Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Väsman Open 2012    Utskriftsdatum  19 februari 2012   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  22:18   
  Arrangör  Ludvika Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  18 februari 2012         
 
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            24.99   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            25.61   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            27.24   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            28.57   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            28.76   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            29.46   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            25.40   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            26.15   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            27.15   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            27.89   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            27.92   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            29.14   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            30.16   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            30.58   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            31.33   
10  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            32.44   
11  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            35.02   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 1, 50m Frisim Herrar Öppen, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            25.26   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            26.75   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            27.25   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            28.21   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap            28.37   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap            28.44   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap            29.62   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap            31.07   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            31.37   
10  Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            31.49   
11  Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap            32.48   
12  Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            33.80   
13  Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            34.36   
14  Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap            34.83   
15  Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            35.08   
16  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus            38.26   
17  Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            38.69   
18  Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus            39.37   
19  Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            42.60   
20  Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            44.83   
Johan Malmstedt  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
Markus Tägtström  2002  Borlänge Simsällskap            DNS   
Sebastian Swahn  1999  Borlänge Simsällskap            DNS   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            26.17   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            27.82   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            29.15   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            29.19   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus            29.43   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            29.76   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Semifinaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            27.22   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            27.66   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            28.56   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            28.85   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus            29.91   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            30.17   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            30.79   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            30.88   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            31.15   
10  Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            31.31   
11  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            32.53   
12  Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap            35.21   
                     
 
Gren 2, 50m Frisim Damer Öppen, Försök 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap            26.44   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            27.43   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap            28.71   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap            28.76   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap            29.67   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus            30.20   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            30.36   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap            30.60   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap            30.63   
10  Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap            30.99   
11  Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            31.20   
12  Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            31.80   
13  Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            31.88   
14  Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap            32.17   
15  Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            32.26   
16  Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb            32.84   
17  Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus            33.02   
18  Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap            33.07   
19  Alva Malmstedt  1998  Hedemora Simsällskap            33.28   
20  Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora            33.56   
21  Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap            33.68   
22  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            34.09   
23  Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            35.20   
24  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora            35.32   
25  Isabel Sundberg  1992  Simklubben Nautilus            35.56   
26  Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            35.61   
27  Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            36.33   
28  Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            36.78   
29  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            36.86   
30  Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            36.96   
31  Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            37.32   
32  Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            38.08   
33  Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus            38.19   
34  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus            38.47   
35  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            39.34   
36  Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            40.30   
37  Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap            41.05   
38  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap            41.18   
39  Leyla Chabbani  2001  Fagersta Simklubb            42.44   
40  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            43.03   
41  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            43.61   
42  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            44.10   
43  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            44.21   
44  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            47.42   
45  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            47.55   
46  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            48.96   
47  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus            49.79   
48  Siri Vikström-Ilbäcks  2002  Hedemora Simsällskap            51.93   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            DNS   
Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001  Hedemora Simsällskap            DNS   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            DNS   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Amanda Bergström  2002  Fagersta Simklubb            DNF   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    43.26        1:40.10   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    36.49        1:16.82   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    35.44        1:19.21   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    36.50        1:22.30   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    37.14        1:22.89   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    39.45        1:28.90   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap            DSQ   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 3, 100m Fjärilsim Herr A,B,C, Finaler 15 - 99 år 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:00.89 2007-02-17 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.67 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:20.58 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    29.26        1:03.18   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    32.11        1:08.30   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    33.98        1:15.67   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.76        1:31.16   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            DNS   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 4, 200m Fjärilsim Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 2:20.35 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Teres Steen  1993  Simsällskapet Mora    38.91  1:24.57  2:12.95    3:01.19   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 5, 100m Medley Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Gustav Sander (1997) 1:26.07 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    47.96        1:35.80   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    1:01.25        1:47.01   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            DNS   
Niclas Evaldsson  2001  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    39.14        1:20.63   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    48.42        1:29.56   
Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora    44.80        1:31.27   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    58.05        1:38.88   
Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap    48.93        1:40.41   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    56.78        1:43.58   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    57.07        1:56.42   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    57.27        1:58.73   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    1:03.78        1:58.87   
10  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    58.14        2:03.30   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            DSQ   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    34.76        1:11.23  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.95        1:14.30   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    37.89        1:19.05   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    38.80        1:19.36   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    40.16        1:21.29   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    39.27        1:21.40   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    41.31        1:25.75   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    42.46        1:27.26   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    41.12        1:27.47   
10  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    44.97        1:32.70   
11  Alva Malmstedt  1998  Hedemora Simsällskap    1:03.20        1:59.66   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 6, 100m Ryggsim Damer A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 1:06.08 2001-02-10 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1997) 1:11.41 2007-03-03 
12 år och yngre: Stina Linderholm (1991) 1:16.34 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    34.89        1:11.36   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    35.51        1:13.99   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    37.79        1:18.00   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    40.47        1:22.14   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    41.79        1:28.02   
Isabel Sundberg  1992  Simklubben Nautilus    55.14        1:34.70   
Ella Östling  1997  Simsällskapet Mora            DNS   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            DNS   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
Klara Johansson  1997  Borlänge Simsällskap            DNS   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 7, 400m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 4:57.63 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:31.51  3:10.91  4:52.65    6:11.66   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    1:33.81  3:10.18  4:48.54    6:13.88   
                     
