Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Väsman Open 2012    Utskriftsdatum  19 februari 2012   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  22:17   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2012         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            24.99   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            25.61   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            27.24   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            28.57   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            28.76   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            29.46   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            26.17   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            27.82   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            29.15   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            29.19   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus            29.43   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            29.76   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    42.73        1:29.53   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    45.38        1:35.25   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    44.96        1:36.58   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    47.07        1:39.69   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    49.72        1:39.91   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    51.42        1:49.50   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus    53.75        1:52.91   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    54.57        1:53.29   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    1:04.30        2:08.05   
10  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    1:01.80        2:09.33   
11  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    1:04.56        2:11.03   
12  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    1:05.19        2:12.36   
13  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus    1:10.54        2:28.56   
Carolina Holmström  2001  Gränges Simsällskap            DSQ   
Elsa Karlsson  2001  Gränges Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    41.00        1:24.68   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    42.57        1:29.05   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    43.39        1:30.75   
Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus    43.78        1:32.07   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    46.61        1:40.57   
Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    50.29        1:47.37   
Milisia Plavsic  1998  Gränges Simsällskap    51.47        1:49.71   
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    51.63        1:52.49   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    37.43        1:18.25   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    37.83        1:18.44   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    37.09        1:18.64   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    38.85        1:21.28   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    41.58        1:27.76   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    42.90        1:31.16   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    51.35        1:47.46   
Isabel Sundberg  1992  Simklubben Nautilus    52.65        1:49.28   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    46.88        1:38.97   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    52.33        1:49.22   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora    55.71        1:56.38   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.07        1:18.03   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    40.38        1:23.95   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    40.67        1:25.34   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    41.37        1:26.52   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    41.30        1:28.19   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    43.09        1:30.03   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    44.04        1:33.96   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    45.79        1:35.03   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    49.53        1:47.72   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    36.79        1:17.87   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    38.10        1:21.50   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    40.21        1:23.52   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    40.20        1:24.07   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    40.48        1:24.51   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:24.69 2001-02-10 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:34.88 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:13.07  1:52.66  2:31.09    2:31.09  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    1:28.84  2:06.83  2:49.88    2:49.88   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:24.16  2:22.82  2:49.93    2:49.93   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    39.94  1:25.36  2:10.82    2:52.78   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    46.68  1:25.59  2:14.68    2:55.11   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    44.77  1:33.53  2:21.54    3:05.84   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    50.50  1:40.44  2:28.98    3:13.46   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:24.69 2001-02-10 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:34.88 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:21.23  2:04.02  2:45.57    2:45.57   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:23.90  2:07.97  2:51.67    2:51.67   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    1:03.04  2:07.98  3:18.06    4:19.35   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Johan Lundh (1985) 2:15.97 2003-02-08 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:24.14 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    41.17  1:32.10  2:18.22    2:54.11   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    41.95  1:27.32  2:13.15    2:54.40   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    49.72  1:52.64  2:45.56    3:34.16   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Johan Lundh (1985) 2:15.97 2003-02-08 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:24.14 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.04  1:26.09  2:12.49    2:56.65   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 36.56 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            40.82   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            45.55   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            47.01   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            48.36   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora            54.89   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Julia Karlsson (1998) 36.07 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            37.46   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            42.43   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            42.93   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            44.33   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            46.18   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            47.14   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            47.63   
Leyla Chabbani  2001  Fagersta Simklubb            51.57   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            53.86   
10  Elsa Karlsson  2001  Gränges Simsällskap            54.13   
11  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            54.71   
12  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            56.24   
13  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            57.28   
14  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            59.55   
