1:34.27   
Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus    44.19        1:35.10   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    45.07        1:37.87   
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb    45.63        1:37.87   
Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus    47.10        1:41.38   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    35.69        1:12.40   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    36.96        1:15.77   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    37.69        1:16.32   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    37.93        1:17.39   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    37.59        1:17.46   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    39.45        1:20.10   
Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    38.33        1:20.33   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    39.36        1:20.76   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    39.93        1:21.14   
10  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.97        1:21.72   
11  Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    39.51        1:22.75   
12  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    39.95        1:22.86   
13  Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    40.85        1:23.44   
14  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    41.50        1:24.88   
15  Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    41.86        1:25.49   
16  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    42.33        1:26.57   
17  Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    42.69        1:27.76   
18  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    43.54        1:27.96   
19  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    42.25        1:28.00   
20  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    42.74        1:28.22   
21  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    41.32        1:28.34   
22  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    43.50        1:28.70   
23  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    43.82        1:29.49   
24  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    47.55        1:34.94   
25  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    47.37        1:36.17   
26  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    51.21        1:41.14   
27  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    50.19        1:41.64   
28  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    50.50        1:42.52   
29  Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap    51.59        1:43.41   
30  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    49.81        1:44.08   
31  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    52.24        1:47.82   
32  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    55.66        1:54.94   
Elliot Janeling  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    34.96        1:12.55   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    35.27        1:13.33   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    35.91        1:14.24   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    36.51        1:14.41   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.93        1:16.76   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    37.72        1:16.84   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    37.35        1:18.84   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    39.45        1:20.55   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.91        1:21.37   
10  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    41.14        1:23.92   
11  Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.53        1:27.14   
12  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    43.35        1:29.49   
13  Simon Szakal  1998  Eskilstuna Simklubb    44.30        1:32.41   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.57        1:04.43   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    33.24        1:08.92   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.00        1:09.06   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    36.54        1:16.25   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    41.16        1:22.20   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    43.22        1:30.62   
                     
 
Gren 4, 100m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
David Westin  1995  Sala Simsällskap    31.37        1:05.97   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.89        1:07.08   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    32.90        1:09.12   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    33.51        1:09.19   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    33.75        1:10.23   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.39        1:13.86   
Kristoffer Hedlund  1996  Eskilstuna Simklubb    37.39        1:17.30   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    1:30.72  3:07.91  4:51.04    6:09.99   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    1:27.61  3:01.99  4:49.62    6:11.04   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    1:30.47  3:02.64  4:52.50    6:17.70   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:12.35  2:36.59  4:09.45    5:24.37   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.94  2:45.48  4:25.29    5:44.85   
Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb    1:41.05  3:15.15  5:05.54    6:35.48   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:15.45  2:44.43  4:18.37    5:35.00   
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:18.69  2:49.34  4:30.66    5:52.03   
                     
 
Gren 5, 400m Medley Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:10.69  2:29.42  3:59.67    5:11.69   
Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus    1:24.65  3:05.81  4:59.18    6:33.48   
                     
 
Gren 6, 50m Fjäril Pojk Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            39.98   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            40.98   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            47.03   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            50.96   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            54.54   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            54.68   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 50m Fjäril Pojk Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            38.05   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            38.44   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            40.62   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            42.26   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            42.84   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            46.52   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            DNS   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 7, 50m Fjäril Flick Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            34.94   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            36.80   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            38.92   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            39.32   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            39.72   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            40.94   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            41.66   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            41.93   
Ida Claeson  2001  Västerås Simsällskap            43.41   
10  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            43.59   
11  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            44.22   
12  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            45.25   
13  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            45.71   
14  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            45.79   
15  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            46.37   
16  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            47.50   
17  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            47.86   
18  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            48.18   
19  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            48.47   
20  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            50.51   
21  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            57.54   
                     
 
Gren 7, 50m Fjäril Flick Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.38   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            35.08   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            36.03   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            39.17   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.46   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            40.67   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            41.20   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            43.45   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            44.18   
10  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            45.94   
11  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            45.96   
12  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            47.28   
13  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            48.61   
14  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            49.44   
15  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            52.62   
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:11.41  2:29.50  3:48.38  5:07.52  10:17.04   
          6:25.77  7:43.74  9:01.70       
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:15.89  2:39.19  4:00.93  5:22.35  10:37.41   
          6:42.92  8:02.01  9:21.40       
Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    1:15.16  2:38.52  4:03.25  5:28.36  11:03.96   
          6:53.66  8:18.31  9:43.26       
Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    1:20.17  2:50.63  4:22.85  5:54.37  11:52.01   
          7:26.64  8:57.50  10:26.69       
Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    1:25.95  3:00.06  4:33.65  6:09.69  12:25.58   
          7:44.09  9:18.76  10:54.49       
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:32.00  3:09.56  4:48.69  6:27.89  12:51.95   
          8:06.43  9:44.59  11:21.21       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:05.39  2:15.20  3:25.63  4:36.51  9:13.12   
          5:47.04  6:57.12  8:07.08       
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:06.63  2:18.14  3:29.72  4:40.98  9:23.45   
          5:52.63  7:04.22  8:15.18       
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:06.65  2:20.06  3:35.32  4:52.54  9:58.36   
          6:09.38  7:27.14  8:43.59       
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:12.24  2:31.81  3:50.47  5:07.35  10:06.46   
          6:24.78  7:41.52  8:56.81       
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    1:10.84  2:28.11  3:48.18  5:09.53  10:24.04   
          6:30.09  7:49.59  9:08.43       
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:14.49  2:38.95  4:03.74  5:26.20  10:56.99   
          6:50.52  8:14.17  9:37.51       
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    1:16.16  2:38.82  4:03.10  5:27.37  10:58.35   
          6:51.80  8:16.12  9:37.73       
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:12.92  2:37.53  4:02.62  5:27.66  11:00.41   
          6:50.62  8:14.67  9:39.07       
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    1:24.22  2:56.68  4:30.08  6:03.72  12:18.24   
          7:38.96  9:13.63  10:47.75       
10  Simon Szakal  1998  Eskilstuna Simklubb    1:27.39  3:03.91  4:42.99  6:23.17  12:58.08   
          8:03.57  9:44.19  11:21.76       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:06.05  2:17.38  3:28.44  4:39.48  9:12.92   
          5:49.19  6:58.86  8:07.70       
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    1:04.29  2:14.94  3:26.20  4:38.01  9:25.82   
          5:50.71  7:03.06  8:15.70       
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:06.66  2:21.70  3:39.75  4:59.35  10:13.56   
          6:18.33  7:37.55  8:56.87       
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:09.28  2:25.16  3:43.76  5:02.53  10:20.24   
          6:22.77  7:42.94  9:03.17       
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:13.12  2:36.07  4:01.55  5:25.26  11:02.10   
          6:51.15  8:15.60  9:41.21       
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    1:01.33  2:07.88  3:14.30  4:21.39  8:50.18   
          5:28.79  6:35.81  7:44.93       
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    1:02.79  2:12.15  3:21.99  4:32.10  9:08.44   
          5:42.35  6:52.23  8:01.66       
Oskar Wåhlander  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.55  2:31.23  3:50.76  5:11.28  10:33.40   
          6:31.90  7:52.20  9:13.18       
David Westin  1995  Sala Simsällskap            DNS   
                     
