Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Vårsimiaden Final 2012    Utskriftsdatum  27 maj 2012   
  Tävlingsort  Borlänge    Utskriftstid  18:05   
  Arrangör  Borlänge Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  26 maj 2012         
 
 
Gren 1, 200m Medley Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    32.80  1:14.24  2:00.90    2:37.92   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    36.16  1:19.41  2:03.83    2:42.35   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    35.76  1:17.66  2:08.46    2:48.87   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    36.25  1:22.82  2:11.26    2:54.46   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    40.48  1:27.31  2:17.89    2:55.59   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    39.74  1:21.87  2:15.97    2:55.75   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    41.98  1:32.31  2:25.39    3:04.95   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    39.92  1:26.47  2:22.25    3:04.96   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    43.10  1:28.74  2:25.74    3:06.04   
10  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    44.45  1:32.61  2:25.87    3:06.94   
11  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    42.04  1:31.80  2:26.70    3:08.38   
12  Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    43.41  1:29.75  2:25.75    3:09.59   
13  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simsällskap    43.21  1:34.67  2:28.57    3:13.06   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.55  1:16.97  2:05.01    2:42.78   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    38.31  1:19.70  2:12.05    2:48.07   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    41.46  1:24.80  2:14.12    2:50.43   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.92  1:21.98  2:14.40    2:52.77   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    40.04  1:23.22  2:15.86    2:54.90   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    37.74  1:23.74  2:14.83    2:56.51   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    39.40  1:24.90  2:19.46    3:00.23   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    42.48  1:28.22  2:27.07    3:08.59   
Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    40.73  1:30.22  2:26.83    3:13.46   
10  Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap    46.83  1:36.61  2:35.06    3:20.48   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 3, 200m Medley Flickor 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    35.11  1:17.01  2:05.79    2:43.47   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    39.25  1:24.66  2:17.03    2:56.09   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    39.30  1:23.06  2:18.73    2:57.83   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    39.02  1:26.28  2:20.48    3:03.31   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    38.63  1:29.11  2:21.75    3:04.46   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    41.47  1:32.70  2:22.69    3:06.57   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    40.70  1:28.57  2:23.09    3:08.75   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    40.19  1:28.33  2:27.24    3:09.68   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    45.11  1:37.67  2:33.00    3:17.75   
10  Linn Boije  2000  Nyköpings Simsällskap    46.75  1:39.46  2:37.36    3:21.69   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Medley Pojkar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    40.85  1:26.87  2:17.66    2:58.81   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    46.39  1:35.40  2:29.71    3:13.44   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    44.48  1:33.81  2:35.23    3:17.61   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    46.61  1:35.88  2:33.63    3:18.00   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    44.45  1:37.44  2:34.78    3:18.05   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    44.02  1:36.02  2:35.41    3:18.44   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    51.92  1:42.95  2:46.01    3:31.26   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap    51.15  1:46.26  2:46.67    3:32.72   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    36.05        1:18.97   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    36.45        1:21.14   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    39.35        1:25.85   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    42.21        1:26.74   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    41.61        1:26.96   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    43.44        1:27.53   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    41.59        1:27.70   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    41.10        1:28.83   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    44.26        1:29.05   
10  Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    43.90        1:29.87   
11  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    42.99        1:30.47   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    43.74        1:30.61   
13  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    42.31        1:33.06   
14  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.80        1:36.20   
                     
 
Gren 6, 100m Medley Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    41.00        1:26.29   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    43.56        1:35.01   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    46.18        1:36.11   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    50.42        1:43.51   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    48.92        1:44.30   
Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap    50.44        1:51.29   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    53.84        1:57.77   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 100m Medley Flickor 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap    41.70        1:26.84   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap    42.06        1:35.34   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap    45.05        1:36.81   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    46.76        1:40.34   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    46.31        1:40.39   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.75        1:40.81   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap    47.50        1:40.99   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb    47.45        1:41.80   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap    48.45        1:42.65   
10  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    52.14        1:49.18   
11  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus    53.36        1:50.51   
12  Tilde Tråvén  2002  Simklubben Nautilus    59.14        1:55.18   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            DSQ   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 100m Medley Pojkar 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap    47.23        1:39.31   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians    47.33        1:39.81   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    46.25        1:40.42   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap    46.66        1:41.18   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    49.64        1:42.80   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap    55.48        1:54.28   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    56.03        1:54.91   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Bröstsim Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    39.11        1:21.31   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    38.56        1:22.71   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    40.63        1:24.02   
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    40.20        1:25.76   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    42.35        1:30.00   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    42.41        1:30.55   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    44.53        1:32.42   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    44.20        1:33.09   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    44.11        1:33.46   
10  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    43.50        1:33.97   
11  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    43.61        1:34.28   
12  Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    45.76        1:34.50   
13  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    44.60        1:35.85   
14  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    47.39        1:40.76   
                     
