Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Majplurret 2012    Utskriftsdatum  17 maj 2012   
  Tävlingsort  Avesta    Utskriftstid  13:43   
  Arrangör  Avesta SS         
 
 
Gren 1, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Oliver Sved  2000  Avesta Simsällskap            46.57   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap            46.59   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap    24.61        49.47   
Kaj Andersson  2000  Avesta Simsällskap            53.96   
Alexander Nord  1999  Borlänge Simsällskap            59.01   
Victor Castillo  2000  Avesta Simsällskap    30.11        1:02.55   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    21.89        45.45   
Emma Forslund  1999  Avesta Simsällskap    23.24        47.64   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap    23.85        48.02   
Sanna Forsman  1999  Malungs Simsällskap    23.72        48.92   
Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    23.93        49.73   
Petra Dahdouh  2000  Avesta Simsällskap    24.07        50.36   
Ebba Olsson  2000  Falu Simsällskap    26.24        52.97   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    28.09        55.92   
Sara Johansson  1999  Avesta Simsällskap            DNS   
Julia Jones  2000  Leksands Simförening            DNS   
Irma Lindqvist  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            19.06   
William Söderberg  2001  Fagersta Simklubb            20.77   
                     
 
Gren 4, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Persson  2001  Fagersta Simklubb            16.87   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            19.12   
Jennifer Liljekvist  2001  Avesta Simsällskap            19.71   
Isabelle Liljekvist  2001  Avesta Simsällskap            20.03   
Linn Eklund  2001  Leksands Simförening            21.17   
Frida Ljudén  2001  Simsällskapet Mora            21.37   
Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap            21.43   
Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001  Hedemora Simsällskap            21.99   
Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            22.63   
10  Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            23.07   
11  Tilda Smedberg  2001  Fagersta Simklubb            24.60   
12  Walaa Hassouna  2001  Avesta Simsällskap            26.35   
Rojda Aksoy  2001  Avesta Simsällskap            DNS   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            DNS   
Agnes Asplund  2001  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
Petra Forsman  2001  Malungs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            20.95   
Ted Addemark  2002  Gränges Simsällskap            23.38   
Svante Mellberg  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            23.65   
Sixten Wedman  2002  Falu Simsällskap            24.54   
Edvin Kjellin  2002  Falu Simsällskap            26.36   
Matheus Jansson  2002  Avesta Simsällskap            29.37   
                     
 
Gren 6, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            17.32   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            17.81   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            17.97   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            18.65   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            19.19   
Siri Vikström-Ilbäcks  2002  Hedemora Simsällskap            19.56   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap            19.78   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            20.17   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening            20.25   
10  Jennie Holmqvist  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            20.51   
11  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            21.05   
12  Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            21.71   
13  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            21.73   
14  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            21.92   
15  Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap            22.13   
16  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            22.19   
17  Ida Bel Mekki  2002  Leksands Simförening            22.20   
18  Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            22.51   
19  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            23.08   
20  Olivia Jones  2002  Leksands Simförening            23.96   
21  Rebecka Ögren  2002  Borlänge Simsällskap            25.30   
22  Jennifer Holmberg  2002  Sala Simsällskap            26.59   
23  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            26.79   
24  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            30.74   
Tone Ekenberg  2002  Avesta Simsällskap            DNS   
Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 25m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sebastian Gustavsson  2003  Gränges Simsällskap            21.50   
August Fernström  2003  Sala Simsällskap            22.35   
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap            26.38   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            28.17   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            35.12   
Alexander Lindblom  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 8, 25m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            17.17   
Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors            19.42   
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            20.77   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            21.11   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            21.86   
Isabelle Söderberg  2003  Fagersta Simklubb            21.89   
Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            23.32   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            23.90   
Moa Kvarnlöf  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.18   
10  Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            25.30   
11  Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            25.33   
12  Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            25.63   
13  Sara Nilsson  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            26.05   
14  Alva Ohlérs  2004  Borlänge Simsällskap            28.11   
15  Vanessa Gustavsson  2004  Gränges Simsällskap            28.98   
16  Enya Owetz  2004  Avesta Simsällskap            32.06   
17  Moa Nordahl  2003  Borlänge Simsällskap            32.68   
18  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            33.05   
19  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            33.65   
20  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            39.81   
                     
 
Gren 9, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    24.10        50.37   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap    27.40        57.47   
Oliver Sved  2000  Avesta Simsällskap    26.38        58.60   
Sean Stelling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    28.38        1:01.29   
Victor Castillo  2000  Avesta Simsällskap    28.49        1:03.38   
Kaj Andersson  2000  Avesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Petra Dahdouh  2000  Avesta Simsällskap    23.57        49.89   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    23.54        50.22   
Ebba Olsson  2000  Falu Simsällskap    23.90        50.91   
Saga Ytterholm  2000  Falu Simsällskap    25.84        55.19   
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    25.86        55.62   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    25.31        55.62   
Elvira Skogh  2000  Fagersta Simklubb    25.73        57.10   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap    26.23        57.91   
Sara Johansson  1999  Avesta Simsällskap            DNS   
Irma Lindqvist  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            23.34   
William Söderberg  2001  Fagersta Simklubb            27.44   
                     