 
Gren 8, 800m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 9:22.64 2005-02-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    1:05.51  2:14.93  3:24.11  4:33.25  9:07.51  0-999 Åldersgrupp Rekord 
          5:42.26  6:51.53  8:00.38       
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:11.65  2:29.70  3:48.00  5:05.40  10:15.26   
          6:23.08  7:41.24  8:58.69       
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:12.65  2:32.25  3:53.39  5:14.99  10:41.10   
          6:37.32  8:00.12  9:22.27       
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:14.77  2:35.20  3:57.05  5:18.82  10:43.39   
          6:40.62  8:01.80  9:23.28       
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:23.10  2:56.14  4:26.77  5:59.24  12:11.43   
          7:34.54  9:08.79  10:44.18       
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nils Schönberg (1989) 2:28.35 2011-02-19 
13 - 14 år: David Bransell (1997) 3:04.23 2011-02-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.61  1:19.04  2:03.18    2:45.95  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    42.12  1:30.15  2:19.76    3:07.19   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    41.69  1:29.52  2:19.09    3:07.42   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    45.69  1:35.48  2:24.53    3:12.00   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    44.28  1:32.84  2:23.39    3:12.58   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    43.89  1:34.42  2:26.02    3:17.31   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 9, 200m Bröstsim Herrar A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nils Schönberg (1989) 2:28.35 2011-02-19 
13 - 14 år: David Bransell (1997) 3:04.23 2011-02-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    38.65  1:23.75  2:10.44    2:56.63   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    40.16  1:33.60  2:17.18    2:56.69   
                     
 
Gren 10, 50m Bröstsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Hanna Tinnerholm (1999) 41.02 2011-02-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            41.11   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            42.55   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            43.54   
Anna Hedlund  2000  Hedemora Simsällskap            43.60   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            45.34   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            49.21   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            52.58   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            53.33   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            53.70   
10  Emmy Östling  2001  Simsällskapet Mora            54.11   
11  Emma Sibelius  2002  Simklubben Nautilus            56.50   
12  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            59.80   
13  Vilma Sandell  2000  Borlänge Simsällskap            59.88   
14  Siri Vikström-Ilbäcks  2002  Hedemora Simsällskap            1:02.64   
15  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            1:02.75   
16  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            1:02.99   
Alicia Waller  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            DNS   
Nora Lindqvist  2001  Borlänge Simsällskap            DNS   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            DNF   
Amanda Bergström  2002  Fagersta Simklubb            DSQ   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            DSQ   
Jennie Arnestål-Dahlstedt  2001  Hedemora Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:27.30 2011-02-19 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 2:28.40 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    33.86  1:15.98  2:02.53    2:39.66   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    36.64  1:16.38  2:06.54    2:43.38   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    39.76  1:24.09  2:15.17    2:55.32   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    39.84  1:29.29  2:19.18    2:59.99   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    42.40  1:26.38  1:47.09    3:04.33   
Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus            DNS   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            DNS   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 11, 200m Medley Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:27.30 2011-02-19 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 2:28.40 2003-02-08 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Josefin Lindkvist  1993  Väsby Simsällskap    29.80  1:09.10  1:52.16    2:24.96  15-999 Åldersgrupp Rekord 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    33.95  1:13.19  1:57.52    2:31.95   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    34.84  1:18.30  2:02.48    2:38.37   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    35.68  1:20.86  2:10.43    2:50.35   
Isabel Sundberg  1992  Simklubben Nautilus    47.98  1:51.96  2:42.84    3:33.39   
Ellen Lindefelt  1994  Borlänge Simsällskap            DNS   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:11.09 2011-02-19 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    37.05  1:23.12  2:09.65    2:53.49   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    40.07  1:27.81  2:16.63    3:01.73   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    41.53  1:36.70  2:26.78    3:14.08   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    44.44  1:38.68  2:37.84    3:23.18   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:11.09 2011-02-19 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    31.97  1:08.04  1:44.66    2:19.95   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    41.35  1:13.97  1:53.15    2:29.92   
David Hambraeus  1999  Falu Simsällskap    35.59  1:16.28  1:57.57    2:35.54   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    35.90  1:17.87  2:00.05    2:39.33   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    35.25  1:16.63  1:59.45    2:39.70   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    37.04  1:20.13  2:04.83    2:47.11   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    36.80  1:20.59  2:08.99    2:49.37   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    41.08  1:37.14  2:23.48    3:13.32   
Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus    43.82  1:39.25  2:37.94    3:30.33   
10  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    45.14  1:42.88  2:39.64    3:38.08   
Johan Malmstedt  1999  Hedemora Simsällskap            DNS   
Sebastian Swahn  1999  Borlänge Simsällskap            DNS   
Simon Olsson  1998  Borlänge Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 12, 200m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Erik Zidén (1986) 1:58.18 2007-03-03 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:11.09 2011-02-19 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 2:40.29 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    29.64  1:02.38  1:35.62    2:08.10   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    30.43  1:03.34  1:36.68    2:09.00   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    29.88  1:03.21  1:37.37    2:13.09   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    35.93  1:07.17  1:49.13    2:18.23   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    31.96  1:08.32  1:45.97    2:22.77   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    31.83  1:08.67  1:46.74    2:22.90   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    34.43  1:15.16  2:02.03    2:34.27   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    36.37  1:23.22  2:05.56    2:41.79   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Dam A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 1:03.89 2005-02-05 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:06.17 2003-02-08 
12 år och yngre: Ulrika Nguyen (1992) 1:20.95 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    38.79        1:23.76   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    38.30        1:26.19   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Dam A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 1:03.89 2005-02-05 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:06.17 2003-02-08 
12 år och yngre: Ulrika Nguyen (1992) 1:20.95 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    15.42        1:12.77   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    35.22        1:14.82   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    40.04        1:26.55   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    44.06        1:39.27   
                     