 
Gren 10, 100m Bröstsim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    36.08        1:17.52   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    40.03        1:26.42   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    41.65        1:28.05   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    43.69        1:29.06   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    42.28        1:30.26   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    42.95        1:30.80   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    44.36        1:32.71   
Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    46.15        1:34.54   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    45.83        1:34.65   
10  Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    45.49        1:36.29   
11  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    46.82        1:40.23   
12  Markus Hoflin  1999  Strängnäs Simsällskap    46.56        1:40.60   
13  Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    48.66        1:43.60   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Flickor 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    39.65        1:23.11   
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    41.41        1:26.81   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    41.42        1:27.45   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    41.78        1:28.50   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    42.49        1:31.04   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.01        1:33.54   
Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    44.48        1:33.81   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    45.92        1:34.63   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    46.19        1:35.19   
10  Julia Nordvall  2000  Nyköpings Simsällskap    45.74        1:37.33   
11  Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    46.14        1:38.20   
12  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    47.49        1:38.44   
13  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    47.17        1:41.16   
14  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    48.33        1:41.56   
                     
 
Gren 12, 100m Bröstsim Pojkar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    42.13        1:30.33   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap    43.86        1:32.84   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    44.19        1:32.95   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    47.76        1:37.55   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    47.46        1:39.38   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    48.34        1:39.90   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    47.03        1:41.83   
Axel Witt  2000  Eskilstuna Simklubb    49.77        1:45.51   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    48.70        1:45.73   
10  Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    49.51        1:49.55   
11  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    54.14        1:54.87   
12  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    55.61        1:57.81   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Victor Nilsson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            2:37.98   
  Hannah Brunzell  2001      37.86        37.86   
  Julia Holmberg  2002      48.43        1:26.29   
  Victoria Åberg  2001      34.99        2:01.28   
  Emelie Ångström  2001      36.70        2:37.98   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  2001  Ludvika Simsällskap            2:44.59   
  Elin Carlsson  2001      42.06        42.06   
  Moa Holmström  2001      41.20        1:23.26   
  Lisa Rydelius  2001      43.65        2:06.91   
  Anna Krysén  2003      37.68        2:44.59   
                     
Upsala S Flickor Lag 1  Upsala Simsällskap            2:51.39   
  Matilda Lantz  2002      48.27        48.27   
  Sofia Domeij  2002      50.65        1:38.92   
  Tova Franzén  2001      39.38        2:18.30   
  Mina Alpergin  2001      33.09        2:51.39   
                     
Harnäs Sku Damer [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:52.29   
  Elsa Arola  2001      42.97        42.97   
  Clara Florén  2002      52.27        1:35.24   
  Elina Carlsson  2001      40.77        2:16.01   
  Alice Eriksson  2001      36.28        2:52.29   
                     
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            2:56.67   
  Clara Lönnberg  2001      41.87        41.87   
  Maja Eriksson  2002      53.27        1:35.14   
  Wilma Wennerberg  2001      42.22        2:17.36   
  Josefin Kahlbom  2001      39.31        2:56.67   
                     
Esk Fl 14 Oy Lag 1  1999  Eskilstuna Simklubb            3:11.39   
  Ida Fundberg  2002      46.77        46.77   
  Frida Hammar  2002      51.32        1:38.09   
  Frida Gustafsson  2001      48.88        2:26.97   
  Maja Gustafsson  2001      44.42        3:11.39   
                     
SK Nautilus Flickor  2001  Simklubben Nautilus            3:30.83   
  Emma Sibelius  2002      53.99        53.99   
  Tilde Tråvén  2002      57.73        1:51.72   
  Elsa Jansson  2002      44.95        2:36.67   
  Magdalena Hagsten Skarda  2003      54.16        3:30.83   
                     
Lindesbergs SS  2001  Lindesbergs Simsällskap            DSQ   
  Jennifer Titus  2002      46.70        46.70   
  Nathalie Blomberg  2002      52.61        1:39.31   
                     
Ludvika SS Ministjärnorna  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
Gren 14, 4X50m Medley Pojkar 11oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Pojkar Lag 1  Upsala Simsällskap            3:29.97   
  Milan Matti  2001      48.02        48.02   
  Dimitrios Tsantaridis  2002      1:03.52        1:51.54   
  Kevin Shiva  2002      55.08        2:46.62   
  Axel Wohlin  2001      43.35        3:29.97   
                     
                     
 
