Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Vårsimiaden Försök 2012    Utskriftsdatum  12 maj 2012   
  Tävlingsort  Söderhamn    Utskriftstid  18:55   
  Arrangör  Söderhamns Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  12 maj 2012         
 
 
Gren 1, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.82  1:22.07  2:10.06    2:47.03   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    38.38  1:24.44  2:10.77    2:50.28   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    37.74  1:26.32  2:15.96    2:56.68   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    38.36  1:24.00  2:18.20    3:01.14   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    41.34  1:27.53  2:22.48    3:02.85   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    39.26  1:26.95  2:22.79    3:05.66   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    38.90  1:25.66  2:20.72    3:06.38   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    42.16  1:32.64  2:28.68    3:12.34   
Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    44.15  1:34.70  2:31.81    3:18.83   
10  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    44.67  1:37.15  2:35.30    3:21.17   
11  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    51.60  1:43.37  2:44.30    3:32.04   
12  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    50.64  1:53.05  2:52.05    3:42.89   
13  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap    48.99  1:50.90  3:02.23    3:54.74   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 200m Medley Flickor 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    35.19  1:17.78  2:08.23    2:46.77   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    35.92  1:21.87  2:10.07    2:51.89   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    40.91  1:27.95  2:17.87    2:55.34   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    39.07  1:27.26  2:15.55    2:59.29   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    39.92  1:26.75  2:21.68    3:04.02   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    43.56  1:30.25  2:26.94    3:07.94   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    44.06  1:33.03  2:32.15    3:11.96   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    43.85  1:33.72  2:29.03    3:11.98   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    45.56  1:35.41  2:39.45    3:34.85   
10  Siri Örnblom  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.52  1:45.07  2:44.54    3:37.48   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora            DNS   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    40.11  1:27.09  2:19.56    3:01.01   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    42.09  1:32.21  2:25.00    3:07.22   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    43.91  1:31.57  2:28.84    3:11.42   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    40.73  1:29.95  2:31.06    3:13.64   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    47.01  1:36.59  2:32.88    3:18.48   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    41.42  1:33.24  2:35.25    3:18.52   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    45.25  1:42.85  2:47.73    3:42.00   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 2, 200m Medley Pojkar 12-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    34.73  1:20.53  2:08.32    2:45.42   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    39.02  1:23.64  2:12.45    2:50.79   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    38.20  1:21.79  2:11.94    2:52.70   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    39.49  1:21.68  2:14.85    2:55.31   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.17  1:22.73  2:17.43    2:56.76   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    40.31  1:28.90  2:17.02    2:58.88   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    40.77  1:26.63  2:21.26    3:01.48   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    38.97  1:28.58  2:23.56    3:05.79   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    43.87  1:30.18  2:26.91    3:10.21   
10  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    40.74  1:30.58  2:27.80    3:13.54   
11  Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap    46.14  1:39.13  2:37.34    3:23.34   
12  Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap    48.13  1:38.24  2:40.72    3:27.57   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap    41.89        1:27.43   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap    46.92        1:40.35   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap    48.55        1:42.83   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap    51.30        1:43.63   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap    51.44        1:45.25   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    50.74        1:48.70   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap    54.86        1:51.72   
Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap    50.07        1:56.88   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap    51.98        1:59.05   
10  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    1:00.01        2:00.02   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Medley Flickor 11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    38.74        1:25.10   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    42.22        1:28.23   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    42.55        1:28.62   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    41.79        1:29.12   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    43.44        1:31.50   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    42.80        1:31.97   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    45.44        1:32.12   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.48        1:37.18   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    45.33        1:39.90   
10  Elsa Arola  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    47.45        1:40.22   
11  Emelie Bast  2001  Gävle Simsällskap    49.85        1:43.05   
12  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    50.68        1:44.35   
13  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    54.31        1:49.14   
14  My Johnsson  2001  Gävle Simsällskap    56.39        1:55.56   
15  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap    1:04.36        2:02.09   
16  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:02.67        2:08.17   
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            DSQ   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap    46.86        1:41.15   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    45.74        1:41.17   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap    54.02        1:53.85   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap    54.41        1:54.04   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap    55.69        1:54.09   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora    57.90        1:58.82   
                     
 
Gren 4, 100m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    40.47        1:26.00   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    40.97        1:27.48   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    44.93        1:39.05   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.94        1:44.37   
Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap    51.43        1:51.84   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    58.33        2:00.21   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    44.82        1:33.66   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    44.53        1:34.89   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    44.67        1:35.27   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    48.95        1:43.59   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    50.01        1:44.13   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    49.67        1:44.17   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    51.83        1:45.06   
Tea Ivarsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.75        1:48.76   
Elsa Arola  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.87        1:51.34   
10  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    52.45        1:51.64   
11  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    55.95        1:55.37   
12  Maja Schneider  2001  Simsällskapet Mora    53.10        1:56.96   
13  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    54.98        1:57.82   
14  Emelie Bast  2001  Gävle Simsällskap    56.27        1:59.05   
15  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap    56.55        2:00.02   
16  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap    56.95        2:00.42   
17  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.06        2:03.33   
18  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    59.59        2:08.56   
19  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    1:01.81        2:13.56   
Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    41.30        1:26.16   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.22        1:31.28   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    43.17        1:31.92   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    44.13        1:33.89   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    45.41        1:34.40   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    45.64        1:37.44   
Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    48.19        1:39.40   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    46.98        1:39.49   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    47.33        1:39.59   
10  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    49.01        1:41.57   
11  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    49.41        1:43.50   
12  Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.56        1:43.64   
13  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    49.14        1:44.24   
14  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    49.74        1:45.51   
15  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    50.36        1:47.97   
16  Hanna Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    50.30        1:48.41   
17  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.15        1:50.58   
18  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    53.73        1:54.43   
19  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    53.65        1:55.39   
20  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    57.31        2:05.40   
                     