 
Gren 13, 100m Fjärilsim Dam A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Emma Ekman (1989) 1:03.89 2005-02-05 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:06.17 2003-02-08 
12 år och yngre: Ulrika Nguyen (1992) 1:20.95 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.79        1:09.08   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    34.30        1:15.89   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    35.66        1:18.69   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nico Axelsson (1976) 2:20.73 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    38.46  1:23.54  2:11.72    2:59.53  13-14 Åldersgrupp Re 
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    45.46  1:32.30  2:27.68    3:12.06   
                     
 
Gren 14, 200m Fjärilsim Herrar A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nico Axelsson (1976) 2:20.73 2005-02-05 
13 - 14 år: Ny gren 2010 1 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    36.14  1:18.22  2:01.13    2:42.72   
                     
 
Gren 15, 100m Medley Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Hanna Tinnerholm (1999) 1:22.63 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    37.90        1:20.78  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    40.29        1:23.27   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    49.85        1:29.27   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    43.22        1:31.63   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    44.53        1:33.00   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    49.43        1:39.06   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    47.34        1:39.47   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus    46.90        1:40.95   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    50.66        1:43.78   
10  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    52.53        1:50.37   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herr A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Max Sidenstjärna (1989) 1:03.47 2007-03-03 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.14 2004-01-31 
12 år och yngre: Linus Peltomaa (2000) 1:06.78 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    43.59        1:28.82   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    51.02        1:42.53   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herr A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Max Sidenstjärna (1989) 1:03.47 2007-03-03 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.14 2004-01-31 
12 år och yngre: Linus Peltomaa (2000) 1:06.78 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.80        1:09.77   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    39.58        1:20.29   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    44.08        1:22.41   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    47.62        1:27.88   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    47.86        1:40.55   
Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 16, 100m Ryggsim Herr A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Max Sidenstjärna (1989) 1:03.47 2007-03-03 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:06.14 2004-01-31 
12 år och yngre: Linus Peltomaa (2000) 1:06.78 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    33.55        1:08.29   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    33.69        1:08.49   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    38.47        1:09.74   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    37.39        1:18.11   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    39.42        1:20.73   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap            DSQ   
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 17, 400m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Emma Ekman (1989) 5:07.71 2005-02-05 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:31.14  2:59.46  4:44.30    6:03.28   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 18, 800m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1987) 8:55.56 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m  400m  Tid  Status 
          500m  600m  700m       











 
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap    1:06.61  2:17.21  3:29.80  4:40.74  9:32.32   
          5:52.91  7:05.57  8:20.10       
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:09.72  2:25.69  3:42.93  5:01.04  10:10.97   
          6:20.32  7:39.37  8:56.80       
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    1:20.53  2:37.59  4:00.25  5:26.93  10:56.49   
          6:49.38  8:13.79  9:36.87       
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    1:27.09  2:54.55  4:19.60  5:49.30  11:32.11   
          7:15.25  8:41.93  10:09.72       
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer A.B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 2:28.20 2004-01-31 
13 - 14 år: Angelica Damberg (1996) 3:07.53 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:27.17  2:14.09  3:03.78    3:00.44  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    41.56  1:30.33  2:19.34    3:06.45  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    1:32.12  2:22.54  3:11.13    3:11.13   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    46.15  1:38.25  2:32.39    3:26.48   
                     