Gren 15, 100m Bröstsim Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    42.41        1:27.97   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    42.65        1:30.96   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    42.41        1:31.48   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    44.43        1:35.50   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    47.14        1:37.88   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    46.70        1:38.14   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    46.41        1:38.32   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    49.49        1:40.25   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    48.69        1:42.23   
10  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    48.97        1:44.74   
11  Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    49.18        1:44.82   
12  Josefin Kahlbom  2001  SK Strängnäs Frisimmare    53.82        1:54.74   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Bröstsim Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    47.97        1:39.26   
Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    48.15        1:39.43   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    52.25        1:51.72   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    54.17        1:52.97   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    54.26        1:55.39   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            42.29   
Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  Örebro Simallians            48.75   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            49.59   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            50.16   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            50.23   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            50.35   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            50.53   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            50.67   
Nathalie Blomberg  2002  Lindesbergs Simsällskap            50.76   
10  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            52.48   
11  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            52.67   
12  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            53.64   
13  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            53.79   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 50m Bröstsim Pojkar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            50.02   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            50.91   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            52.49   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            52.86   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            53.14   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            58.58   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            59.05   
Edvin Jäger  2003  Nyköpings Simsällskap            59.44   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            59.72   
10  Arthur Romin  2003  Strängnäs Simsällskap            1:00.39   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            DSQ   
Erik Lööw  2003  Nyköpings Simsällskap            DSQ   
Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 100m Frisim Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    29.82        1:02.62   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    32.56        1:07.40   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    32.10        1:07.59   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    33.38        1:08.93   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    33.39        1:09.13   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    34.73        1:11.52   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    34.50        1:11.89   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    34.98        1:12.23   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    35.51        1:12.29   
10  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    35.12        1:12.64   
11  Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    34.49        1:12.77   
12  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    35.14        1:13.10   
13  My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    35.44        1:13.53   
14  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    36.03        1:14.73   
                     
 
Gren 20, 100m Frisim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    31.10        1:05.54   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    31.69        1:05.96   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    32.48        1:06.78   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    31.99        1:06.92   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.60        1:09.26   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    32.63        1:09.47   
Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    33.64        1:10.20   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    33.20        1:10.74   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    34.23        1:10.89   
10  Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    33.80        1:11.60   
11  Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    34.54        1:11.87   
12  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    35.21        1:13.73   
13  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    35.32        1:15.93   
                     
 
Gren 21, 100m Frisim Flickor 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    32.51        1:07.70   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    33.10        1:09.00   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    33.45        1:09.17   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.92        1:09.73   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    34.01        1:10.68   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    34.46        1:10.83   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    34.18        1:12.46   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    34.84        1:13.28   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    36.67        1:16.31   
10  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    36.03        1:16.32   
11  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.52        1:17.53   
12  Linn Boije  2000  Nyköpings Simsällskap    36.73        1:18.14   
13  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    36.99        1:19.12   
                     
 
Gren 22, 100m Frisim Pojkar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    35.28        1:12.07   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap    35.37        1:13.92   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    35.26        1:14.09   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    35.28        1:15.30   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    35.95        1:15.63   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    36.32        1:15.76   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    35.86        1:16.23   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    36.52        1:16.63   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    37.71        1:17.20   
10  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    36.26        1:17.25   
11  Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    39.66        1:21.85   
12  Hannes Alsander  2000  Katrineholms Simsällskap    38.73        1:22.17   
13  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    38.43        1:22.62   
14  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    39.23        1:25.27   
                     
 
Gren 23, 100m Frisim Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    34.51        1:10.61   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    33.70        1:12.25   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    35.76        1:14.30   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    35.67        1:15.74   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    36.79        1:16.20   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    37.22        1:16.54   
Malin Eklund  2001  Köpings Simsällskap    36.17        1:16.74   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    36.41        1:17.32   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    37.66        1:18.49   
10  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    36.43        1:18.62   
11  Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    38.27        1:19.67   
12  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    37.78        1:19.84   
13  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    41.01        1:26.19   
14  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.12        1:26.54   
                     
 
Gren 24, 100m Frisim Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    36.35        1:14.49   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    37.28        1:16.13   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    38.74        1:22.31   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    36.95        1:22.41   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena    39.19        1:23.15   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    41.19        1:26.32   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    40.74        1:26.61   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap    42.67        1:29.42   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    43.40        1:30.49   
10  Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    45.58        1:34.52   
11  Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap    44.47        1:36.78   
12  Arvid Heikinniemi  2001  Eskilstuna Simklubb    48.16        1:38.97   
                     
 
Gren 25, 50m Frisim Flickor 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            34.62   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            35.84   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            37.28   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            37.66   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            37.84   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            37.90   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            38.37   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            39.61   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            40.14   
10  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            40.18   
11  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            40.55   
12  Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            40.76   
13  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            41.29   
14  Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            41.38   
                     
 
Gren 26, 50m Frisim Pojkar 10oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            36.92   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            37.23   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            37.31   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            40.29   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            41.17   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            41.90   
Eric Malmquist  2003  SK Strängnäs Frisimmare            42.42   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            42.81   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            44.04   
10  Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            44.15   
11  Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            45.64   
12  Edvin Jäger  2003  Nyköpings Simsällskap            46.07   
13  Erik Lööw  2003  Nyköpings Simsällskap            46.23   
14  Linus Björk  2002  Västerås Simsällskap            51.72   
                     
 
Gren 27, 4X100m Medley Flick 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            5:16.48   
  Emma Bergkvist  2000      38.10  1:17.94      1:17.94   
  Amanda Hyllbrant  1999      41.45  1:30.91      2:48.85   
  Anna Eriksson  1999      32.52  1:11.26      4:00.11   
  Adina Nyström  1999      35.20  1:16.37      5:16.48   
                     