 
Gren 5, 100m Bröstsim Flick 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    39.69        1:23.41   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    39.39        1:24.32   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    42.13        1:28.30   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    43.08        1:31.61   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    43.31        1:31.73   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    43.53        1:33.61   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    45.73        1:38.50   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    48.74        1:41.58   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    48.89        1:41.86   
10  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    48.86        1:42.68   
11  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    49.05        1:44.17   
12  Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    50.14        1:46.55   
13  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    50.81        1:47.27   
14  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    50.17        1:49.86   
15  Alma Laestander  1999  Gävle Simsällskap    52.63        1:59.93   
16  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap    55.04        2:03.05   
Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    48.25        1:40.12   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    52.92        1:52.32   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    57.83        1:59.39   
Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:01.58        2:08.39   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap    1:03.35        2:11.30   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:04.22        2:18.23   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            DSQ   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap            DSQ   
Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    42.67        1:29.82   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    44.85        1:34.55   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    47.34        1:37.56   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    47.04        1:38.56   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap    48.20        1:41.11   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    46.89        1:41.47   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    48.19        1:41.68   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    49.70        1:46.58   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    56.65        1:59.41   
10  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    56.73        2:00.06   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Bröstsim Pojk 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    39.78        1:26.21   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    42.12        1:28.88   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    43.42        1:29.61   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.42        1:29.75   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    43.79        1:32.64   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    43.55        1:33.62   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    46.21        1:36.45   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    46.24        1:36.82   
Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    47.14        1:37.50   
10  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    48.14        1:42.29   
11  Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    48.68        1:43.27   
12  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap    50.11        1:45.18   
13  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    49.99        1:48.26   
14  Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap    51.93        1:51.75   
15  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    57.23        2:01.86   
16  Sebastian Swahn  1999  Borlänge Simsällskap    54.94        2:03.02   
William Dahl  1999  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Flickor 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            43.55   
Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            50.11   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            51.57   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            51.80   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            51.84   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            52.29   
Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            52.41   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            52.67   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            52.92   
10  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            53.67   
11  Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            54.59   
12  Viktoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            54.74   
13  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            56.51   
14  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            57.12   
15  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            57.95   
16  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            59.70   
17  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            59.75   
18  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            1:02.50   
19  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            1:02.68   
20  Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap            1:02.93   
21  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            1:04.20   
22  Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            1:08.41   
Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 50m Bröstsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            52.25   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            54.93   
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            55.43   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            55.92   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            57.71   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            1:00.54   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            1:12.02   
David Bostrand  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
Matei Cananau  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    37.08        1:16.16   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap    37.19        1:17.26   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    36.77        1:17.37   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    37.80        1:17.40   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    37.07        1:19.46   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    39.47        1:21.46   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    39.28        1:22.60   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    39.15        1:22.75   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    40.79        1:24.52   
10  Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.24        1:25.66   
11  Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    40.75        1:28.52   
12  Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap    43.72        1:32.27   
13  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    42.06        1:34.48   
14  Tea Ivarsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.93        1:34.89   
15  Emelie Bast  2001  Gävle Simsällskap    46.85        1:36.16   
16  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap    46.05        1:38.62   
17  Wilma Karlsson  2001  Upsala Simsällskap    48.64        1:41.74   
18  Maja Schneider  2001  Simsällskapet Mora    47.40        1:42.11   
19  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    48.33        1:42.14   
20  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap    49.10        1:44.32   
21  My Johnsson  2001  Gävle Simsällskap    50.41        1:45.90   
22  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.68        1:47.66   
23  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    53.62        1:54.49   
24  Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap    54.75        1:59.01   
25  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    55.71        2:04.38   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    33.76        1:09.76   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    33.71        1:10.39   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    34.00        1:10.51   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    34.82        1:12.23   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    35.11        1:13.15   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    34.10        1:13.34   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    35.70        1:14.30   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    37.13        1:16.42   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.60        1:16.96   
10  Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    37.58        1:18.96   
11  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    38.18        1:19.48   
12  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    39.09        1:20.24   
13  Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    39.94        1:22.66   
14  Hanna Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    38.74        1:23.25   
15  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    41.69        1:24.33   
16  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    41.31        1:26.16   
17  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    41.34        1:26.18   
18  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap    41.70        1:27.20   
19  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap    43.22        1:30.23   
20  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    42.19        1:31.03   
21  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap    45.01        1:34.71   
22  Nelli Åkerman  2000  Bollnäs Simsällskap    44.83        1:36.67   
23  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.96        1:39.01   
24  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    31.56        1:46.62   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Flickor 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    32.65        1:07.75   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    33.08        1:08.47   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    35.28        1:13.41   
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    34.73        1:13.72   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    36.12        1:15.73   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    37.33        1:15.73   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    36.06        1:15.82   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    36.82        1:16.54   
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    37.18        1:17.96   
10  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    40.59        1:26.40   
11  Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    40.62        1:27.05   
12  Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    43.20        1:28.43   
13  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    40.95        1:28.67   
14  Siri Örnblom  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    41.28        1:29.34   
15  Sofia Born  1999  Upsala Simsällskap    43.25        1:31.07   
16  Elice Nyman  1999  Söderhamns Simsällskap    43.68        1:32.33   
17  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    45.77        1:32.98   
18  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    44.64        1:33.40   
19  Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    44.91        1:36.73   
20  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap    46.57        1:43.86   
Alma Laestander  1999  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    36.76        1:15.17   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    38.17        1:18.69   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    42.65        1:27.79   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    44.85        1:32.40   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    44.60        1:32.65   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap    46.48        1:34.81   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    45.78        1:36.28   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap    50.05        1:41.35   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    49.63        1:46.46   
10  Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap    50.56        1:50.26   
11  Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:03.85        2:07.13   
12  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    59.01        2:08.03   
13  Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap    55.96        2:13.96   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    35.87        1:13.84   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    35.98        1:15.36   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    36.23        1:15.96   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap    36.40        1:15.98   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    37.19        1:19.32   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    38.42        1:20.37   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    38.94        1:21.28   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    39.17        1:22.26   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    38.79        1:23.07   
10  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    41.32        1:28.44   
11  Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap    43.87        1:32.82   
12  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    46.74        1:40.95   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 10, 100m Frisim Pojkar 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    32.03        1:07.04   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    32.98        1:07.91   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    32.62        1:09.12   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    33.71        1:10.56   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    34.14        1:11.09   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    34.30        1:11.88   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    34.02        1:11.94   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    35.06        1:13.51   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    35.05        1:13.82   
10  Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    37.03        1:14.86   
11  Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    36.54        1:15.18   
12  Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    36.07        1:16.88   
13  William Dahl  1999  Gävle Simsällskap    37.80        1:16.97   
14  Sebastian Swahn  1999  Borlänge Simsällskap    37.53        1:18.84   
15  Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap    37.38        1:19.80   
16  Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap    39.04        1:20.10   
17  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap    39.47        1:21.29   
18  Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap    37.49        1:21.62   
19  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    40.24        1:23.96   
20  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    44.33        1:34.57   
                     