                     
 
Gren 9, 200m Fjäril Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    41.00  1:29.62  2:21.11    3:12.16   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    43.06  1:34.28  2:27.85    3:18.55   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    42.50  1:40.08  2:39.68    3:36.65   
                     
 
Gren 9, 200m Fjäril Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.32  1:12.06  1:53.23    2:35.89   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    35.73  1:17.37  1:59.85    2:41.54   
Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb    45.92  1:41.27  2:39.27    3:36.39   
                     
 
Gren 9, 200m Fjäril Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    36.21  1:17.19  1:59.72    2:41.39   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.27  1:30.73  2:25.58    3:19.77   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    33.42  1:15.66  1:57.27    2:33.43   
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    34.13  1:13.42  2:02.01    2:39.03   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    34.64  1:17.72  2:04.29    2:41.80   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    38.07  1:22.06  2:09.07    2:44.12   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    36.73  1:20.99  2:07.89    2:44.40   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    39.25  1:20.09  2:12.04    2:46.62   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    38.78  1:19.70  2:10.46    2:47.63   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.95  1:19.85  2:11.46    2:48.28   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    38.97  1:22.42  2:13.89    2:53.25   
10  William Borg  2000  Gävle Simsällskap    39.59  1:23.79  2:11.68    2:53.75   
11  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    38.46  1:27.02  2:14.98    2:56.38   
12  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    39.35  1:28.75  2:20.10    2:57.79   
13  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    39.69  1:26.94  2:20.76    2:58.99   
14  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    43.14  1:27.82  2:21.93    3:01.22   
15  Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    41.42  1:27.36  2:22.36    3:02.07   
16  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    42.27  1:29.53  2:27.14    3:07.67   
17  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    46.57  1:36.20  2:29.24    3:10.57   
18  Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    44.00  1:33.86  2:29.86    3:12.47   
19  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    40.06  1:30.12  2:33.34    3:16.08   
20  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    46.56  1:37.39  2:38.61    3:22.90   
21  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    51.12  1:47.56  2:44.49    3:30.07   
22  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    48.14  1:42.74  2:41.91    3:32.19   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    32.45  1:11.48  1:55.93    2:30.78   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    31.34  1:12.88  1:59.17    2:33.08   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    32.18  1:14.95  1:58.76    2:35.07   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    35.20  1:15.73  2:04.90    2:41.01   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    34.66  1:16.85  2:08.23    2:46.19   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    38.25  1:22.64  2:08.69    2:46.76   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    38.62  1:26.82  2:20.64    3:03.62   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    41.96  1:29.42  2:23.54    3:03.78   
Simon Szakal  1998  Eskilstuna Simklubb    46.92  1:37.11  2:34.52    3:21.85   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    33.06  1:14.01  1:55.98    2:29.91   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    32.72  1:10.51  1:57.80    2:31.98   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.52  1:10.94  1:56.39    2:33.94   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.14  1:15.92  2:02.52    2:40.37   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    35.76  1:20.49  2:05.96    2:40.51   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    38.93  1:19.81  2:10.01    2:46.12   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    35.53  1:22.57  2:11.42    2:47.01   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    40.69  1:31.22  2:26.79    3:08.51   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 10, 200m Medley Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    29.32  1:03.99  1:45.17    2:17.16   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    29.70  1:04.92  1:49.60    2:23.02   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    30.99  1:09.17  1:53.98    2:27.18   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    30.32  1:09.75  1:54.73    2:28.87   
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    30.52  1:13.65  2:01.13    2:33.73   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.94  1:11.28  1:58.67    2:34.29   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.15  1:12.42  1:57.59    2:34.39   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    37.29  1:27.28  2:16.67    2:56.14   
Kristoffer Hedlund  1996  Eskilstuna Simklubb    37.53  1:26.37  2:18.53    2:57.73   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    1:12.69  2:28.53  3:44.92    4:58.76   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:12.21  2:30.17  3:47.31    5:02.72   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:12.71  2:30.94  3:50.81    5:10.79   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:14.45  2:34.70  3:56.36    5:15.95   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    1:16.66  2:38.80  3:59.28    5:16.50   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    1:15.09  2:36.54  3:59.20    5:20.15   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    1:16.40  2:38.99  4:03.57    5:22.43   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    1:15.53  2:37.92  4:00.42    5:22.97   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    1:20.08  2:44.80  4:08.78    5:26.92   
10  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    1:18.10  2:43.06  4:08.14    5:30.44   
11  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    1:19.53  2:44.75  4:09.01    5:30.70   
12  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    1:18.46  2:44.53  4:10.34    5:34.01   
13  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    1:22.30  2:50.90  4:19.71    5:42.34   
14  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    1:23.56  2:52.44  4:20.93    5:44.45   
15  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    1:19.35  2:47.35  4:16.56    5:44.98   
16  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    1:23.07  2:51.63  4:19.75    5:46.48   
17  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    1:21.99  2:51.45  4:21.59    5:49.15   
18  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    1:24.71  2:56.75  4:26.46    5:51.43   
19  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    1:24.05  2:54.85  4:24.10    5:51.63   
20  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    1:23.24  2:53.22  4:24.38    5:54.48   
21  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    1:24.18  2:55.32  4:29.27    6:02.46   
22  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    1:31.60  3:08.14  4:43.74    6:16.19   
23  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    1:28.38  3:07.64  4:48.00    6:26.53   
24  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    1:34.69  3:20.21  5:06.46    6:43.55   
25  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    1:36.16  3:22.14  5:09.06    6:54.22   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    1:08.55  2:20.03  3:31.39    4:40.46   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    1:07.90  2:20.32  3:31.83    4:41.76   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:09.51  2:23.94  3:38.29    4:49.00   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:09.18  2:23.61  3:39.53    4:54.07   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    1:15.19  2:34.06  3:53.56    5:08.39   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    1:13.04  2:32.66  3:52.30    5:10.97   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    1:14.88  2:36.12  3:57.27    5:16.97   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    1:19.27  2:44.84  4:10.95    5:32.22   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:11.41  2:27.89  3:44.64    5:00.95   
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:11.95  2:29.58  3:46.43    5:01.63   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:12.85  2:31.26  3:48.24    5:03.03   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:14.98  2:35.98  3:57.23    5:15.01   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:15.42  2:36.41  3:57.52    5:17.55   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    1:14.03  2:34.33  3:58.20    5:24.16   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    1:15.89  2:38.33  4:03.00    5:25.32   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    1:17.78  2:44.95  4:10.76    5:37.84   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.44  2:45.92  4:14.78    5:40.56   
10  Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:19.87  2:47.29  4:14.14    5:41.85   
                     
