Resultat Totalt - Per åldersgrupp med poäng utan mellantider 
 
  Tävling  Svenska Ungdomssimspelen    Utskriftsdatum  29 januari 2012   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  28 januari 2012         
 
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amie Molin Richtnér  2001    280          38.78   
  Gävle Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    253          40.09   
  Gävle Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    219          42.05   
  Ludvika Simsällskap                   
Andrine Reichel  2002    158          46.92   
  Leksands Simförening                   
Lisa Rydelius  2001    133          49.72   
  Ludvika Simsällskap                   
Elin Carlsson  2001    124          50.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    120          51.45   
  Falu Simsällskap                   
Karin Leijström  2001    106          53.55   
  Borlänge Simsällskap                   
Alice Gustafsson  2002    96          55.42   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Tuva Matsson-Frost  2001    94          55.81   
  Ludvika Simsällskap                   
Alicia Waller  2001              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
Anna Krysén  2003              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sarah Wallin  2000    351          35.96   
  Gävle Simsällskap                   
Maja Jansson  2000    335          36.53   
  Ludvika Simsällskap                   
Sara Junevik  2000    325          36.87   
  Leksands Simförening                   
Alva Sand  2000    311          37.44   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Frida Lannhard  2000    301          37.82   
  Ludvika Simsällskap                   
Petronella Skoglund  2000    256          39.94   
  Leksands Simförening                   
Agnes Humling  2000    248          40.35   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Tova Barresäter  2000    233          41.20   
  Gävle Simsällskap                   
Jonna Jämte  2000    232          41.28   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Smilla Wigg  2000    202          43.19   
  Gävle Simsällskap                   
11  Tova Adrelius  2000    195          43.71   
  Falu Simsällskap                   
12  Wilma Karlsson  2000    179          44.99   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
13  Alva Klang  2000    143          48.47   
  Bollnäs Simsällskap                   
14  Sara Amundsson  2000    126          50.55   
  Bollnäs Simsällskap                   
15  Nelli Åkerman  2000    104          53.87   
  Bollnäs Simsällskap                   
Ida Brandt  2000              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
Maja Söderkvist  2000              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
Moa Alden  2000              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    369          35.36   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    364          35.51   
  Falu Simsällskap                   
Cecilia Czarnecki  1999    285          38.53   
  Avesta Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999    276          38.95   
  Ludvika Simsällskap                   
Isabelle Sörlie  1999    258          39.85   
  Falu Simsällskap                   
Madelene Nilsson  1999    221          41.97   
  Borlänge Simsällskap                   
Rebecka Östh  1999    209          42.76   
  Ludvika Simsällskap                   
Ronja Rantanen  1999    173          45.50   
  Falu Simsällskap                   
Jonna Rustas  1999              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
Josefine West  1999              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnéa Palmqvist  1998    358          35.73   
  Sala Simsällskap                   
Frida Forsberg  1998    345          36.17   
  Bollnäs Simsällskap                   
Sofia Ander  1998    321          37.05   
  Sala Simsällskap                   
Amanda Lundin-Bornström  1998    294          38.12   
  Fagersta Simklubb                   
Alva Malmstedt  1998    250          40.25   
  Hedemora Simsällskap                   
Stefanie Nilsson  1998    233          41.20   
  Simsällskapet Mora                   
Moa-Lill Häggkvist  1998    225          41.68   
  Borlänge Simsällskap                   
Helena Sjödin  1998    164          46.29   
  Ludvika Simsällskap                   
Karolina Kjellin  1998    119          51.55   
  Falu Simsällskap                   
Pernilla Nyström  1998              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Therese Karlsson  1997    399          34.46   
  Fagersta Simklubb                   
Klara Johansson  1997    344          36.20   
  Borlänge Simsällskap                   
Moa Tengqvist  1997    249          40.33   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Emelie Hansson  1997    240          40.81   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Emma Björck  1997    124          50.89   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Sandberg  1996    354          35.84   
  Borlänge Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    330          36.68   
  Simsällskapet Mora                   
Elina Accord  1996    282          38.68   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 1, 50m Fjärilsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ellen Lindefelt  1994    566          30.65   
  Borlänge Simsällskap                   
Lina Anttila  1987    541          31.12   
  Borlänge Simsällskap                   
Fredrika Lundkvist  1994    527          31.40   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Amanda Rosberg  1992    510          31.74   
  Borlänge Simsällskap                   
Mikaela Eriksson  1994    426          33.71   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    390          34.72   
  Borlänge Simsällskap                   
Teres Steen  1993    326          36.84   
  Simsällskapet Mora                   
Diana Björk  1995    313          37.34   
  Borlänge Simsällskap                   
Sara Molin  1990    276          38.93   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Nordgren  2001    118          45.81   
  Sala Simsällskap                   
Lucas Flykt  2001              DSQ   