 
Gren 11, 50m Frisim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            34.83   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            39.94   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            40.22   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            40.69   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            40.87   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            41.81   
Wilma Hedberg  2002  Gävle Simsällskap            42.43   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            42.58   
Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            42.66   
10  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            44.29   
11  Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            44.82   
12  Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            44.96   
13  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            45.43   
14  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            46.73   
15  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            46.95   
16  Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap            47.19   
17  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            49.16   
18  Viktoria Flyman  2003  Söderhamns Simsällskap            50.07   
19  Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            50.36   
20  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            52.19   
21  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            55.38   
22  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            56.41   
23  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            57.42   
                     
 
Gren 12, 50m Frisim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            37.69   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            40.25   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            42.05   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            42.19   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            45.97   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            48.62   
Matei Cananau  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            59.36   
David Bostrand  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:05.78   
Albin Östlund  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 13, 4X100m Medley Flick 12-13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            5:23.45   
  Frida Lannhard  2000      38.11  1:19.40      1:19.40   
  Maja Fredriksson  1999      39.88  1:27.51      2:46.91   
  Maja Jansson  2000      37.10  1:23.11      4:10.02   
  Jacqueline Larsson  1999      34.19  1:13.43      5:23.45   
                     
Upsala S Flickor Lag 1  Upsala Simsällskap            5:36.43   
  Lovisa Sved  2000      41.52  1:27.43      1:27.43   
  Ella-Maja Byström  1999      40.78  1:28.35      2:55.78   
  Linnea Björndahl  2000      38.13  1:26.82      4:22.60   
  Didar Alpergin  1999      35.11  1:13.83      5:36.43   
                     
Upsala S Flickor Lag 2  Upsala Simsällskap            6:16.89   
  Katri Tilles  1999      42.80  1:31.06      1:31.06   
  Hanna Tynelius  1999      45.32  1:36.65      3:07.71   
  Hanna Hedlund  2000      47.48  1:43.34      4:51.05   
  Lisa Carlsson  1999      39.94  1:25.84      6:16.89   
                     
Söderhamn Damer [1999]  1999  Söderhamns Simsällskap            6:40.37   
  Elice Nyman  1999      51.50  1:54.70      1:54.70   
  Elsa Berg  2002      43.82  1:34.87      3:29.57   
  Lovisa Edblad  1999      43.20  1:37.54      5:07.11   
  Cecilina Nilsson  2000      42.97  1:33.26      6:40.37   
                     
Harnäs Sku Damer [1999]  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            6:41.40   
  Wilma Karlsson  2000      46.38  1:34.26      1:34.26   
  Sara Andersson  2000      50.17  1:51.03      3:25.29   
  Siri Örnblom  1999      47.97  1:52.10      5:17.39   
  Hanna Björkbacka  2000      38.44  1:24.01      6:41.40   
                     
Bollnäs SS Damer 1 [2000]  2000  Bollnäs Simsällskap            7:15.98   
  Alva Klang  2000      44.44  1:33.30      1:33.30   
  Nelli Åkerman  2000      54.54  1:58.71      3:32.01   
  Sara Amundsson  2000      54.37  2:02.22      5:34.23   
  Shaia Gladh  2000      46.55  1:41.75      7:15.98   
                     
Leksand Damer [1999]  1999  Leksands Simförening            DSQ   
  Sara Junevik  2000      42.15  1:25.61      1:25.61   
  Sara Berg  2000      49.98        3:15.43   
  Petronella Skoglund  2000              4:47.65   
                     
                     
 
Gren 14, 4X100m Medley Pojk 12-13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            5:25.69   
  Jakob Gustafsson  1999      40.24  1:22.97      1:22.97   
  Jakob Rydelius  1999      42.01  1:29.18      2:52.15   
  Emil Söderholm  1999      36.08  1:19.20      4:11.35   
  Henrik Bransell  1999      34.99  1:14.34      5:25.69   
                     
Upsala S Pojkar Lag 1  Upsala Simsällskap            5:47.54   
  Axel Henriksson  1999      40.63  1:24.47      1:24.47   
  Karl Dannfors  1999      42.92  1:32.38      2:56.85   
  Gustav Ödman  2000      43.57  1:37.90      4:34.75   
  Philip Dannfors  1999      33.81  1:12.79      5:47.54   
                     