 
Gren 11, 400m Frisim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:06.81  2:17.05  3:27.62    4:36.51   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    1:08.01  2:20.05  3:31.18    4:40.46   
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.35  2:20.92  3:34.05    4:45.54   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    1:11.40  2:28.04  3:45.63    5:00.87   
Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    1:12.04  2:29.64  3:46.19    5:01.84   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    1:16.48  2:39.90  4:04.97    5:26.71   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    1:19.29  2:45.90  4:14.75    5:37.95   
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb    1:19.94  2:48.40  4:18.56    5:49.16   
Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus    1:22.64  2:55.16  4:26.74    5:55.91   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    36.34  1:19.44  2:03.66    2:46.30   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    42.52  1:30.94  2:20.09    3:09.29   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    42.98  1:35.76  2:29.86    3:23.41   
Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    48.59  1:42.77  2:37.50    3:29.62   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    46.96  1:41.16  2:36.34    3:31.27   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    47.72  1:43.25  2:39.51    3:34.46   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    54.07  1:54.55  2:55.05    3:51.61   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    55.00  1:58.05  3:00.30    4:02.86   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    37.44  1:20.74  2:04.11    2:45.59   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    38.90  1:22.08  2:05.70    2:46.91   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    38.81  1:23.00  2:09.52    2:54.51   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    39.96  1:25.32  2:12.98    2:59.04   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    40.48  1:27.64  2:16.74    3:05.67   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    42.15  1:28.85  2:18.63    3:08.01   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.80  1:34.80  2:24.13    3:11.12   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    43.06  1:32.29  2:23.19    3:13.45   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    34.35  1:13.61  1:53.58    2:35.21   
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    36.01  1:17.55  2:00.34    2:43.66   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    42.99  1:30.75  2:18.44    3:04.74   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.18  1:29.38  2:21.11    3:10.18   
                     
 
Gren 12, 200m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    37.89  1:22.23  2:07.68    2:51.98   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    43.30  1:30.87  2:18.94    3:05.90   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap    46.49  1:42.18  2:39.65    3:36.32   
                     
 
Gren 13, 50m Bröst Flick Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            39.55   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            40.87   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            41.70   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            42.55   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            43.11   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            45.09   
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            46.71   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            47.18   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            48.07   
10  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            48.15   
11  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            49.14   
12  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            49.48   
13  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            49.65   
14  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            49.66   
15  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            49.94   
16  Ida Claeson  2001  Västerås Simsällskap            50.34   
17  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            50.42   
18  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            50.65   
19  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            50.75   
20  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            50.82   
21  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb            51.75   
22  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            52.37   
23  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            52.50   
24  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            53.91   
25  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap            53.98   
26  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap            55.00   
27  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            55.45   
28  Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            56.65   
29  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            1:11.51   
Emma Claeson  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 50m Bröst Flick Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            37.24   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            39.43   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.92   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            40.55   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            41.06   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            43.70   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            45.22   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            45.77   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            45.95   
10  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            45.97   
11  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            46.42   
12  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            49.00   
12  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            49.00   
14  Felicia Lindh  2000  Eskilstuna Simklubb            49.06   
15  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            49.23   
16  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            49.34   
17  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            49.52   
18  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap            49.70   
19  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb            51.75   
20  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            51.98   
21  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            52.77   
22  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            59.12   
                     
 
Gren 14, 50m Bröst Pojk Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            41.92   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            42.52   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            45.11   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            46.38   
Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            52.07   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            52.38   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            53.35   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            55.21   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            56.65   
10  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            58.59   
                     
 
Gren 14, 50m Bröst Pojk Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            40.96   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            41.11   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            41.26   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            41.97   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            45.67   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            46.11   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            48.27   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            52.19   
Elliot Janeling  2000  Eskilstuna Simklubb            55.33   
10  Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            1:02.66   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    37.94  1:18.95  2:00.01    2:40.25   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.62  1:19.62  2:02.93    2:45.86   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    41.47  1:24.65  2:08.93    2:50.86   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    40.00  1:24.21  2:09.56    2:52.38   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    39.37  1:24.09  2:09.06    2:52.63   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.16  1:24.61  2:11.66    2:55.84   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    41.57  1:27.49  2:13.96    2:57.98   
Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    45.33  1:31.96  2:19.80    3:07.36   
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    46.16  1:35.64  2:26.70    3:14.45   
10  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    49.02  1:38.88  2:29.31    3:18.97   
11  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    48.27  1:41.12  2:33.13    3:20.91   
12  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    46.55  1:37.50  2:29.90    3:21.59   
13  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    51.51  1:45.63  2:39.90    3:31.84   
14  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    50.66  1:48.40  2:45.50    3:41.55   
15  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    53.13  1:51.14  2:48.02    3:44.16   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            DNF   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.35  1:13.33  1:52.13    2:30.23   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    37.55  1:17.91  1:58.33    2:37.75   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    39.05  1:20.56  2:03.23    2:43.36   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    40.01  1:23.50  2:07.46    2:48.34   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    40.01  1:23.51  2:07.60    2:49.42   
Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    34.44  1:11.76  1:49.46    2:26.10   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    36.71  1:15.06  1:55.31    2:33.12   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    36.83  1:15.98  1:56.71    2:34.14   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    40.93  1:24.77  2:09.52    2:53.47   
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.53  1:29.72  2:16.56    3:01.18   
Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb    41.13  1:27.27  2:15.19    3:01.21   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.80  1:27.50  2:14.24    3:01.69   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus            DNF   
                     