  Bollnäs Simsällskap                   
Timothy Larsson  2001              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Philip Batista-Gröndahl  2000    188          39.26   
  Ludvika Simsällskap                   
William Borg  2000    188          39.29   
  Gävle Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000    188          39.30   
  Falu Simsällskap                   
Isak Brundin  2000    143          43.06   
  Sala Simsällskap                   
Emil Westling  2000    104          47.87   
  Bollnäs Simsällskap                   
Marcus Nordh  2000    77          52.96   
  Bollnäs Simsällskap                   
Oliver Sved  2000              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Edvin Persson  1999    257          35.39   
  Simsällskapet Mora                   
Emil Söderholm  1999    246          35.93   
  Ludvika Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    228          36.82   
  Simsällskapet Mora                   
Erik Forsström  1999    215          37.53   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Jakob Gustafsson  1999    213          37.69   
  Ludvika Simsällskap                   
Jakob Rydelius  1999    188          39.26   
  Ludvika Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
David Hambraeus  1999              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Antlöv  1998    277          34.53   
  Falu Simsällskap                   
Per Höijer  1998    263          35.10   
  Falu Simsällskap                   
Victor Westin  1998    253          35.58   
  Sala Simsällskap                   
William Brand-Larsson  1998    253          35.58   
  Eskilstuna Simklubb                   
Sebastian Brand-Larsson  1998    234          36.52   
  Eskilstuna Simklubb                   
Gustav Radbrandt  1998    203          38.31   
  Ludvika Simsällskap                   
Adam Wåhlander  1998    166          40.97   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Samuel Sved  1998    130          44.46   
  Avesta Simsällskap                   
Carl Lemon  1998    129          44.49   
  Leksands Simförening                   
10  Oskar Sandberg  1998    124          45.07   
  Sala Simsällskap                   
Simon Olsson  1998              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Christoffersson  1997    367          31.43   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Jacob Leidefeldt  1997    336          32.38   
  Borlänge Simsällskap                   
Samuel Hillman  1997    293          33.86   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
David Bransell  1997    275          34.58   
  Borlänge Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    194          38.89   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    178          39.99   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Petter Cyrén  1996    399          30.56   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Linus Rhodin  1996    393          30.72   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Oskar Wåhlander  1996    246          35.93   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Martin Sandberg  1996    203          38.31   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 2, 50m Fjärilsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Oskar Altzar  1992    433          29.73   
  Borlänge Simsällskap                   
Johan Nilsson  1993    385          30.92   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Adam Lillsund  1994    362          31.57   
  Sim 77 Hofors                   
Azur Klipic  1994    361          31.59   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Ludvig Skans  1994    346          32.06   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amie Molin Richtnér  2001    269          41.29   
  Gävle Simsällskap                   
Jessika Borbos  2001    260          41.74   
  Falu Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    253          42.12   
  Gävle Simsällskap                   
Emmy Östling  2001    245          42.59   
  Simsällskapet Mora                   
Alicia Waller  2001    220          44.15   
  Borlänge Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    206          45.15   
  Ludvika Simsällskap                   
Elin Carlsson  2001    194          46.03   
  Ludvika Simsällskap                   
Lisa Rydelius  2001    170          48.14   
  Ludvika Simsällskap                   
Nelly Antlöv  2002    163          48.76   
  Falu Simsällskap                   
10  Linnea Kallin  2001    130          52.55   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Alice Gustafsson  2002    124          53.40   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Anna Krysén  2003    109          55.78   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Lovisa Öberg  2002    102          56.95   
  Bollnäs Simsällskap                   
14  Isa Brandt  2002    101          57.18   
  Falu Simsällskap                   
15  Johanna Hugerth  2001    101          57.22   
  Simsällskapet Mora                   
16  Karin Leijström  2001    100          57.46   
  Borlänge Simsällskap                   
17  Frida Holmström  2003    100          57.50   
  Ludvika Simsällskap                   
18  Anna Hambraeus  2001    99          57.62   
  Falu Simsällskap                   
19  Ebba Sandell  2002    89          59.77   
  Borlänge Simsällskap                   
20  Tove Östlund  2002    47          1:13.82   
  Bollnäs Simsällskap                   
Hanna Deras  2001              DNS   
  Leksands Simförening                   
Andrine Reichel  2002              DSQ   
  Leksands Simförening                   
Emma Kral  2001              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
Ida Granberg  2003              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
Linn Eklund  2001              DSQ   
  Leksands Simförening                   
Lisen Hill  2002              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
Maja Schneider  2001              DSQ   
  Simsällskapet Mora                   
Tuva Matsson-Frost  2001              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Alva Sand  2000    355          37.63   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Frida Lannhard  2000    342          38.12   