Upsala S Pojkar Lag 2  Upsala Simsällskap            6:08.93   
  Pontus Haag  1999      41.72  1:29.30      1:29.30   
  Max Giacomini  1999      29.81  49.81      2:19.11   
  Carl Göransson  2000      57.49  1:39.90      3:59.01   
  Simon Lundblad  1999      50.42  2:09.92      6:08.93   
                     
Ludvika SS Sharks  2000  Ludvika Simsällskap            6:29.23   
  Erik Krysén  2000      44.76  1:34.39      1:34.39   
  Timothy Larsson  2001      27.89  48.45      2:22.84   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      57.11  1:39.76      4:02.60   
  Linus Söderholm  2002      56.64  2:26.63      6:29.23   
                     
Upsala Pojkar Lag 3  Upsala Simsällskap            6:39.63   
  Loke Wallin  1999      50.36  1:45.49      1:45.49   
  Carl Smitterberg  2000      52.90  1:54.17      3:39.66   
  Anton Särnblad  2000      43.16  1:42.04      5:21.70   
  Vide Forslin  1999      37.46  1:17.93      6:39.63   
                     
Bollnäs SS Herrar [1999]  1999  Bollnäs Simsällskap            6:39.77   
  Marcus Nordh  2000      52.81  1:49.68      1:49.68   
  Jasiek Rowinski  1999      48.04  1:39.60      3:29.28   
  Lucas Flykt  2001      50.97  1:53.76      5:23.04   
  Emil Westling  2000      37.50  1:16.73      6:39.77   
                     
                     
 
Gren 15, 4X50m Medley Flickor 11oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Flickor Lag 1  Upsala Simsällskap            2:50.18   
  Matilda Lantz  2002      47.44        47.44   
  Ani Helin Öncu  2001      50.08        1:37.52   
  Tova Franzén  2001      39.49        2:17.01   
  Mina Alpergin  2001      33.17        2:50.18   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  2001  Ludvika Simsällskap            2:53.73   
  Lisa Rydelius  2001      44.41        44.41   
  Moa Holmström  2001      42.78        1:27.19   
  Elin Carlsson  2001      47.85        2:15.04   
  Anna Krysén  2003      38.69        2:53.73   
                     
Gävle SS Damer [2001]  2001  Gävle Simsällskap            2:56.84   
  Amie Molin Richtnér  2001      40.56        40.56   
  Emelie Bast  2001      49.90        1:30.46   
  Jennifer Borg  2001      40.79        2:11.25   
  Wilma Hedberg  2002      45.59        2:56.84   
                     
Harnäs Sku Damer [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            3:02.58   
  Elsa Arola  2001      46.42        46.42   
  Clara Florén  2002      53.66        1:40.08   
  Elina Carlsson  2001      43.19        2:23.27   
  Alice Eriksson  2001      39.31        3:02.58   
                     
Upsala S Flickor Lag 2  Upsala Simsällskap            3:18.36   
  Embla Ulin  2001      53.02        53.02   
  Alba Giacomini  2001      52.55        1:45.57   
  Stina Byström  2002      49.53        2:35.10   
  Sofia Domeij  2002      43.26        3:18.36   
                     
Borlänge SS  1991  Borlänge Simsällskap            3:26.17   
  Karin Leijström  2001      57.57        57.57   
  Ebba Sandell  2002      1:05.02        2:02.59   
  Alicia Waller  2001      42.23        2:44.82   
  Nora Lindqvist  2001      41.35        3:26.17   
                     
Upsala S Flickor Lag 3  Upsala Simsällskap            3:30.04   
  Astrid Langö  2002      52.08        52.08   
  Matilda Bohman  2002      53.08        1:45.16   
  Geshin Zarei  2003      58.24        2:43.40   
  Wilma Karlsson  2001      46.64        3:30.04   
                     
Ludvika SS Ministjärnorna  2001  Ludvika Simsällskap            3:40.86   
  Alice Serlander  2002      51.99        51.99   
  Cecilia Fälldin  2002      58.90        1:50.89   
  Alice Gustafsson  2002      56.47        2:47.36   
  Diana Bjarme  2003      53.50        3:40.86   
                     
                     
 
Gren 16, 4X50m Medley Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Pojkar Lag 1  Upsala Simsällskap            3:15.90   
  Milan Matti  2001      45.00        45.00   
  Noel Wallin  2001      58.99        1:43.99   
  Kevin Shiva  2002      50.43        2:34.42   
  Axel Wohlin  2001      41.48        3:15.90   
                     
Upsala S Pojkar Lag 2  Upsala Simsällskap            3:41.52   
  Hugo Sörby  2001      55.59        55.59   
  Max Wallin  2001      1:01.08        1:56.67   
  Dimitrios Tsantaridis  2002      1:03.02        2:59.69   
  Jonatan Fischer  2001      41.83        3:41.52   
                     
                     
 
Gren 17, 400m Frisim Flickor 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:14.03  2:34.27  3:54.40    5:11.96   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    1:14.43  2:37.10  3:59.82    5:18.45   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:19.17  2:47.80  4:18.05    5:45.91   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    1:21.14  2:51.91  4:21.12    5:49.19   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    1:23.90  2:57.61  4:30.54    5:58.51   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    1:27.51  3:03.82  4:39.58    6:11.07   
Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    1:40.61  3:29.88  5:20.47    6:57.08   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    1:35.18  3:30.97  5:26.37    7:12.67   
Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    1:45.97  3:38.87  5:31.52    7:21.31   
                     
