Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Falu Skins Games 2012    Utskriftsdatum  11 mars 2012   
  Tävlingsort  Falun    Utskriftstid  18:28   
  Arrangör  Falu Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2012         
 
 
Gren 15, 100m Fjärilsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.35        1:08.23   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.24        1:08.32   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    32.67        1:09.06   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    33.22        1:11.48   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.18        1:11.66   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    33.88        1:12.94   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    34.32        1:14.11   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    33.72        1:14.56   
Julia Norén  1994  Upsala Simsällskap    34.63        1:14.60   
10  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    34.20        1:18.63   
11  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    36.38        1:19.34   
12  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    36.42        1:20.28   
13  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    36.64        1:20.62   
14  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.90        1:22.74   
15  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    38.94        1:24.96   
16  Frida Henriksson  1995  Filipstads Simklubb    38.38        1:25.15   
17  Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    39.14        1:27.72   
18  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    40.62        1:28.02   
19  Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    40.07        1:28.60   
20  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    40.38        1:29.14   
21  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    41.58        1:30.29   
22  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    42.07        1:31.74   
23  Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    42.02        1:34.95   
24  Wilma Blom  1998  Upsala Simsällskap    44.55        1:43.84   
25  Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    47.96        1:46.20   
26  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    47.96        1:48.61   
27  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    52.69        1:55.69   
28  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    55.62        2:05.59   
                     