  Ludvika Simsällskap                   
Sara Junevik  2000    304          39.64   
  Leksands Simförening                   
Maja Jansson  2000    291          40.21   
  Ludvika Simsällskap                   
Sarah Wallin  2000    285          40.49   
  Gävle Simsällskap                   
Tova Barresäter  2000    271          41.20   
  Gävle Simsällskap                   
Agnes Humling  2000    267          41.41   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Petronella Skoglund  2000    254          42.06   
  Leksands Simförening                   
Tova Adrelius  2000    243          42.68   
  Falu Simsällskap                   
10  Jonna Jämte  2000    239          42.97   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Smilla Wigg  2000    221          44.07   
  Gävle Simsällskap                   
12  Wilma Karlsson  2000    208          44.97   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
13  Ida Brandt  2000    183          46.91   
  Falu Simsällskap                   
14  Elin Sisell  2000    181          47.10   
  Simsällskapet Mora                   
15  Alva Klang  2000    173          47.86   
  Bollnäs Simsällskap                   
16  Maja Söderkvist  2000    163          48.81   
  Falu Simsällskap                   
17  Hanna Karlsson  2000    163          48.82   
  Simsällskapet Mora                   
18  Saga Ytterholm  2000    160          49.11   
  Falu Simsällskap                   
19  Malin Seberg  2000    155          49.57   
  Sim 77 Hofors                   
20  Moa Alden  2000    146          50.65   
  Avesta Simsällskap                   
21  Nelli Åkerman  2000    143          50.94   
  Bollnäs Simsällskap                   
22  Sara Amundsson  2000    133          52.27   
  Bollnäs Simsällskap                   
23  Andréa Holmberg  2000    117          54.47   
  Borlänge Simsällskap                   
24  Vilma Sandell  2000    105          56.41   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    387          36.57   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    357          37.57   
  Falu Simsällskap                   
Cecilia Czarnecki  1999    287          40.42   
  Avesta Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999    284          40.54   
  Ludvika Simsällskap                   
Isabelle Sörlie  1999    272          41.11   
  Falu Simsällskap                   
Rebecka Östh  1999    248          42.43   
  Ludvika Simsällskap                   
Madelene Nilsson  1999    237          43.09   
  Borlänge Simsällskap                   
Marit van Zonneveld  1999    203          45.35   
  Simsällskapet Mora                   
Jonna Rustas  1999    188          46.48   
  Simsällskapet Mora                   
10  Ronja Rantanen  1999    166          48.51   
  Falu Simsällskap                   
11  Josefine West  1999    143          51.01   
  Ludvika Simsällskap                   
12  Anna Häll  1999    123          53.61   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amanda Lundin-Bornström  1998    394          36.35   
  Fagersta Simklubb                   
Sofia Ander  1998    383          36.69   
  Sala Simsällskap                   
Frida Forsberg  1998    355          37.64   
  Bollnäs Simsällskap                   
Moa-Lill Häggkvist  1998    325          38.78   
  Borlänge Simsällskap                   
Linnéa Palmqvist  1998    285          40.51   
  Sala Simsällskap                   
Stefanie Nilsson  1998    238          43.01   
  Simsällskapet Mora                   
Alva Malmstedt  1998    219          44.21   
  Hedemora Simsällskap                   
Karolina Kjellin  1998    207          45.04   
  Falu Simsällskap                   
Helena Sjödin  1998    205          45.22   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Klara Johansson  1997    442          34.99   
  Borlänge Simsällskap                   
Ella Östling  1997    398          36.23   
  Simsällskapet Mora                   
Julia Wallbäcks  1997    397          36.25   
  Bollnäs Simsällskap                   
Therese Karlsson  1997    385          36.64   
  Fagersta Simklubb                   
Moa Tengqvist  1997    259          41.79   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Emelie Hansson  1997    254          42.09   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Emma Björck  1997    131          52.54   
  Ludvika Simsällskap                   
Jenny Seberg  1997              DSQ   
  Sim 77 Hofors                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Sandberg  1996    318          39.03   
  Borlänge Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    244          42.66   
  Simsällskapet Mora                   
Elina Accord  1996    232          43.37   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 3, 50m Ryggsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    530          32.93   
  Borlänge Simsällskap                   
Fredrika Lundkvist  1994    507          33.42   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Ellen Lindefelt  1994    495          33.69   
  Borlänge Simsällskap                   
Amanda Rosberg  1992    446          34.87   
  Borlänge Simsällskap                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    397          36.25   
  Borlänge Simsällskap                   
Mikaela Eriksson  1994    347          37.94   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Teres Steen  1993    262          41.63   
  Simsällskapet Mora                   
Diana Björk  1995    252          42.19   
  Borlänge Simsällskap                   
Sara Molin  1990    251          42.22   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Nordgren  2001    162          42.53   
  Sala Simsällskap                   
Isak Hansson  2001    125          46.30   
  Simsällskapet Mora                   
Mathias Renström  2001    117          47.45   
  Falu Simsällskap                   
Niclas Evaldsson  2001    100          49.87   
  Hedemora Simsällskap                   
Tim Hansson  2001    95          50.72   
  Falu Simsällskap                   
Ludvig Grudin  2001    87          52.28   
  Simsällskapet Mora                   
Markus Tägtström  2002    87          52.41   
  Borlänge Simsällskap                   