 
Gren 15, 200m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    35.07  1:12.31  1:49.99    2:26.01   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    35.57  1:14.08  1:53.16    2:31.57   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    36.69  1:16.68  1:58.41    2:38.32   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    39.73  1:21.08  2:02.40    2:42.06   
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    39.31  1:21.90  2:05.69    2:48.80   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    40.64  1:23.97  2:07.39    2:49.17   
Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    31.29        1:04.57   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    31.69        1:06.20   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.50        1:06.77   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    32.92        1:06.85   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    32.74        1:07.28   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    32.82        1:07.66   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    32.55        1:08.10   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    32.68        1:08.56   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    33.13        1:09.72   
10  Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    33.39        1:10.37   
11  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    34.40        1:11.67   
12  Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    35.26        1:12.97   
13  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    35.24        1:13.50   
14  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    34.91        1:14.08   
15  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    35.32        1:14.48   
16  Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    36.19        1:15.12   
17  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    35.96        1:17.19   
18  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    35.10        1:17.41   
19  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    36.78        1:17.90   
20  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    38.50        1:17.97   
21  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    37.93        1:18.57   
22  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    39.11        1:19.23   
23  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    39.35        1:21.32   
24  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    38.67        1:22.07   
25  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    42.94        1:27.32   
26  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    43.40        1:30.13   
27  Elliot Janeling  2000  Eskilstuna Simklubb    44.17        1:30.80   
28  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    43.32        1:32.17   
29  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    43.38        1:33.05   
30  Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap    48.18        1:37.85   
31  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb    47.56        1:41.15   
32  Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb    46.78        1:42.00   
33  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    50.48        1:47.16   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    29.23        59.77   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    28.45        1:00.13   
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    29.39        1:00.44   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    30.10        1:01.92   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    30.56        1:02.62   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    30.40        1:03.04   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    30.63        1:04.19   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    30.33        1:04.73   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    31.29        1:05.14   
10  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    31.42        1:05.65   
11  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    31.51        1:06.53   
12  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    32.14        1:06.98   
13  Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.73        1:09.08   
14  Svante Cyrén  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.85        1:10.56   
15  Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    33.00        1:10.80   
16  Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    34.40        1:11.41   
17  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    33.96        1:12.11   
18  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    34.40        1:12.97   
19  Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    34.48        1:14.13   
20  Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.64        1:14.77   
21  Simon Szakal  1998  Eskilstuna Simklubb    38.24        1:23.24   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    27.84        58.39   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    28.42        58.83   
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    28.62        59.85   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.75        1:02.75   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.16        1:03.51   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    30.74        1:04.13   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    31.07        1:04.88   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    31.58        1:05.27   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    35.60        1:14.01   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 16, 100m Frisim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    27.57        56.65   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    27.69        56.99   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    27.86        57.97   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    27.96        58.49   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    27.93        58.84   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    27.98        59.32   
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    28.58        59.92   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.21        1:00.55   
Kristoffer Hedlund  1996  Eskilstuna Simklubb    28.86        1:00.80   
10  Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap    34.07        1:12.79   
David Westin  1995  Sala Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    31.34  1:06.92  1:44.38    2:19.61   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    33.06  1:10.68  1:48.09    2:23.17   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.32  1:09.30  1:46.87    2:23.62   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    32.34  1:09.31  1:47.82    2:24.05   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    33.86  1:10.63  1:48.72    2:25.54   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    34.65  1:14.18  1:54.23    2:31.96   
Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    34.32  1:13.38  1:53.69    2:32.08   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    34.42  1:14.03  1:55.21    2:34.54   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    37.08  1:18.34  2:00.58    2:40.04   
10  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    35.78  1:17.45  2:00.45    2:40.88   
11  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    35.63  1:17.87  2:01.32    2:41.37   
12  Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    37.92  1:20.91  2:03.76    2:41.64   
13  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    38.38  1:21.79  2:06.30    2:46.81   
14  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    37.09  1:19.39  2:03.45    2:46.99   
15  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    36.84  1:20.66  2:07.06    2:50.14   
16  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    38.91  1:22.67  2:07.81    2:50.38   
17  Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    39.12  1:24.11  2:10.43    2:54.01   
18  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    40.35  1:25.89  2:13.09    2:54.03   
19  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    35.86  1:20.57  2:08.77    2:56.68   
20  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    41.89  1:30.91  2:19.06    3:05.58   
21  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    43.15  1:32.30  2:23.68    3:15.23   
22  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    43.01  1:34.96  2:29.07    3:21.94   
23  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    50.14  1:48.23  2:46.82    3:42.99   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    29.49  1:02.56  1:36.57    2:09.90   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    30.02  1:03.70  1:37.63    2:11.25   
Niclas Eriksson  1998  Stockholmspolisens Sim IF    30.03  1:03.36  1:37.75    2:12.61   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    30.58  1:06.30  1:43.16    2:17.09   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    30.77  1:04.57  1:43.23    2:19.30   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    30.46  1:06.19  1:43.97    2:20.71   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    31.27  1:07.46  1:47.48    2:25.96   
Axel Nyman  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.67  1:12.68  1:53.12    2:32.10   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    29.99  1:04.38  1:51.75    2:32.48   
10  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    33.82  1:13.20  1:54.22    2:33.05   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    35.02  1:15.82  1:57.91    2:37.74   
12  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    35.45  1:15.98  1:58.71    2:41.11   
13  Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    36.45  1:18.56  2:01.32    2:41.99   
14  Simon Szakal  1998  Eskilstuna Simklubb    38.80  1:25.08  2:13.33    2:59.10   
Christian Norberg  1998  Stockholmspolisens Sim IF            DNS   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    29.03  1:00.95  1:33.95    2:06.07   
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    28.00  1:00.23  1:34.17    2:08.43   
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    29.29  1:02.20  1:36.03    2:09.00   
Marcus Svensson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    30.06  1:04.06  1:39.70    2:14.89   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.62  1:05.20  1:42.51    2:18.36   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.21  1:05.77  1:43.03    2:20.27   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    32.69  1:08.37  1:44.84    2:20.35   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    32.61  1:09.62  1:48.74    2:26.54   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    33.08  1:10.74  1:49.93    2:26.80   
10  Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    37.59  1:19.03  2:01.58    2:41.79   
                     
 
Gren 17, 200m Frisim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    28.34  59.06  1:30.70    2:02.83   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    28.29  59.43  1:32.18    2:05.04   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    28.67  1:01.05  1:35.61    2:08.46   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    29.06  1:01.66  1:36.30    2:10.45   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    30.00  1:04.30  1:38.82    2:12.42   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.02  1:04.60  1:40.31    2:15.13   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    29.80  1:04.58  1:40.43    2:15.82   
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    29.85  1:04.85  1:42.07    2:18.51   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    34.02  1:13.61  1:54.16    2:33.11   
Kristoffer Hedlund  1996  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Fjäril Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    36.80        1:17.69   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.51        1:18.21   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    37.42        1:23.52   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    37.99        1:23.95   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    39.04        1:25.16   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    37.69        1:25.87   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    39.65        1:26.18   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.00        1:26.54   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    39.04        1:29.70   
10  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    41.68        1:31.80   
11  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    41.93        1:33.20   
12  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    42.86        1:33.47   
13  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    43.73        1:36.12   
14  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    44.33        1:37.20   
15  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    45.30        1:37.67   
16  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    44.40        1:39.48   
17  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    45.48        1:42.02   
18  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    46.25        1:44.04   
19  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    46.12        1:50.89   
20  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    47.77        1:54.29   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 18, 100m Fjäril Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.25        1:09.20   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    32.90        1:10.69   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.78        1:12.25   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    34.45        1:12.71   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    34.67        1:15.06   
Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    38.97        1:26.54   
                     