 
Gren 16, 100m Fjärilsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    27.28        58.65   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    27.83        59.82   
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    28.44        1:00.85   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    29.45        1:02.52   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    29.50        1:03.57   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    29.83        1:03.92   
Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    31.37        1:05.96   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    31.28        1:06.01   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    31.10        1:07.89   
10  John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    31.45        1:09.54   
11  David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap    31.72        1:09.57   
12  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    32.74        1:10.04   
13  Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    33.29        1:11.74   
14  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.55        1:12.22   
15  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    35.45        1:15.38   
16  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    36.77        1:19.39   
17  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.66        1:20.05   
18  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    37.47        1:21.42   
19  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    37.53        1:24.15   
20  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    38.75        1:26.55   
21  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    39.48        1:27.10   
22  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    40.80        1:27.43   
23  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    44.76        1:40.63   
24  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    51.28        1:55.40   
25  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    55.41        1:58.78   
26  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    55.05        2:09.14   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            DNS   
William Karlström  1998  Upsala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 17, 100m Frisim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Malin Åhrlin  1990  Upsala Simsällskap    29.37        1:01.84   
Ida Fahlborg  1996  Västerås Simsällskap    30.37        1:03.24   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    31.08        1:03.33   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    30.41        1:04.54   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    32.36        1:06.02   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    32.86        1:06.33   
Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    31.32        1:06.89   
Ida Sommehed  1995  Gnosjö Simsällskap    32.53        1:07.50   
Linnéa Carlsson  1998  Upsala Simsällskap    31.97        1:08.15   
10  Kajsa-Stina Häggqvist  1994  Borlänge Simsällskap    32.48        1:08.16   
11  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    33.50        1:08.73   
12  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    33.07        1:09.11   
13  Therese Luong  1994  Gnosjö Simsällskap    32.92        1:09.20   
14  Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    33.56        1:09.57   
15  Rebecka Bankefors  1998  Upsala Simsällskap    33.56        1:09.63   
16  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    33.81        1:09.68   
17  Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    34.17        1:10.01   
18  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    34.11        1:10.29   
19  Saga Söderberg  1997  Upsala Simsällskap    33.80        1:10.44   
20  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    33.63        1:10.83   
21  Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    34.13        1:10.89   
22  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    34.10        1:11.37   
23  Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    34.97        1:11.45   
24  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    34.37        1:11.62   
25  Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    35.10        1:12.04   
26  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    35.12        1:12.68   
27  Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    34.54        1:12.69   
28  Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.70        1:12.76   
29  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    32.88        1:12.79   
30  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    35.28        1:13.05   
31  Lotta Persson  1997  Falu Simsällskap    35.46        1:13.53   
32  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    36.01        1:13.55   
33  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    35.58        1:13.71   
34  Diana Björk  1995  Borlänge Simsällskap    35.27        1:13.86   
35  Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    36.46        1:13.94   
36  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    36.04        1:14.39   
37  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    36.35        1:14.50   
38  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    35.85        1:15.39   
39  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    35.55        1:15.46   
40  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    37.06        1:15.55   
41  Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    35.08        1:15.85   
42  Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    35.66        1:15.94   
43  Moa Pettersson  1997  Sim 77 Hofors    35.80        1:16.28   
44  Alva Malmstedt  1998  Hedemora Simsällskap    35.67        1:17.17   
45  Miranda Söderberg  1999  Upsala Simsällskap    37.21        1:17.40   
46  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    36.74        1:17.68   
47  Emma Sandberg  1994  Gnosjö Simsällskap    37.96        1:17.98   
48  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    37.46        1:17.99   
49  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    37.35        1:18.00   
50  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    36.70        1:18.43   
51  Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    38.36        1:18.45   
52  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    37.63        1:18.79   
53  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    37.68        1:18.81   
54  Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap    38.32        1:19.04   
55  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    37.17        1:19.83   
56  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    40.46        1:20.63   
57  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    38.30        1:20.76   
58  Ida Kvist  1998  Västerås Simsällskap    39.19        1:21.60   
59  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    39.17        1:21.92   
60  Ronja Källberg  1999  Västerås Simsällskap    38.10        1:22.06   
61  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    39.75        1:22.11   
62  Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap    39.93        1:23.21   
63  Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    40.08        1:23.27   
64  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    39.22        1:23.74   
64  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    39.94        1:23.74   
66  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    38.88        1:23.78   
67  Magda Månsson-Höglund  1998  Västerås Simsällskap    39.57        1:24.37   
68  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    39.91        1:24.69   