 
Gren 19, 200m Bröstsim Damer A.B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 2:28.20 2004-01-31 
13 - 14 år: Angelica Damberg (1996) 3:07.53 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    1:21.94  2:06.27  2:49.48    2:49.48   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    1:22.33  2:07.24  2:51.77    2:51.77   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    1:36.02  2:29.40  3:22.38    3:22.38   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    52.03  1:52.42  2:53.95    3:54.14   
                     
 
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar C, Finaler 0 år och äldre 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 44.64 2010-02-13 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            44.58  0-999 Åldersgrupp Rekord 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            44.78   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            50.03   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            58.13   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            58.98   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 2:15.92 2006-02-18 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 2:25.68 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    33.28  1:13.19  1:58.51    2:32.84   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    40.14  1:26.49  2:13.70    2:52.94   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    39.35  1:26.57  2:17.96    2:59.42   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    42.53  1:30.67  2:23.15    3:00.52   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    46.75  1:38.40  2:38.30    3:26.16   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Herrar A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 2:15.92 2006-02-18 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 2:25.68 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    34.68  1:14.00  2:00.12    2:34.05   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    37.96  1:24.10  2:11.30    2:48.42   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    35.22  1:20.33  2:11.06    2:50.07   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.67  1:24.55  2:17.10    2:55.90   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    40.80  1:27.35  2:21.17    3:01.22   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:06.46 2011-02-20 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:18.27 2011-02-20 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 2:36.97 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    35.82  1:17.46  1:59.64    2:38.17   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    40.24  1:24.83  2:11.07    2:55.07   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    39.20  1:25.47  2:13.11    3:00.83   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    42.06  1:31.40  2:22.66    3:09.47   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    43.48  1:34.44  2:26.26    3:15.01   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus    43.85  1:34.90  2:28.46    3:19.60   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    44.94  1:36.91  2:31.85    3:23.53   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    47.58  1:44.73  2:47.24    3:38.25   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    51.32  1:47.89  2:46.51    3:40.49   
10  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    52.66  2:00.71  3:06.92    4:11.40   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:06.46 2011-02-20 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:18.27 2011-02-20 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 2:36.97 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    32.69  1:08.89  1:45.97    2:22.37   
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    32.97  1:10.08  1:47.98    2:24.44   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    39.47  1:13.16  1:52.74    2:30.79   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    34.79  1:13.18  1:52.62    2:31.38   
Sandra Lundqvist  1998  Falu Simsällskap    35.38  1:16.30  1:58.19    2:37.70   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    36.42  1:17.15  1:58.96    2:38.92   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus    35.21  1:16.80  1:58.88    2:40.02   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    37.86  1:19.38  2:03.45    2:45.89   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    37.75  1:22.45  2:08.26    2:49.11   
10  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    38.36  1:21.97  2:08.20    2:51.42   
11  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    40.68  1:28.45  2:18.30    3:05.86   
12  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    46.39  1:40.06  2:35.31    3:25.61   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap            DNF   
                     
 
Gren 22, 200m Frisim Damer A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 2:06.46 2011-02-20 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:18.27 2011-02-20 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 2:36.97 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    31.29  1:05.73  1:39.90    2:13.24   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    31.24  1:05.69  1:40.72    2:15.01   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    34.18  1:12.31  1:51.65    2:29.69   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    33.75  1:11.36  1:51.76    2:30.30   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    36.05  1:17.79  1:59.60    2:42.16   
Emma Björck  1997  Ludvika Simsällskap    43.65  1:37.89  2:36.05    3:31.91   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    49.62  1:51.04  2:48.54    3:47.49   
                     
 
Gren 23, 4X50m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Ludvika SS Herrar 1 1:44.30 2011-02-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            1:55.98   
  Jacob Leidefeldt  1997      28.86        28.86   
  Kristoffer Karlsson  1997      30.15        59.01   
  Oskar Altzar  1992      27.95        1:26.96   
  David Bransell  1997      29.02        1:55.98   
                     
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            2:22.03   
  Emil Söderholm  1999      31.46        31.46   
  Gustav Radbrandt  1998      36.54        1:08.00   
  Henrik Bransell  1999      36.56        1:44.56   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      37.47        2:22.03   
                     
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            DSQ   
  Alfred Lindén  1997      28.06        28.06   
                     
                     
 