 
Gren 18, 400m Frisim Pojkar 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:13.18  2:34.37  3:54.36    5:11.69   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    1:15.49  2:37.43  3:54.84    5:12.04   
Karl Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    1:14.12  2:35.31  3:57.32    5:17.62   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    1:14.34  2:36.44  3:59.85    5:20.64   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:15.92  2:39.91  4:06.31    5:31.16   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    1:19.64  2:46.36  4:11.71    5:34.06   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    1:19.38  2:46.21  4:13.74    5:37.70   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    1:20.10  2:47.87  4:15.88    5:38.70   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    1:21.36  2:50.12  4:19.13    5:46.14   
10  William Dahl  1999  Gävle Simsällskap    1:23.55  2:54.59  4:28.27    5:57.07   
11  Anton Lindberg  1999  Söderhamns Simsällskap    1:27.88  3:05.88  4:41.50    6:10.92   
12  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap    1:27.65  3:04.47  4:41.72    6:11.74   
13  Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    1:30.23  3:08.69  4:46.50    6:12.79   
14  Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap    1:28.72  3:08.68  4:46.24    6:15.81   
15  Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    1:30.15  3:06.01  4:43.45    6:16.06   
16  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    1:37.74  3:30.66  5:27.04    7:12.04   
Sebastian Swahn  1999  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 19, 200m Frisim Flickor 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    34.13  1:12.81  1:52.90    2:30.68   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    35.29  1:14.89  1:55.52    2:33.86   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    35.17  1:15.73  1:57.35    2:36.57   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    38.16  1:19.93  2:02.64    2:39.50   
Tova Barresäter  2000  Gävle Simsällskap    36.72  1:17.54  2:00.36    2:40.98   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    36.79  1:18.70  2:02.21    2:41.89   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    38.40  1:21.98  2:05.15    2:47.93   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    39.14  1:23.94  2:07.86    2:51.36   
Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap    45.21  1:36.82  2:29.44    3:16.96   
                     
 
Gren 20, 200m Frisim Pojkar 12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    37.75  1:20.16  2:01.92    2:41.82   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    37.93  1:20.28  2:03.25    2:42.14   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    38.04  1:21.83  2:06.98    2:47.38   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    37.83  1:22.45  2:08.01    2:47.44   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap    37.53  1:21.39  2:07.71    2:51.08   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap    38.64  1:24.01  2:10.45    2:54.15   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    39.02  1:24.88  2:10.69    2:55.54   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap    38.60  1:23.68  2:11.38    2:58.05   
Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    44.04  1:34.37  2:25.82    3:15.27   
10  Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap    47.39  1:38.33  2:33.68    3:25.13   
11  Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap    47.60  1:43.66  2:41.23    3:34.77   
                     
 
Gren 21, 100m Fjärilsim Flickor 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ella-Maja Byström  1999  Upsala Simsällskap    43.18        1:28.46   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    43.72        1:31.48   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    44.97        1:36.85   
Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    46.01        1:43.55   
Siri Örnblom  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.41        1:54.63   
Hanna Tynelius  1999  Upsala Simsällskap    52.90        1:56.59   
                     
 
Gren 22, 100m Fjärilsim Pojkar 13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.83        1:17.94   
Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    38.65        1:26.56   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.46        1:26.60   
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    39.07        1:27.26   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    40.69        1:28.60   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    45.20        1:39.27   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            DNS   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flick 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap            37.50   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap            40.01   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            40.96   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            41.21   
Elina Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            41.81   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            44.17   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            45.68   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            47.26   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            49.00   
10  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            49.26   
11  Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            51.49   
12  My Johnsson  2001  Gävle Simsällskap            57.96   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 23, 50m Fjärilsim Flick 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening            34.86   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap            36.50   
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            36.86   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            37.23   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap            38.67   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap            38.72   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            39.01   
Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening            39.79   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb            40.14   
10  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            41.25   
11  Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap            43.25   
12  Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            44.66   
13  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap            45.49   
14  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora            46.05   
15  Hanna Hedlund  2000  Upsala Simsällskap            47.15   
16  Sara Amundsson  2000  Bollnäs Simsällskap            49.44   
17  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap            55.10   
18  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora            55.75   
Hanna Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojk 11-12, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap            41.58   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap            42.54   
Adam Carlsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            51.32   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap            51.41   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap            52.27   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap            1:06.25   
                     
 
Gren 24, 50m Fjärilsim Pojk 11-12, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            39.10   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap            39.11   
William Borg  2000  Gävle Simsällskap            39.91   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap            40.55   
Anton Särnblad  2000  Upsala Simsällskap            41.34   
Gustav Ödman  2000  Upsala Simsällskap            42.71   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            43.14   
Hemming Ma  2000  Upsala Simsällskap            46.32   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            47.58   
10  Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap            47.78   
11  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap            52.39   
                     