69  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    40.70        1:25.06   
70  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    41.44        1:25.21   
71  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    41.00        1:26.05   
72  Stella Bentrari  1999  Västerås Simsällskap    40.83        1:26.35   
73  Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.66        1:26.45   
74  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    40.60        1:26.58   
75  Frida Andersson  1997  Gnosjö Simsällskap    40.59        1:26.59   
76  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    41.26        1:27.15   
77  Emma Svensson  1998  Gnosjö Simsällskap    42.52        1:27.63   
78  Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap    40.57        1:27.97   
79  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora    42.25        1:29.26   
80  Pernilla Mattsson  1997  Falu Simsällskap    39.24        1:29.34   
81  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    42.46        1:29.39   
82  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    42.03        1:31.09   
83  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    43.06        1:31.62   
84  Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    43.11        1:32.06   
85  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    42.39        1:32.22   
86  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    43.29        1:32.88   
87  Emelie Abela  2001  Falu Simsällskap    46.02        1:35.12   
88  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    45.18        1:36.17   
89  Leyla Chabbani  2001  Fagersta Simklubb    44.08        1:36.73   
90  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    43.70        1:37.06   
91  Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    44.57        1:38.71   
92  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    47.38        1:38.74   
93  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    46.43        1:39.36   
94  Matilda Jungstedt  2001  Köpings Simsällskap    47.96        1:42.88   
95  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    49.16        1:46.97   
96  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    50.95        1:48.27   
97  Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap    50.61        1:49.80   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 100m Frisim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    25.77        53.83   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    25.81        54.83   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    27.14        57.12   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    27.87        57.76   
Erik Wennerstrand  1993  Sala Simsällskap    27.26        57.83   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    27.82        58.17   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    28.46        58.24   
Gustav Sjökvist  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    28.13        58.53   
Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    27.88        58.81   
10  Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    28.53        58.89   
11  Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    28.56        1:00.16   
12  Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    29.06        1:00.19   
13  Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    28.65        1:01.23   
14  Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    28.97        1:01.44   
15  Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    29.29        1:01.71   
16  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    30.02        1:02.49   
17  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    29.19        1:02.67   
18  John Bankefors  1996  Upsala Simsällskap    29.47        1:02.77   
19  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    30.31        1:03.31   
20  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    30.07        1:03.37   
21  Alfons Fornari  1997  Västerås Simsällskap    30.24        1:03.59   
22  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    30.75        1:04.32   
23  Gustav Wigren  1993  Söderhamns Simsällskap    31.88        1:06.42   
24  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    31.69        1:06.98   
25  William Karlström  1998  Upsala Simsällskap    31.40        1:07.19   
26  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    31.90        1:07.24   
27  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    32.46        1:08.18   
28  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    33.15        1:08.91   
29  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    32.70        1:08.99   
30  David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    33.44        1:09.24   
31  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    32.60        1:09.63   
32  Harald Brobacke  1999  Västerås Simsällskap    33.67        1:09.84   
33  Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap    32.48        1:11.20   
34  Elias Sundman  1998  Söderhamns Simsällskap    34.83        1:11.36   
35  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    34.00        1:12.02   
36  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    34.53        1:12.91   
37  Emil Skytt  1999  Västerås Simsällskap    35.09        1:13.06   
38  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    36.27        1:14.77   
39  Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    35.89        1:14.79   
40  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    35.89        1:15.10   
41  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    36.09        1:15.51   
42  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    37.75        1:15.99   
43  Elias Hägglund  1998  Gävle Simsällskap    36.95        1:16.24   
44  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    36.27        1:16.26   
45  Carl Lemon  1998  Leksands Simförening    36.27        1:16.92   
46  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    36.95        1:18.00   
47  Zacharias Lind  1998  Upsala Simsällskap    36.66        1:18.35   
48  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    37.08        1:18.69   
49  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    38.67        1:21.29   
50  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    38.73        1:24.55   
51  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    40.19        1:25.45   
52  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    39.50        1:25.89   
53  Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    40.70        1:26.82   
54  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    44.56        1:33.52   
55  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    45.25        1:33.79   
56  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    45.28        1:34.55   
57  Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora    45.89        1:34.64   
58  Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap    46.98        1:35.34   
59  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    46.08        1:37.25   
60  Gustav Norling  2000  Falu Simsällskap    46.16        1:38.42   
61  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    49.10        1:43.55   
62  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    51.45        1:50.78   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            DNS   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            DNS   
Simon Larsson  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Viktor Doder  1994  Sala Simsällskap            DNS   
Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    36.38  1:15.88  1:56.57    2:37.08   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    36.98  1:17.09  1:57.36    2:38.84   