Timothy Larsson  2001    86          52.61   
  Ludvika Simsällskap                   
Jesper Nordahl  2001    77          54.52   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Lucas Flykt  2001    49          1:03.51   
  Bollnäs Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
William Borg  2000    213          38.84   
  Gävle Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000    210          39.02   
  Falu Simsällskap                   
Isak Brundin  2000    204          39.39   
  Sala Simsällskap                   
Philip Batista-Gröndahl  2000    134          45.26   
  Ludvika Simsällskap                   
Emil Westling  2000    123          46.67   
  Bollnäs Simsällskap                   
Anton Waller-Kaustinen  2000    119          47.09   
  Borlänge Simsällskap                   
Oliver Sved  2000    107          48.86   
  Avesta Simsällskap                   
Marcus Nordh  2000    99          50.15   
  Bollnäs Simsällskap                   
Gustav Norling  2000    97          50.43   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Erik Forsström  1999    259          36.37   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Lukas Hill  1999    258          36.42   
  Simsällskapet Mora                   
Emil Söderholm  1999    233          37.69   
  Ludvika Simsällskap                   
Jakob Gustafsson  1999    225          38.09   
  Ludvika Simsällskap                   
Edvin Persson  1999    191          40.28   
  Simsällskapet Mora                   
Jakob Rydelius  1999    169          41.90   
  Ludvika Simsällskap                   
David Hambraeus  1999    166          42.15   
  Falu Simsällskap                   
Johan Malmstedt  1999    85          52.79   
  Hedemora Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
William Brand-Larsson  1998    252          36.68   
  Eskilstuna Simklubb                   
Filip Antlöv  1998    244          37.11   
  Falu Simsällskap                   
Sebastian Brand-Larsson  1998    240          37.31   
  Eskilstuna Simklubb                   
Victor Westin  1998    224          38.18   
  Sala Simsällskap                   
Oskar Sandberg  1998    199          39.71   
  Sala Simsällskap                   
Per Höijer  1998    197          39.87   
  Falu Simsällskap                   
Simon Olsson  1998    175          41.48   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Radbrandt  1998    172          41.67   
  Ludvika Simsällskap                   
Carl Lemon  1998    168          42.02   
  Leksands Simförening                   
10  Samuel Sved  1998    136          45.05   
  Avesta Simsällskap                   
Adam Wåhlander  1998              DSQ   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Christoffersson  1997    311          34.21   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    250          36.78   
  Borlänge Simsällskap                   
Samuel Hillman  1997    250          36.81   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
David Bransell  1997    232          37.74   
  Borlänge Simsällskap                   
Jacob Leidefeldt  1997    212          38.89   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    169          41.91   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linus Rhodin  1996    437          30.54   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Petter Cyrén  1996    321          33.85   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Oskar Wåhlander  1996    206          39.22   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Martin Sandberg  1996    124          46.44   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 4, 50m Ryggsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Nilsson  1993    363          32.50   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Ludvig Skans  1994    359          32.61   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Azur Klipic  1994    331          33.51   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Oskar Altzar  1992    290          35.02   
  Borlänge Simsällskap                   
Adam Lillsund  1994    186          40.58   
  Sim 77 Hofors                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amie Molin Richtnér  2001    318          43.91   
  Gävle Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    317          43.94   
  Ludvika Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    281          45.73   
  Gävle Simsällskap                   
Lisa Rydelius  2001    259          47.01   
  Ludvika Simsällskap                   
Alicia Waller  2001    224          49.32   
  Borlänge Simsällskap                   
Elin Carlsson  2001    208          50.55   
  Ludvika Simsällskap                   
Maja Schneider  2001    207          50.67   
  Simsällskapet Mora                   
Emmy Östling  2001    203          50.97   
  Simsällskapet Mora                   
Nelly Antlöv  2002    186          52.52   
  Falu Simsällskap                   
10  Jessika Borbos  2001    180          53.11   
  Falu Simsällskap                   
11  Andrine Reichel  2002    175          53.59   
  Leksands Simförening                   
12  Lisen Hill  2002    166          54.56   
  Simsällskapet Mora                   
13  Emma Kral  2001    165          54.68   
  Simsällskapet Mora                   
14  Hanna Deras  2001    161          55.04   
  Leksands Simförening                   
15  Tuva Matsson-Frost  2001    153          56.08   
  Ludvika Simsällskap                   
16  Frida Holmström  2003    138          58.03   
  Ludvika Simsällskap                   
17  Anna Krysén  2003    135          58.41   
  Ludvika Simsällskap                   
18  Linnea Kallin  2001    127          59.59   
  Borlänge Simsällskap                   
19  Alice Gustafsson  2002    114          1:01.83   
  Ludvika Simsällskap                   
20  Karin Leijström  2001    109          1:02.76   
  Borlänge Simsällskap                   
21  Anna Hambraeus  2001    99          1:04.82   
  Falu Simsällskap                   
22  Ida Granberg  2003    95          1:05.67   
  Ludvika Simsällskap                   
23  Ebba Sandell  2002    88          1:07.27   
  Borlänge Simsällskap                   
24  Isa Brandt  2002    86          1:08.02   