 
Gren 25, 25m Fjärilsim Flick 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            18.80   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            20.01   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            20.02   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            22.29   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            22.38   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            22.46   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            22.69   
Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap            22.83   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            23.36   
10  Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            24.60   
11  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            25.08   
12  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            25.55   
13  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            25.90   
14  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            26.09   
15  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            28.37   
16  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            28.73   
Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 26, 25m Fjärilsim Pojkar 10oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            21.24   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            22.20   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            23.24   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            23.41   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            23.87   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            24.63   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amie Molin Richtnér  2001  Gävle Simsällskap    43.69        1:28.71   
Mina Alpergin  2001  Upsala Simsällskap    44.76        1:29.93   
Tova Franzén  2001  Upsala Simsällskap    44.83        1:32.21   
Elsa Arola  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    45.25        1:33.29   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    47.74        1:34.98   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    46.72        1:35.20   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    47.23        1:36.99   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap    49.34        1:39.00   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    47.48        1:39.46   
10  Maja Schneider  2001  Simsällskapet Mora    53.29        1:50.02   
11  Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap    54.63        1:50.83   
12  Alba Giacomini  2001  Upsala Simsällskap    54.27        1:51.21   
13  Emelie Bast  2001  Gävle Simsällskap    53.78        1:52.05   
14  Tea Ivarsson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    57.71        1:53.29   
15  Molly Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.09        1:54.49   
16  My Johnsson  2001  Gävle Simsällskap    57.09        1:55.14   
17  Embla Ulin  2001  Upsala Simsällskap    53.27        1:56.39   
18  Nora Hägglund  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:00.35        1:59.00   
19  Sabrina Tallberg  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    1:13.52        2:31.86   
Alice Eriksson  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            DNS   
Jennifer Borg  2001  Gävle Simsällskap            DNS   
Ani Helin Öncu  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
Karin Leijström  2001  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alva Sand  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    39.40        1:20.34   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    39.36        1:21.25   
Linnea Björndahl  2000  Upsala Simsällskap    39.81        1:22.89   
Sarah Wallin  2000  Gävle Simsällskap    41.70        1:25.33   
Sara Junevik  2000  Leksands Simförening    41.48        1:25.53   
Agnes Humling  2000  Sandvikens Sim och Hoppklubb    43.23        1:26.99   
Tova Adrelius  2000  Falu Simsällskap    44.66        1:29.27   
Lovisa Sved  2000  Upsala Simsällskap    43.00        1:29.59   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    44.49        1:30.16   
10  Petronella Skoglund  2000  Leksands Simförening    44.24        1:31.53   
11  Wilma Karlsson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    46.35        1:34.78   
12  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    46.99        1:36.41   
13  Alva Klang  2000  Bollnäs Simsällskap    48.02        1:37.51   
14  Elin Sisell  2000  Simsällskapet Mora    49.49        1:37.95   
15  Cecilina Nilsson  2000  Söderhamns Simsällskap    48.34        1:39.75   
16  Hanna Björkbacka  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    48.45        1:40.01   
17  Hanna Karlsson  2000  Simsällskapet Mora    51.51        1:47.04   
18  Sara Andersson  2000  Harnäs Skutskär Simsällskap    54.10        1:54.14   
19  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    59.83        2:03.09   
                     
 
Gren 27, 100m Ryggsim Flick 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Hanna Tinnerholm  1999  Falu Simsällskap    37.89        1:17.63   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    38.59        1:17.91   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    41.57        1:25.12   
Didar Alpergin  1999  Upsala Simsällskap    43.00        1:26.37   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.24        1:26.81   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    43.47        1:28.94   
Lovisa Edblad  1999  Söderhamns Simsällskap    44.59        1:30.28   
Katri Tilles  1999  Upsala Simsällskap    44.52        1:31.33   
Marit van Zonneveld  1999  Simsällskapet Mora    48.47        1:38.27   
10  Lisa Carlsson  1999  Upsala Simsällskap    49.89        1:39.23   
11  Karolin Karlsson  1999  Leksands Simförening    48.93        1:42.75   
12  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    52.94        1:48.61   
13  Alma Laestander  1999  Gävle Simsällskap    51.34        1:52.86   
14  Anna Häll  1999  Borlänge Simsällskap    57.94        1:59.55   
15  Karin Isgren  1999  Upsala Simsällskap    59.61        2:01.41   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar 11-13, Finaler 11 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Jakob Källquist  2001  Gävle Simsällskap    42.96        1:26.54   
Elias Nordgren  2001  Sala Simsällskap    44.72        1:30.05   
Milan Matti  2001  Upsala Simsällskap    47.27        1:34.87   
Jonatan Fischer  2001  Upsala Simsällskap    54.20        1:53.79   
Hugo Sörby  2001  Upsala Simsällskap    56.26        1:54.11   
Axel Wohlin  2001  Upsala Simsällskap    57.30        1:54.59   
Marcus Ålenius  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap    55.02        1:57.67   
Jesper Nordahl  2001  Borlänge Simsällskap    59.77        1:58.85   
Lucas Flykt  2001  Bollnäs Simsällskap    58.39        2:03.73   
10  Arwin Nikche  2001  Upsala Simsällskap    1:01.54        2:11.04   
11  Noel Wallin  2001  Upsala Simsällskap    1:12.62        2:23.85   
Max Wallin  2001  Upsala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar 11-13, Finaler 12 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
William Borg  2000  Gävle Simsällskap    40.98        1:24.24   
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    41.14        1:25.08   
Linus Peltomaa  2000  Falu Simsällskap    43.03        1:27.04   
Carl Göransson  2000  Upsala Simsällskap    43.82        1:28.20   
Alexander Enlund  2000  Falu Simsällskap    44.58        1:30.90   
Emil Westling  2000  Bollnäs Simsällskap    45.90        1:33.18   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    46.87        1:34.72   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    47.71        1:38.53   
Carl Smitterberg  2000  Upsala Simsällskap    52.63        1:48.77   
10  Marcus Nordh  2000  Bollnäs Simsällskap    54.83        1:52.37   
                     