Västerås Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            5:30.04   
  Josefine Johannesson  1999      39.22  1:20.19      1:20.19   
  Andréa Persson  1999      39.23  1:23.37      2:43.56   
  Rebecca Båvenäs  1999      41.22  1:30.63      4:14.19   
  Felicia Näsström  1999      35.95  1:15.85      5:30.04   
                     
Eskilstuna SK Fl Lag 1  1999  Eskilstuna Simklubb            5:37.58   
  Amanda Kullman  2000      42.66  1:28.24      1:28.24   
  Johanna Ly  2000      42.95  1:33.00      3:01.24   
  Ida Asplund  1999      39.62  1:26.93      4:28.17   
  Josefin Zetterberg  2000      32.91  1:09.41      5:37.58   
                     
Strängnäs Flickor 13  1999  Strängnäs Simsällskap            5:51.83   
  Linnea Åkerman  1999      40.20  1:23.87      1:23.87   
  Helena Westerlund  1999      46.86  1:39.79      3:03.66   
  Ellinor Larsson  1999      40.17  1:34.51      4:38.17   
  Amanda Granlund  1999      35.26  1:13.66      5:51.83   
                     
Nyköping Damer  Nyköpings Simsällskap            5:53.57   
  Elin Kårehagen  2001      43.37  1:28.16      1:28.16   
  Julia Nordvall  2000      46.25  1:37.39      3:05.55   
  Klara Eriksson  2000      40.68  1:28.24      4:33.79   
  Linn Boije  2000      37.46  1:19.78      5:53.57   
                     
Söderhamn Damer [1999]  1999  Söderhamns Simsällskap            6:17.20   
  Emma Nyman  2000      46.60  1:38.84      1:38.84   
  Elsa Berg  2002      46.02  1:34.85      3:13.69   
  Lovisa Edblad  1999      42.56  1:33.69      4:47.38   
  Elice Nyman  1999      42.33  1:29.82      6:17.20   
                     
Bollnäs SS Damer 1 [2000]  2000  Bollnäs Simsällskap            7:15.21   
  Alva Klang  2000      45.46  1:35.19      1:35.19   
  Nelli Åkerman  2000      53.47  1:56.19      3:31.38   
  Sara Amundsson  2000      51.17  1:57.85      5:29.23   
  Shaia Glad  2000      46.85  1:45.98      7:15.21   
                     
Upsala S Flickor Lag 1  Upsala Simsällskap            DSQ   
  Lovisa Sved  2000      42.07        1:26.68   
                     
                     
 
Gren 28, 4X100m Medley Pojk 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            5:21.16   
  Jakob Gustafsson  1999      38.69  1:20.28      1:20.28   
  Jakob Rydelius  1999      41.40  1:27.99      2:48.27   
  Emil Söderholm  1999      35.71  1:18.96      4:07.23   
  Henrik Bransell  1999      34.17  1:13.93      5:21.16   
                     
Upsala S Pojkar Lag 1  Upsala Simsällskap            5:44.91   
  Axel Henriksson  1999      40.46  1:24.20      1:24.20   
  Karl Dannfors  1999      42.82  1:31.82      2:56.02   
  Carl Göransson  2000      45.43  1:36.22      4:32.24   
  Philip Dannfors  1999      34.14  1:12.67      5:44.91   
                     
Upsala S Pojkar Lag 2  Upsala Simsällskap            6:09.99   
  Simon Lundblad  1999      43.34  1:29.65      1:29.65   
  Max Giacomini  1999      47.41  1:42.70      3:12.35   
  Gustav Ödman  2000      45.66  1:39.51      4:51.86   
  Anton Särnblad  2000      36.32  1:18.13      6:09.99   
                     
Ludvika SS Sharks  2000  Ludvika Simsällskap            6:37.73   
  Erik Krysén  2000      44.88  1:33.41      1:33.41   
  Timothy Larsson  2001      47.90  1:50.37      3:23.78   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      45.95  1:41.36      5:05.14   
  Linus Söderholm  2002      44.18  1:32.59      6:37.73   
                     
Bollnäs SS Herrar [1999]  1999  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
  Marcus Nordh  2000      49.96        1:43.59   
                     
                     
 
Gren 29, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    1:08.76  2:25.82  3:43.85    4:57.58   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:12.93  2:31.53  3:49.92    5:07.36   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    1:13.96  2:35.08  3:58.67    5:19.81   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    1:15.74  2:38.46  4:01.51    5:22.59   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap    1:15.48  2:39.05  4:03.91    5:26.37   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    1:16.20  2:39.26  4:03.60    5:27.15   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    1:19.27  2:43.71  4:11.19    5:32.47   
Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    1:20.66  2:46.67  4:12.46    5:33.45   
Linnea Fundberg  1999  Eskilstuna Simklubb    1:19.73  2:46.79  4:14.50    5:37.55   
10  Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    1:21.60  2:47.82  4:15.26    5:41.93   
11  Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    1:22.96  2:52.10  4:23.83    5:50.68   
12  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:21.68  2:51.63  4:23.86    5:52.29   
13  Helena Westerlund  1999  Strängnäs Simsällskap    1:24.88  2:55.42  4:27.01    5:55.27   
14  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    1:24.27  3:01.54  4:38.71    6:09.00   
                     