  Falu Simsällskap                   
25  Lovisa Öberg  2002    82          1:08.87   
  Bollnäs Simsällskap                   
26  Tove Östlund  2002    72          1:12.06   
  Bollnäs Simsällskap                   
27  Johanna Hugerth  2001    61          1:16.01   
  Simsällskapet Mora                   
Linn Eklund  2001              DSQ   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sarah Wallin  2000    463          38.74   
  Gävle Simsällskap                   
Smilla Wigg  2000    385          41.18   
  Gävle Simsällskap                   
Maja Jansson  2000    361          42.08   
  Ludvika Simsällskap                   
Alva Sand  2000    320          43.81   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Anna Hedlund  2000    315          44.07   
  Hedemora Simsällskap                   
Frida Lannhard  2000    303          44.61   
  Ludvika Simsällskap                   
Jonna Jämte  2000    261          46.92   
  Borlänge Simsällskap                   
Tova Barresäter  2000    246          47.85   
  Gävle Simsällskap                   
Petronella Skoglund  2000    241          48.14   
  Leksands Simförening                   
10  Hanna Karlsson  2000    237          48.46   
  Simsällskapet Mora                   
11  Tova Adrelius  2000    234          48.62   
  Falu Simsällskap                   
12  Moa Alden  2000    217          49.86   
  Avesta Simsällskap                   
13  Wilma Karlsson  2000    216          49.96   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
14  Sara Junevik  2000    215          49.99   
  Leksands Simförening                   
15  Elin Sisell  2000    209          50.54   
  Simsällskapet Mora                   
16  Sara Amundsson  2000    206          50.76   
  Bollnäs Simsällskap                   
17  Alva Klang  2000    204          50.90   
  Bollnäs Simsällskap                   
18  Maja Söderkvist  2000    196          51.56   
  Falu Simsällskap                   
19  Ida Brandt  2000    169          54.19   
  Falu Simsällskap                   
20  Nelli Åkerman  2000    168          54.31   
  Bollnäs Simsällskap                   
21  Andréa Holmberg  2000    137          58.19   
  Borlänge Simsällskap                   
22  Malin Seberg  2000    135          58.41   
  Sim 77 Hofors                   
23  Wilma Strömberg  2000    132          58.79   
  Avesta Simsällskap                   
24  Saga Ytterholm  2000    121          1:00.67   
  Falu Simsällskap                   
25  Agnes Åsblom  2000    100          1:04.66   
  Bollnäs Simsällskap                   
Vilma Sandell  2000              DNS   
  Borlänge Simsällskap                   
Agnes Humling  2000              DSQ   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Maja Fredriksson  1999    489          38.03   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    470          38.56   
  Falu Simsällskap                   
Isabelle Sörlie  1999    379          41.40   
  Falu Simsällskap                   
Anna Miram  1999    326          43.53   
  Ludvika Simsällskap                   
Cecilia Czarnecki  1999    324          43.62   
  Avesta Simsällskap                   
Marit van Zonneveld  1999    272          46.25   
  Simsällskapet Mora                   
Madelene Nilsson  1999    252          47.42   
  Borlänge Simsällskap                   
Rebecka Östh  1999    235          48.55   
  Ludvika Simsällskap                   
Anna Häll  1999    231          48.85   
  Borlänge Simsällskap                   
10  Josefine West  1999    216          49.97   
  Ludvika Simsällskap                   
11  Jonna Rustas  1999    184          52.70   
  Simsällskapet Mora                   
12  Ronja Rantanen  1999    140          57.65   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Ander  1998    424          39.90   
  Sala Simsällskap                   
Linnéa Palmqvist  1998    389          41.05   
  Sala Simsällskap                   
Frida Forsberg  1998    320          43.81   
  Bollnäs Simsällskap                   
Amanda Lundin-Bornström  1998    309          44.34   
  Fagersta Simklubb                   
Moa-Lill Häggkvist  1998    286          45.51   
  Borlänge Simsällskap                   
Karolina Kjellin  1998    278          45.94   
  Falu Simsällskap                   
Stefanie Nilsson  1998    256          47.22   
  Simsällskapet Mora                   
Alva Malmstedt  1998    229          49.00   
  Hedemora Simsällskap                   
Helena Sjödin  1998    211          50.35   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Moa Strömberg  1998    195          51.67   
  Avesta Simsällskap                   
11  Pernilla Nyström  1998    187          52.41   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emelie Hansson  1997    389          41.06   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Klara Johansson  1997    369          41.78   
  Borlänge Simsällskap                   
Julia Wallbäcks  1997    337          43.07   
  Bollnäs Simsällskap                   
Ella Östling  1997    337          43.08   
  Simsällskapet Mora                   
Elin Asp  1997    264          46.72   
  Sim 77 Hofors                   
Therese Karlsson  1997    213          50.22   
  Fagersta Simklubb                   
Jenny Seberg  1997    188          52.27   
  Sim 77 Hofors                   
Emma Björck  1997    120          1:00.74   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elin Lindberg  1996    355          42.33   
  Simsällskapet Mora                   
Linnea Sandberg  1996    324          43.62   
  Borlänge Simsällskap                   
Elina Accord  1996    266          46.62   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 5, 50m Bröstsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    595          35.63   
  Borlänge Simsällskap                   
Amanda Rosberg  1992    595          35.64   
  Borlänge Simsällskap                   
Ellen Lindefelt  1994    486          38.11   
  Borlänge Simsällskap                   
Fredrika Lundkvist  1994    457          38.90   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    379          41.40   
  Borlänge Simsällskap                   