Gren 24, 4X50m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Ludvika SS Damer 1 1:55.58 2011-02-19 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer  Ludvika Simsällskap            1:59.55   
  Olivia Sjöblom  1997      27.56        27.56   
  Angelica Damberg  1996      28.71        56.27   
  Linnea Lindén  1995      31.27        1:27.54   
  Matilda Lundberg  1995      32.01        1:59.55   
                     
Borlänge Damer [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            2:07.74   
  Lina Anttila  1987      29.13        29.13   
  Jonna Jämte  2000      35.38        1:04.51   
  Amanda Rosberg  1992      30.04        1:34.55   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      33.19        2:07.74   
                     
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            2:10.09   
  Jacqueline Larsson  1999      33.88        33.88   
  Anna Miram  1999      31.71        1:05.59   
  Frida Lannhard  2000      32.76        1:38.35   
  Maja Jansson  2000      31.74        2:10.09   
                     
Nautilus Damer [1997]  1997  Simklubben Nautilus            2:11.82   
  Hanna Eckerwall  1997      29.58        29.58   
  Josefine Nilsson  1998      32.02        1:01.60   
  Isabel Sundberg  1992      34.57        1:36.17   
  Amanda Hagsten  2000      35.65        2:11.82   
                     
Nautilus Damer Lag 2  Simklubben Nautilus            2:53.64   
  Elsa Jansson  2002      41.24        41.24   
  Linnéa Ärlegård  1999      39.08        1:20.32   
  Awaz Nabi Pour  2000      40.96        2:01.28   
  Ellen Nyhlin  2000      52.36        2:53.64   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            3:09.04   
  Alice Gustafsson  2002      46.17        46.17   
  Anna Krysén  2003      45.90        1:32.07   
  Alice Serlander  2002      47.99        2:20.06   
  Ida Granberg  2003      48.98        3:09.04   
                     
Ludvika SS Småstjärnorna  1999  Ludvika Simsällskap            DSQ   
  Rebecka Östh  1999      34.41        34.41   
                     
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    42.73        1:29.53   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    45.38        1:35.25   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    44.96        1:36.58   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    47.07        1:39.69   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    49.72        1:39.91   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    51.42        1:49.50   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus    53.75        1:52.91   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    54.57        1:53.29   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    1:04.30        2:08.05   
10  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    1:01.80        2:09.33   
11  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    1:04.56        2:11.03   
12  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    1:05.19        2:12.36   
13  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus    1:10.54        2:28.56   
Carolina Holmström  2001  Gränges Simsällskap            DSQ   
Elsa Karlsson  2001  Gränges Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    41.00        1:24.68   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    42.57        1:29.05   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    43.39        1:30.75   
Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus    43.78        1:32.07   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    46.61        1:40.57   
Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    50.29        1:47.37   
Milisia Plavsic  1998  Gränges Simsällskap    51.47        1:49.71   
Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    51.63        1:52.49   
                     
 
Gren 25, 100m Bröstsim Damer A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Sara Larsson (1983) 1:09.18 2004-01-31 
13 - 14 år: Emma Ekman (1989) 1:14.32 2003-02-08 
12 år och yngre: Hanna Jasinski (1992) 1:24.35 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    37.43        1:18.25   
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    37.83        1:18.44   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    37.09        1:18.64   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    38.85        1:21.28   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    41.58        1:27.76   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    42.90        1:31.16   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    51.35        1:47.46   
Isabel Sundberg  1992  Simklubben Nautilus    52.65        1:49.28   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    46.88        1:38.97   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    52.33        1:49.22   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora    55.71        1:56.38   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    37.07        1:18.03   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    40.38        1:23.95   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    40.67        1:25.34   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    41.37        1:26.52   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    41.30        1:28.19   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    43.09        1:30.03   
Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    44.04        1:33.96   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    45.79        1:35.03   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    49.53        1:47.72   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus            DSQ   
Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus            DSQ   
                     
 
Gren 26, 100m Bröstsim Herrar ABC, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Nisse Anttila (1987) 1:06.31 2008-02-16 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 1:16.61 2004-01-31 
12 år och yngre: Max Wallin (1988) 1:32.59 2000-02-12 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    36.79        1:17.87   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    38.10        1:21.50   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    40.21        1:23.52   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    40.20        1:24.07   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    40.48        1:24.51   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:24.69 2001-02-10 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:34.88 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    1:13.07  1:52.66  2:31.09    2:31.09  13-14 Åldersgrupp Rekord 
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    1:28.84  2:06.83  2:49.88    2:49.88   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:24.16  2:22.82  2:49.93    2:49.93   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    39.94  1:25.36  2:10.82    2:52.78   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    46.68  1:25.59  2:14.68    2:55.11   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    44.77  1:33.53  2:21.54    3:05.84   
Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    50.50  1:40.44  2:28.98    3:13.46   
                     