 
Gren 28, 100m Ryggsim Pojkar 11-13, Finaler 13 år 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lukas Hill  1999  Simsällskapet Mora    36.06        1:14.03   
Erik Forsström  1999  Sandvikens Sim och Hoppklubb    37.13        1:17.12   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    39.40        1:21.30   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    40.11        1:22.18   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    41.96        1:24.31   
Axel Henriksson  1999  Upsala Simsällskap    41.13        1:24.58   
Jakob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    41.80        1:25.44   
Philip Dannfors  1999  Upsala Simsällskap    41.11        1:25.51   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    41.48        1:25.76   
10  Simon Lundblad  1999  Upsala Simsällskap    44.00        1:27.32   
11  Edvin Persson  1999  Simsällskapet Mora    42.27        1:27.53   
12  Pontus Haag  1999  Upsala Simsällskap    41.70        1:28.30   
13  Max Giacomini  1999  Upsala Simsällskap    46.22        1:34.18   
14  Vide Forslin  1999  Upsala Simsällskap    46.52        1:35.08   
15  Sebastian Swahn  1999  Borlänge Simsällskap    47.16        1:35.22   
16  William Dahl  1999  Gävle Simsällskap    48.85        1:40.15   
17  Jasiek Rowinski  1999  Bollnäs Simsällskap    49.42        1:41.40   
18  Loke Wallin  1999  Upsala Simsällskap    49.97        1:41.75   
19  Markus Jämte  1999  Borlänge Simsällskap    48.57        1:41.99   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Flickor 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Elsa Berg  2002  Söderhamns Simsällskap            42.15   
Stina Byström  2002  Upsala Simsällskap            47.48   
Matilda Lantz  2002  Upsala Simsällskap            48.35   
Nelly Antlöv  2002  Falu Simsällskap            49.44   
Lisen Hill  2002  Simsällskapet Mora            49.86   
Clara Florén  2002  Harnäs Skutskär Simsällskap            50.18   
Geshin Zarei  2003  Upsala Simsällskap            51.55   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            52.12   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            53.00   
10  Astrid Langö  2002  Upsala Simsällskap            53.27   
11  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            53.78   
12  Sofia Domeij  2002  Upsala Simsällskap            53.80   
13  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            53.94   
14  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            54.61   
15  Emma Larsson  2002  Borlänge Simsällskap            55.71   
16  Clara Berg  2004  Söderhamns Simsällskap            55.91   
17  Ebba Sandell  2002  Borlänge Simsällskap            59.88   
18  Helmi Swanson  2004  Gävle Simsällskap            1:00.14   
19  Femke van Zonneveld  2002  Simsällskapet Mora            1:00.48   
20  Frida Florén  2004  Harnäs Skutskär Simsällskap            1:02.93   
21  Matilda Bohman  2002  Upsala Simsällskap            1:03.82   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Pojkar 10 oy, Finaler 10 år och yngre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Kevin Shiva  2002  Upsala Simsällskap            46.37   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            47.44   
Dimitrios Tsantaridis  2002  Upsala Simsällskap            51.34   
Elias Persson  2002  Simsällskapet Mora            52.38   
Carl Hansson  2003  Gävle Simsällskap            52.83   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            53.81   
David Bostrand  2003  Harnäs Skutskär Simsällskap            59.83   
                     
 
Gren 31, 4X100m Frisim Flick 12-13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            4:47.54   
  Anna Miram  1999      32.56  1:08.66      1:08.66   
  Frida Lannhard  2000      34.07  1:11.95      2:20.61   
  Maja Jansson  2000      34.54  1:12.76      3:33.37   
  Jacqueline Larsson  1999      34.18  1:14.17      4:47.54   
                     
Upsala S Flickor Lag 1  Upsala Simsällskap            5:02.70   
  Linnea Björndahl  2000      33.77  1:11.49      1:11.49   
  Didar Alpergin  1999      35.24  1:14.80      2:26.29   
  Lovisa Sved  2000      37.92  1:21.16      3:47.45   
  Ella-Maja Byström  1999      35.17  1:15.25      5:02.70   
                     
Leksand Damer [1999]  1999  Leksands Simförening            5:43.38   
  Petronella Skoglund  2000      40.86  1:25.42      1:25.42   
  Sara Berg  2000      43.59  1:29.98      2:55.40   
  Karolin Karlsson  1999      43.96  1:33.44      4:28.84   
  Sara Junevik  2000      34.43  1:14.54      5:43.38   
                     
Söderhamn Damer [1999]  1999  Söderhamns Simsällskap            5:44.41   
  Cecilina Nilsson  2000      44.16  1:33.21      1:33.21   
  Elice Nyman  1999      46.65  1:35.05      3:08.26   
  Lovisa Edblad  1999      37.60  1:20.25      4:28.51   
  Elsa Berg  2002      36.12  1:15.90      5:44.41   
                     
Upsala S Flickor Lag 2  Upsala Simsällskap            5:55.41   
  Lisa Carlsson  1999      41.57  1:30.66      1:30.66   
  Katri Tilles  1999      39.96  1:27.50      2:58.16   
  Hanna Tynelius  1999      41.63  1:28.12      4:26.28   
  Hanna Hedlund  2000      43.19  1:29.13      5:55.41   
                     
Harnäs Sku Damer [1999]  1999  Harnäs Skutskär Simsällskap            6:07.20   
  Wilma Karlsson  2000      41.15  1:26.85      1:26.85   
  Siri Örnblom  1999      43.08  1:32.76      2:59.61   
  Sara Andersson  2000      47.53  1:42.52      4:42.13   
  Hanna Björkbacka  2000      39.03  1:25.07      6:07.20   
                     
Bollnäs SS Damer 1 [2000]  2000  Bollnäs Simsällskap            6:23.70   
  Nelli Åkerman  2000      46.57  1:43.50      1:43.50   
  Sara Amundsson  2000      41.55  1:28.64      3:12.14   
  Shaia Gladh  2000      48.87  1:44.98      4:57.12   
  Alva Klang  2000      40.54  1:26.58      6:23.70   
                     
                     
 