Clara Wiman  1996  Västerås Simsällskap    39.40  1:22.82  2:07.41    2:51.52   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    39.79  1:23.19  2:08.20    2:52.05   
Amanda Löfgren  1997  Västerås Simsällskap    40.11  1:25.47  2:10.75    2:56.29   
Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.07  1:27.34  2:13.13    2:58.76   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    40.70  1:26.34  2:13.16    2:59.37   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    41.71  1:29.24  2:17.76    3:03.69   
Julia Norlin  1998  Upsala Simsällskap    41.71  1:30.01  2:18.98    3:05.26   
10  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    40.39  1:28.05  2:17.24    3:06.23   
11  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    43.34  1:33.08  2:22.26    3:07.95   
12  Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    43.27  1:32.00  2:21.65    3:09.89   
13  Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    44.01  1:32.93  2:23.33    3:12.29   
14  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    43.57  1:32.96  2:22.76    3:12.33   
15  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    46.84  1:42.01  2:38.19    3:31.85   
16  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    49.92  1:45.59  2:40.13    3:32.22   
17  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    47.43  1:42.33  2:39.73    3:33.31   
18  Ella Hursti  1998  Upsala Simsällskap    48.55  1:43.51  2:39.47    3:35.44   
19  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    49.69  1:46.88  2:44.96    3:40.08   
20  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    49.28  1:46.33  2:45.19    3:42.83   
21  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    51.30  1:49.10  2:48.72    3:47.09   
22  Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    53.49  1:53.14  2:52.68    3:50.78   
23  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    53.02  1:55.13  2:58.58    4:00.55   
Mikaela Olofsson  1992  Västerås Simsällskap            DNS   
Sara Molin  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DNS   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sara Gille  1997  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 200m Bröstsim Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
David Hallberg  1994  Västerås Simsällskap    35.48  1:15.45  1:56.07    2:36.98   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    34.13  1:14.27  1:56.78    2:39.07   
Jesper Eklund  1998  Köpings Simsällskap    36.26  1:18.48  2:01.72    2:44.05   
Johan Pettersson  1994  Upsala Simsällskap    36.62  1:18.14  2:01.71    2:45.70   
Joakim Collheim  1993  Avesta Simsällskap    36.87  1:19.67  2:04.48    2:49.49   
Sean Johansson  1997  Upsala Simsällskap    36.88  1:18.67  2:02.28    2:50.00   
Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    38.89  1:23.32  2:08.90    2:53.93   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    40.29  1:25.99  2:11.83    2:54.59   
Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    38.02  1:23.26  2:10.22    2:55.88   
10  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    40.83  1:27.77  2:16.23    3:03.36   
11  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    41.17  1:28.42  2:16.19    3:03.81   
12  William Borg  2000  Gävle Simsällskap    43.55  1:34.37  2:25.37    3:16.12   
13  Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap    55.29  2:01.00  3:08.43    4:10.32   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 100m Medley Flickor, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Persson  1996  Filipstads Simklubb    32.77        1:09.30   
Lina Westerlund  1995  Upsala Simsällskap    34.70        1:10.71   
Elin Berggren  1996  Västerås Simsällskap    32.60        1:10.94   
Lina Berggren  1998  Västerås Simsällskap    34.92        1:12.40   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap    33.84        1:13.19   
Fredrika Lundkvist  1994  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.35        1:13.55   
Lina Andersson  1996  Filipstads Simklubb    35.03        1:13.95   
Sara Ottosson-Bixo  1995  Västerås Simsällskap    36.50        1:15.52   
Katarina Burman  1993  Upsala Simsällskap    33.91        1:16.15   
10  Madeleine Olofsson  1997  Västerås Simsällskap    35.29        1:16.45   
11  Julia Norén  1994  Upsala Simsällskap    35.57        1:16.49   
12  Alice Ståhle  1997  Västerås Simsällskap    35.05        1:16.65   
12  Louise Zettergren  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.35        1:16.65   
14  Ive Johansson  1998  Filipstads Simklubb    36.73        1:17.62   
15  Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    35.31        1:17.87   
16  Ida Sommehed  1995  Gnosjö Simsällskap    34.82        1:17.94   
17  Malin Burman  1996  Upsala Simsällskap    36.43        1:18.15   
18  Hanna Skytt  1997  Västerås Simsällskap    36.25        1:18.43   
19  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    37.08        1:18.68   
20  Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    37.34        1:18.93   
21  Therese Luong  1994  Gnosjö Simsällskap    36.05        1:19.18   
22  Ellinor Grele  1998  Upsala Simsällskap    37.19        1:19.78   
23  Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    36.83        1:20.28   
24  Mari Edlert  1995  Upsala Simsällskap    36.63        1:20.33   
25  Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    38.15        1:20.49   
26  Hanna Fransman  1995  Falu Simsällskap    37.13        1:20.70   
27  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    37.30        1:21.24   
28  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    38.07        1:21.56   
29  Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap    38.54        1:21.66   
30  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.08        1:21.71   
31  Ellen Holmberg  1998  Upsala Simsällskap    36.74        1:21.78   
32  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    35.49        1:22.07   
33  Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    37.94        1:22.17   
34  Ajla Omic  1999  Filipstads Simklubb    37.65        1:22.27   
35  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    38.19        1:22.44   
36  Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    41.01        1:22.90   
37  Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    40.44        1:23.13   
38  Cecilia Czarnecki  1999  Avesta Simsällskap    39.53        1:23.21   
39  Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    39.61        1:23.29   
40  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    40.32        1:23.57   
41  Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    38.70        1:23.65   
42  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    37.47        1:23.86   
43  Liva Bihre  1998  Upsala Simsällskap    40.33        1:24.70   
44  Emelie Hansson  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.10        1:25.20   
45  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    39.10        1:25.48   
46  Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    39.43        1:25.79   
47  Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    39.03        1:25.90   
48  Beatrice Blomqvist  2000  Upsala Simsällskap    39.56        1:26.88   
49  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    40.17        1:27.74   
50  Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    39.19        1:28.22   
51  Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    41.19        1:28.26   
52  Anna Hägglund  1997  Gävle Simsällskap    39.26        1:28.61   
53  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    41.09        1:29.07   