 
Gren 27, 200m Ryggsim Damer A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Terese Larsson (1980) 2:24.69 2001-02-10 
13 - 14 år: Olivia Sjöblom (1997) 2:34.88 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    1:21.23  2:04.02  2:45.57    2:45.57   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:23.90  2:07.97  2:51.67    2:51.67   
Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    1:03.04  2:07.98  3:18.06    4:19.35   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar A,B, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Johan Lundh (1985) 2:15.97 2003-02-08 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:24.14 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    41.17  1:32.10  2:18.22    2:54.11   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    41.95  1:27.32  2:13.15    2:54.40   
Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    49.72  1:52.64  2:45.56    3:34.16   
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 28, 200m Ryggsim Herrar A,B, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Johan Lundh (1985) 2:15.97 2003-02-08 
13 - 14 år: Rasmus Rantanen (1997) 2:24.14 2011-02-20 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    40.04  1:26.09  2:12.49    2:56.65   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 29, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Gustav Sander (1998) 36.56 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            40.82   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            45.55   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora            47.01   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            48.36   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora            54.89   
                     
 
Gren 30, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Julia Karlsson (1998) 36.07 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            37.46   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap            42.43   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            42.93   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            44.33   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            46.18   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            47.14   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            47.63   
Leyla Chabbani  2001  Fagersta Simklubb            51.57   
Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap            53.86   
10  Elsa Karlsson  2001  Gränges Simsällskap            54.13   
11  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            54.71   
12  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            56.24   
13  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb            57.28   
14  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            59.55   
15  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus            1:01.94   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb            DSQ   
                     
 
Gren 31, 400m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Jonas Grundström (1970) 4:15.26 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    1:06.33  2:21.66  3:38.22    4:51.78   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    1:12.31  2:29.55  3:43.23    4:53.89   
David Bransell  1997  Borlänge Simsällskap    1:13.30  2:30.79  3:45.84    5:00.63   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    1:14.70  2:35.81  3:58.50    5:15.61   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    1:18.06  2:44.20  4:10.86    5:31.86   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    1:20.35  2:47.66  4:18.33    5:43.24   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    1:24.94  2:58.38  4:28.60    5:47.24   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    1:25.48  3:01.39  4:38.82    6:09.75   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    1:41.42  3:33.57  5:24.01    7:10.30   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 32, 400m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 4:31.69 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Lina Anttila  1987  Borlänge Simsällskap    1:08.51  2:22.59  3:36.09    4:48.53   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    1:11.90  2:29.87  3:46.92    5:02.08   
Linnéa Palmqvist  1998  Sala Simsällskap    1:15.34  2:36.16  3:57.51    5:15.32   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    1:14.87  2:35.21  3:56.45    5:15.55   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    1:16.83  2:40.51  4:06.43    5:27.73   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    1:25.17  2:57.79  4:29.82    5:53.88   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    1:25.03  2:58.02  4:29.40    5:54.02   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    1:21.03  2:52.87  4:27.94    5:57.61   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    1:22.32  2:56.66  4:30.95    6:02.77   
10  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    1:25.44  2:59.57  4:38.57    6:05.71   
11  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    1:33.69  3:14.55  4:58.86    6:35.95   
12  Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    1:36.86  3:25.55  5:14.87    6:52.11   
13  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    1:43.94  3:42.61  5:43.48    7:31.39   
14  Ingrid Litborn  1962  Borlänge Simsällskap    1:53.76  3:56.65  6:09.54    8:11.71   
                     
 
Gren 33, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Daniel Litborn (1998) 39.90 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            39.02  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap            43.01   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus            47.52   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap            DSQ   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 34, 50m Fjärilsim Damer C, Finaler 12 år och yngre 
12 år och yngre: Elin Zetterberg (1998) 38.21 2010-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            37.14  0-12 Åldersgrupp Rekord 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            37.63   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap            40.69   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus            41.03   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            43.14   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus            48.26   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            52.65   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            57.24   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            59.32   
Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus            DSQ   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-01-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Isak Brundin  2000  Sala Simsällskap    37.60        1:19.38   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    37.04        1:21.26   
Vilmer Jansson  2000  Simklubben Nautilus    39.30        1:21.80   
Carl Kieksi  2000  Borlänge Simsällskap    44.01        1:31.70   
Isak Hansson  2001  Simsällskapet Mora    50.04        1:36.06   
Linus Söderholm  2002  Ludvika Simsällskap    46.79        1:40.76   
Ludvig Grudin  2001  Simsällskapet Mora    49.96        1:45.47   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-01-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Victor Peltomaa  1998  Falu Simsällskap    30.59        1:03.54   
Per Höijer  1998  Falu Simsällskap    32.25        1:07.00   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    33.40        1:09.57   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    33.89        1:09.98   
Victor Westin  1998  Sala Simsällskap    33.83        1:10.86   
Daniel Litborn  1998  Borlänge Simsällskap    34.31        1:12.23   
Filip Antlöv  1998  Falu Simsällskap    35.55        1:13.81   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    34.93        1:14.53   
Oskar Sandberg  1998  Sala Simsällskap    39.09        1:15.50   
10  Gustav Radbrandt  1998  Ludvika Simsällskap    39.97        1:24.39   
11  Dennis Tillquist  1999  Simklubben Nautilus    40.69        1:26.03   
12  Sebastian Kamsties  1998  Simklubben Nautilus    44.17        1:32.72   
                     