Sara Molin  1990    363          42.02   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Diana Björk  1995              DSQ   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Nordgren  2001    171          47.60   
  Sala Simsällskap                   
Niclas Evaldsson  2001    141          50.70   
  Hedemora Simsällskap                   
Timothy Larsson  2001    136          51.35   
  Ludvika Simsällskap                   
Ludvig Grudin  2001    113          54.65   
  Simsällskapet Mora                   
Markus Tägtström  2002    106          55.88   
  Borlänge Simsällskap                   
Jesper Nordahl  2001    91          58.65   
  Borlänge Simsällskap                   
Tim Hansson  2001    81          1:01.00   
  Falu Simsällskap                   
Lucas Flykt  2001    69          1:04.50   
  Bollnäs Simsällskap                   
Isak Hansson  2001    41          1:16.75   
  Simsällskapet Mora                   
Mathias Renström  2001              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
William Borg  2000    273          40.71   
  Gävle Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000    245          42.21   
  Falu Simsällskap                   
Emil Westling  2000    199          45.27   
  Bollnäs Simsällskap                   
Isak Brundin  2000    198          45.35   
  Sala Simsällskap                   
Philip Batista-Gröndahl  2000    166          48.07   
  Ludvika Simsällskap                   
Gustav Norling  2000    123          53.10   
  Falu Simsällskap                   
Anton Waller-Kaustinen  2000    116          54.20   
  Borlänge Simsällskap                   
Marcus Nordh  2000    106          55.85   
  Bollnäs Simsällskap                   
Oliver Sved  2000              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Emil Söderholm  1999    289          39.94   
  Ludvika Simsällskap                   
David Hambraeus  1999    225          43.45   
  Falu Simsällskap                   
Lukas Hill  1999    223          43.54   
  Simsällskapet Mora                   
Jakob Rydelius  1999    205          44.82   
  Ludvika Simsällskap                   
Jakob Gustafsson  1999    204          44.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Edvin Persson  1999    199          45.25   
  Simsällskapet Mora                   
Erik Forsström  1999    176          47.13   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Johan Malmstedt  1999    110          55.17   
  Hedemora Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Filip Antlöv  1998    319          38.66   
  Falu Simsällskap                   
William Brand-Larsson  1998    295          39.68   
  Eskilstuna Simklubb                   
Victor Westin  1998    275          40.62   
  Sala Simsällskap                   
Gustav Radbrandt  1998    261          41.34   
  Ludvika Simsällskap                   
Per Höijer  1998    260          41.36   
  Falu Simsällskap                   
Carl Lemon  1998    248          42.03   
  Leksands Simförening                   
Adam Wåhlander  1998    234          42.87   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Simon Olsson  1998    205          44.81   
  Borlänge Simsällskap                   
Sebastian Brand-Larsson  1998    198          45.34   
  Eskilstuna Simklubb                   
10  Oskar Sandberg  1998    148          49.91   
  Sala Simsällskap                   
Samuel Sved  1998              DSQ   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Christoffersson  1997    340          37.85   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Samuel Hillman  1997    333          38.09   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
David Bransell  1997    322          38.52   
  Borlänge Simsällskap                   
Jacob Leidefeldt  1997    294          39.74   
  Borlänge Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    222          43.60   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    176          47.10   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Petter Cyrén  1996    454          34.37   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Linus Rhodin  1996    361          37.10   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Oskar Wåhlander  1996    275          40.62   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Martin Sandberg  1996    238          42.61   
  Sala Simsällskap                   
 
Gren 6, 50m Bröstsim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Johan Nilsson  1993    512          33.01   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Oskar Altzar  1992    411          35.53   
  Borlänge Simsällskap                   
Azur Klipic  1994    374          36.66   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Adam Lillsund  1994    306          39.21   
  Sim 77 Hofors                   
Ludvig Skans  1994    298          39.53   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Amie Molin Richtnér  2001    311          35.11   
  Gävle Simsällskap                   
Moa Holmström  2001    285          36.12   
  Ludvika Simsällskap                   
Jennifer Borg  2001    256          37.46   
  Gävle Simsällskap                   
Emmy Östling  2001    249          37.78   
  Simsällskapet Mora                   
Alicia Waller  2001    237          38.40   
  Borlänge Simsällskap                   
Lisa Rydelius  2001    223          39.22   
  Ludvika Simsällskap                   
Jessika Borbos  2001    214          39.77   
  Falu Simsällskap                   
Andrine Reichel  2002    207          40.19   
  Leksands Simförening                   
Elin Carlsson  2001    198          40.80   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Nelly Antlöv  2002    177          42.39   
  Falu Simsällskap                   
11  Hanna Deras  2001    152          44.58   
  Leksands Simförening                   
12  Alice Gustafsson  2002    143          45.48   
  Ludvika Simsällskap                   
13  Karin Leijström  2001    134          46.49   
  Borlänge Simsällskap                   
14  Tuva Matsson-Frost  2001    126          47.41   
  Ludvika Simsällskap                   
15  Linnea Kallin  2001    119          48.40   
  Borlänge Simsällskap                   
16  Anna Krysén  2003    117          48.64   
  Ludvika Simsällskap                   
17  Maja Schneider  2001    111          49.53   