15  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus            1:01.94   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1970) 4:15.26 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:06.33  2:21.66  3:38.22    4:51.78   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:12.31  2:29.55  3:43.23    4:53.89   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:13.30  2:30.79  3:45.84    5:00.63   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    1:14.70  2:35.81  3:58.50    5:15.61   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:18.06  2:44.20  4:10.86    5:31.86   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    1:20.35  2:47.66  4:18.33    5:43.24   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    1:24.94  2:58.38  4:28.60    5:47.24   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    1:25.48  3:01.39  4:38.82    6:09.75   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    1:41.42  3:33.57  5:24.01    7:10.30   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 4:31.69 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:08.51  2:22.59  3:36.09    4:48.53   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:11.90  2:29.87  3:46.92    5:02.08   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    1:15.34  2:36.16  3:57.51    5:15.32   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:14.87  2:35.21  3:56.45    5:15.55   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:16.83  2:40.51  4:06.43    5:27.73   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    1:25.17  2:57.79  4:29.82    5:53.88   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    1:25.03  2:58.02  4:29.40    5:54.02   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    1:21.03  2:52.87  4:27.94    5:57.61   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:22.32  2:56.66  4:30.95    6:02.77   
10  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    1:25.44  2:59.57  4:38.57    6:05.71   
11  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    1:33.69  3:14.55  4:58.86    6:35.95   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    1:36.86  3:25.55  5:14.87    6:52.11   
13  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    1:43.94  3:42.61  5:43.48    7:31.39   
14  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    1:53.76  3:56.65  6:09.54    8:11.71   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Daniel Litborn (1998) 39.90 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            39.02  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            43.01   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            47.52   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 38.21 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            37.14  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            37.63   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            40.69   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            41.03   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            43.14   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            48.26   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            52.65   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            57.24   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            59.32   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-01-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    37.60        1:19.38   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    37.04        1:21.26   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    39.30        1:21.80   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    44.01        1:31.70   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora    50.04        1:36.06   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    46.79        1:40.76   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora    49.96        1:45.47   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-01-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    30.59        1:03.54   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    32.25        1:07.00   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    33.40        1:09.57   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    33.89        1:09.98   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    33.83        1:10.86   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    34.31        1:12.23   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.55        1:13.81   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    34.93        1:14.53   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    39.09        1:15.50   
10  Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    39.97        1:24.39   
11  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    40.69        1:26.03   
12  Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus    44.17        1:32.72   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-01-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    26.86        56.11   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    27.19        57.39   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    29.87        1:02.92   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    30.70        1:03.78   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    30.82        1:04.43   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    32.74        1:09.98   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap    32.83        1:10.61   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    35.96        1:15.05   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.47 2011-02-20 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    33.92        1:11.18   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    38.48        1:20.01   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    38.85        1:22.08   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    38.46        1:22.91   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    37.56        1:23.31   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    40.12        1:25.55   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    43.43        1:30.63   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus    46.39        1:32.02   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    43.58        1:33.25   
10  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    43.69        1:35.68   
11  Leyla Chabbani  2001  Fagersta Simklubb    50.53        1:38.00   
12  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    50.38        1:41.30   
13  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    49.21        1:41.85   
14  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    49.54        1:41.90   
15  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    48.49        1:45.27   
16  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    53.15        1:53.09   
17  Carolina Holmström  2001  Gränges Simsällskap    53.09        1:55.59   
18  Elsa Karlsson  2001  Gränges Simsällskap    57.04        1:59.77   
19  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus    57.53        2:01.34   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.47 2011-02-20 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    32.27        1:07.17   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.16        1:07.52   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    33.04        1:09.12   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    33.39        1:09.92   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    34.68        1:12.01   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus    34.61        1:14.02   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    35.35        1:14.15   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    36.31        1:17.00   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    36.88        1:17.18   
10  Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus    35.55        1:17.72   
11  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    36.82        1:17.94   
12  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    37.29        1:18.81   
13  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    41.73        1:28.08   
14  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    45.06        1:36.20   
15  Milisia Plavsic  1998  Gränges Simsällskap    46.25        1:39.06   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.47 2011-02-20 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    28.97        59.74   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    30.23        1:03.53   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    31.34        1:05.75   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    32.13        1:07.14   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    32.54        1:07.56   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    31.85        1:07.60   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    31.91        1:10.55   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    34.68        1:11.12   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    39.76        1:16.24   
                     