 
Gren 35, 100m Frisim Herrar A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Per Bergström (1983) 53.80 2001-02-10 
13 - 14 år: Robin Johansson (1990) 57.57 2004-01-31 
12 år och yngre: Samuel Ström (1997) 1:08.94 2009-01-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Max Galjaart  1994  Ludvika Simsällskap    26.86        56.11   
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    27.19        57.39   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    29.87        1:02.92   
Oskar Altzar  1992  Borlänge Simsällskap    30.70        1:03.78   
Jacob Leidefeldt  1997  Borlänge Simsällskap    30.82        1:04.43   
Kristoffer Karlsson  1997  Borlänge Simsällskap    32.74        1:09.98   
Martin Sandberg  1996  Sala Simsällskap    32.83        1:10.61   
Gustav Nyberg  1997  Falu Simsällskap    35.96        1:15.05   
Rasmus Rantanen  1997  Falu Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C, Finaler 12 år och yngre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.47 2011-02-20 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    33.92        1:11.18   
Jonna Jämte  2000  Borlänge Simsällskap    38.48        1:20.01   
Emelie Hellgren  2001  Fagersta Simklubb    38.85        1:22.08   
Amanda Hagsten  2000  Simklubben Nautilus    38.46        1:22.91   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    37.56        1:23.31   
Jessika Borbos  2001  Falu Simsällskap    40.12        1:25.55   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    43.43        1:30.63   
Elsa Jansson  2002  Simklubben Nautilus    46.39        1:32.02   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    43.58        1:33.25   
10  Awaz Nabi Pour  2000  Simklubben Nautilus    43.69        1:35.68   
11  Leyla Chabbani  2001  Fagersta Simklubb    50.53        1:38.00   
12  Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    50.38        1:41.30   
13  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    49.21        1:41.85   
14  Alice Serlander  2002  Ludvika Simsällskap    49.54        1:41.90   
15  Nike Bölja-Strandlund  2002  Fagersta Simklubb    48.49        1:45.27   
16  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap    53.15        1:53.09   
17  Carolina Holmström  2001  Gränges Simsällskap    53.09        1:55.59   
18  Elsa Karlsson  2001  Gränges Simsällskap    57.04        1:59.77   
19  Ellen Nyhlin  2000  Simklubben Nautilus    57.53        2:01.34   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C, Finaler 13 - 14 år 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.47 2011-02-20 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Julia Nordlund  1998  Falu Simsällskap    32.27        1:07.17   
Elin Svärd  1998  Falu Simsällskap    35.16        1:07.52   
Sofia Ander  1998  Sala Simsällskap    33.04        1:09.12   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    33.39        1:09.92   
Isabelle Sörlie  1999  Falu Simsällskap    34.68        1:12.01   
Josefine Nilsson  1998  Simklubben Nautilus    34.61        1:14.02   
Amanda Lundin-Bornström  1998  Fagersta Simklubb    35.35        1:14.15   
Moa-Lill Häggkvist  1998  Borlänge Simsällskap    36.31        1:17.00   
Jacqueline Larsson  1999  Ludvika Simsällskap    36.88        1:17.18   
10  Julia Larsson  1998  Simklubben Nautilus    35.55        1:17.72   
11  Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    36.82        1:17.94   
12  Stefanie Nilsson  1998  Simsällskapet Mora    37.29        1:18.81   
13  Linnéa Ärlegård  1999  Simklubben Nautilus    41.73        1:28.08   
14  Josefine West  1999  Ludvika Simsällskap    45.06        1:36.20   
15  Milisia Plavsic  1998  Gränges Simsällskap    46.25        1:39.06   
                     