54  Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    43.69        1:29.63   
55  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    43.04        1:30.34   
56  Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    42.40        1:30.59   
57  Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    43.49        1:30.73   
58  Kristin Andersson  1999  Falu Simsällskap    44.09        1:31.07   
59  Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap    42.57        1:31.21   
59  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    43.15        1:31.21   
61  Alva Malmstedt  1998  Hedemora Simsällskap    43.19        1:32.48   
62  Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    45.45        1:32.56   
63  Anna Norin  1999  Falu Simsällskap    44.83        1:32.59   
64  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.95        1:32.67   
65  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    42.71        1:32.69   
66  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    43.28        1:32.98   
67  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    44.31        1:33.42   
68  Tova Wauge  2000  Köpings Simsällskap    46.49        1:33.82   
69  Anna Sjöholm  1998  Gävle Simsällskap    46.48        1:37.48   
70  Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap    46.42        1:38.20   
71  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    49.82        1:38.51   
72  Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    46.92        1:38.72   
73  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    47.48        1:39.17   
74  Elin Lindgren  2000  Västerås Simsällskap    46.45        1:39.62   
75  Frida Andersson  1997  Gnosjö Simsällskap    46.40        1:39.79   
76  Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap    46.98        1:39.86   
77  Emma Svensson  1998  Gnosjö Simsällskap    49.03        1:39.87   
78  Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    47.07        1:40.01   
79  Ronja Rantanen  1999  Falu Simsällskap    46.08        1:41.50   
80  Maja Söderkvist  2000  Falu Simsällskap    50.60        1:41.76   
81  Ida Brandt  2000  Falu Simsällskap    50.47        1:43.26   
82  Jonna Rustas  1999  Simsällskapet Mora    47.77        1:43.40   
83  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    50.21        1:43.66   
84  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    49.88        1:44.97   
85  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    48.74        1:45.01   
86  Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap    49.01        1:45.41   
87  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    55.52        1:53.97   
88  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    59.96        1:58.02   
Malin Åhrlin  1990  Upsala Simsällskap            DNS   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
Felicia Forslund  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 100m Medley Pojkar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Kanth  1991  Västerås Simsällskap    27.16        58.86   
Joakim Hvalgren  1993  Södertörns Simsällskap    27.94        1:00.70   
Björn Sundin  1990  Upsala Simsällskap    27.13        1:02.51   
Max Östberg  1996  Västerås Simsällskap    30.98        1:05.27   
David Wimmerstedt  1997  Upsala Simsällskap    31.31        1:06.26   
Johan Nilsson  1993  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.87        1:07.83   
Gustaf Dahlman  1997  Västerås Simsällskap    30.96        1:08.03   
Niclas Hvalgren  1995  Södertörns Simsällskap    31.16        1:08.04   
Gunnar Granlund  1996  Västerås Simsällskap    31.03        1:08.06   
10  Petter Cyrén  1996  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.80        1:08.29   
10  Robert Lindblom  1995  Harnäs Skutskär Simsällskap    31.06        1:08.29   
12  Nathaniel Jousefi  1997  Upsala Simsällskap    32.32        1:09.26   
13  Lukas Steiner  1998  Västerås Simsällskap    32.25        1:09.34   
14  Alexander Matkoski  1996  Upsala Simsällskap    33.07        1:10.19   
15  Simon Larsson  1990  Sandvikens Sim och Hoppklubb    31.86        1:10.29   
16  Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    31.91        1:10.42   
17  Fredrik Byström  1996  Västerås Simsällskap    33.48        1:11.77   
18  Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.36        1:12.05   
19  Omid Janani  1994  Västerås Simsällskap    34.09        1:12.07   
20  Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    34.23        1:14.69   
21  Gustav Ejdersund  1998  Västerås Simsällskap    35.51        1:14.98   
22  Samuel Hillman  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap    35.13        1:15.13   
23  Adam Lillsund  1994  Sim 77 Hofors    36.28        1:16.44   
24  Gustav Sander  1998  Falu Simsällskap    36.63        1:16.58   
25  Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    38.14        1:17.13   
26  Filip Björkholm  1998  Västerås Simsällskap    35.88        1:17.92   
27  Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.28        1:18.76   
28  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    37.80        1:18.85   
29  Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    38.56        1:19.27   
30  Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    37.24        1:19.67   
31  Roger Öncu  1997  Upsala Simsällskap    37.43        1:20.37   
32  Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    40.72        1:21.10   
33  Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    37.92        1:21.76   
34  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    38.22        1:22.18   
35  Alexander Almasi  2000  Upsala Simsällskap    38.28        1:22.76   
36  Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    39.57        1:24.76   
37  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    40.42        1:25.76   
38  Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    40.20        1:26.05   
39  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    40.82        1:26.07   
40  Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    39.87        1:26.32   
41  Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap    41.48        1:27.07   
42  Elias Sundman  1998  Söderhamns Simsällskap    41.82        1:28.12   
43  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    40.06        1:29.73   
44  Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    41.74        1:30.08   
45  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    41.74        1:31.04   
46  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    43.12        1:36.13   
47  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    46.86        1:36.30   
48  Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    46.99        1:39.89   
49  Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    53.07        1:46.49   
50  Anton Waller-Kaustinen  2000  Borlänge Simsällskap    52.60        1:46.80   
51  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    52.18        1:50.10   
52  Tim Hansson  2001  Falu Simsällskap    54.57        1:50.64   
53  Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap    53.20        1:51.52   
54  Mathias Renström  2001  Falu Simsällskap    53.89        1:52.05   
55  Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap    58.52        1:57.81   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            DNS   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            DSQ   
Gustav Norling  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix [1997] Lag 1  1997  Upsala Simsällskap            1:50.63   
  David Wimmerstedt  1997      27.00        27.00   
  Sean Johansson  1997      27.33        54.33   
  Linnéa Carlsson  1998      29.04        1:23.37   
  Nathaniel Jousefi  1997      27.26        1:50.63   
                     
