Resultat Totalt - Per åldersgrupp med mellantider 
 
  Tävling  Dalaserien 3    Utskriftsdatum  19 maj 2013   
  Tävlingsort  Ludvika    Utskriftstid  18:00   
  Arrangör  Ludvika simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  19 maj 2013         
 
 
Gren 1, 100m Fjärilsim Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alfred Lindén  1997  Ludvika Simsällskap    31.77        1:11.62   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    33.36        1:14.56   
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap    41.07        1:32.37   
                     
 
Gren 2, 50m Ryggsim Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Julia Engvall  1995  Ludvika Simsällskap            40.03   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            47.03   
Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            47.43   
Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            50.16   
Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            53.23   
Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            55.45   
Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            58.84   
Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap            1:02.41   
                     
 
Gren 3, 25m Ryggsim Utman, Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Creutzer  2002  Ludvika Simsällskap            30.63   
Alexandra Junttila  2004  Ludvika Simsällskap            38.37   
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            DNS   
                     
 
Gren 5, 100m Ryggsim Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    34.59        1:11.88   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    36.97        1:17.43   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap    37.76        1:19.71   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    40.66        1:24.60   
                     
 
Gren 7, 50m Bröstsim Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap            37.33   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            37.84   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            39.42   
Julia Engvall  1995  Ludvika Simsällskap            45.47   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            46.28   
Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap            53.74   
Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            57.02   
Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap            57.95   
Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            1:00.20   
10  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            1:01.52   
11  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            1:03.94   
                     
 
Gren 8, 25m Bröstsim Utman, Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Samuel Creutzer  2002  Ludvika Simsällskap            35.15   
Alexandra Junttila  2004  Ludvika Simsällskap            42.73   
Melody Engström-Hagelin  2005  Ludvika Simsällskap            49.23   
                     
 
Gren 9, 100m Frisim Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    30.57        1:04.11   
Anna Miram  1999  Ludvika Simsällskap    32.02        1:06.48   
Rebecka Östh  1999  Ludvika Simsällskap    32.95        1:08.95   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    33.92        1:12.06   
Elin Carlsson  2001  Ludvika Simsällskap    34.81        1:13.83   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap    36.84        1:19.91   
Cecilia Fälldin  2002  Ludvika Simsällskap    44.17        1:34.77   
                     
 
Gren 11, 100m Bröstsim Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap    37.37        1:19.83   
Maja Fredriksson  1999  Ludvika Simsällskap    37.86        1:20.92   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap    39.51        1:23.64   
Emil Söderholm  1999  Ludvika Simsällskap    39.27        1:27.02   
Jakob Gustafsson  1999  Ludvika Simsällskap    42.67        1:29.91   
                     
 
Gren 13, 50m Frisim Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Oscar Fredriksson  1994  Ludvika Simsällskap            25.43   
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap            29.50   
Anton Campalto  1998  Ludvika Simsällskap            30.03   
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap            30.52   
Erik Krysén  2000  Ludvika Simsällskap            31.17   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            32.76   
Anna Krysén  2003  Ludvika Simsällskap            35.16   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            40.68   
Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap            41.74   
10  Maria Spjut  2002  Ludvika Simsällskap            46.39   
11  Filippa Jirenius  2002  Ludvika Simsällskap            51.51   
12  Diana Bjarme  2003  Ludvika Simsällskap            51.97   
13  Hampus Bjärud  2001  Ludvika Simsällskap            54.68   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            DSQ   
                     
 
Gren 14, 25m Frisim Utman, Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Karin Gabrielsson  2004  Ludvika Simsällskap            23.99   
Samuel Creutzer  2002  Ludvika Simsällskap            26.72   
Alexandra Junttila  2004  Ludvika Simsällskap            33.48   
                     
 
Gren 17, 200m Bröstsim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Jacob Rydelius  1999  Ludvika Simsällskap    39.97  1:26.59  2:14.60    3:02.17   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap    44.28  1:35.79  2:27.79    3:16.89   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap    45.78  1:37.18  2:28.11    3:17.74   
                     
 
Gren 18, 100m Medley Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap    52.20        1:50.24   
Moa Risvik-Sjöström  1999  Ludvika Simsällskap    58.72        2:04.89   
                     
 
Gren 19, 50m Fjärilsim Dala Mix, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Philip Batista-Gröndahl  2000  Ludvika Simsällskap            35.00   
Maja Jansson  2000  Ludvika Simsällskap            35.46   
Moa Holmström  2001  Ludvika Simsällskap            40.36   
Lisa Rydelius  2001  Ludvika Simsällskap            42.87   
Alice Gustafsson  2002  Ludvika Simsällskap            54.75   
                     
 
Gren 22, 400m Frisim Mixed, Finaler 0 år och äldre 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    100m  200m  300m    Tid  Status 











 
Frida Lannhard  2000  Ludvika Simsällskap    1:09.28  2:24.49  3:39.48    4:52.95   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.19.01  Utskriftsdatum  19 maj 2013 
Licensierad till: Ludvika Simsällskap  Utskriftstid  18:00