  Simsällskapet Mora                   
18  Emma Kral  2001    103          50.67   
  Simsällskapet Mora                   
19  Lisen Hill  2002    95          52.06   
  Simsällskapet Mora                   
20  Lovisa Öberg  2002    89          53.17   
  Bollnäs Simsällskap                   
21  Ida Granberg  2003    89          53.33   
  Ludvika Simsällskap                   
22  Isa Brandt  2002    89          53.36   
  Falu Simsällskap                   
23  Linn Eklund  2001    84          54.22   
  Leksands Simförening                   
24  Anna Hambraeus  2001    83          54.42   
  Falu Simsällskap                   
25  Tove Östlund  2002    82          54.81   
  Bollnäs Simsällskap                   
26  Ebba Sandell  2002    81          55.05   
  Borlänge Simsällskap                   
27  Johanna Hugerth  2001    71          57.32   
  Simsällskapet Mora                   
Frida Holmström  2003              DSQ   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Frida Lannhard  2000    400          32.28   
  Ludvika Simsällskap                   
Sarah Wallin  2000    395          32.41   
  Gävle Simsällskap                   
Alva Sand  2000    383          32.75   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Maja Jansson  2000    356          33.54   
  Ludvika Simsällskap                   
Sara Junevik  2000    346          33.88   
  Leksands Simförening                   
Tova Barresäter  2000    321          34.74   
  Gävle Simsällskap                   
Jonna Jämte  2000    310          35.14   
  Borlänge Simsällskap                   
Agnes Humling  2000    289          35.95   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Petronella Skoglund  2000    272          36.71   
  Leksands Simförening                   
10  Smilla Wigg  2000    265          37.04   
  Gävle Simsällskap                   
11  Tova Adrelius  2000    246          37.96   
  Falu Simsällskap                   
12  Sara Amundsson  2000    235          38.51   
  Bollnäs Simsällskap                   
13  Wilma Karlsson  2000    221          39.31   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
14  Moa Alden  2000    221          39.32   
  Avesta Simsällskap                   
15  Elin Sisell  2000    220          39.38   
  Simsällskapet Mora                   
16  Hanna Karlsson  2000    216          39.64   
  Simsällskapet Mora                   
17  Maja Söderkvist  2000    212          39.87   
  Falu Simsällskap                   
18  Ida Brandt  2000    197          40.88   
  Falu Simsällskap                   
19  Alva Klang  2000    194          41.11   
  Bollnäs Simsällskap                   
20  Malin Seberg  2000    175          42.51   
  Sim 77 Hofors                   
21  Nelli Åkerman  2000    153          44.42   
  Bollnäs Simsällskap                   
22  Wilma Strömberg  2000    152          44.55   
  Avesta Simsällskap                   
23  Saga Ytterholm  2000    142          45.63   
  Falu Simsällskap                   
24  Vilma Sandell  2000    141          45.68   
  Borlänge Simsällskap                   
25  Andréa Holmberg  2000    120          48.26   
  Borlänge Simsällskap                   
26  Agnes Åsblom  2000    119          48.30   
  Bollnäs Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Anna Miram  1999    457          30.88   
  Ludvika Simsällskap                   
Hanna Tinnerholm  1999    365          33.26   
  Falu Simsällskap                   
Cecilia Czarnecki  1999    339          34.09   
  Avesta Simsällskap                   
Rebecka Östh  1999    334          34.26   
  Ludvika Simsällskap                   
Maja Fredriksson  1999    326          34.56   
  Ludvika Simsällskap                   
Madelene Nilsson  1999    299          35.58   
  Borlänge Simsällskap                   
Ronja Rantanen  1999    242          38.14   
  Falu Simsällskap                   
Jonna Rustas  1999    209          40.05   
  Simsällskapet Mora                   
Josefine West  1999    205          40.34   
  Ludvika Simsällskap                   
10  Anna Häll  1999    201          40.62   
  Borlänge Simsällskap                   
11  Marit van Zonneveld  1999    192          41.20   
  Simsällskapet Mora                   
Isabelle Sörlie  1999              DSQ   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Sofia Ander  1998    443          31.19   
  Sala Simsällskap                   
Linnéa Palmqvist  1998    419          31.77   
  Sala Simsällskap                   
Frida Forsberg  1998    396          32.38   
  Bollnäs Simsällskap                   
Amanda Lundin-Bornström  1998    357          33.53   
  Fagersta Simklubb                   
Alva Malmstedt  1998    341          34.03   
  Hedemora Simsällskap                   
Moa-Lill Häggkvist  1998    338          34.13   
  Borlänge Simsällskap                   
Stefanie Nilsson  1998    323          34.65   
  Simsällskapet Mora                   
Helena Sjödin  1998    257          37.42   
  Ludvika Simsällskap                   
Moa Strömberg  1998    234          38.59   
  Avesta Simsällskap                   
10  Karolina Kjellin  1998    203          40.48   
  Falu Simsällskap                   
11  Pernilla Nyström  1998    199          40.74   
  Avesta Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Therese Karlsson  1997    462          30.76   
  Fagersta Simklubb                   
Klara Johansson  1997    452          30.98   
  Borlänge Simsällskap                   
Emelie Hansson  1997    390          32.55   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Julia Wallbäcks  1997    359          33.45   
  Bollnäs Simsällskap                   
Ella Östling  1997    330          34.40   
  Simsällskapet Mora                   
Elin Asp  1997    308          35.22   
  Sim 77 Hofors                   
Moa Tengqvist  1997    290          35.93   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Jenny Seberg  1997    265          37.04   
  Sim 77 Hofors                   
Emma Björck  1997    197          40.85   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Linnea Sandberg  1996    402          32.21   
  Borlänge Simsällskap                   
Elina Accord  1996    379          32.86   
  Ludvika Simsällskap                   