Västerås SS Lag 1  1997  Västerås Simsällskap            1:54.00   
  Gustaf Dahlman  1997      26.80        26.80   
  Lukas Steiner  1998      28.72        55.52   
  Filip Björkholm  1998      29.53        1:25.05   
  Lina Berggren  1998      28.95        1:54.00   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  1997  Falu Simsällskap            1:56.99   
  Rasmus Rantanen  1997      27.61        27.61   
  Victor Peltomaa  1998      28.81        56.42   
  Julia Nordlund  1998      30.11        1:26.53   
  Per Höijer  1998      30.46        1:56.99   
                     
Västerås SS Lag 2  1997  Västerås Simsällskap            1:59.71   
  Gustav Ejdersund  1998      29.72        29.72   
  Alfons Fornari  1997      28.34        58.06   
  Amanda Löfgren  1997      30.73        1:28.79   
  Madeleine Olofsson  1997      30.92        1:59.71   
                     
Ludvika SS Mix 1 Äldre  1997  Ludvika Simsällskap            2:02.45   
  Alfred Lindén  1997      27.91        27.91   
  Anna Miram  1999      31.02        58.93   
  Anton Campalto  1998      31.67        1:30.60   
  Emil Söderholm  1999      31.85        2:02.45   
                     
Harnäs Skjutskärs Simsällskap Mix  1997  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:02.81   
  Samuel Hillman  1997      28.98        28.98   
  Louise Zettergren  1997      29.28        58.26   
  Emelie Hansson  1997      32.23        1:30.49   
  Felicia Forslund  1997      32.32        2:02.81   
                     