 
Gren 37, 4X50m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Borlänge SS 1:52.30 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            2:05.44   
  Alfred Lindén  1997      33.66        33.66   
  Anton Campalto  1998      38.44        1:12.10   
  Max Galjaart  1994      27.55        1:39.65   
  Oscar Fredriksson  1994      25.79        2:05.44   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            2:15.33   
  Kristoffer Karlsson  1997      36.77        36.77   
  David Bransell  1997      38.22        1:14.99   
  Oskar Altzar  1992      30.61        1:45.60   
  Jacob Leidefeldt  1997      29.73        2:15.33   
                     
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            2:36.82   
  Henrik Bransell  1999      41.27        41.27   
  Gustav Radbrandt  1998      42.62        1:23.89   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      40.10        2:03.99   
  Emil Söderholm  1999      32.83        2:36.82   
                     
Nautilus Pojkar  1998  Simklubben Nautilus            2:59.32   
  Dennis Tillquist  1999      51.34        51.34   
  Vilmer Jansson  2000      47.92        1:39.26   
  Mats Jansson  1965      39.42        2:18.68   
  Sebastian Kamsties  1998      40.64        2:59.32   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Ludvika SS 2:02.53 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer  Ludvika Simsällskap            2:12.37   
  Matilda Lundberg  1995      35.97        35.97   
  Angelica Damberg  1996      35.65        1:11.62   
  Linnea Lindén  1995      33.08        1:44.70   
  Olivia Sjöblom  1997      27.67        2:12.37   
                     
Borlänge Damer [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            2:20.22   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      38.70        38.70   
  Amanda Rosberg  1992      36.01        1:14.71   
  Lina Anttila  1987      30.77        1:45.48   
  Jonna Jämte  2000      34.74        2:20.22   
                     
Nautilus Damer [1997]  1997  Simklubben Nautilus            2:31.69   
  Hanna Eckerwall  1997      36.47        36.47   
  Julia Larsson  1998      45.29        1:21.76   
  Amanda Hagsten  2000      41.36        2:03.12   
  Josefine Nilsson  1998      28.57        2:31.69   
                     
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            2:32.28   
  Frida Lannhard  2000      38.37        38.37   
  Jacqueline Larsson  1999      45.07        1:23.44   
  Maja Jansson  2000      41.94        2:05.38   
  Anna Miram  1999      26.90        2:32.28   
                     
Fagersta SK Lag  Fagersta Simklubb            2:47.55   
  Amanda Lundin-Bornström  1998      35.78        35.78   
  Emelie Hellgren  2001      52.23        1:28.01   
  Therese Karlsson  1997      34.83        2:02.84   
  Leyla Chabbani  2001      44.71        2:47.55   
                     
Ludvika SS Småstjärnorna  1999  Ludvika Simsällskap            2:58.83   
  Rebecka Östh  1999      41.19        41.19   
  Moa Holmström  2001      45.68        1:26.87   
  Elin Carlsson  2001      50.72        2:17.59   
  Lisa Rydelius  2001      41.24        2:58.83   
                     
Nautilus Damer Lag 2  Simklubben Nautilus            3:02.09   
  Isabel Sundberg  1992      43.34        43.34   
  Awaz Nabi Pour  2000      51.02        1:34.36   
  Elsa Jansson  2002      48.10        2:22.46   
  Linnéa Ärlegård  1999      39.63        3:02.09   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            3:43.34   
  Alice Serlander  2002      59.48        59.48   
  Anna Krysén  2003      56.69        1:56.17   
  Alice Gustafsson  2002      58.59        2:54.76   
  Ida Granberg  2003      48.58        3:43.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  19 februari 2012 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  22:17