 
Gren 12, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tuva Persson  2001  Fagersta Simklubb            21.71   
Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            23.31   
Linn Eklund  2001  Leksands Simförening            23.69   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            24.13   
Jennifer Liljekvist  2001  Avesta Simsällskap            25.52   
Isabelle Liljekvist  2001  Avesta Simsällskap            25.71   
Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap            25.87   
Frida Ljudén  2001  Simsällskapet Mora            26.03   
Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001  Hedemora Simsällskap            27.90   
10  Petra Forsman  2001  Malungs Simsällskap            28.62   
11  Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            29.26   
12  Walaa Hassouna  2001  Avesta Simsällskap            32.31   
Rojda Aksoy  2001  Avesta Simsällskap            DNS   
Agnes Asplund  2001  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 13, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            23.68   
Sixten Wedman  2002  Falu Simsällskap            25.25   
Ted Addemark  2002  Gränges Simsällskap            26.74   
Svante Mellberg  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            28.01   
Edvin Kjellin  2002  Falu Simsällskap            29.80   
Matheus Jansson  2002  Avesta Simsällskap            36.78   
                     
 
Gren 14, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            21.55   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            22.46   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            22.78   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            22.79   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap            23.18   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            23.62   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            24.05   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            24.27   
Siri Vikström-Ilbäcks  2002  Hedemora Simsällskap            24.89   
10  Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            25.60   
11  Jennie Holmqvist  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            25.96   
12  Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            26.09   
13  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            26.30   
14  Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            26.96   
15  Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap            27.11   
16  Agnes Olsson  2002  Falu Simsällskap            28.14   
17  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            28.58   
18  Rebecka Ögren  2002  Borlänge Simsällskap            28.71   
19  Jennifer Holmberg  2002  Sala Simsällskap            29.11   
20  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            29.28   
21  Ida Bel Mekki  2002  Leksands Simförening            30.93   
22  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            31.53   
23  Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening            32.00   
24  Olivia Jones  2002  Leksands Simförening            33.15   
25  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            33.69   
Tone Ekenberg  2002  Avesta Simsällskap            DNS   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 15, 25m Ryggsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap            26.20   
August Fernström  2003  Sala Simsällskap            27.25   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            31.48   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            31.71   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            34.18   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.03   
Alexander Lindblom  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
Måns Mellberg  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
Sebastian Gustavsson  2003  Gränges Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 25m Ryggsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            22.52   
Thelma Sundkvist  2003  Sim 77 Hofors            23.78   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            25.08   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            25.36   
Isabelle Söderberg  2003  Fagersta Simklubb            26.00   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            27.67   
Alva Ohlérs  2004  Borlänge Simsällskap            27.74   
Elvira Dalin  2003  Sala Simsällskap            28.39   
Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            28.82   
10  Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            29.06   
11  Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            29.11   
12  Moa Kvarnlöf  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.71   
13  Lowa Lindberg  2004  Borlänge Simsällskap            31.70   
14  Sara Nilsson  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            32.22   
15  Celina Karlsson  2003  Gränges Simsällskap            33.50   
16  Moa Nordahl  2003  Borlänge Simsällskap            33.53   
17  Enya Owetz  2004  Avesta Simsällskap            35.61   
18  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            35.95   
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            DSQ   
Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            27.63   
William Söderberg  2001  Fagersta Simklubb            27.68   
                     