Elin Lindberg  1996    364          33.29   
  Simsällskapet Mora                   
 
Gren 7, 50m Frisim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lina Anttila  1987    582          28.49   
  Borlänge Simsällskap                   
Ellen Lindefelt  1994    554          28.95   
  Borlänge Simsällskap                   
Fredrika Lundkvist  1994    547          29.08   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Amanda Rosberg  1992    486          30.24   
  Borlänge Simsällskap                   
Mikaela Eriksson  1994    463          30.74   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Kajsa-Stina Häggqvist  1994    458          30.85   
  Borlänge Simsällskap                   
Teres Steen  1993    378          32.88   
  Simsällskapet Mora                   
Diana Björk  1995    363          33.34   
  Borlänge Simsällskap                   
Sara Molin  1990    343          33.96   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 11 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Elias Nordgren  2001    189          36.38   
  Sala Simsällskap                   
Timothy Larsson  2001    140          40.20   
  Ludvika Simsällskap                   
Isak Hansson  2001    114          43.05   
  Simsällskapet Mora                   
Tim Hansson  2001    103          44.43   
  Falu Simsällskap                   
Jesper Nordahl  2001    92          46.28   
  Borlänge Simsällskap                   
Lucas Flykt  2001    91          46.38   
  Bollnäs Simsällskap                   
Ludvig Grudin  2001    89          46.70   
  Simsällskapet Mora                   
Niclas Evaldsson  2001    87          47.06   
  Hedemora Simsällskap                   
Mathias Renström  2001    86          47.23   
  Falu Simsällskap                   
10  Markus Tägtström  2002    73          49.91   
  Borlänge Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Isak Brundin  2000    237          33.71   
  Sala Simsällskap                   
Linus Peltomaa  2000    236          33.74   
  Falu Simsällskap                   
William Borg  2000    226          34.26   
  Gävle Simsällskap                   
Philip Batista-Gröndahl  2000    204          35.42   
  Ludvika Simsällskap                   
Emil Westling  2000    180          36.94   
  Bollnäs Simsällskap                   
Anton Waller-Kaustinen  2000    157          38.70   
  Borlänge Simsällskap                   
Oliver Sved  2000    146          39.64   
  Avesta Simsällskap                   
Marcus Nordh  2000    132          40.94   
  Bollnäs Simsällskap                   
Gustav Norling  2000    108          43.86   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Lukas Hill  1999    300          31.16   
  Simsällskapet Mora                   
Emil Söderholm  1999    282          31.81   
  Ludvika Simsällskap                   
Erik Forsström  1999    269          32.33   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Jakob Gustafsson  1999    252          33.01   
  Ludvika Simsällskap                   
David Hambraeus  1999    245          33.35   
  Falu Simsällskap                   
Edvin Persson  1999    223          34.38   
  Simsällskapet Mora                   
Jakob Rydelius  1999    201          35.61   
  Ludvika Simsällskap                   
Johan Malmstedt  1999    120          42.34   
  Hedemora Simsällskap                   
Henrik Bransell  1999              DNS   
  Ludvika Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 14 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Per Höijer  1998    309          30.85   
  Falu Simsällskap                   
William Brand-Larsson  1998    305          30.99   
  Eskilstuna Simklubb                   
Victor Westin  1998    302          31.09   
  Sala Simsällskap                   
Sebastian Brand-Larsson  1998    259          32.74   
  Eskilstuna Simklubb                   
Oskar Sandberg  1998    237          33.72   
  Sala Simsällskap                   
Filip Antlöv  1998    225          34.28   
  Falu Simsällskap                   
Simon Olsson  1998    213          34.94   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Radbrandt  1998    212          35.00   
  Ludvika Simsällskap                   
Adam Wåhlander  1998    204          35.45   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
10  Samuel Sved  1998    181          36.85   
  Avesta Simsällskap                   
Carl Lemon  1998              DSQ   
  Leksands Simförening                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 15 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Carl Christoffersson  1997    379          28.82   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Jacob Leidefeldt  1997    368          29.10   
  Borlänge Simsällskap                   
Samuel Hillman  1997    358          29.38   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
David Bransell  1997    325          30.33   
  Borlänge Simsällskap                   
Kristoffer Karlsson  1997    289          31.55   
  Borlänge Simsällskap                   
Gustav Nyberg  1997    201          35.64   
  Falu Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 16 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Petter Cyrén  1996    468          26.87   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Linus Rhodin  1996    450          27.23   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
Martin Sandberg  1996    302          31.10   
  Sala Simsällskap                   
Oskar Wåhlander  1996    294          31.36   
  Harnäs Skutskär Simsällskap                   
 
Gren 8, 50m Frisim, Finaler 17 - 99 år 
 
Plac.  Namn  Född  Poäng  FINA          Tid  Status 
  Förening                   











 
Ludvig Skans  1994    465          26.93   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Johan Nilsson  1993    456          27.11   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Azur Klipic  1994    426          27.72   
  Sandvikens Sim och Hoppklubb                   
Oskar Altzar  1992    401          28.29   
  Borlänge Simsällskap                   
Adam Lillsund  1994    330          30.20   
  Sim 77 Hofors                   
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  29 januari 2012 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  10:15