 
Gren 36, 100m Frisim Damer A,B,C, Finaler 15 år och äldre 
15 år och äldre: Josefin Lindkvist (1993) 57.47 2011-02-20 
13 - 14 år: Josefin Lindkvist (1993) 1:00.24 2007-03-03 
12 år och yngre: Milana Salih (1997) 1:06.97 2009-02-14 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    28.97        59.74   
Angelica Damberg  1996  Ludvika Simsällskap    30.23        1:03.53   
Amanda Rosberg  1992  Borlänge Simsällskap    31.34        1:05.75   
Hanna Eckerwall  1997  Simklubben Nautilus    32.13        1:07.14   
Matilda Lundberg  1995  Ludvika Simsällskap    32.54        1:07.56   
Linnea Lindén  1995  Ludvika Simsällskap    31.85        1:07.60   
Therese Karlsson  1997  Fagersta Simklubb    31.91        1:10.55   
Josefine Borbos  1997  Falu Simsällskap    34.68        1:11.12   
Louise Säfström  1995  Falu Simsällskap    39.76        1:16.24   
                     
 
Gren 37, 4X50m Medley Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Borlänge SS 1:52.30 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Herrar  Ludvika Simsällskap            2:05.44   
  Alfred Lindén  1997      33.66        33.66   
  Anton Campalto  1998      38.44        1:12.10   
  Max Galjaart  1994      27.55        1:39.65   
  Oscar Fredriksson  1994      25.79        2:05.44   
                     
Borlänge Herrar [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            2:15.33   
  Kristoffer Karlsson  1997      36.77        36.77   
  David Bransell  1997      38.22        1:14.99   
  Oskar Altzar  1992      30.61        1:45.60   
  Jacob Leidefeldt  1997      29.73        2:15.33   
                     
Ludvika SS Indians  1999  Ludvika Simsällskap            2:36.82   
  Henrik Bransell  1999      41.27        41.27   
  Gustav Radbrandt  1998      42.62        1:23.89   
  Philip Batista-Gröndahl  2000      40.10        2:03.99   
  Emil Söderholm  1999      32.83        2:36.82   
                     
Nautilus Pojkar  1998  Simklubben Nautilus            2:59.32   
  Dennis Tillquist  1999      51.34        51.34   
  Vilmer Jansson  2000      47.92        1:39.26   
  Mats Jansson  1965      39.42        2:18.68   
  Sebastian Kamsties  1998      40.64        2:59.32   
                     
                     
 
Gren 38, 4X50m Medley Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre 
0 år och äldre: Ludvika SS 2:02.53 2004-01-31 
 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Ludvika SS Damer  Ludvika Simsällskap            2:12.37   
  Matilda Lundberg  1995      35.97        35.97   
  Angelica Damberg  1996      35.65        1:11.62   
  Linnea Lindén  1995      33.08        1:44.70   
  Olivia Sjöblom  1997      27.67        2:12.37   
                     
Borlänge Damer [1994]  1994  Borlänge Simsällskap            2:20.22   
  Moa-Lill Häggkvist  1998      38.70        38.70   
  Amanda Rosberg  1992      36.01        1:14.71   
  Lina Anttila  1987      30.77        1:45.48   
  Jonna Jämte  2000      34.74        2:20.22   
                     
Nautilus Damer [1997]  1997  Simklubben Nautilus            2:31.69   
  Hanna Eckerwall  1997      36.47        36.47   
  Julia Larsson  1998      45.29        1:21.76   
  Amanda Hagsten  2000      41.36        2:03.12   
  Josefine Nilsson  1998      28.57        2:31.69   
                     
Ludvika SS Småproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            2:32.28   
  Frida Lannhard  2000      38.37        38.37   
  Jacqueline Larsson  1999      45.07        1:23.44   
  Maja Jansson  2000      41.94        2:05.38   
  Anna Miram  1999      26.90        2:32.28   
                     
Fagersta SK Lag  Fagersta Simklubb            2:47.55   
  Amanda Lundin-Bornström  1998      35.78        35.78   
  Emelie Hellgren  2001      52.23        1:28.01   
  Therese Karlsson  1997      34.83        2:02.84   
  Leyla Chabbani  2001      44.71        2:47.55   
                     
Ludvika SS Småstjärnorna  1999  Ludvika Simsällskap            2:58.83   
  Rebecka Östh  1999      41.19        41.19   
  Moa Holmström  2001      45.68        1:26.87   
  Elin Carlsson  2001      50.72        2:17.59   
  Lisa Rydelius  2001      41.24        2:58.83   
                     
Nautilus Damer Lag 2  Simklubben Nautilus            3:02.09   
  Isabel Sundberg  1992      43.34        43.34   
  Awaz Nabi Pour  2000      51.02        1:34.36   
  Elsa Jansson  2002      48.10        2:22.46   
  Linnéa Ärlegård  1999      39.63        3:02.09   
                     
Ludvika SS Miniproffsen  1999  Ludvika Simsällskap            3:43.34   
  Alice Serlander  2002      59.48        59.48   
  Anna Krysén  2003      56.69        1:56.17   
  Alice Gustafsson  2002      58.59        2:54.76   
  Ida Granberg  2003      48.58        3:43.34   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  19 februari 2012 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  22:18