ludvikasimsallskap@telia.com

 

|    HEM    |    NYHETER    |    OM LSS    |    VILL DU BÖRJA SIMMA?    |    FÖR SIMMARE    |    KALENDER    |    TÄVLINGAR    |    KONTAKT    |    PARTNERS    |

|    2011    |    2010    |    2009    |    2008    |    2007    |    2006    |    2005    |    2004    |    2003    |    2002    |

Resultat

 

Tävlings- & Aktivitetskalender 2010                                                                                      Uppdaterad:  2010-04-02

 

Datum

Tävling / Aktivitet

Arrangör / Ort

Deltagande grupper

Inbjudan

Grenordning

PM

Deltagarlista

LIVE

Anmäl

senast

Januari

10

16-17

17

23

30-31

xx

Lilla Vasadoppet

JRM / JDM (25m)

Dalaserien 2 med Utmanaren

SUSS & Milko Cup

NUSS yngre

xx

Hedemora SS

Uppsala SS

Ludvika SS

Borlänge SS

Örebro SA

xx

C, My, Cr uttagna

A, B uttagna

Alla

A, B, C, My, Cr uttagna

B, C uttagna

xx

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

xx

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

xx

PM

PM

PM

PM

PM

xx

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

 

 

 

 

LT

xx

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

Februari

4-7

5-7

7

12-14

13-14

18

 

JSM

NUSS äldre

Dalaserien - Saints 1

GP2

Väsman Open

Dalaserien - Utmanaren 1

.

Kristiandad SLS

Linköpings ASS

Mora SS

Uppsala SS

Ludvika SS

Falu SS

.

Kvaltider

A uttagna

Tränarnas rek

Kvaltider

A, B, C + ev uttagna

Tränarnas rek

 .

Inbjudan

Inbjudan

.

Inbjudan

Inbjudan

 .

Grenordning

.

.

.

Grenordning

.

PM

.

.

.

PM

.

Deltagarlista

.

.

.

Deltagarlista

 

LT

LT

.

LT

  

Anmält

 

 

 

Anmält

Mars

10

13-4

19-21

21

28

--------

April

11

17-18

17-18

26

--------

Maj

2

2

7-9

9

13

17

28-30

30

30

--------

Juni

5

19-20

22

--------

Juli

2-4

14-18

22-25

27-7/8

--------

Augusti

21-22

28-29

 

 

OBS! 

--------

September

4

11

19

--------

Oktober

3

4

10

10

16-17

23

30-31

--------

November

13

13-14

27-28

28

--------

December

6

11-12

12

19

DSF Årsmöte

Falu Skins Games

GP3

Dalaserien - Öppet KM 1

Dala Minisim

--------

.

Dalaserien 3 med Utmanaren

Mora Cup

Solstadoppet

Bästa Fyran

--------

.

UDM

Silverdoppet

Rosenlundsbadets Sprint (50m)

Dalaserien - Saints 2

Majplurret

Dalaserien - Utmanaren 2

Jubileumstävling Falus SS 100 år

Vårsimiaden

Dalaserien - Öppet KM 2

--------

.

Kanalen Sprint (50m)

DM Mellansvenska SF (50m)

Dalaserien - Utmanaren 3

--------

. 

NUSS äldre & yngre (50m)

SM / JSM (50m)

SUM-SIM (50m)

Masters VM

--------

.  

Tränar- & Klubbledarkonferens

Dalalagsläger

 

 

KALENDERN FÖR HÖSTEN

--------

.

Träningsläger

Masdoppet

Stjärnskottet

--------

.

Vasadoppet

Dalaserien - Utmanaren 4

Dalaserien - Saints 3

Dalaserien - Öppet KM 3

Falu Simfestival / UGP 4

NLT-cupen

RM / DM (25m)

--------

.

Dala Minisim

SUM-SIM Region

Höstsimiaden

Dalaserien - Saints 4

--------

.

Dalaserien - Utmanaren 5

SUM-SIM Riks (25m)

Dalaserien - Öppet KM 4

Dalaserien - Öppet KM

.

Borlänge SS

Falu SS

Spårvägen SF Sthlm

Borlänge SS

Gränges SS

--------

.

Ludvika SS

Mora SS

Karlstads SS

Ludvika SS

--------

.

Borlänge SS

Sala SS

Jönköpings SS

Mora SS

Avesta SS

Falu SS

Falu SS

Bålsta SK

Borlänge SS

--------

.

Surahammar

Uppsala SS

Falu SS

--------

.

Norrköping

Malmö SS

Köping SS

FINA World Masters

--------

.

Ludvika SS

Falu SS

 

 

ÄR INTE KLAR!!! 

--------

.

.

Borlänge SS

Ludvika SS

--------

.

Hedemora SS

Falu SS

Mora SS

Borlänge SS

Falu SS

Gränges SS

Borlänge SS

--------

.

Avesta SS

Gävle SS

Hälsingland

Mora SS

--------

.

Falu SS

SK Neptun

Borlänge SS

Ludvika SS

.

Styrelserepr

A, B, C + ev uttagna

Kvaltider

Tränarnas rek

Cr, Kv, Sluss, Pingvin

--------

.

Alla

C

A, B

Anmälda 4:e-klassare

--------

.

A yngre, B, C

My, Cr

A, B uttagna

Tränarnas rek

Cr, Kv, Sluss, Pingvin

Tränarnas rek

Meddelas senare

B, C, My, Cr

Tränarnas rek

--------

.

A, B, C, My

A, B uttagna

ev B

--------

.

Uttagna A, B, C

Kvaltider

Kvaltider

Masters

--------

.

.

Uttagna

 

 

.

--------

v

A, B

.

13 år & yngre

--------

.

Tränarnas rek 

Tränarnas rek

Tränarnas rek 

.

12 år & yngre

A

.

--------

.

My, Cr, Kv, Sluss, Pingvin

A, B 16 år & yngre

.

Tränarnas rek 

--------

.

Tränarnas rek

Kvalade fr reg final

Tränarnas rek

Alla

 .

Kallelse

Inbjudan

Inbjudan

.

Inbjudan

--------

.

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

.

--------

.

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

.

.

.

Inbjudan

.

. .       

--------

.

.

.

 .       

--------

.

Inbjudan

.

.

Inbjudan

--------  

 

 

 

 

 

 

 

 

 .       

Grenordning

Grenordning

.

Grenordning

--------

.

.

Grenordning

Grenordning

 

--------

 

 

 

 

 

 

 

 

--------

 

   

 

 

--------

 

     

 

 

 

--------  

 

 

.   

.

PM

.   

.

PM

---

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

  

 

 

 

.

.

Deltagarlista

Deltagarlista

.

Deltagarlista

--------

 

 

 

 

.

.

.

LT

 

 

---. 

 

 

LT

 

 

 

 

 

LT

 

 

 

 

   

 

Anmält

Anmält

 

Anmält

---       

 

4 april

Anmält

Anmält

16 april

--- 

  

12 april

18 april

12 april

 

 

 

27 april

 

---

         

  

 

 

---

          

 

4 juni

 

 

15 maj

  

 

 

 

 

Ludvika Simsällskap

Box 120

771 23  LUDVIKA                                                Plusgiro 51 25 59-5                                                Org nr:  883800-3690                                                E-post:  ludvikasimsallskap@telia.com