Resultat Totalt - Officiell 
 
  Tävling  Dalaserien 2    Utskriftsdatum  10 mars 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  20:12   
  Arrangör  Ludvika simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  10 mars 2013         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    35.22        1:16.85   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            31.67   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            32.19   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            45.81   
Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            48.00   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            51.18   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            51.77   
Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            57.12   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            23.29   
Alvin Eriksson  2003  Ludvika Simsällskap            30.83   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            33.31   
Alexandra Junttila  2004  Ludvika Simsällskap            37.43   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            38.15   
                     
 
Gren 4, 200m Ryggsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    36.62  1:17.14  1:59.05    2:40.43   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    36.28  1:18.38  2:02.15    2:43.11   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    41.37  1:28.15  2:17.45    3:04.54   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    37.93        1:19.29   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap    39.03        1:20.66   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    43.47        1:29.75   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            34.92   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            36.05   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            37.75   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            38.29   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            38.80   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            41.49   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            44.96   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            50.97   
Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            51.70   
10  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            57.93   
11  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            1:00.00   
12  Ida Carlsson  2004  Ludvika Simsällskap            1:11.18   
Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            DSQ   
Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            32.22   
Alvin Eriksson  2003  Ludvika Simsällskap            35.25   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            38.00   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            42.73   
Alexandra Junttila  2004  Ludvika Simsällskap            44.03   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap    29.56        1:01.46   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    31.80        1:06.93   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    33.07        1:08.90   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    32.54        1:09.03   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    33.07        1:09.95   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    41.02        1:25.31   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    41.75        1:25.64   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    41.82        1:27.63   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    42.95        1:33.96   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    49.24        1:41.79   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            25.79   
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap            27.37   
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap            27.40   
Henrik Bransell  1999  Ludvika Simsällskap            29.92   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            30.23   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            31.03   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            31.64   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap            32.30   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            33.42   
10  Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            36.41   
11  Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            41.26   
12  Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            45.59   
13  Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            48.93   
14  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            51.52   
15  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            52.76   
16  Ida Carlsson  2004  Ludvika Simsällskap            55.89   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnea Rosin  2003  Ludvika Simsällskap            23.59   
Alvin Eriksson  2003  Ludvika Simsällskap            26.34   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            30.62   
Alexandra Junttila  2004  Ludvika Simsällskap            34.70   
Lovisa Leonardsson  2005  Ludvika Simsällskap            35.26   
                     
 
Gren 15, 200m Frisim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Olivia Sjöblom  1997  Ludvika Simsällskap    31.38  1:05.08  1:39.63    2:15.28   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            29.60   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap            34.28   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap            38.07   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            39.02   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap            41.32   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            41.41   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            46.34   
Ida Granberg  2003  Ludvika Simsällskap            59.78   
Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            1:00.56   
                     
 
Gren 20, 25m Fjärilsim Utman, Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            24.45   
Linnea Bjarme  2001  Ludvika Simsällskap            29.43   
Ida Carlsson  2004  Ludvika Simsällskap            31.23   
                     
 
Gren 21, 200m Medley Dala Mix, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    36.12  1:17.43  2:04.63    2:41.84   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    39.47  1:24.45  2:15.45    2:55.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  10 mars 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  20:12