 
Gren 18, 100m Fjäril Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.33        1:12.11   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    33.78        1:12.83   
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    36.47        1:19.68   
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.05        1:30.19   
Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    42.55        1:31.17   
                     
 
Gren 18, 100m Fjäril Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.20        1:09.02   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    33.78        1:12.95   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.37        1:14.22   
Sofia Bergkvist  1995  Stockholmspolisens Sim IF    34.48        1:15.02   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    37.52        1:25.20   
Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    39.29        1:28.52   
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb    41.81        1:31.71   
Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus    43.41        1:37.01   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Pojk Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            32.95   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            32.98   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            33.46   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            33.95   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            36.26   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            36.98   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            40.22   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            40.37   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            40.40   
10  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            41.16   
11  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            46.33   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 50m Frisim Pojk Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            31.67   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            32.93   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            33.56   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            35.01   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            35.44   
Elliot Janeling  2000  Eskilstuna Simklubb            38.69   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            39.03   
Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb            39.38   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            40.25   
10  Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            42.02   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Flick Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            31.39   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            31.49   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            32.78   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            33.09   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            33.36   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            34.44   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            34.66   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            34.78   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            35.15   
10  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            35.50   
11  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            36.05   
12  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            36.41   
13  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb            36.48   
14  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            38.24   
15  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            38.41   
16  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            38.44   
17  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            38.47   
18  Ida Claeson  2001  Västerås Simsällskap            38.91   
19  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            39.26   
20  Emma Claeson  2001  Västerås Simsällskap            39.53   
21  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            40.13   
22  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            40.14   
23  Emelie Abela  2001  Falu Simsällskap            40.35   
24  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            40.55   
25  Tilda Wik  2001  Eskilstuna Simklubb            42.26   
26  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap            42.67   
27  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            42.92   
28  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            43.26   
29  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            44.94   
30  Anna Hambraeus  2001  Falu Simsällskap            44.97   
31  Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            47.85   
32  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            54.71   
                     
 
Gren 20, 50m Frisim Flick Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            30.80   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            30.85   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb            31.80   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.49   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            33.02   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            34.52   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            35.31   
Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            35.37   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            35.52   
10  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            35.75   
11  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            36.24   
11  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            36.24   
13  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb            36.86   
14  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            37.19   
15  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            37.36   
16  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            37.47   
17  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            38.05   
18  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap            38.14   
19  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            39.91   
20  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb            43.00   
21  Felicia Lindh  2000  Eskilstuna Simklubb            45.69   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    35.72        1:17.18   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    38.38        1:22.66   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    42.16        1:26.44   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    41.51        1:27.31   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    42.75        1:28.36   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    42.16        1:30.09   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    42.88        1:31.38   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    43.93        1:32.92   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    43.61        1:32.96   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    43.18        1:32.96   
11  Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    43.45        1:34.37   
12  Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    46.53        1:35.69   
13  Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    45.87        1:35.78   
14  Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.28        1:36.97   
15  Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    46.20        1:37.52   
16  Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    47.45        1:38.89   
17  William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    47.14        1:39.49   
18  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    46.90        1:41.04   
19  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    49.25        1:42.45   
20  Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb    48.12        1:43.48   
21  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    50.84        1:45.92   
22  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    51.38        1:49.98   
23  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    52.31        1:50.17   
24  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    53.86        1:53.19   
25  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    54.52        1:55.39   
26  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    55.46        1:55.87   
27  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap    1:00.25        2:05.10   
28  Adam Fröjdfeldt  1999  Eskilstuna Simklubb    1:04.29        2:16.16   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap            DNS   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    37.47        1:18.00   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.25        1:21.88   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    39.36        1:24.11   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    40.43        1:26.81   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    41.03        1:28.29   
Adam Wåhlander  1998  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.01        1:29.64   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    46.88        1:39.79   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannes Hjärne  1997  Skuru Idrottsklubb    33.59        1:11.56   
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    35.76        1:16.57   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.31        1:24.33   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    39.31        1:24.35   
Carl Christoffersson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.66        1:24.85   
Eric Metzmaa  1997  Västerås Simsällskap    41.87        1:26.58   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Bröstsim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.47        1:16.35   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    35.98        1:18.14   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    35.87        1:18.40   
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    38.42        1:21.93   
Linus Rhodin  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.40        1:22.56   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    39.76        1:24.70   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    36.04        1:14.05   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    36.32        1:14.85   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    36.12        1:15.60   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    37.43        1:16.50   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.91        1:17.67   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    37.64        1:17.94   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.26        1:19.86   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    39.58        1:20.52   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    40.33        1:21.07   
10  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    40.05        1:21.32   
11  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    39.24        1:22.83   
12  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.26        1:23.61   
13  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    41.84        1:24.38   
14  Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    42.82        1:24.97   
15  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    41.75        1:25.07   
16  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    41.81        1:25.11   
17  Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    42.47        1:26.41   
18  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    40.96        1:26.42   
19  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    42.20        1:26.82   
20  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    43.77        1:28.80   
21  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    43.68        1:30.01   
22  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    43.75        1:30.12   
23  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    44.43        1:30.38   
24  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    44.52        1:31.52   
25  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    45.11        1:32.41   
26  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    45.94        1:32.80   
27  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    45.17        1:34.22   
28  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    45.57        1:34.52   
29  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    45.83        1:34.59   
30  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    45.88        1:34.99   
31  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    47.34        1:35.29   
32  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    45.21        1:35.44   
33  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    48.14        1:35.88   
34  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    46.33        1:36.23   
35  Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb    47.53        1:37.11   
36  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    48.51        1:39.41   
37  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    49.57        1:39.66   
38  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    48.75        1:39.79   
39  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    50.10        1:40.39   
40  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    49.47        1:40.55   
41  Julia Öhgren  1999  Eskilstuna Simklubb    48.77        1:42.12   
42  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    49.53        1:42.44   
43  Emelie Abela  2001  Falu Simsällskap    50.18        1:43.50   
44  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    52.16        1:44.15   
45  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    52.78        1:46.84   
46  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    52.88        1:48.05   
47  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    54.20        1:48.30   
48  Erika Strömbeck  2002  Wisby Simsällskap    53.09        1:49.03   
49  Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap    59.21        2:04.46   
Angelica Näsman  1999  Eskilstuna Simklubb            DNS   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap            DNS   
Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    34.09        1:10.42   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    36.79        1:14.44   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    38.12        1:18.45   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    39.05        1:21.12   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    41.20        1:23.75   
Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    42.99        1:28.19   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    49.50        1:39.68   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    33.67        1:09.57   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.41        1:10.63   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    37.14        1:15.80   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    36.86        1:15.88   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    36.35        1:16.48   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    37.44        1:18.39   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora    38.25        1:18.44   
Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb    39.30        1:21.79   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    40.37        1:22.28   
10  Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.55        1:24.97   
11  Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.54        1:25.97   
12  Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    43.86        1:30.64   
13  Alexandra Thungren  1997  Simklubben Nautilus    47.70        1:42.32   
                     