 
Gren 30, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    1:09.94  2:26.37  3:43.34    4:58.01   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:10.62  2:27.16  3:44.72    5:04.71   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:11.60  2:31.99  3:54.17    5:13.07   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    1:17.05  2:37.98  3:57.33    5:14.16   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    1:14.91  2:37.75  4:00.25    5:23.36   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    1:15.50  2:39.71  4:02.91    5:23.41   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    1:17.28  2:42.85  4:05.48    5:24.13   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:14.05  2:39.76  4:04.48    5:26.34   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    1:17.02  2:41.47  4:06.67    5:29.48   
10  Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    1:12.66  2:38.64  4:07.09    5:34.15   
11  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    1:18.98  2:45.49  4:12.70    5:41.07   
12  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    1:21.69  2:53.84  4:26.71    5:57.04   
13  Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    1:21.50  2:54.19  4:27.49    5:57.38   
14  Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap    1:22.08  2:56.87  4:29.38    5:59.99   
                     
 
Gren 31, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    33.09  1:09.97  1:48.45    2:26.19   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    34.96  1:14.09  1:53.34    2:30.87   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    34.58  1:13.82  1:53.39    2:31.57   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    35.67  1:15.62  1:56.05    2:34.31   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    35.54  1:15.07  1:56.09    2:35.79   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    38.89  1:23.90  2:07.72    2:48.00   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    38.40  1:22.28  2:07.52    2:48.33   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    37.64  1:21.10  2:06.08    2:48.83   
Linn Boije  2000  Nyköpings Simsällskap    38.87  1:23.67  2:08.98    2:52.88   
10  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    39.45  1:24.82  2:11.30    2:54.51   
10  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap    40.47  1:26.54  2:11.91    2:54.51   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 32, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    35.75  1:16.83  1:56.78    2:35.80   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    36.62  1:17.52  1:59.33    2:38.58   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    35.70  1:16.32  1:58.04    2:39.79   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians    37.28  1:19.07  2:02.09    2:43.73   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    36.41  1:18.83  2:03.04    2:44.88   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    38.00  1:21.38  2:05.22    2:45.38   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    37.03  1:20.87  2:05.81    2:49.28   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    36.58  1:19.24  2:05.94    2:50.26   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    38.83  1:23.42  2:08.82    2:53.84   
10  Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    38.87  1:25.83  2:13.29    2:58.78   
11  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    42.73  1:32.79  2:25.43    3:15.00   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 33, 25m Fjärilsim Flick 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            17.27   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            17.30   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            18.25   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            18.94   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            19.01   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            19.49   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            19.77   
Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            20.01   
Jennifer Titus  2002  Lindesbergs Simsällskap            20.33   
10  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            20.44   
11  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            20.46   
12  Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            20.90   
13  Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            21.10   
14  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            21.17   
                     
 
Gren 34, 25m Fjärilsim Pojk 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            20.05   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            20.11   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            21.59   
Edvin Berggren  2002  Västerås Simsällskap            21.87   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            21.94   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            22.78   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            23.03   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            24.23   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            24.54   
10  Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            25.60   
                     
 
Gren 35, 50m Fjärilsim Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap            34.73   
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap            36.47   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            38.49   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            38.59   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            39.08   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            39.28   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            40.68   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.87   
Wilma Wennerberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            41.48   
10  Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap            41.60   
11  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            43.47   
12  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            44.11   
13  Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap            46.11   
14  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            46.24   
                     
 
Gren 36, 50m Fjärilsim Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            40.56   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap            42.30   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            42.36   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            46.32   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            47.28   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap            51.41   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare            53.62   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            1:03.80   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Flickor 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare            33.73   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            33.96   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            35.23   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.12   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            36.51   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            37.04   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            37.11   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb            37.64   
Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb            38.45   
10  Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb            38.66   
11  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap            38.90   
12  Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            39.49   
13  Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap            39.52   
14  Nora Laine  2000  Köpings Simsällskap            41.60   
                     
 
Gren 38, 50m Fjärilsim Pojkar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            37.78   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            38.84   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap            39.19   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            39.35   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap            39.70   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            40.74   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            41.31   
Tim Baastad  2000  Örebro Simallians            41.53   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap            41.66   
10  Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            42.07   
11  Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            42.08   
12  Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            42.37   
13  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            46.04   
14  Hannes Alsander  2000  Katrineholms Simsällskap            48.54   
                     
