Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Väsman Open 2012    Utskriftsdatum  19 februari 2012   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  22:14   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2012         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            25.26   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            26.75   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            27.25   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            28.21   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            28.37   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap            28.44   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            29.62   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            31.07   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            31.37   
10  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            31.49   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            32.48   
12  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            33.80   
13  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            34.36   
14  Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap            34.83   
15  Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            35.08   
16  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus            38.26   
17  Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            38.69   
18  Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus            39.37   
19  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            42.60   
20  Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            44.83   
Johan Malmstedt  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
Sebastian Swahn  1999  Borlänge Simsällskap            DNS   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            26.44   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            27.43   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            28.71   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            28.76   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            29.67   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus            30.20   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            30.36   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            30.60   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap            30.63   
10  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            30.99   
11  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            31.20   
12  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            31.80   
13  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            31.88   
14  Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            32.17   
15  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            32.26   
16  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            32.84   
17  Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus            33.02   
18  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            33.07   
19  Alva Malmstedt  1998  Hedemora Simsällskap            33.28   
20  Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora            33.56   
21  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            33.68   
22  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            34.09   
23  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            35.20   
24  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora            35.32   
25  Isabel Sundberg  1992  Simklubben Nautilus            35.56   
26  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            35.61   
27  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            36.33   
28  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            36.78   
29  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            36.86   
30  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            36.96   
31  Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            37.32   
32  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            38.08   
33  Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus            38.19   
34  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus            38.47   
35  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            39.34   
36  Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            40.30   
37  Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap            41.05   
38  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            41.18   
39  Leyla Chabbani  2001  Fagersta Simklubb            42.44   
40  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            43.03   
41  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            43.61   
42  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            44.10   
43  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            44.21   
44  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            47.42   
45  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            47.55   
46  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            48.96   
47  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus            49.79   
48  Siri Vikström-Ilbäcks  2002  Hedemora Simsällskap            51.93   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            DNS   
Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001  Hedemora Simsällskap            DNS   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            DNS   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Amanda Bergström  2002  Fagersta Simklubb            DNF   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    43.26        1:40.10   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.49        1:16.82   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    35.44        1:19.21   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    36.50        1:22.30   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    37.14        1:22.89   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    39.45        1:28.90   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            DSQ   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C, Finaler 15 - 99 år 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    29.26        1:03.18   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    32.11        1:08.30   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    33.98        1:15.67   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.76        1:31.16   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            DNS   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 2:20.35 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    38.91  1:24.57  2:12.95    3:01.19   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Gustav Sander (1997) 1:26.07 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    47.96        1:35.80   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    1:01.25        1:47.01   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            DNS   
Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    39.14        1:20.63   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    48.42        1:29.56   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    44.80        1:31.27   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    58.05        1:38.88   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    48.93        1:40.41   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    56.78        1:43.58   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    57.07        1:56.42   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    57.27        1:58.73   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    1:03.78        1:58.87   
10  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    58.14        2:03.30   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            DSQ   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    34.76        1:11.23  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.95        1:14.30   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    37.89        1:19.05   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    38.80        1:19.36   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    40.16        1:21.29   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    39.27        1:21.40   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    41.31        1:25.75   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    42.46        1:27.26   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.12        1:27.47   
