Skriv ut

 

 

Resultat

2011

2010

2009

 

Äldre resultat

 

 

Perslistor

Office 2003

Office 2007

 

Uppdaterade:

2012-01-29

 

Kalender

2010

 

 

Klubbrekord

 

LÅNG BANA

Senior

 

KORT BANA

Senior

Junior

Ungdom

 

Åldersrekord

 

Uppdaterade:

2012-01-29

 

 

Övriga rekord

Distriktsrekord

Svenska rekord

 

 

Kvaltider

SUM-SIM 2011

JSM

SM

GP

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TÄVLINGS- & AKTIVITETSKALENDER 2011

Uppdaterad 2012-01-29

 

Datum

.

Januari

9

14-16

29

29-30

30

----------

Februari

3-6

4-6

12-13

19-20

----------

Mars

12-13

----------

April

3

3

9-10

16

----------

Maj

7-8

8

21

28-29

----------

Juni

2

4-5

18-19

29-3/7

----------

Juli

1-3

21-24

----------

Tävling / Aktivitet

                                       

.

Lilla Vasadoppet

JDM (25m)

SUSS & Milko Cup

NUSS yngre

Dalaserien 3 - Utmanaren */

----------

.

JSM

NUSS äldre

Grand Prix 2

Väsman Open

----------

. 

Falu Skins Games

----------

. 

Dalaserien 4 - Utmanaren */

Bästa Fyran

Solstadoppet

Dalamästerskapen

----------

. 

Jöns Svanbergssimmet

Vårsimiaden försök (25m)

Dala Minisim

Vårsimiaden final (25m)

----------

. 

Majplurret

DM / JDM (50m)

Miniläger/ Träningshelg

SM/ JSM (50m)

----------

. 

NUSS äldre & yngre (50m ute)

SUM-SIM (50m ute). 

----------

Arrangör / Ort

.

.

Hedemora SS

Söderhamns SS

Borlänge SS

SK Elfsborg Borås

Ludvika SS

----------

. 

Södertälje SS

Jönköpings SS

Uppsala SS

Ludvika SS

----------

. 

Falu SS

----------

. 

Ludvika SS

Ludvika SS

Karlstads SS

Borlänge SS

----------

. 

Uppsala SS

Gävle SS

Mora SS

Strängnäs SS

----------

. 

Avesta SS  

Eskilstuna SK

Fagersta

Halmstad SK Laxen

----------

. 

Norrköping

Falu SS

----------

Deltagande grupper

.                

.

My, Cr, Te

T1, T2, T3 (kvalade)

Samtliga (uttagna)

T3, T4, T5, My (uttagna)

Samtliga

----------

. 

Kvalade

T1, T2, T3 (uttagna)

Kvalade

Samtliga

----------

. 

Samtliga (uttagna)

----------

. 

Alla

Anmälda 4:e-klassare

T1, T2, T3

T2, T3, T4, T5, My (uttagna)

----------

. 

T1, T2, T3 (uttagna)

Uttagna T3, T4, T5, My, Cr, Te

.

Kvalade fr försök

----------

. 

Cr, Te, Pingvin, Sluss

Kvalade

Uttagna T2-T5

Kvalade

----------

. 

Uttagna

Kvaltider

----------

Inbjudan

.

.          

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

----------

. 

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

----------

. 

Inbjudan

----------

. 

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

----------

. 

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

----------

.

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

Inbjudan

----------

.

Inbjudan

Inbjudan

----------

Grenordning

/ Program.

 

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Program

Grenordning

----------

. 

Program

Program

Program

Grenordning

----------

.

Grenordning

----------. 

.. 

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

----------

.

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

----------

.

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

----------

.

Grenordning

Grenordning

----------

PM

.

.

PM

PM

PM

PM

PM

-----

. 

PM

PM

PM

PM

-----

.

PM

-----

. 

PM

PM

PM

PM

-----

.

PM

PM

PM

PM

-----

.

PM

PM

PM

PM

-----

 .

PM

PM

-----.

 

Deltagarlista

.             

.

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

. 

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

.

Deltagarlista

----------

.

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

. 

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

. 

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

.

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

LIVE

.      

.. 

.

.

.

.

-----

.

.

.

.

-----

.

..

-----

.

.

.

.

.

-----

.

.

.

.

-----

.

.

..

.

..

-----

.

..

 .

-----

Anmäl

senast

          

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

----------

. 

Anmält

.

Anmält

Anmält

----------

. 

Anmält

----------

. 

Anmält

INSTÄLLT!

INSTÄLLT!

Anmält

----------

. 

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

----------

.. 

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

----------

.. 

Anmält

Anmält

----------

Datum

.

September

10-11

18

24-25

25

----------

Oktober

1-2

2

9

15-16

29-30

30

----------

November

19-20

27

----------

December

3-4

11

17-18

----------

Tävling / Aktivitet

 .               

.

Masdoppet

Dalaserien 1 - Utmanaren */

Wadköpingsdoppet

Stjärnskottet

----------

. 

Upplands Ungdomsmästerskap

Vasadoppet

Dalaserien 2 - Utmanaren */

Falu Simfestival / UGP 4

DM

Dala Minisim

----------

.

SUM-SIM Region

Höstsimiaden

----------

. 

Hoppe SimCup

Öppet KM */

SUM-SIM Riks (25m)

----------

Arrangör / Ort

.

Borlänge SS

Ludvika SS

Örebro SA

Ludvika SS

----------

.  

Upsala SS

Hedemora SS

Ludvika SS

Falu SS

Örebro SA

Mora SS

----------

.

Uppsala SS

Ludvika SS

----------

. 

Eskilstuna SK

Ludvika SS

Helsingborg SS

----------

Deltagande grupper (åldersklass)

 . 

 .

T1-T3

Samtliga

Födda 1998 och tidigare

Födda 1999 och senare

----------

.  

Uttagna

T4, T5

Samtliga

T1-T5

Kvaltider

12 år & yngre - nybörjare

----------

.

13-16 år

T3-T5, My (uttagna)

----------

. 

T1-T5 (13 år & yngre - uttagna)

Samtliga

Kvalade från Region

----------

Inbjudan

 . 

 .

Ínbjudan

Ínbjudan

Ínbjudan

Ínbjudan

----------

.  

Ínbjudan

Ínbjudan

Ínbjudan

Ínbjudan

Ínbjudan

Injudan

----------

.

Ínbjudan

Ínbjudan

----------

Ínbjudan

Ínbjudan

Ínbjudan

----------

.          

Grenordning

/ Program.

.                  

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

----------

.  

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

Grenordning

----------

.

Grenordning

Grenordning

----------

Grenordning

Grenordning

Grenordning

----------

.          

PM

.

.   

PM

PM

PM

PM

-----

.  

PM

PM

PM

PM

PM

PM

-----

.

PM

PM

-----

PM

PM

PM

-----

.      

Deltagarlista

 . 

 .

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

.  

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

.

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

Deltagarlista

Deltagarlista

Deltagarlista

----------

.          

LIVE

.

.   

.

.

.

.

-----

.  

.

.

.

.

.

.

-----

.

.

.

-----

.

.

.

-----

.      

  

Anmäl

senast

 .

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

----------

.  

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

Anmält

----------

.

Anmält

Anmält

----------

Anmält

Anmält

Anmält

----------

.       

 

 

 

 

 

        */  Träningstävling - öppen för alla klubbar.

Med reservation för förändringar! 

 

Tävlingskalender

 

Tävlingskalender

 

Mästerskapssidan