 
Gren 39, 100m Fjärilsim Flick 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    33.37        1:10.66   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    36.09        1:18.52   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    38.84        1:24.35   
Rebecca Båvenäs  1999  Västerås Simsällskap    42.21        1:30.45   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    41.67        1:31.14   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    42.35        1:33.25   
Ellinor Larsson  1999  Strängnäs Simsällskap    40.90        1:34.51   
My Lord  1999  Strängnäs Simsällskap    43.53        1:37.38   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    45.04        1:41.85   
10  Felicia Näsström  1999  Västerås Simsällskap    48.80        1:46.84   
11  Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    52.01        1:55.84   
                     
 
Gren 40, 100m Fjärilsim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    34.61        1:14.90   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    34.76        1:16.61   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.24        1:22.60   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    38.34        1:29.50   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.80        1:31.16   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    43.67        1:31.20   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap            DNF   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 41, 4X50m Frisim Flick 11 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Västerås Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            2:15.14   
  Hannah Brunzell  2001      32.25        32.25   
  Emelie Ångström  2001      35.11        1:07.36   
  Victoria Åberg  2001      32.38        1:39.74   
  Karolin Holmberg  2001      35.40        2:15.14   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  2001  Ludvika Simsällskap            2:26.85   
  Moa Holmström  2001      33.94        33.94   
  Elin Carlsson  2001      36.66        1:10.60   
  Anna Krysén  2003      39.34        1:49.94   
  Lisa Rydelius  2001      36.91        2:26.85   
                     
SK Strängn Damer [2001]  2001  SK Strängnäs Frisimmare            2:28.54   
  Clara Lönnberg  2001      33.58        33.58   
  Josefin Kahlbom  2001      41.27        1:14.85   
  Maja Eriksson  2002      40.03        1:54.88   
  Wilma Wennerberg  2001      33.66        2:28.54   
                     
Upsala S Flickor Lag 1  Upsala Simsällskap            2:31.21   
  Matilda Lantz  2002      43.68        43.68   
  Tova Franzén  2001      36.00        1:19.68   
  Stina Byström  2002      38.30        1:57.98   
  Mina Alpergin  2001      33.23        2:31.21   
                     
Harnäs Sku Damer [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:32.96   
  Elina Carlsson  2001      38.51        38.51   
  Elsa Arola  2001      37.79        1:16.30   
  Alice Eriksson  2001      37.53        1:53.83   
  Clara Florén  2002      39.13        2:32.96   
                     
Västerås Lag 2  2001  Västerås Simsällskap            2:39.33   
  Sofia Båvenäs  2002      40.40        40.40   
  Julia Holmberg  2002      38.91        1:19.31   
  Edith Jernstedt  2002      39.86        1:59.17   
  Elvira Mörtstrand  2003      40.16        2:39.33   
                     
Esk Fl 14 Oy Lag 1  1999  Eskilstuna Simklubb            2:51.49   
  Ida Fundberg  2002      43.99        43.99   
  Frida Hammar  2002      42.05        1:26.04   
  Frida Gustafsson  2001      40.84        2:06.88   
  Maja Gustafsson  2001      44.61        2:51.49   
                     
Ludvika SS Ministjärnorna  2001  Ludvika Simsällskap            3:10.56   
  Alice Gustafsson  2002      40.91        40.91   
  Linnea Bjarme  2001      52.05        1:32.96   
  Ida Granberg  2003      48.51        2:21.47   
  Diana Bjarme  2003      49.09        3:10.56   
                     
                     
 
Gren 42, 4X50m Frisim Pojk 11 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Pojkar Lag 1  Upsala Simsällskap            2:39.83   
  Jonatan Fischer  2001      43.29        43.29   
  Kevin Shiva  2002      37.61        1:20.90   
  Axel Wohlin  2001      40.23        2:01.13   
  Milan Matti  2001      38.70        2:39.83   
                     
Västerås Herrar Lag 1  2001  Västerås Simsällskap            2:50.22   
  Anton Laxbäck  2001      41.15        41.15   
  Linus Björk  2002      52.82        1:33.97   
  Edvin Berggren  2002      40.78        2:14.75   
  Johan Brewitz  2001      35.47        2:50.22   
                     
                     
 
Gren 43, 100m Ryggsim Flickor 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Eriksson  1999  SK Strängnäs Frisimmare    35.60        1:13.14   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    36.75        1:15.31   
Andréa Persson  1999  Västerås Simsällskap    37.35        1:16.55   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    37.44        1:17.21   
Josefine Johannesson  1999  Västerås Simsällskap    38.87        1:18.96   
Sofia Bjälevik  1999  Köpings Simsällskap    37.72        1:19.19   
Ida Asplund  1999  Eskilstuna Simklubb    40.24        1:21.50   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    40.63        1:22.73   
Linnea Åkerman  1999  Strängnäs Simsällskap    40.38        1:22.95   
10  Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    43.06        1:27.50   
11  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    43.38        1:30.51   
12  Adina Nyström  1999  SK Strängnäs Frisimmare    45.52        1:33.93   
Amanda Granlund  1999  Strängnäs Simsällskap            DSQ   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 44, 100m Ryggsim Pojkar 13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    35.24        1:12.44   
Alessandro Bonetti  1999  Västerås Simsällskap    36.86        1:13.96   
Eldin Kadic  1999  Eskilstuna Simklubb    36.82        1:16.05   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    36.39        1:16.99   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    37.79        1:18.04   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    40.28        1:20.78   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    39.23        1:21.09   
Anton Johansson  1999  Västerås Simsällskap    40.80        1:23.13   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    41.14        1:23.15   
10  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    41.39        1:25.78   
11  Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    42.59        1:26.78   
12  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    42.22        1:28.66   
13  Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    42.36        1:29.24   
                     