 
Gren 18, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Tilda Smedberg  2001  Fagersta Simklubb            23.24   
Linnea Kallin  2001  Borlänge Simsällskap            25.08   
Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            25.71   
Jennifer Liljekvist  2001  Avesta Simsällskap            25.84   
Klara Zachrisson  2001  Hedemora Simsällskap            25.94   
Tuva Persson  2001  Fagersta Simklubb            26.04   
Linn Eklund  2001  Leksands Simförening            27.19   
Frida Ljudén  2001  Simsällskapet Mora            28.05   
Felicia Nordström-Fransso  2001  Avesta Simsällskap            28.13   
10  Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001  Hedemora Simsällskap            28.22   
11  Isabelle Liljekvist  2001  Avesta Simsällskap            29.13   
Agnes Asplund  2001  Lindesbergs Simsällskap            DNS   
Rojda Aksoy  2001  Avesta Simsällskap            DNS   
Sandra Dahlberg  2001  Avesta Simsällskap            DNS   
Walaa Hassouna  2001  Avesta Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            25.04   
Edvin Kjellin  2002  Falu Simsällskap            26.78   
Svante Mellberg  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            29.03   
Matheus Jansson  2002  Avesta Simsällskap            33.21   
Ted Addemark  2002  Gränges Simsällskap            35.92   
Sixten Wedman  2002  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 20, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Hilda Sander  2002  Falu Simsällskap            21.48   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            23.57   
Sanna Arola  2002  Borlänge Simsällskap            23.76   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            25.00   
Alva Wikström  2002  Falu Simsällskap            25.07   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            25.17   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            27.13   
Jennie Holmqvist  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            27.22   
Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            27.57   
10  Ronja Arthursdóttir  2002  Hedemora Simsällskap            27.95   
11  Isa Brandt  2002  Falu Simsällskap            27.97   
12  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            28.15   
13  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            28.22   
14  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            29.52   
15  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            29.87   
16  Maya Owetz  2002  Avesta Simsällskap            30.48   
17  Siri Vikström-Ilbäcks  2002  Hedemora Simsällskap            30.64   
18  Olivia Jones  2002  Leksands Simförening            32.06   
19  Emilia Lövstrand  2002  Borlänge Simsällskap            32.34   
20  Ida Bel Mekki  2002  Leksands Simförening            32.91   
21  Jennifer Holmberg  2002  Sala Simsällskap            33.34   
22  Evelina Karlsson  2002  Leksands Simförening            38.62   
23  Rebecka Ögren  2002  Borlänge Simsällskap            40.80   
Tone Ekenberg  2002  Avesta Simsällskap            DNS   
Emma Granström  2002  Leksands Simförening            DSQ   
Maja Wikström  2002  Sandvikens Sim och Hoppklubb            DSQ   
                     
 
Gren 21, 25m Bröstsim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
August Fernström  2003  Sala Simsällskap            28.26   
Sebastian Gustavsson  2003  Gränges Simsällskap            31.08   
Timothy Manns-Ståhl  2004  Borlänge Simsällskap            34.33   
Ossy Nyhlander  2005  Sim 77 Hofors            36.29   
Isak Olsson  2003  Sandvikens Sim och Hoppklubb            37.28   
Måns Mellberg  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            38.66   
Lucas Humling  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            44.81   
Sixten Wikström  2005  Sandvikens Sim och Hoppklubb            51.35   
Alexander Lindblom  2003  Borlänge Simsällskap            DNS   
William Handeland  2003  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 22, 25m Bröstsim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            24.06   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            26.97   
Isabelle Söderberg  2003  Fagersta Simklubb            27.16   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            27.17   
Anja Zetterberg  2003  Falu Simsällskap            27.81   
Amanda Jobs  2003  Falu Simsällskap            28.71   
Linn Roos  2003  Borlänge Simsällskap            29.02   
Elsa Zachrisson  2003  Fagersta Simklubb            30.79   
Alva Ohlérs  2004  Borlänge Simsällskap            31.55   
10  Lisa Mörth  2004  Borlänge Simsällskap            32.56   
11  Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            32.74   
12  Sara Nilsson  2004  Sandvikens Sim och Hoppklubb            34.09   
13  Anna Sisell  2003  Simsällskapet Mora            34.24   
14  Emilia Nordin  2003  Hedemora Simsällskap            34.34   
15  Moa Nordahl  2003  Borlänge Simsällskap            34.73   
16  Lowa Lindberg  2004  Borlänge Simsällskap            34.85   
17  Celina Karlsson  2003  Gränges Simsällskap            37.78   
18  Enya Owetz  2004  Avesta Simsällskap            40.25   
19  Emmy Nilsson  2003  Hedemora Simsällskap            43.77   
20  Vanessa Gustavsson  2004  Gränges Simsällskap            49.90   
                     
 
Gren 23, 50m Frisim Herrar, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Kaj Andersson  2000  Avesta Simsällskap    18.99        40.88   
Hjalmar Gunnarsson  1999  Falu Simsällskap    20.62        41.03   
Björn Lundqvist  2000  Falu Simsällskap    21.52        44.53   
Victor Castillo  2000  Avesta Simsällskap    22.00        46.21   
Alexander Nord  1999  Borlänge Simsällskap    23.61        50.81   
Sean Stelling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    27.23        55.83   
                     
 
Gren 24, 50m Frisim Damer, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    25m        Tid  Status 











 
Petra Dahdouh  2000  Avesta Simsällskap    19.51        40.21   
Sandra Jobs  2000  Falu Simsällskap    19.51        40.35   
Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    19.93        42.20   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    20.16        42.71   
Wilma Strömberg  2000  Avesta Simsällskap    20.70        44.03   
Sanna Forsman  1999  Malungs Simsällskap    21.46        44.13   
Ebba Olsson  2000  Falu Simsällskap    23.13        45.87   
Irma Lindqvist  2000  Falu Simsällskap    22.29        48.74   
Sara Johansson  1999  Avesta Simsällskap            DNS   
Julia Jones  2000  Leksands Simförening            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.16.12 
Licensierad till: Avesta Simsällskap