Mix Lag 1  1997  Borlänge Simsällskap            2:03.82   
  Klara Johansson  1997      31.58        31.58   
  Jacob Leidefeldt  1997      28.85        1:00.43   
  Daniel Litborn  1998      32.87        1:33.30   
  Kristoffer Karlsson  1997      30.52        2:03.82   
                     
Sala SS Mix 1998  1998  Sala Simsällskap            2:06.64   
  Victor Westin  1998      32.30        32.30   
  Linnéa Palmqvist  1998      31.99        1:04.29   
  Oskar Sandberg  1998      32.20        1:36.49   
  Sofia Ander  1998      30.15        2:06.64   
                     
Falu Simsällskap Lag 2  1997  Falu Simsällskap            2:06.84   
  Gustav Sander  1998      29.55        29.55   
  Sandra Lundqvist  1998      32.62        1:02.17   
  Isabelle Sörlie  1999      32.88        1:35.05   
  Filip Antlöv  1998      31.79        2:06.84   
                     
10  Upsala S Mix [1997] Lag 2  1997  Upsala Simsällskap            2:08.46   
  William Karlström  1998      29.60        29.60   
  Julia Norlin  1998      33.63        1:03.23   
  Saga Söderberg  1997      32.39        1:35.62   
  Rebecka Bankefors  1998      32.84        2:08.46   
                     
11  Västerås SS Lag 3  1997  Västerås Simsällskap            2:09.42   
  Harald Brobacke  1999      32.12        32.12   
  Hanna Skytt  1997      31.85        1:03.97   
  Andréa Persson  1999      32.37        1:36.34   
  Josefine Johannesson  1999      33.08        2:09.42   
                     
12  Falu Simsällskap Lag 3  1997  Falu Simsällskap            2:10.49   
  Lotta Persson  1997      32.91        32.91   
  Hanna Tinnerholm  1999      32.28        1:05.19   
  David Hambraeus  1999      32.21        1:37.40   
  Josefine Borbos  1997      33.09        2:10.49   
                     
13  Upsala S Mix [1997] Lag 3  1997  Upsala Simsällskap            2:10.50   
  Ellen Holmberg  1998      33.51        33.51   
  Sara Gille  1997      33.37        1:06.88   
  Roger Öncu  1997      32.01        1:38.89   
  Ellinor Grele  1998      31.61        2:10.50   
                     
14  Ludvika SS Mix 2 Äldre  1997  Ludvika Simsällskap            2:16.76   
  Jacqueline Larsson  1999      34.46        34.46   
  Jakob Gustafsson  1999      34.09        1:08.55   
  Jakob Rydelius  1999      34.62        1:43.17   
  Gustav Radbrandt  1998      33.59        2:16.76   
                     
15  SS Mora Mix [1997]  1998  Simsällskapet Mora            2:18.26   
  Edvin Persson  1999      33.24        33.24   
  Stefanie Nilsson  1998      38.26        1:11.50   
  Jonna Rustas  1999      35.19        1:46.69   
  Lukas Hill  1999      31.57        2:18.26   
                     
16  Upsala S Mix (1997) Lag 4  1997  Upsala Simsällskap            2:21.61   
  Axel Henriksson  1999      35.70        35.70   
  Miranda Söderberg  1999      34.73        1:10.43   
  Lisa Carlsson  1999      37.35        1:47.78   
  Zacharias Lind  1998      33.83        2:21.61   
                     
17  Falu Simsällskap Lag 4  1997  Falu Simsällskap            2:23.67   
  Kristin Andersson  1999      36.28        36.28   
  Ronja Rantanen  1999      38.32        1:14.60   
  Anna Norin  1999      35.87        1:50.47   
  Gustav Nyberg  1997      33.20        2:23.67   
                     
18  Söderhamn Mix [1997]  1997  Söderhamns Simsällskap            2:29.02   
  Elsa Berg  2002      37.67        37.67   
  Anton Lindberg  1999      35.80        1:13.47   
  Cecilina Nilsson  2000      42.85        1:56.32   
  Elias Sundman  1998      32.70        2:29.02   
                     