 
Gren 45, 100m Ryggsim Flickor 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emma Bergkvist  2000  SK Strängnäs Frisimmare    35.50        1:14.76   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.99        1:19.51   
Klara Eriksson  2000  Nyköpings Simsällskap    39.00        1:19.77   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    39.66        1:22.49   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    40.46        1:22.95   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    40.63        1:23.47   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    42.41        1:26.06   
Amanda Kullman  2000  Eskilstuna Simklubb    42.72        1:27.72   
Josefin Zetterberg  2000  Eskilstuna Simklubb    42.76        1:27.89   
10  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    43.19        1:29.25   
11  Johanna Ly  2000  Eskilstuna Simklubb    44.64        1:33.67   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            DSQ   
                     
 
Gren 46, 100m Ryggsim Pojkar 12, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    40.18        1:22.66   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    43.09        1:25.02   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    42.24        1:25.31   
William Ejlegård  2000  Västerås Simsällskap    44.54        1:28.64   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    43.99        1:29.45   
Oscar Eriksson  2000  Västerås Simsällskap    44.44        1:30.31   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    44.10        1:30.38   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    44.59        1:30.58   
Eric Valjus  2000  Örebro Simallians    46.40        1:33.24   
10  Axel Hedblom  2000  Västerås Simsällskap    44.00        1:34.12   
11  Hannes Alsander  2000  Katrineholms Simsällskap    45.90        1:38.60   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap            DNS   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 47, 100m Ryggsim Flickor 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hannah Brunzell  2001  Västerås Simsällskap    38.04        1:19.11   
Victoria Åberg  2001  Västerås Simsällskap    39.28        1:19.80   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    41.76        1:25.19   
Elin Kårehagen  2001  Nyköpings Simsällskap    42.64        1:27.47   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    43.87        1:28.61   
Emelie Ångström  2001  Västerås Simsällskap    43.95        1:29.43   
Clara Lönnberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    44.51        1:29.88   
Karolin Holmberg  2001  Västerås Simsällskap    44.57        1:31.33   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    44.97        1:31.35   
10  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    45.28        1:32.28   
11  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    46.29        1:33.61   
12  Elsa Arola  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.62        1:34.96   
13  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    45.60        1:35.25   
14  Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    47.13        1:35.59   
                     
 
Gren 48, 100m Ryggsim Pojkar 11, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    40.92        1:23.10   
Johan Brewitz  2001  Västerås Simsällskap    41.09        1:26.26   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    44.72        1:30.56   
John Aldrin  2001  Katrineholms Simsällskap    46.79        1:37.29   
Jesper Sandberg  2001  SK Strängnäs Frisimmare    48.49        1:38.26   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    51.55        1:45.26   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap    52.50        1:45.79   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    51.71        1:47.36   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap    57.65        1:56.34   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
Olle Hansen  2001  Simklubben Ena            DSQ   
                     
 
Gren 49, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            39.32   
Edith Jernstedt  2002  Västerås Simsällskap            39.66   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            43.28   
Miriam Langarap  2002  Lindesbergs Simsällskap            44.17   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            45.07   
Julia Holmberg  2002  Västerås Simsällskap            45.39   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            46.13   
Frida Hammar  2002  Eskilstuna Simklubb            46.98   
Maja Eriksson  2002  SK Strängnäs Frisimmare            47.24   
10  Elvira Mörtstrand  2003  Västerås Simsällskap            47.51   
11  Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            47.60   
12  Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            48.46   
13  Sofia Båvenäs  2002  Västerås Simsällskap            48.82   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 50, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            42.97   
Emil Kernen  2002  Katrineholms Simsällskap            43.20   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            44.16   
Simon Baastad  2002  Örebro Simallians            46.19   
Michal Laszewski  2002  Lindesbergs Simsällskap            46.53   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            46.85   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            47.35   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            49.78   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            53.71   
                     
 
Gren 51, 4X100m Frisim Flick 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
SK Strängn Damer [1999]  1999  SK Strängnäs Frisimmare            4:34.54   
  Amanda Hyllbrant  1999      32.18  1:08.20      1:08.20   
  Adina Nyström  1999      35.97  1:16.45      2:24.65   
  Emma Bergkvist  2000      31.89  1:06.87      3:31.52   
  Anna Eriksson  1999      29.37  1:03.02      4:34.54   
                     
Västerås Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            4:46.27   
  Josefine Johannesson  1999      35.09  1:12.19      1:12.19   
  Rebecca Båvenäs  1999      34.46  1:13.00      2:25.19   
  Andréa Persson  1999      32.08  1:06.37      3:31.56   
  Felicia Näsström  1999      34.95  1:14.71      4:46.27   
                     