 
Gren 22, 100m Ryggsim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Paulina Björkbacka  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.46        1:07.63   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    34.84        1:12.30   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    37.34        1:17.92   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    38.82        1:18.75   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    38.57        1:21.33   
Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb    40.27        1:23.00   
Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus    40.99        1:25.43   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    43.24        1:29.41   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    42.60        1:29.64   
10  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    46.07        1:34.01   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Martin Falk  1999  Stockholmspolisens Sim IF    1:16.15  2:39.78  4:22.67    5:38.53   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    1:26.85  2:52.92  4:32.76    5:49.44   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    1:30.85  3:02.40  4:50.54    6:09.33   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    1:32.62  3:05.30  4:45.77    6:10.33   
Oskar Strömbeck  1999  Wisby Simsällskap    1:40.37  3:21.40  5:11.67    6:38.14   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    1:08.85  2:26.49  3:53.34    5:03.93   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:12.61  2:32.85  4:05.77    5:16.66   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:11.99  2:41.37  4:08.20    5:21.72   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    1:21.13  2:49.73  4:24.91    5:38.03   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    1:29.21  3:03.30  4:36.11    5:59.50   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Gustav Strömbeck  1997  Wisby Simsällskap    1:15.64  2:40.44  4:08.85    5:17.35   
                     
 
Gren 23, 400m Medley Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    1:04.50  2:18.17  3:42.88    4:47.99   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    1:05.32  2:19.64  3:49.31    4:56.91   
                     
 
Gren 24, 800m Frisim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    1:15.02  2:36.63  3:59.62  5:21.26  10:49.59   
          6:43.98  8:08.16  9:30.39       
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    1:18.54  2:44.88  4:11.67  5:39.53  11:22.73   
          7:06.26  8:32.98  9:59.83       
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    1:21.43  2:49.31  4:17.15  5:43.89  11:24.01   
          7:11.26  8:38.43  10:05.47       
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    1:20.88  2:50.51  4:17.22  5:44.59  11:32.66   
          7:12.69  8:41.38  10:09.62       
Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    1:27.33  2:59.19  4:30.33  6:00.78  11:54.65   
          7:31.17  9:00.53  10:30.65       
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    1:25.96  3:01.88  4:37.60  6:12.98  12:17.14   
          7:48.19  9:22.37  10:55.82       
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    1:25.37  2:58.79  4:33.94  6:08.63  12:29.65   
          7:44.03  9:20.48  10:57.37       
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    1:36.69  3:25.00  5:14.39  7:03.53  14:08.21   
          8:51.30  10:39.62  12:26.48       
                     
 
Gren 24, 800m Frisim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    1:09.63  2:23.74  3:37.94  4:51.91  9:43.70   
          6:05.35  7:19.27  8:33.07       
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:09.80  2:25.05  3:40.35  4:56.11  10:01.80   
          6:12.19  7:29.43  8:47.66       
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:10.87  2:27.76  3:44.69  5:01.97  10:09.27   
          6:19.36  7:37.88  8:55.70       
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    1:15.37  2:36.43  3:57.67  5:20.52  10:46.49   
          6:42.84  8:04.99  9:27.11       
Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb    1:20.35  2:48.49  4:16.62  5:44.85  11:32.03   
          7:13.25  8:41.10  10:08.58       
                     
 
Gren 24, 800m Frisim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    1:11.75  2:29.15  3:47.80  5:06.67  10:09.82   
          6:26.17  7:43.84  8:58.85       
Josefine Gidlöf  1997  Stockholmspolisens Sim IF    1:11.77  2:28.34  3:45.89  5:04.80  10:20.99   
          6:24.02  7:43.34  9:03.06       
Moa Tengqvist  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:18.60  2:45.53  4:12.62  5:40.24  11:32.78   
          7:08.67  8:36.48  10:05.30       
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    1:19.94  2:49.62  4:22.72  5:54.68  11:54.29   
          7:26.13  8:57.40  10:28.36       
                     
 
Gren 24, 800m Frisim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    1:07.55  2:18.93  3:30.62  4:42.29  9:29.90   
          5:54.54  7:06.32  8:19.30       
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    1:09.77  2:24.81  3:40.25  4:55.21  9:53.36   
          6:10.06  7:25.35  8:41.25       
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    1:13.37  2:32.36  3:53.67  5:13.97  10:33.95   
          6:34.75  7:55.99  9:16.42       
                     
 
Gren 25, 200m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.16  1:19.03  2:05.70    2:53.62   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    38.54  1:25.06  2:12.03    2:58.82   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.68  1:25.70  2:15.23    3:02.35   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 25, 200m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    32.56  1:11.44  1:51.39    2:29.53   
William Brand-Larsson  1998  Eskilstuna Simklubb    35.69  1:20.11  2:06.47    2:53.05   
Stefan Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    36.21  1:22.04  2:12.33    2:59.83   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    38.29  1:26.12  2:17.02    3:12.29   
                     
 
Gren 25, 200m Fjäril Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    30.37  1:05.00  1:40.23    2:15.41   
Fredrik Ekesten  1995  Simklubben Ena    30.39  1:05.10  1:42.18    2:18.20   
Erik Skogfors  1996  Eskilstuna Simklubb    31.40  1:06.42  1:42.34    2:20.30   
Axel Brorsson  1996  Eskilstuna Simklubb    30.89  1:08.26  1:49.09    2:32.56   
Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.81  1:13.68  1:54.98    2:36.01   
                     