Gren 32, 4X100m Frisim Pojk 12-13, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Upsala S Pojkar Lag 1  Upsala Simsällskap            4:46.59   
  Philip Dannfors  1999      34.00  1:10.81      1:10.81   
  Karl Dannfors  1999      32.73  1:09.34      2:20.15   
  Simon Lundblad  1999      34.66  1:12.27      3:32.42   
  Axel Henriksson  1999      34.59  1:14.17      4:46.59   
                     
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            4:49.07   
  Emil Söderholm  1999      33.52  1:09.88      1:09.88   
  Jakob Gustafsson  1999      34.51  1:13.41      2:23.29   
  Jakob Rydelius  1999      33.48  1:10.74      3:34.03   
  Henrik Bransell  1999      34.64  1:15.04      4:49.07   
                     
Upsala S Pojkar Lag 2  Upsala Simsällskap            5:23.57   
  Pontus Haag  1999      37.59  1:22.02      1:22.02   
  Vide Forslin  1999      38.43  1:21.39      2:43.41   
  Anton Särnblad  2000      37.97  1:20.77      4:04.18   
  Carl Göransson  2000      37.75  1:19.39      5:23.57   
                     
Ludvika SS Sharks  2000  Ludvika Simsällskap            5:38.74   
  Erik Krysén  2000      40.24  1:22.53      1:22.53   
  Linus Söderholm  2002      43.53  1:34.13      2:56.66   
  Timothy Larsson  2001      37.96  1:22.85      4:19.51   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      36.55  1:19.23      5:38.74   
                     
Bollnäs SS Herrar [1999]  1999  Bollnäs Simsällskap            5:45.42   
  Emil Westling  2000      38.69  1:20.33      1:20.33   
  Marcus Nordh  2000      39.74  1:27.20      2:47.53   
  Lucas Flykt  2001      47.99  1:41.61      4:29.14   
  Jasiek Rowinski  1999      38.16  1:16.28      5:45.42   
                     
Upsala Pojkar Lag 3  Upsala Simsällskap            5:50.98   
  Gustav Ödman  2000      37.19  1:20.50      1:20.50   
  Max Giacomini  1999      39.17  1:24.23      2:44.73   
  Carl Smitterberg  2000      43.14  1:32.76      4:17.49   
  Loke Wallin  1999      43.02  1:33.49      5:50.98   
                     
                     
 
Gren 33, 4X50m Frisim Flickor 11oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Miniproffsen  2001  Ludvika Simsällskap            2:30.98   
  Anna Krysén  2003      40.73        40.73   
  Moa Holmström  2001      34.93        1:15.66   
  Elin Carlsson  2001      37.99        1:53.65   
  Lisa Rydelius  2001      37.33        2:30.98   
                     
Gävle SS Damer [2001]  2001  Gävle Simsällskap            2:34.61   
  Jennifer Borg  2001      35.19        35.19   
  Amie Molin Richtnér  2001      34.42        1:09.61   
  Emelie Bast  2001      42.03        1:51.64   
  My Johnsson  2001      42.97        2:34.61   
                     
Upsala S Flickor Lag 1  Upsala Simsällskap            2:35.06   
  Stina Byström  2002      40.34        40.34   
  Tova Franzén  2001      37.31        1:17.65   
  Ani Helin Öncu  2001      43.98        2:01.63   
  Mina Alpergin  2001      33.43        2:35.06   
                     
Harnäs Sku Damer [2001]  2001  Harnäs Skutskär Simsällskap            2:38.22   
  Elina Carlsson  2001      38.87        38.87   
  Elsa Arola  2001      38.84        1:17.71   
  Alice Eriksson  2001      39.76        1:57.47   
  Clara Florén  2002      40.75        2:38.22   
                     
Upsala S Flickor Lag 2  Upsala Simsällskap            3:01.64   
  Astrid Langö  2002      45.81        45.81   
  Sofia Domeij  2002      45.62        1:31.43   
  Embla Ulin  2001      44.87        2:16.30   
  Geshin Zarei  2003      45.34        3:01.64   
                     
Ludvika SS Ministjärnorna  2001  Ludvika Simsällskap            3:08.96   
  Diana Bjarme  2003      51.44        51.44   
  Cecilia Fälldin  2002      44.87        1:36.31   
  Alice Serlander  2002      48.34        2:24.65   
  Alice Gustafsson  2002      44.31        3:08.96   
                     
Borlänge SS  1991  Borlänge Simsällskap            DSQ   
  Alicia Waller  2001      37.19        37.19   
  Karin Leijström  2001      40.68        1:17.87   
  Emma Larsson  2002      49.28        2:07.15   
                     
                     
 
Gren 34, 4X50m Frisim Pojkar 11 oy, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Upsala S Pojkar Lag 1  Upsala Simsällskap            2:46.14   
  Milan Matti  2001      41.95        41.95   
  Kevin Shiva  2002      37.95        1:19.90   
  Axel Wohlin  2001      40.32        2:00.22   
  Dimitrios Tsantaridis  2002      45.92        2:46.14   
                     
Upsala S Pojkar Lag 2  Upsala Simsällskap            3:28.26   
  Jonatan Fischer  2001      43.20        43.20   
  Hugo Sörby  2001      46.31        1:29.51   
  Max Wallin  2001      58.24        2:27.75   
  Noel Wallin  2001      1:00.51        3:28.26   
                     
Harnäs Sku Herrar Lag 1  Harnäs Skutskär Simsällskap            3:30.58   
  David Bostrand  2003      1:03.04        1:03.04   
  Matei Cananau  2002      58.49        2:01.53   
  Marcus Ålenius  2001      48.56        2:50.09   
  Adam Carlsson  2001      40.49        3:30.58   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.10  Utskriftsdatum  12 maj 2012 
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet  Utskriftstid  18:55