Eskilstuna SK Fl Lag 1  1999  Eskilstuna Simklubb            4:51.60   
  Josefin Zetterberg  2000      34.48  1:11.73      1:11.73   
  Ida Asplund  1999      34.11  1:10.84      2:22.57   
  Johanna Ly  2000      34.98  1:18.27      3:40.84   
  Linnea Fundberg  1999      34.23  1:10.76      4:51.60   
                     
Upsala S Flickor Lag 1  Upsala Simsällskap            4:54.78   
  Lovisa Sved  2000      35.84  1:15.96      1:15.96   
  Linnea Björndahl  2000      33.64  1:11.57      2:27.53   
  Didar Alpergin  1999      34.85  1:12.96      3:40.49   
  Ella-Maja Byström  1999      34.79  1:14.29      4:54.78   
                     
Strängnäs Flickor 13  1999  Strängnäs Simsällskap            5:03.35   
  Amanda Granlund  1999      35.03  1:11.90      1:11.90   
  Linnea Åkerman  1999      37.62  1:20.18      2:32.08   
  My Lord  1999      35.03  1:16.67      3:48.75   
  Ellinor Larsson  1999      35.10  1:14.60      5:03.35   
                     
Nyköping Damer  Nyköpings Simsällskap            5:09.91   
  Klara Eriksson  2000      34.66  1:12.00      1:12.00   
  Elin Kårehagen  2001      38.47  1:21.30      2:33.30   
  Julia Nordvall  2000      37.86  1:17.76      3:51.06   
  Linn Boije  2000      36.87  1:18.85      5:09.91   
                     
Söderhamn Damer [1999]  1999  Söderhamns Simsällskap            5:32.89   
  Emma Nyman  2000      39.84  1:30.46      1:30.46   
  Elice Nyman  1999      43.78  1:31.23      3:01.69   
  Lovisa Edblad  1999      35.31  1:15.89      4:17.58   
  Elsa Berg  2002      36.21  1:15.31      5:32.89   
                     
                     
 
Gren 52, 4X100m Frisim Pojk 12-13, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            4:38.52   
  Henrik Bransell  1999      33.94  1:11.00      1:11.00   
  Jakob Rydelius  1999      32.62  1:09.23      2:20.23   
  Emil Söderholm  1999      31.62  1:06.38      3:26.61   
  Jakob Gustafsson  1999      33.67  1:11.91      4:38.52   
                     
Upsala S Pojkar Lag 1  Upsala Simsällskap            4:44.23   
  Philip Dannfors  1999      33.12  1:09.67      1:09.67   
  Karl Dannfors  1999      32.72  1:09.83      2:19.50   
  Simon Lundblad  1999      33.28  1:11.16      3:30.66   
  Axel Henriksson  1999      34.31  1:13.57      4:44.23   
                     
Västerås Herrar Lag 1  1999  Västerås Simsällskap            4:55.18   
  Anton Johansson  1999      34.41  1:11.77      1:11.77   
  William Ejlegård  2000      36.09  1:16.23      2:28.00   
  Alessandro Bonetti  1999      33.12  1:08.95      3:36.95   
  Oscar Eriksson  2000      37.94  1:18.23      4:55.18   
                     
Upsala S Pojkar Lag 2  Upsala Simsällskap            5:16.97   
  Max Giacomini  1999      37.04  1:19.13      1:19.13   
  Anton Särnblad  2000      37.07  1:18.90      2:38.03   
  Carl Göransson  2000      38.96  1:20.57      3:58.60   
  Gustav Ödman  2000      35.81  1:18.37      5:16.97   
                     
Bollnäs SS Herrar [1999]  1999  Bollnäs Simsällskap            5:25.58   
  Jasiek Rowinski  1999      35.03  1:12.17      1:12.17   
  Lucas Flykt  2001      42.50  1:31.19      2:43.36   
  Emil Westling  2000      36.40  1:15.19      3:58.55   
  Marcus Nordh  2000      39.43  1:27.03      5:25.58   
                     
Ludvika SS Sharks  2000  Ludvika Simsällskap            5:45.65   
  Erik Krysén  2000      36.77  1:20.24      1:20.24   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      37.77  1:21.71      2:41.95   
  Timothy Larsson  2001      39.99  1:28.41      4:10.36   
  Linus Söderholm  2002      44.80  1:35.29      5:45.65   
                     
Katrineholms SS  1999  Katrineholms Simsällskap            6:13.21   
  Hannes Alsander  2000      41.08  1:27.46      1:27.46   
  Emil Kernen  2002      45.93  1:37.67      3:05.13   
  Dennis Kernen  2000      48.23  1:40.45      4:45.58   
  John Aldrin  2001      40.96  1:27.63      6:13.21   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.05  Utskriftsdatum  27 maj 2012 
Licensierad till: Borlänge Simsällskap  Utskriftstid  18:05