 
Gren 26, 200m Medley Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    35.52  1:19.48  2:04.27    2:41.25   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    37.30  1:19.45  2:05.94    2:44.23   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    38.10  1:21.65  2:10.86    2:50.42   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    39.47  1:25.95  2:15.90    2:52.35   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    37.45  1:25.51  2:13.62    2:52.74   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    37.16  1:21.87  2:15.76    2:53.28   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    39.41  1:27.59  2:12.84    2:56.13   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.17  1:26.17  2:16.05    2:56.79   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    39.83  1:28.54  2:17.23    2:57.15   
10  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    40.95  1:25.81  2:19.96    2:59.04   
11  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    41.93  1:29.54  2:21.12    3:02.46   
12  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    40.72  1:28.76  2:20.01    3:02.58   
13  Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    42.81  1:29.01  2:22.97    3:04.07   
14  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    43.62  1:30.62  2:23.86    3:04.30   
15  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    45.50  1:35.03  2:29.95    3:09.94   
16  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    43.49  1:30.75  2:28.33    3:10.31   
17  Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    39.55  1:31.27  2:23.94    3:10.34   
18  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    43.26  1:32.40  2:28.87    3:12.55   
19  Madelene Nilsson  1999  Borlänge Simsällskap    46.99  1:37.16  2:34.52    3:15.52   
20  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    47.74  1:37.09  2:32.85    3:16.06   
21  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    43.73  1:36.34  2:31.05    3:17.12   
22  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    43.98  1:35.35  2:33.27    3:17.99   
23  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    45.88  1:36.92  2:37.79    3:18.07   
24  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    48.13  1:37.63  2:34.78    3:18.33   
25  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    51.19  1:41.47  2:37.80    3:24.51   
26  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    51.78  1:41.92  2:41.33    3:29.09   
27  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    50.26  1:43.02  2:44.07    3:32.81   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            DNS   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 200m Medley Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    33.79  1:13.99  1:55.02    2:28.65   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.22  1:10.89  1:55.85    2:31.42   
Frida Byström  1998  Västerås Simsällskap    33.86  1:17.16  2:03.88    2:37.97   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.27  1:13.79  2:03.79    2:39.60   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    36.89  1:20.38  2:08.47    2:44.21   
Jessica Berg  1998  Stockholmspolisens Sim IF    34.33  1:15.98  2:05.92    2:44.31   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    39.92  1:29.14  2:19.58    2:58.12   
Denice Olsson  1998  Borlänge Simsällskap    39.93  1:26.78  2:20.33    2:59.87   
Elin Strand  1998  Eskilstuna Simklubb    45.33  1:29.59  2:22.04    3:00.56   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            DNS   
                     
 
Gren 26, 200m Medley Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    34.96  1:13.77  1:58.75    2:34.94   
Ayleen Burt  1997  Stockholmspolisens Sim IF    34.29  1:15.66  2:01.72    2:36.20   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.85  1:20.83  2:08.58    2:46.28   
Emilia Lindh  1997  Västerås Simsällskap    36.07  1:21.14  2:10.70    2:51.03   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    43.00  1:27.89  2:19.82    2:58.83   
                     