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Mixed, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Mix [2000]  2000  Upsala Simsällskap            2:13.93   
  Alexander Almasi  2000      32.39        32.39   
  Linnea Björndahl  2000      32.74        1:05.13   
  Beatrice Blomqvist  2000      34.71        1:39.84   
  Mina Alpergin  2001      34.09        2:13.93   
                     
Ludvika SS Mix 1 Yngre  2000  Ludvika Simsällskap            2:14.57   
  Frida Lannhard  2000      32.68        32.68   
  Moa Holmström  2001      35.41        1:08.09   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      34.82        1:42.91   
  Maja Jansson  2000      31.66        2:14.57   
                     
Gävle Mix 00  2000  Gävle Simsällskap            2:15.57   
  Sarah Wallin  2000      32.93        32.93   
  William Borg  2000      34.24        1:07.17   
  Tova Barresäter  2000      34.44        1:41.61   
  Amie Molin Richtnér  2001      33.96        2:15.57   
                     
Västerås Mix Lag 1  2000  Västerås Simsällskap            2:22.63   
  Hannah Brunzell  2001      33.42        33.42   
  Emelie Ångström  2001      37.46        1:10.88   
  Karolin Holmberg  2001      37.28        1:48.16   
  Victoria Åberg  2001      34.47        2:22.63   
                     
Leksand Mix [2000]  2000  Leksands Simförening            2:22.95   
  Alexandra Bjelica  2000      38.17        38.17   
  Sara Berg  2000      37.89        1:16.06   
  Petronella Skoglund  2000      35.00        1:51.06   
  Sara Junevik  2000      31.89        2:22.95   
                     
Köpings SS Mix [2000]  2000  Köpings Simsällskap            2:36.50   
  Tova Wauge  2000      36.98        36.98   
  Matilda Jungstedt  2001      47.31        1:24.29   
  Nora Laine  2000      37.30        2:01.59   
  Malin Eklund  2001      34.91        2:36.50   
                     
Västerås Mix Lag 2  2000  Västerås Simsällskap            2:37.13   
  Victor Nilsson  2000      42.35        42.35   
  Oscar Eriksson  2000      37.29        1:19.64   
  Elin Lindgren  2000      40.76        2:00.40   
  Johan Brewitz  2001      36.73        2:37.13   
                     
Falu Simsällskap Lag 1  2000  Falu Simsällskap            2:38.38   
  Jessika Borbos  2001      39.83        39.83   
  Alexander Enlund  2000      35.74        1:15.57   
  Maja Söderkvist  2000      40.59        1:56.16   
  Sandra Jobs  2000      42.22        2:38.38   
                     
SS Mora Mix [2000]  2000  Simsällskapet Mora            2:42.81   
  Hanna Karlsson  2000      40.36        40.36   
  Moa Hed  2000      44.11        1:24.47   
  Isak Hansson  2001      41.32        2:05.79   
  Elin Sisell  2000      37.02        2:42.81   
                     
10  Falu Simsällskap Lag 2  2000  Falu Simsällskap            2:46.60   
  Hilda Sander  2002      38.81        38.81   
  Ida Brandt  2000      39.83        1:18.64   
  Nelly Antlöv  2002      44.34        2:02.98   
  Saga Ytterholm  2000      43.62        2:46.60   
                     
11  Ludvika SS Mix 2 Yngre  2000  Ludvika Simsällskap            2:46.91   
  Lisa Rydelius  2001      38.55        38.55   
  Elin Carlsson  2001      37.25        1:15.80   
  Anna Krysén  2003      44.16        1:59.96   
  Ida Granberg  2003      46.95        2:46.91   
                     
12  Falu Simsällskap Lag 3  2001  Falu Simsällskap            2:54.14   
  Emelie Abela  2001      41.18        41.18   
  Mathias Renström  2001      45.16        1:26.34   
  Tim Hansson  2001      44.50        2:10.84   
  Gustav Norling  2000      43.30        2:54.14   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  11 mars 2012 
Licensierad till: Falu Simsällskap  Utskriftstid  18:28