10  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    44.97        1:32.70   
11  Alva Malmstedt  1998  Hedemora Simsällskap    1:03.20        1:59.66   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.89        1:11.36   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    35.51        1:13.99   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    37.79        1:18.00   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    40.47        1:22.14   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    41.79        1:28.02   
Isabel Sundberg  1992  Simklubben Nautilus    55.14        1:34.70   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            DNS   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            DNS   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            DNS   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 4:57.63 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:31.51  3:10.91  4:52.65    6:11.66   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    1:33.81  3:10.18  4:48.54    6:13.88   
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 9:22.64 2005-02-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    1:05.51  2:14.93  3:24.11  4:33.25  9:07.51  0-999 Åldersgrupp Rekord 
          5:42.26  6:51.53  8:00.38       
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:11.65  2:29.70  3:48.00  5:05.40  10:15.26   
          6:23.08  7:41.24  8:58.69       
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:12.65  2:32.25  3:53.39  5:14.99  10:41.10   
          6:37.32  8:00.12  9:22.27       
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:14.77  2:35.20  3:57.05  5:18.82  10:43.39   
          6:40.62  8:01.80  9:23.28       
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:23.10  2:56.14  4:26.77  5:59.24  12:11.43   
          7:34.54  9:08.79  10:44.18       
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nils Schönberg (1989) 2:28.35 2011-02-19 
13 - 14 år: David Bransell (1997) 3:04.23 2011-02-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.61  1:19.04  2:03.18    2:45.95  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    42.12  1:30.15  2:19.76    3:07.19   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    41.69  1:29.52  2:19.09    3:07.42   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    45.69  1:35.48  2:24.53    3:12.00   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    44.28  1:32.84  2:23.39    3:12.58   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    43.89  1:34.42  2:26.02    3:17.31   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nils Schönberg (1989) 2:28.35 2011-02-19 
13 - 14 år: David Bransell (1997) 3:04.23 2011-02-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    38.65  1:23.75  2:10.44    2:56.63   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    40.16  1:33.60  2:17.18    2:56.69   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Hanna Tinnerholm (1999) 41.02 2011-02-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            41.11   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            42.55   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            43.54   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            43.60   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            45.34   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            49.21   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            52.58   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            53.33   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            53.70   
10  Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            54.11   
11  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            56.50   
12  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            59.80   
13  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            59.88   
14  Siri Vikström-Ilbäcks  2002  Hedemora Simsällskap            1:02.64   
15  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            1:02.75   
16  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            1:02.99   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            DNS   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            DNF   
Amanda Bergström  2002  Fagersta Simklubb            DSQ   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            DSQ   
Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:27.30 2011-02-19 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 2:28.40 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.86  1:15.98  2:02.53    2:39.66   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    36.64  1:16.38  2:06.54    2:43.38   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    39.76  1:24.09  2:15.17    2:55.32   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    39.84  1:29.29  2:19.18    2:59.99   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    42.40  1:26.38  1:47.09    3:04.33   
Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus            DNS   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:27.30 2011-02-19 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 2:28.40 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    29.80  1:09.10  1:52.16    2:24.96  15-999 Åldersgrupp Rekord 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    33.95  1:13.19  1:57.52    2:31.95   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    34.84  1:18.30  2:02.48    2:38.37   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    35.68  1:20.86  2:10.43    2:50.35   
Isabel Sundberg  1992  Simklubben Nautilus    47.98  1:51.96  2:42.84    3:33.39   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            DNS   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:11.09 2011-02-19 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    37.05  1:23.12  2:09.65    2:53.49   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    40.07  1:27.81  2:16.63    3:01.73   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    41.53  1:36.70  2:26.78    3:14.08   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    44.44  1:38.68  2:37.84    3:23.18   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:11.09 2011-02-19 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    31.97  1:08.04  1:44.66    2:19.95   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    41.35  1:13.97  1:53.15    2:29.92   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    35.59  1:16.28  1:57.57    2:35.54   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.90  1:17.87  2:00.05    2:39.33   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    35.25  1:16.63  1:59.45    2:39.70   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    37.04  1:20.13  2:04.83    2:47.11   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    36.80  1:20.59  2:08.99    2:49.37   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    41.08  1:37.14  2:23.48    3:13.32   
Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus    43.82  1:39.25  2:37.94    3:30.33   
10  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    45.14  1:42.88  2:39.64    3:38.08   
Johan Malmstedt  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
Sebastian Swahn  1999  Borlänge Simsällskap            DNS   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:11.09 2011-02-19 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    29.64  1:02.38  1:35.62    2:08.10   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    30.43  1:03.34  1:36.68    2:09.00   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    29.88  1:03.21  1:37.37    2:13.09   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    35.93  1:07.17  1:49.13    2:18.23   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    31.96  1:08.32  1:45.97    2:22.77   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    31.83  1:08.67  1:46.74    2:22.90   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    34.43  1:15.16  2:02.03    2:34.27   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    36.37  1:23.22  2:05.56    2:41.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  19 februari 2012 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  22:14