 
Gren 26, 200m Medley Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    32.64  1:11.03  1:55.00    2:28.63   
Viktoria Vuori  1995  Simklubben Ena    33.40  1:14.20  2:01.09    2:36.06   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    34.50  1:16.10  2:01.36    2:36.17   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.09  1:12.32  2:00.38    2:36.89   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    34.19  1:13.65  2:02.70    2:39.22   
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    36.92  1:21.08  2:05.86    2:44.00   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    36.56  1:18.94  2:10.74    2:49.65   
Linnea Sandberg  1996  Borlänge Simsällskap    37.73  1:24.70  2:18.46    2:57.54   
Alexandra Börjesson  1995  Simklubben Nautilus    38.38  1:25.27  2:19.12    3:01.25   
10  Sandra Andersson  1994  Eskilstuna Simklubb    41.66  1:27.10  2:21.28    3:03.95   
11  Lovisa Nilsson  1994  Simklubben Nautilus    43.62  1:36.81  2:32.04    3:14.83   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Pojk Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            37.41   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            38.14   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            38.63   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap            41.56   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb            44.52   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap            44.74   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            44.83   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            46.63   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap            49.73   
10  Harry Chan  2001  Eskilstuna Simklubb            50.34   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 50m Ryggsim Pojk Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            36.32   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            37.85   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            39.68   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            40.53   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            43.02   
Elliot Janeling  2000  Eskilstuna Simklubb            43.21   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap            43.96   
Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap            44.34   
Artush Shahverdyan  2000  Eskilstuna Simklubb            47.94   
10  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            49.75   
11  Gustaf Hellmark  2000  Eskilstuna Simklubb            52.06   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Flick Festiva, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            34.31   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            35.19   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            39.62   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            40.09   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            40.29   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            40.87   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            41.22   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            41.68   
Emelie Moroni  2001  Eskilstuna Simklubb            41.95   
10  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            42.34   
11  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            43.03   
12  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            44.62   
13  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            44.66   
14  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap            45.78   
15  Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            46.15   
16  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            46.88   
17  Ida Claeson  2001  Västerås Simsällskap            46.92   
18  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            46.93   
19  Emma Claeson  2001  Västerås Simsällskap            47.25   
20  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            47.55   
21  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            47.71   
22  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            48.07   
23  Emelie Abela  2001  Falu Simsällskap            48.10   
24  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap            48.11   
25  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            50.37   
26  Maja Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb            53.06   
27  Izabella Kullman  2002  Eskilstuna Simklubb            54.90   
28  Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            57.10   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 28, 50m Ryggsim Flick Festiva, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.80   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap            37.41   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            38.00   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            39.13   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            41.90   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap            42.46   
Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap            42.91   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap            43.01   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            43.02   
10  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap            43.21   
11  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            44.24   
12  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            44.49   
13  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap            44.82   
14  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap            45.44   
15  Cindy Khuong  2000  Eskilstuna Simklubb            46.63   
16  Ebba Vongheer  2000  Västerås Simsällskap            47.33   
17  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap            49.17   
18  Felicia Lindh  2000  Eskilstuna Simklubb            49.48   
19  Laura Chan  2000  Eskilstuna Simklubb            52.61   
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    1:07.75  2:23.54  3:40.92    4:54.50   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    1:13.51  2:33.03  3:51.13    5:06.72   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:12.44  2:34.76  3:56.57    5:15.20   
Alexander Karlsson  1999  Simklubben Nautilus    1:13.49  2:36.32  3:58.97    5:18.78   
Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    1:16.59  2:39.17  4:02.35    5:20.84   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    1:14.42  2:38.19  4:01.11    5:22.43   
Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    1:18.69  2:44.20  4:08.43    5:33.60   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    1:15.30  2:41.47  4:10.22    5:38.88   
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    1:22.94  2:50.55  4:17.93    5:42.35   
10  Robin Gunnarsson  1999  Simklubben Nautilus    1:23.09  2:52.77  4:22.14    5:48.89   
11  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    1:22.46  2:51.05  4:22.15    5:51.78   
12  Viktor Syrén  2000  Eskilstuna Simklubb    1:24.35  2:54.87  4:29.30    5:57.06   
13  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    1:27.34  3:03.28  4:38.74    6:12.93   
14  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    1:29.56  3:07.38  4:44.47    6:14.17   
15  Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    1:38.13  3:21.74  5:06.51    6:49.28   
16  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    1:39.90  3:33.11  5:29.00    7:20.93   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Pojkar UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    1:05.22  2:15.48  3:26.33    4:35.18   
Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    1:06.11  2:20.53  3:35.35    4:48.48   
Karl Lindoff  1998  Eskilstuna Simklubb    1:09.88  2:27.15  3:44.74    4:59.42   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    1:10.52  2:27.58  3:45.98    5:00.50   
Marko Biscevic  1998  Eskilstuna Simklubb    1:12.55  2:34.97  3:57.94    5:18.15   
Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    1:20.82  2:48.05  4:19.55    5:46.62   
Simon Szakal  1998  Eskilstuna Simklubb    1:26.47  3:02.74  4:39.63    6:13.84   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Pojkar UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:04.43  2:15.52  3:29.40    4:42.82   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:10.16  2:25.51  3:40.71    4:55.70   
Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:08.31  2:25.18  3:40.71    4:55.70   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    1:12.07  2:34.76  3:56.32    5:13.82   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    1:21.76  2:51.16  4:19.12    5:44.74   
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Pojkar UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Marcus Aurén  1994  Simklubben Ena    1:00.40  2:06.37  3:11.56    4:16.00   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    1:05.69  2:16.09  3:26.97    4:37.63   
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    1:06.96  2:20.17  3:31.78    4:40.66   
Julian Placek  1995  Eskilstuna Simklubb    1:16.61  2:42.27  4:08.23    5:33.13   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    40.68  1:26.23  2:12.19    2:56.37   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    40.49  1:27.66  2:15.69    3:01.31   
Ida Pettersson  1999  Stockholmspolisens Sim IF    41.57  1:28.58  2:16.13    3:03.06   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    41.70  1:29.32  2:18.12    3:05.27   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    42.83  1:31.30  2:20.41    3:07.57   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    43.06  1:31.07  2:21.58    3:10.37   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    44.39  1:36.02  2:28.82    3:20.22   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    47.16  1:40.11  2:34.19    3:23.56   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    47.65  1:40.15  2:32.67    3:23.79   
10  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    48.90  1:42.11  2:36.47    3:29.38   
11  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    47.71  1:42.31  2:37.31    3:31.51   
12  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    48.42  1:43.29  2:39.65    3:33.06   
13  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    48.95  1:44.41  2:39.83    3:33.76   
14  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    48.96  1:45.57  2:44.32    3:41.71   
15  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    51.20  1:52.24  2:52.03    3:50.96   
16  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    50.70  1:51.74  2:51.54    3:51.81   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    39.61  1:23.55  2:08.30    2:53.01   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    42.32  1:29.73  2:16.69    3:02.63   
Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    44.42  1:34.39  2:25.17    3:15.47   
Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    48.43  1:43.82  2:40.90    3:36.81   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.16  1:27.82  2:16.09    3:04.62   
Hanna Hansson  1997  Stockholmspolisens Sim IF    45.27  1:36.54  2:27.76    3:19.59   
Elin Hermansson  1997  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 30, 200m Bröstsim Flickor UGP, Finaler 16 - 18 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emmeli Hansson  1995  Stockholmspolisens Sim IF    39.51  1:23.51  2:07.90    2:52.48   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Pojk Festival, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    39.64        1:25.43   
Timothy Larsson  2001  Ludvika Simsällskap    41.70        1:28.56   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    42.56        1:29.87   
Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    46.73        1:37.26   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    49.18        1:43.84   
Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    51.05        1:44.35   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    50.07        1:47.74   
                     
 
Gren 31, 100m Medley Pojk Festival, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    38.13        1:20.39   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    37.61        1:20.94   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    40.13        1:23.77   
Gijs Dijkhuizen  2000  Västerås Simsällskap    43.85        1:30.48   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    42.39        1:31.04   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    49.77        1:41.80   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Flick Festiva, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    35.28        1:16.77   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    35.93        1:20.44   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    41.05        1:25.09   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    39.92        1:25.75   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    40.92        1:27.05   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.44        1:27.25   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    41.56        1:28.90   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    40.99        1:29.47   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    42.11        1:30.67   
10  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    43.75        1:31.34   
11  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    43.48        1:33.08   
12  Frida Gustafsson  2001  Eskilstuna Simklubb    44.97        1:35.69   
13  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    46.74        1:36.29   
14  Filippa Sterling  2002  Västerås Simsällskap    47.31        1:37.40   
15  Ida Claeson  2001  Västerås Simsällskap    47.50        1:37.79   
16  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    46.85        1:37.96   
17  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    48.86        1:38.54   
18  Emma Claeson  2001  Västerås Simsällskap    46.51        1:39.21   
19  Ebba Rydberg  2001  Västerås Simsällskap    47.02        1:39.85   
20  Nora Johansson  2001  Västerås Simsällskap    52.68        1:43.04   
21  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    46.55        1:44.43   
22  Emelie Abela  2001  Falu Simsällskap    48.43        1:44.81   
23  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    49.00        1:45.10   
24  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora    49.77        1:46.44   
                     
 
Gren 32, 100m Medley Flick Festiva, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    35.43        1:16.85   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    37.79        1:16.95   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    38.63        1:24.09   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    39.95        1:24.27   
Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    40.33        1:27.25   
Ella Gunnarsson  2000  Falu Simsällskap    40.78        1:29.32   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    42.89        1:30.02   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    41.66        1:30.91   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    43.31        1:32.21   
10  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    44.30        1:33.27   
11  Katarina Lindoff  2000  Eskilstuna Simklubb    45.30        1:33.38   
12  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    45.10        1:33.75   
13  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    44.74        1:34.13   
14  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    46.13        1:34.42   
15  Victoria Molin  2000  Västerås Simsällskap    46.42        1:36.79   
16  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    52.43        1:47.13   
                     
 
Gren 33, 200m Ryggsim Pojkar UGP, Finaler 13 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status